Ekologija, uštede i sigurnost: objavljen tehnički

poruka: 32
|
čitano: 13.850
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ekologija, uštede i sigurnost: objavljen tehnički ".
12 godina
offline
Ekologija, uštede i sigurnost: objavljen tehnički

"Od tada će bolidi morati koristiti potpuno ekološko gorivo, u kojem ne izgara niti malo fosilnog ugljika, čime će ispuh vozila imati neto nulte emisije."

Ok nema "fosilnog ugljika", ali opet ima ugljika od izgaranja goriva.Gorivo (etanol valjda) će dobiti od mužnje krava i ovaca ?Kakav loš PR da se usereš.A ovih 350kw vjerojatno nemaju cijelo vrijeme, jer treba bateriju i napunit tijekom kruga-dva.

 
3 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Ekologija, uštede i sigurnost: objavljen tehni
mGT kaže...

"Od tada će bolidi morati koristiti potpuno ekološko gorivo, u kojem ne izgara niti malo fosilnog ugljika, čime će ispuh vozila imati neto nulte emisije."

Ok nema "fosilnog ugljika", ali opet ima ugljika od izgaranja goriva.Gorivo (etanol valjda) će dobiti od mužnje krava i ovaca ?Kakav loš PR da se usereš.A ovih 350kw vjerojatno nemaju cijelo vrijeme, jer treba bateriju i napunit tijekom kruga-dva.

 ako je od mužnje krava, budem imali ogroman problem sa metanom 

4 godine
offline
Re: Ekologija, uštede i sigurnost: objavljen tehni
Sviranje onim stvarima..
 
0 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Ekologija, uštede i sigurnost: objavljen tehni
Sve je to lijepo i politički korektno, ali je sve manje F1.
Bolidi će sve više biti zujalice.
Poslušajte urlik starih motora od prije 15-20 godina. Toga više nema. F1 postaje woke "sport" za ulagivanje Gretama i sličnima.
Smiješno je što se ovdje radi o 20 automobila! Kao da će to spasiti od zagađenja. Pustimo simboliku.
Life is jazz. Play it cool.
Moj PC  
3 1 hvala 1
12 godina
offline
Re: Ekologija, uštede i sigurnost: objavljen tehni
mGT kaže...

"Od tada će bolidi morati koristiti potpuno ekološko gorivo, u kojem ne izgara niti malo fosilnog ugljika, čime će ispuh vozila imati neto nulte emisije."

Ok nema "fosilnog ugljika", ali opet ima ugljika od izgaranja goriva.Gorivo (etanol valjda) će dobiti od mužnje krava i ovaca ?Kakav loš PR da se usereš.A ovih 350kw vjerojatno nemaju cijelo vrijeme, jer treba bateriju i napunit tijekom kruga-dva.

 Pa ima ugljika. Ima i grijanje na drva. Ali kad se u sumi sjece godisnji prirast, koji bi iovako truljenjem starih stabala ispustao CO2, onda ne ispustas CO2 koji su biljke spremale prije parsto milijuna godina, nego koji su spremale jucer i koji bi iovako izasao u atmosferu, samo bez produciranja neceg korisnog, kao topline.

 

Problem je dodatni ugljik, a ne onaj koji je u cirkulaciji. Fosilni ugljik je dodatni jer da ne vadis naftu, plin i ne kopas ugljen i spaljujes ga, to bi ostalo pod zemljom jos parsto milijuna godina.

 

Ono sto se kod formule cini zanimljivim je da nema vise MGU-H elementa. Mozda ce se zvuk opet pojacati.

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Ekologija, uštede i sigurnost: objavljen tehni
Pretpostavljam da se glavešine sastanu negdje gdje dođu svojim avionima i onda donesu ovakvu odluku.....
 
6 1 hvala 0
15 godina
offline
Ekologija, uštede i sigurnost: objavljen tehnički

ma najbolje da ih čitavu utrku guraju "mehaničari", umjesto sjedenja u "boksu" + na pedale i shimano mjenjač (za ispomoć). a kad se baterija napuni, probijat će zvučni zid poput hž-ovih vlakova (bang, bang, bang!) i uznemiravati građanstvo. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Ekologija, uštede i sigurnost: objavljen tehni
Macumba kaže...
Sve je to lijepo i politički korektno, ali je sve manje F1.
Bolidi će sve više biti zujalice.
Poslušajte urlik starih motora od prije 15-20 godina. Toga više nema. F1 postaje woke "sport" za ulagivanje Gretama i sličnima.
Smiješno je što se ovdje radi o 20 automobila! Kao da će to spasiti od zagađenja. Pustimo simboliku.

 ta prica sa zvuk mi je više dosadila, pa pogledaj prve lokomotive, kakav je to tek zvuk !!

znam da zvuk daje začin na cijeli motosport, medutim valjda se utrke kao sport prate zbog tehnicke izvedbe vozaca i bolida. Svak zna dat gas u autu pa da se cuje rika iz auspuha, al ne zna svak savladat eau rouge sa 240km/h

to mi je kao da ljudi kazu da nogomet propao zbog toga sta se ne cuju psovke igraca i udarac o loptu, propao je iz nekih sasvim drugih razloga. (propao = izgubia romantiku)

14 godina
offline
Re: Ekologija, uštede i sigurnost: objavljen tehni

sve stoji kaj si napisal, ali, međutoa...

 

poslušaj (ili još bolje prisjeti se ako si bio 15 m od staze uživo) urlik Cosworthovog V8 i nakon toga ti današnja F1 je onak, ćelava....

Ju je je? Je ju je!
8 godina
offline
Re: Ekologija, uštede i sigurnost: objavljen tehni
Gle, možda ti je dosadila, ali pratim formulu od sredine sedamdesetih (da, star sam) i F1 je uvijek bila perjanica autosporta. Najbolji vozači, najbolja tehnološka rješenja, najuigraniji timovi. Uvijek je bilo politike i muljanja, ali ovo u zadnjih desetak godina polako F1 pretvara u bezvezariju. Šteta vrhunskih vozača i silnih novaca koji se ulupavaju u F1.
F1 možda i služi kao platforma za razvoj tehnologija koje će završiti u cestovnim autima, ali pobogu, to je vrhunski sport a ne eko klub.
Zato i dalje mislim da je F1 zabrazdila ukrivo i sve više se odvaja od svojih izvornih vrijednosti.
F1 je zabava na najvišem nivou, a ne mjesto za politizaciju ekologije.
S tim nekako idu i urlajući motori, nadolijevanje goriva i sav popratni folklor bez kojega F1 prestaje biti F1.
Uostalom, koga zanima eno mu i električna "formula". Nemam dojam da je nešto jako popularna.
Life is jazz. Play it cool.
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Ekologija, uštede i sigurnost: objavljen tehni
Iskreno ne vidim svrhu gledanja takvih sportova uživo. Još ako izbaciš i ono malo dobroga(zvuk), čemu sve to?
Usporedba s nogometom je promašena jer se isti ne gleda zbog psovki i sl. već zbog napetih situacija koje su puno jače nego u F1/MotoGP
2 godine
protjeran
offline
Ekologija, uštede i sigurnost: objavljen tehnički

MGU-H je izbacen. To je najkomplikovaniji dio koji je davao do 50% iskoristivosti. Sad su to maknuli da bi privukli nove igrace.

 

Sto se tice zvuka, V12 i V10 motori koji se vrte na 18-20k obrtaja su bili fantasticni. Medjutim, mene vise pali to sto su dostigli visok nivo iskoristivosti makar i na ustrb zvuka. Puno fascinantne tehnologije je proslo ispod radara dok su ljudi pisali o nedostatku vristanja motora.

 

Formula je vazda bila puna politike ali ovo sto su sa onim klinjom i tatinim sinom prosle godine napravili je preslo sve granice politike i dobrog ukusa. Nakon pracenja od sredine osamdesetih i ne propustanja utrke od pocetka devdesetih, izgubili su fana u meni. Sve mi se skupa nekako gadi. U onoj mjeri gaziti vlastita pravila konacno su dokazali da su show i cirkus a ne sport.

 
5 0 hvala 1
15 godina
offline
Ekologija, uštede i sigurnost: objavljen tehnički

Zadnje 2 godine su možda i najbolje godine koje smo imali u F1 od Bog zna kad. 

Prošla je nedvojbeno bila top, a ova je fantastična (bila bi i bolja da Ferrari dođe do cilja). 

 

Brown je promijenio pravila i za sada rade odlično.

Motori nisu toliko interesantni, ali su relevantni za eru. Baš zbog nas fanova i puno više zbog preostalih sponzora forsiraju bio goriva. Mogli su naći alternative. Od 2026. F1 će trošiti dosta manje goriva za kako pretpostavljaju istu snagu, tako da te barem još 10 godina čeka zvuk nekakvog ispuha. Nakon toga, ne bi se čudio radikalnijim potezima, jer današnji ljudi između 15 i 20 godina će onda već biti u kasnim dvadesetima/na pragu tridesetima, i oni će vjerojatno odrasti u električnom automobilu, sanjati o boljem električnom automobilu i možda gledati prema nekoj drugoj post-električnoj fazi. 

In vino veritas
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Ekologija, uštede i sigurnost: objavljen tehnički

Pederluk...

Freak Show Inc.
 
2 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Ekologija, uštede i sigurnost: objavljen tehni
silvio3105 kaže...
Iskreno ne vidim svrhu gledanja takvih sportova uživo. Još ako izbaciš i ono malo dobroga(zvuk), čemu sve to?
Usporedba s nogometom je promašena jer se isti ne gleda zbog psovki i sl. već zbog napetih situacija koje su puno jače nego u F1/MotoGP

 ja se stvarno nadam da nitko ne gleda 2h samo zbog zvuka, jer mi to graniči sa retardacijom.

kao sta sam rekao, prihvacam da je to začin, naravno da je i meni drago...ali vazne su trkaće tehnike, a ne zvuk. 

kirat kaže...

 

Formula je vazda bila puna politike ali ovo sto su sa onim klinjom i tatinim sinom prosle godine napravili je preslo sve granice politike i dobrog ukusa. Nakon pracenja od sredine osamdesetih i ne propustanja utrke od pocetka devdesetih, izgubili su fana u meni. Sve mi se skupa nekako gadi. U onoj mjeri gaziti vlastita pravila konacno su dokazali da su show i cirkus a ne sport.

 stvarno nisam fan Max-a, jako je iritantan, ali i dalje mislim da nije fer da se priča samo  o Abu Dhabiu, jer bilo je i nepravednih odluka koje su isle i na hamiltonovu stranu ( Silverstone)

6 godina
offline
Re: Ekologija, uštede i sigurnost: objavljen tehni
Hebeš takmičenje modernih gladijatora ako to nisu utakmice visokog rizika
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: Ekologija, uštede i sigurnost: objavljen tehni
Friday kaže...

Pederluk...

 Prijavljen za remecenja javnog reda i mira. 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Ekologija, uštede i sigurnost: objavljen tehni
veliki pero kaže...
Friday kaže...

Pederluk...

 Prijavljen za remecenja javnog reda i mira. 

 

Ajde pokazi nam gdje te bolid dirao?

Freak Show Inc.
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Ekologija, uštede i sigurnost: objavljen tehni
Je l tak i u IE kažeš? 😅
15 godina
offline
Re: Ekologija, uštede i sigurnost: objavljen tehni
silvio3105 kaže...
Je l tak i u IE kažeš? 😅

 friday radi u internet exploreru?! koja verzija?  nego, kad je banda koja se prave englezi izašla iz eu, oslobodilo se točno 1 GB prostora. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
12 godina
offline
Re: Ekologija, uštede i sigurnost: objavljen tehni
silvio3105 kaže...
Je l tak i u IE kažeš? 😅

 Tam se kaže "Fegetluk".

14 godina
offline
Ekologija, uštede i sigurnost: objavljen tehnički

sad dok se i ja sredinom listopada pridružim hordama mladih Hrvata koji u Irskoj traže sreću, pa počnem mamiti nevinu irsku dječicu:

 

Dođi, daće čiko bonbona...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ekologija, uštede i sigurnost: objavljen tehni
Stric_Jura kaže...

sad dok se i ja sredinom listopada pridružim hordama mladih Hrvata koji u Irskoj traže sreću, pa počnem mamiti nevinu irsku dječicu:

 

Dođi, daće čiko bonbona...

 sjeti se u pečalbama, pod mjesecom tuđeg neba, ponekad one woodyja allena: "majka mi je govorila: ako te nepoznat muškarac bombonima mami u svoj auto, smo ti idi." 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.8.2022 18:31 (Ajar).
14 godina
offline
Ekologija, uštede i sigurnost: objavljen tehnički

ili nakon duboke introspekcije, konačno možemo izreći:

 

postali smo oni ljudi na koje su nas roditelju upozoravali kad smo bili djeca...

 

 

P.S.: neću pjevat "Prokleta je Irska i zlato što sjaaaaaaaa", idem na 10 dana odraditi jedan projekt, pa ću poslušati Aleksu Šantića....

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: Ekologija, uštede i sigurnost: objavljen tehni
Friday kaže...
veliki pero kaže...
Friday kaže...

Pederluk...

 Prijavljen za remecenja javnog reda i mira. 

 

Ajde pokazi nam gdje te bolid dirao?

 Nisam siguran, ali pojasni mi zone diranja, ocito imas iskustva s time.

14 godina
offline
Ekologija, uštede i sigurnost: objavljen tehnički
Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Ekologija, uštede i sigurnost: objavljen tehni
Stric_Jura kaže...

 

P.S.: neću pjevat "Prokleta je Irska i zlato što sjaaaaaaaa", idem na 10 dana odraditi jedan projekt, pa ću poslušati Aleksu Šantića....

Eto, a irske nimfomanke se baš ponadale da ostaješ trajno 

 

Kidam nalijevo...

 

(NHF ali morao sam, bilo je jače od mene)

 

круха и игала...
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.8.2022 23:14 (fer-de-lance).
14 godina
offline
Re: Ekologija, uštede i sigurnost: objavljen tehni

Ma nisu mi napete nimalo, a osobito iz priča mog frenda i kolege koji je popizdio na Irsku i postao oriđiđi Mittel-Ojropejac - sad je u Beču...

 

ono zajebant i sve to, ali veli da mu je dosta gledati balave klinke kak pijane ko krave pišaju i rigaju nasred ulice...

Ju je je? Je ju je!
16 godina
odjavljen
offline
Re: Ekologija, uštede i sigurnost: objavljen tehni
Stric_Jura kaže...

 

ono zajebant i sve to, ali veli da mu je dosta gledati balave klinke kak pijane ko krave pišaju i rigaju nasred ulice...

 

A sa 10-11 godina vec probusen pupak a tange vire iz tajica

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Re: Ekologija, uštede i sigurnost: objavljen tehni

To je taj strogi katolički odgoj...

Ju je je? Je ju je!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice