DxOMark: Proizvođači ne žele slati mobitele na tes

poruka: 7
|
čitano: 2.853
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "DxOMark: Proizvođači ne žele slati mobitele na tes".
12 godina
neaktivan
offline
DxOMark: Proizvođači ne žele slati mobitele na tes

Ovo je vrh, majke mi. 

 

Kao primjer takve prakse, ističe se upravo Xiaomi, koji je odbio poslati Xiaomi 12S Ultra model DxOMarku, tvrdeći da su izgubili vjerodostojnost te da su njihova testiranja postala pristrana. Guichard je, naravno, negirao te tvrdnje, a DxOMark je samostalno kupio Xiaomi 12S Ultra, koji je na njihovom testu postigao nekoliko bodova manje od prošlogodišnjeg Mi 11 Ultra modela.

 

I onda odluče zadržati profesionalnost i objektivnost i uređaj koji ima IDENTIČNU telefoto kameru ocjene u kategoriji zoom daleko lošije od prošlogodišnje verzije. 

 

U usporedbi sa Mi 11 Ultra ovaj novi model ima gotovo identičnu ultrawide kameru i identičnu telefoto kameru, dok je glavna daleko bolja na novom uređaju. Prema DxOMarku to je dovoljno za korak u nazad.

U lowlight uvjetima Mi 11 Ultra dobije bolju ocjenu. Za video kod Mi 12S Ultra napišu "High-level video quality" i druge pohvale i onda dobije debelo lošiju ocjenu od Mi 11 Ultre.

 

Mi 11 Ultra je vrhunski uređaj, ali po pitanju fotografije Mi 12S Ultra je još korak naprijed.

 

GSM Arena:

So, with the Auto Night mode on, the 12 Ultra's main camera low-light photos are very likely the best ones we've seen from a phone. Dynamic range is super wide, highlights are well contained with point light sources remaining well defined without burning everything around them, while shadows are also nicely developed and detailed. And throughout the tonal range, detail is sharp and crispy and a step up from the already excellent Mi 11 Ultra.

 

With the hardware on the ultrawide camera essentially the same, it's no wonder we're getting similar images to what the previous phone was capturing. The Mi 11 Ultra's ultrawide does have some pretty noticeable distortion left over even after correction, and there's no such thing on the 12S Ultra.

 

One point worth making here is that this new camera is superior at out-of-focus area rendition than the one on the Mi 11 Ultra, and that was already among the best at this particular thing. The 12S Ultra has more bokeh, and it's better bokeh - backgrounds are smoother, and bokeh balls are larger, rounder, and less busy. Pretty nice stuff.

 
11 2 hvala 0
5 godina
offline
DxOMark: Proizvođači ne žele slati mobitele na tes

Napravili su recenziju da svatko procita i procijeni za sebe. Uopce me ne cudi ova praksa proizvodaca, smartphonei vec godinama stagniraju, a Xiaomi i slicni ih ipak stancaju ko na traci

 

Sto se tice "ima isti senzor" sto je kolega gore napisao - danasnje fotke na mobitelima su rezultat teskog post-procesiranja vec u kameri. Isti senzor ne mora nista znaciti za kvalitetu fotki. Razni kineski mobiteli imaju iste Sonyeve senzore pa ovi renomirani ipak imaju bolje fotke zbog boljeg softvera. Google Pixel godinama ima vrhunske fotke iako je senzor "losiji" nego Appleov/Samsungov itd.

 
3 1 hvala 0
12 godina
offline
DxOMark: Proizvođači ne žele slati mobitele na tes

Očito je na 11 Ultri bolje ispeglan software...

 

Gledam IPhone 13 Pro vs 14 Pro kameru - pa to je sprdačina. Nikakvog pomaka (vise software popeglali) nego sto su dobili s ugradnjom nove kamere.

 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
DxOMark: Proizvođači ne žele slati mobitele na tes

Za 12S Ultra govore da SW ne prati HW, tj. bez pomaka ako fotkaš istu stvar par puta, bude malo pre velikih devijacija u konačnim rezultatima te ima ne ispeglan post-process pa često fotka koju vidiš na ekranu i koju dobiješ budu različite. To se sve da ispraviti, no pitanje je hoće li i do koje mjere.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: DxOMark: Proizvođači ne žele slati mobitele na
encoding kaže...

Napravili su recenziju da svatko procita i procijeni za sebe. Uopce me ne cudi ova praksa proizvodaca, smartphonei vec godinama stagniraju, a Xiaomi i slicni ih ipak stancaju ko na traci

 

Sto se tice "ima isti senzor" sto je kolega gore napisao - danasnje fotke na mobitelima su rezultat teskog post-procesiranja vec u kameri. Isti senzor ne mora nista znaciti za kvalitetu fotki. Razni kineski mobiteli imaju iste Sonyeve senzore pa ovi renomirani ipak imaju bolje fotke zbog boljeg softvera. Google Pixel godinama ima vrhunske fotke iako je senzor "losiji" nego Appleov/Samsungov itd.

Da, samo što su recenzije podložne manipulacijama, posebno kod mobitela. Npr. mi ne znamo je li fotka koju vidimo u recenziji slikana iz prve ili je napravljeno 100 fotografija pa je odabrana najbolja. Na takav način možeš svaki mob istaknuti ili popljuvati, samo odabereš jednome najbolju fotku, a drugome najgoru.

 

Razni kineski mobiteli... slažem se, ali fokus je na RAZNI, ovdje ipak imamo istog proizvođača koji je pokazao da kada koristi iste senzore iz godine u godinu samo napreduje što je i logično, pa neće se vratiti svaki put na početne postavke već uzme ono što je već maksimalno dorađeno na prethodnom uređaju i to još dodatno doradi, tako da je vjerojatnije da će rezultat biti bolji nego gori, a tome u prilog ide i recenzija sa GSMArene koju sam citirao.

 

Google Pixel je godinama koristio isti senzor i imao je priliku usavršiti svoj software jer se nisu borili sa 100 različitih senzora, s druge strane koliko god Pixel izbaci dobru fotku ona ipak u većoj rezoluciji ne može parirati fotkama koje se dobiju na većem senzoru, ovo se prvenstveno odnosi na seriju Pixela sa starim senzorom prije šestice.

 

Čitam da ovaj 12S Ultra u kombinaciji sa GCamom daje lude rezultate i to sa GCam portom koji još nije prilagođen za njega, tako da će sa pravom verzijom pokazati prave mogućnosti ovog uređaja. Ne znači ovo da je stock kamera loša jer po recenzijama vidim da i ona daje super rezultate, bez problema se nosi sa drugim flagshipovima, a često je i bolja, ali GCam je ipak veliki korak naprijed.

 

R36 kaže...

Očito je na 11 Ultri bolje ispeglan software...

 

Gledam IPhone 13 Pro vs 14 Pro kameru - pa to je sprdačina. Nikakvog pomaka (vise software popeglali) nego sto su dobili s ugradnjom nove kamere.

 

Ček a što je sa Photonic Engine? 

 

Mada mi se sviđa Dynamic Island, to je ono što se očekuje od Applea, sad Androidi imaju što kopirati.

Video je top, tu se nema što dodati. Fotke imaju problema kod lowlight uvjeta, ali valjda će se to popeglati kroz software.

 

Ovo sa treskanjem kamere je sramota, ne znam kako ti se može desiti da izbaciš uređaj koji ne radi kako treba sa najpopularniji aplikacijama. Imaju horde delevopera pa valjda je jedan od zadataka odraditi testiranje uređaja sa barem TOP 100 aplikacija.

 

Lovac kaže...

Za 12S Ultra govore da SW ne prati HW, tj. bez pomaka ako fotkaš istu stvar par puta, bude malo pre velikih devijacija u konačnim rezultatima te ima ne ispeglan post-process pa često fotka koju vidiš na ekranu i koju dobiješ budu različite. To se sve da ispraviti, no pitanje je hoće li i do koje mjere.

Pogledao sam dosta recenzija i samo oni to tvrde, znači u niti jednoj recenziji nisam čuo da su se komentirali ovi problemi. Možda su u pravu, ne znam, ali zanimljivo mi je da su samo oni to toliko istaknuli. Nema druge nego kupiti ga i uvjeriti se osobno. 

10 godina
offline
DxOMark: Proizvođači ne žele slati mobitele na tes

kaj nije neki stariji LG imao nešto slično ovom dynamic islandu od Ajfona? ok, nije tad izgledalo tak lijepo, ali svejedno je bilo nešto slično...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: DxOMark: Proizvođači ne žele slati mobitele na
Lovac kaže...

Za 12S Ultra govore da SW ne prati HW, tj. bez pomaka ako fotkaš istu stvar par puta, bude malo pre velikih devijacija u konačnim rezultatima te ima ne ispeglan post-process pa često fotka koju vidiš na ekranu i koju dobiješ budu različite. To se sve da ispraviti, no pitanje je hoće li i do koje mjere.

Pogledao sam dosta recenzija i samo oni to tvrde, znači u niti jednoj recenziji nisam čuo da su se komentirali ovi problemi. Možda su u pravu, ne znam, ali zanimljivo mi je da su samo oni to toliko istaknuli. Nema druge nego kupiti ga i uvjeriti se osobno. 

 Više se ne sjećam jer sam gledao praktički sve reviewe (moje geek srce ga je htjelo iako mi realno ne treba) i na par mjesta sam čuo da SW nije baš tip-top, 'Mrwhosetheboss' je mislim bio jedan od onih što su generalno hvalili, al spomenuli i te nekakve minuse. A mislim svi ti telefoni koji su tamo pri vrhu imaju vrh kamere. Sad imam Note20 Ultra koji radi fantazija fotke, a tamo je tipa iza dosta mobova za koje iz prve ruke znam da imaju ipak lošiju kameru. Ono, uzimam s malo soli ko i sve bencheve/usporedbe/reviewe. Više ko orijentir. Nisam ga osobno probao da bih znao, al bome ni ne bi bacao kocku za traženu lovu s custom ROM-om budući da nije official u prodaji van Kine.

Da otvorim dušu, nikad neću prežalit Huawei i njihov SW, kamere, battery management... :( Svaka čast Xiaomiu.
Samsung je odlično sastavljen, updatei su redoviti no njihov eko sustav i neke cake mi nikako ne sjedaju + Exynos. 

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice