DxOMark: iPhone 14 Pro ima jednu od najboljih kame

poruka: 5
|
čitano: 20.079
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "DxOMark: iPhone 14 Pro ima jednu od najboljih kame".
12 godina
offline
DxOMark: iPhone 14 Pro ima jednu od najboljih kame

Način na koji DxOMark vrednuje kamere na mobitelima je besmislen, tj. donošenje konačne ocijene kao zbroj svih ocjena. Glavna kamera trebala bi davati 95% ocijene sve ostalo 5%. 

 
4 5 hvala 1
16 godina
offline
Re: DxOMark: iPhone 14 Pro ima jednu od najboljih
BlueMax kaže...

Način na koji DxOMark vrednuje kamere na mobitelima je besmislen, tj. donošenje konačne ocijene kao zbroj svih ocjena. Glavna kamera trebala bi davati 95% ocijene sve ostalo 5%. 

 Glavna kamera jeste najbitnija ali ne mozemo zanemariti i ostale kamere i mogucnosti nekog mobitela koji uticu na konacnu ocjenu. 

Npr netko ce moza koristiti zoom ili ultrawide kamere podjednako vremenski kao i glavnu i takvim ljudima su i te ocjene bitne. Uostalom sto ih ubacuju i uveliko se svi proizvodjaci reklamiraju i nadmecu toim dodatnim kamerama ako nisu bitne. 

6 godina
offline
Re: DxOMark: iPhone 14 Pro ima jednu od najboljih
Zar se nisu žalili da im proizvođači ne šalju mobitele...da bi bili vjerodostojni nek testiraju u raw-u...međutim onda će reći da većina korisnika to ne koristi
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: DxOMark: iPhone 14 Pro ima jednu od najboljih

Dosta uredaja "tvornicki" uopce nema mogucnost spremanja raw.

Dio "obrade" se desava vec u samom senzoru tako da i ako omogucavaju raw to nije "raw".

Kod mobitela je najbitnije sto se kome svida. Sjecam se kada se prijatelj rijesio huawei mate za koji je reka da mu je savrsen ali slike su ga ubijale u pojam zbog "preobradenosti". A onda sa druge strane mi jedna pomorac ponosno pokazuje slike na svom huawei kao savrsene. Kada sam mu istaknuo artefekte koji se primjecuju kaze da mu je to sve super. https://youtu.be/5c7DlXWOoIE?t=570 ( zesci flashback san dozivia kad san gleda, isto more u pitanju   https://youtu.be/5c7DlXWOoIE?t=785 ) 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.10.2022 21:14 (konjRR).
12 godina
offline
Re: DxOMark: iPhone 14 Pro ima jednu od najboljih
Ne moraju zanemariti ostale kamere ili mogućnosti ali pod "kamera" trpati sve što se nalazi sa zadnje strane je pogrešno. Velika većina ljudi koristi samo glavnu kameru. Koriste je čak i za one stvari za koje postoje specijalizirane kamere jer je jednostavnije i jer daje bolji rezultat. Evo npr. ja imam makro kameru i kad je DxOmark testirao moj mobitel pohvalio je to što je ima i dodijelio neke bodove. Ta kamera je teško smeće i od onih 0,1% ljudi koji mobitelom snimaju makro fotografije nitko je neće koristiti jer bolju fotografiju dobije glavnom kamerom. O DOF kameri da ne govorim. Smeće niske rezolucije koje ne služi ničemu osim da pokvari fotografiju.
Osnovni problem je u tome što neki proizvođač može napraviti vrhunsku kameru i neće biti proglašen najboljim jer je drugi proizvođač uz osrednju kameru nakrcao brdo smeća koje služi samo za marketing.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice