Dvoje ljudi poginulo u Tesli - bez vozača

poruka: 68
|
čitano: 10.612
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dvoje ljudi poginulo u Tesli - bez vozača".
4 godine
protjeran
offline
Dvoje ljudi poginulo u Tesli - bez vozača

eto riješeno globalno zatopljenje, sad ce se moci sav onaj višak vode
topljenja ledenjaka moci iskoristiti za gasenje el. vozila koja su napravljena
ekoloskom namjerom. 11k litara vode za ugasit jedno, pa antarktik ce u godinu
dana presusit kad strujici zavladaju cestom. :D

Discord za BUG-ovce https://discord.gg/Yu9aTxk
Moj PC  
0 1 hvala 0
3 godine
offline
Re: Dvoje ljudi poginulo u Tesli - bez vozača
fer-de-lance kaže...
Veliki Brat kaže...

Kakvo gašenje litijevih baterija? Koliko sam do sada shvatio, možeš ih samo gledati dok ne izgore.

 Naravno da ne, to je samo preporuka onima koji ne znaju kaj točno napravit, jer ne smiješ dati upute koji bi mogle ugroziti vatrogasce.

Gorenje je uvijek proces podržavan kisikom, pa ako ga blokiraš, nema ni gorenja (pjena pada na pamet).

Davnih dana sam vidio video neke vatrogasne postrojbe koja je baš pokazivala kak gase litijske baterije, ali, naravno, ne možeš to uvesti kao pravilo jer ako ne odradiš sve po psu, možeš naglo još gore razbuktat vatru.

Zato nikad ne bude postojala obaveza, uvijek ti prioritet treba biti ljudski život,  a ne vozilo.

 

Kad naletim na video budem stavio link, nema ga u nedavnom historyu, a scrollao sam pol sata barem...

 

 

požar u kojem gori litij je požar klase D

Fire class - Wikipedia

16 godina
online
Re: Dvoje ljudi poginulo u Tesli - bez vozača
fer-de-lance kaže...
Old Iggy kaže...

Tesline upute vatrogascima i jesu gašenje velikim količinama vode kako bi se smanjila temperatura, a gašenje može potrajati i više od jednog dana.

 

USE WATER TO FIGHT A HIGH VOLTAGE BATTERY FIRE. If the battery catches fire, is exposed to high heat, or is generating heat or
gases, use large amounts of water to cool the battery. It can take approximately 3,000 gallons (11,356 liters) of water, applied directly
to the battery, to fully extinguish and cool down a battery fire; always establish or request an additional water supply. If water is not
immediately available, use dry chemicals, CO2, foam, or another typical fire-extinguishing agent to fight the fire until water is available.

E da, to ima smisla.

Prigušit vatru da ne gori jako dok ne dođeš do vode pa onda ići na postepeno "stišavanje".

Jer ne možeš vječno držati zatvoren dotok kisika.

Hvala na linku !!!

 

Predloženo je i još jedno rješenje - kontrolirano izgaranje do kraja.

Koliko se sjećam, tim baterijama ni ne treba kisik iz zraka za gorenje.

16 godina
moderator
offline
Re: Dvoje ljudi poginulo u Tesli - bez vozača
MrBlc kaže...
Miro kaže...

Evo ovdje možeš pogledati kako je neki "hrabri" lik snimio baš takvu vožnju (bez vozača, bez pojasa):

Tu je lik u vozačkom sjedalu, te povremeno dodirne volan da bi spriječio upozorenje. Nije baš situacija kao u članku, iako se slažem da je glupo i opasno.

 Sorry, krvi link sam u brzini zalijepo, evo onog kojeg sam htio staviti:

 

...
15 godina
offline
Re: Dvoje ljudi poginulo u Tesli - bez vozača
MrBlc kaže...
Miro kaže...

Evo ovdje možeš pogledati kako je neki "hrabri" lik snimio baš takvu vožnju (bez vozača, bez pojasa):

 

Tu je lik u vozačkom sjedalu, te povremeno dodirne volan da bi spriječio upozorenje. Nije baš situacija kao u članku, iako se slažem da je glupo i opasno.

 Kad je Mat Watson testirao Model 3, u videu je rekao da po Europskim regulama treba imati ruke na volanu i da ručno mora dati žmigavac kako bi se automobil prestrojio.

No kaže da po US regulama automobil to može izvesti sam ako utvrdi da je to bolja opcija.

Kad je htio pokazati da se, po EU pravilima, autopilot (na autocesti) isključuje ako ne držiš ruke na volanu - sustav ne nije isključio ni nakon 3-4 minute.

 

https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=jdPIdNS2LUk

 

Vjerojatno nije bilo nikoga na vozačevu sjedalu.

 

EDIT: Miro me pretekao sa linkom, al nek ostane komentar o tome da sustav ne funkcionira toliko rigorozno po pitanju regula.

EDIT 2

 

Link na Carwow review na dio o "iskljucivanju sustava"

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.4.2021 14:25 (wyks).
5 godina
offline
Re: Dvoje ljudi poginulo u Tesli - bez vozača
MrBlc kaže...

Pa upravo zato i postoje razni mehanizmi koji bi trebali spriječiti pokušaje takvog korištenja tehnologije (upozorenja ako ruke nisu na volanu, zaustavljanje ako vozač ignorira upozorenja, senzor prisutstva vozača na vozačkom mjestu, pa čak i detekcija da li vozač gleda na cestu). Mislim da je izglednije da je vozač lansiran u trenutku sudara nego da su svi takvi sustavi zakazali i nisu detektirali da nema vozača.

 E vidiš, to je dobro pitanje. Inače, ovo nije prvi put da vidim, čitam, gledam kako netko spava na zadnjem sjedištu, a Tesla ga vozi po autoputu, dok druga osoba sjedi na suvozačevom mjestu i snima sve.

 

Upozorenje da ruke nisu na volanu je malo glupo, jer postoji autopilot i onda se podrazumjeva da ruke nisu na volanu. Ali se i podrazumjeva da osoba bar malo prati događaje oko sebe i da sjedi ispred tog praznog volana, te da je sposoban preuzeti vožnju u slučaju potrebe. 

 

Jednostavno rješenje, koje postoji u večini današnjih auta je senzor težine. Ja čim sjednem u svoju Toyotu, svira mi pojas dok ga ne vežem. Ako stavim par kilograma tešku kesu na suvozačev sic, opet svira dok ne uključim pojas ili maknem kesu s hranom iza. Jednostavno i čudno ako Tesla nema neke takve sustave. Ili daleko naprednije od tog iz moje stare Toyote...

 

Nije vozač lansiran, zna policija ocijenit gdje je tko sjedio u trenutku sudara. Vozač se pravio puno pametan.

Live long and prosper.
4 godine
protjeran
offline
Re: Dvoje ljudi poginulo u Tesli - bez vozača
Miro kaže...
MrBlc kaže...
Miro kaže...

Evo ovdje možeš pogledati kako je neki "hrabri" lik snimio baš takvu vožnju (bez vozača, bez pojasa):

Tu je lik u vozačkom sjedalu, te povremeno dodirne volan da bi spriječio upozorenje. Nije baš situacija kao u članku, iako se slažem da je glupo i opasno.

 Sorry, krvi link sam u brzini zalijepo, evo onog kojeg sam htio staviti:

 

 Bitno da je ekrančina kao naši TV-i unazad par godina.

 ali nemre prepoznat da za volanom nitko ne sjedi. :D
 ovakve budale su super za depopulaciju.

14 godina
offline
Re: Dvoje ljudi poginulo u Tesli - bez vozača
Gallu kaže...

 

požar u kojem gori litij je požar klase D

Fire class - Wikipedia

Istina, 

Požar litijeve baterije bi bio požar klase D.

Požar u kojem gori li-ionska baterija je požar klase B.

metal nije isto što i oksid metala (Li+ ion) u elektrolitu, tj ne gori jednako. Možda bi danen mogao uskočiti. On sigurno zna sve o tome.

14 godina
offline
Re: Dvoje ljudi poginulo u Tesli - bez vozača
Old Iggy kaže...

Predloženo je i još jedno rješenje - kontrolirano izgaranje do kraja.

Koliko se sjećam, tim baterijama ni ne treba kisik iz zraka za gorenje.

 Točno, zato što kisik izlazi iz samih ćelija dok gore. No, ako je dotok kisika zapriječen ipak će se prije ugasiti.

15 godina
offline
Re: Dvoje ljudi poginulo u Tesli - bez vozača
Filox kaže...
E vidiš, to je dobro pitanje. Inače, ovo nije prvi put da vidim, čitam, gledam kako netko spava na zadnjem sjedištu, a Tesla ga vozi po autoputu, dok druga osoba sjedi na suvozačevom mjestu i snima sve.

 Kad me vozio taxi od aerodroma do hotela pored nas je proslo mnogo Tesli - California.

 

I bilo je sve ok dok nisam vidio dva prizora.

1. Tipa koji je u Tesli "vozio" paralelno sa nama sa obje ruke na smartphonu kojeg je drzao 5 cm ispred nosa.

2. Komad blažujke (šperploče) cca 2x1m na autoputu i još nekoliko guma i ostalog krupnijeg otapada uz autoput.

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
5 godina
offline
Re: Dvoje ljudi poginulo u Tesli - bez vozača
wyks kaže...
Filox kaže...
E vidiš, to je dobro pitanje. Inače, ovo nije prvi put da vidim, čitam, gledam kako netko spava na zadnjem sjedištu, a Tesla ga vozi po autoputu, dok druga osoba sjedi na suvozačevom mjestu i snima sve.

 Kad me vozio taxi od aerodroma do hotela pored nas je proslo mnogo Tesli - California.

 

I bilo je sve ok dok nisam vidio dva prizora.

1. Tipa koji je u Tesli "vozio" paralelno sa nama sa obje ruke na smartphonu kojeg je drzao 5 cm ispred nosa.

2. Komad blažujke (šperploče) cca 2x1m na autoputu i još nekoliko guma i ostalog krupnijeg otapada uz autoput.

 

 

 Ufff, mora da je autopilot vrhunski reagirao na blažujke i šut po cesti...   

Live long and prosper.
16 godina
offline
Re: Dvoje ljudi poginulo u Tesli - bez vozača
VandaL.pr! kaže...

 ...jer su ljudi dosta pozdaniji, uopce ne sudjeluju u prometnim nesrećama...

 Slazem se da su ljudi skloniji zajebu, no ovak nesto rizicno gdje je milijarda faktora i mogucih dogadaja - bez prave umjetne inteligencije nista od povjerenja.

 Danasnja umjetna "inteligencija koja se temelji na kuckanju naredbi nije inteligencija i nikad racunalu necu vise vjerovat nego samom sebi dok se radi o upravljanju automobila.

 

 Ti bi svima nametnuo ocito da ih voze racunala, e vidis, ja ne bi...

Truth in engineering.
14 godina
offline
Re: Dvoje ljudi poginulo u Tesli - bez vozača
wyks kaže...
Filox kaže...
E vidiš, to je dobro pitanje. Inače, ovo nije prvi put da vidim, čitam, gledam kako netko spava na zadnjem sjedištu, a Tesla ga vozi po autoputu, dok druga osoba sjedi na suvozačevom mjestu i snima sve.

 Kad me vozio taxi od aerodroma do hotela pored nas je proslo mnogo Tesli - California.

 

I bilo je sve ok dok nisam vidio dva prizora.

1. Tipa koji je u Tesli "vozio" paralelno sa nama sa obje ruke na smartphonu kojeg je drzao 5 cm ispred nosa.

2. Komad blažujke (šperploče) cca 2x1m na autoputu i još nekoliko guma i ostalog krupnijeg otapada uz autoput.

 

 

 u vukojebinama Jamer'ke ima strvina rakuna, oposuma, kojota na tone, pitam kolegu - ma to se svaka 3-4 mj počisti...

 

a guma s kamiona ima na sve strane...

 

apropos ruku na volanu, svi EU auti ako su opremljeni, vibriraju volanom i bljeskaju unutar 10-15 sekundi ako nemaš ruku na njima.....

Ju je je? Je ju je!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Dvoje ljudi poginulo u Tesli - bez vozača
Batista kaže...
VandaL.pr! kaže...

 ...jer su ljudi dosta pozdaniji, uopce ne sudjeluju u prometnim nesrećama...

 Slazem se da su ljudi skloniji zajebu, no ovak nesto rizicno gdje je milijarda faktora i mogucih dogadaja - bez prave umjetne inteligencije nista od povjerenja.

 Danasnja umjetna "inteligencija koja se temelji na kuckanju naredbi nije inteligencija i nikad racunalu necu vise vjerovat nego samom sebi dok se radi o upravljanju automobila.

 

 Ti bi svima nametnuo ocito da ih voze racunala, e vidis, ja ne bi...

Kako god bilo, mislim da ispodprosječan vozač da je sigurniji u ovom kontekstu od ovima autonomnih vozila. Baš kako kažeš, previše je to parametara da bi autopilot dobro reagirao. Pogledaj samo što se dešava sa previše pametnom automatikom kod Boeinga, svako malo imaju kritičnu grešku u softweru.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
neaktivan
offline
Re: Dvoje ljudi poginulo u Tesli - bez vozača
bloodborne kaže...

 ajmo reci da razumijem viziju ( boldano ), ali iskreno morao bi imati poprilicnu
 brojku promila u krvi da bi sjeo u taxi bez vozača. kamoli da bi se ne znam
 zabavljao pa makar i na vozačevom sjedalu dok auto "sam" vozi.

 

 meni je jasno da je danas veliki "problem" korporacijama platiti covjeka
 za posten rad, i da ima X grana u kojima je robotika zamijenila ljude,
 ali za neke stvari nikada neće moći. šta recimo usred vožnje sam, idiot sam
 auto sam vozi, a tesli padne server ? :D

 ne znam za mene su neke stvari SF i trebale bi ostati SF.

 kao što je kolega rekao pustiti kompjuteru svoj život u ruke
 ne hvala.

Ti, ja i možda neki drugi nećemo pristati na to, ali ljudi koji će morati će polako početi to koristiti i "iskuhat će te ko žabu". Desit će ti se neka hitna situacija i bit će ili to ili krk, prihvatit ćeš prvi put, pa tako uskoro drugi put, itd. 

 

Sve je to smišljeno sa ciljem maksimizacije profita, ova šačica najbogatijih ne želi ovisiti o nama običnim smrtnicima.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
15 godina
offline
Re: Dvoje ljudi poginulo u Tesli - bez vozača
Stric_Jura kaže...
u vukojebinama Jamer'ke ima strvina rakuna, oposuma, kojota na tone, pitam kolegu - ma to se svaka 3-4 mj počisti...

a guma s kamiona ima na sve strane...

apropos ruku na volanu, svi EU auti ako su opremljeni, vibriraju volanom i bljeskaju unutar 10-15 sekundi ako nemaš ruku na njima.....

 Godinama se govori da je infrastruktura US očajna, ali uvijek je zanimljivo kad se sam uvjeriš u to.

Ceste jesu široke, ali u jako lošem stanju.

 

Mislim da sam gledao neke rivjue gdje u EU automobili sami skreću prema zaustavnoj traci i usporavaju ako ignoriraš alarme.

 

Zato me zanima redosljed događaja - ovaj je vjerojatno nagazio na gas pa se premjestio na suvozačevo sjedalo.

Kako u tom momentu automobil ne uspori - čini se suludim.

 

Još pogotovo jer je cul-de-sac suburbija ulica sa kružnim tokom na kraju - i u 99% slučajeva postoje kuće oko kruga, pa je zanimljivo da nije uletio nekome u dnevni boravak, a tad bi i drvena US standard kućica izgorila.

 

Ne znam što je lik mislio napraviti? Zaletjeti se u ulici suburbije pa da auto samostalno stane na kraju? Te su uličice mahom kraće od milje, kraće i od 1km.

Woodlands, Texas je baš suburbija, i to bogatija.

 

meni je apsurd da se hvale da auto samostalno može i po GPS/znakovima prilagoditi vožnju ograničenjima, pa kako je u 20/30 milja zoni ubrzavao ili vozio brzo bez vozača je zanimljivo za utvrditi.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
5 godina
offline
Re: Dvoje ljudi poginulo u Tesli - bez vozača
nema mi većeg gušta nego sisti za volan.. jednostavno uživam... neovisno o stanju na cesti...jedino što mi triba od pomagala je električno podizanje stakala

da se rodim iz početka išao bi za vozače... ali eto spletom povjesnih okolnosti sam polagao kasno

stvarno ti američani...dobre plaće...jeftini auti...jeftin benzin...široke ceste...ravne ceste...automatski mjenjač i ginu po cesti
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dvoje ljudi poginulo u Tesli - bez vozača
HCMAA kaže...
stvarno ti američani...dobre plaće...jeftini auti...jeftin benzin...široke ceste...ravne ceste...automatski mjenjač i ginu po cesti

 Ovo je lokacija nesrece, kao što rekoh, dobro je da su završili u ovom šumarku, a ne u nekoj od kuća.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
9 godina
offline
Re: Dvoje ljudi poginulo u Tesli - bez vozača
Stara poslovica:
Prije nego kreneš u rat iskopaj 2 groba, jedan za neprijatelja i drugi za sebe.

Nova poslovica:
Prije nego što se budala krene preseravati neka iskopa grob za sebe i grob za svako mjesto u autu za svaki slučaj.

Strašno je da su ljudi toliko glupi da se ovakvi događaji dogode, ovo nije nesreća jer pod nesreću se smatra da si prije toga imao potpunu kontrolu.
SSD koliko si mi života uštedio...
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.4.2021 17:43 (Bur33k).
Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Dvoje ljudi poginulo u Tesli - bez vozača
Ne ugrađuju ionizator zraka bez veze u auto, čovjek se bolje osjeća kad su u zraku negativni ioni.

A i gušt je vozit.
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.4.2021 17:50 (ccc2002).
5 godina
offline
Re: Dvoje ljudi poginulo u Tesli - bez vozača
#wyks
u odnosu na lokalnu cestu...to je za mene ravno:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.4.2021 17:52 (HCMAA).
5 godina
neaktivan
offline
Dvoje ljudi poginulo u Tesli - bez vozača

Pa di je vozač bia????

 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Dvoje ljudi poginulo u Tesli - bez vozača

Look momma, no hands!

- Psiho246
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Dvoje ljudi poginulo u Tesli - bez vozača
bloodborne kaže...

 ajmo reci da razumijem viziju ( boldano ), ali iskreno morao bi imati poprilicnu
 brojku promila u krvi da bi sjeo u taxi bez vozača. kamoli da bi se ne znam
 zabavljao pa makar i na vozačevom sjedalu dok auto "sam" vozi.

 

 meni je jasno da je danas veliki "problem" korporacijama platiti covjeka
 za posten rad, i da ima X grana u kojima je robotika zamijenila ljude,
 ali za neke stvari nikada neće moći. šta recimo usred vožnje sam, idiot sam
 auto sam vozi, a tesli padne server ? :D

 ne znam za mene su neke stvari SF i trebale bi ostati SF.

 kao što je kolega rekao pustiti kompjuteru svoj život u ruke
 ne hvala.

Gle, ako si iz Zagreba ili ćeš se koji put naći u Zagrebu nakon 2025te onda će ti biti vjerojatno jedina opcija. 
Naime, za one manje upoznate o čem pričam, Vlada RH u sklopu ovog Nacionalnog plana za oporavak kojeg financira EU planira najvećem rvatskom umu današnjice dat miljardu i pol kuna za razvoj i proizvodnju 700 potpuno autonomnih(peta razina) električnih vozila i popratnu infrastrukturu u glavnom gradu. Opet, ako nekome nije jasno, naravno da se radi o najnaprednijoj i najboljoj visoko-tehnološkoj tvrtki, gigantu, Rimcu.

 

E sad, ja bih baš volio ako ima koji zaposlenik BUGa(s respektom prema onoj staroj dugogodišnjoj ekipi koja još zna što je novinarstvo,a svakako smatram da je ta cijela ekipa takva) koji bi bio u stanju istražit pa onda opisat i poprilično detaljno za publiku koja to razumije i što jednostavnije za generalnu širu publiku koja se ne razumije u hardver, softver i probleme koji tu nastaju; što je autonomna vožnja, klasifikacije, koji problemi se javljaju u kreiranju tih rješenja(hardverski limiti, obrada podataka, vrijeme, softver), stanje na tržištu(trenutno dostupna rješenja širokim masama od Tesle, Mercedesa, Audija, BMWa, Cadillaca itd. do onih još u razvoju(Google, Uber, kinezi)), zakonske regulative EU/US(razlike, sličnosti, planovi u bližoj budućnosti). Pa s obzirom na to kako i zašto je jedna mala firma(u pogledu globalnih razmjera) totalno uništila sve ove velike igrače sa svojim rješenjem te planira 2024te pokrenuti proizvodnju potpuno autonomnih vozila i 2025te to uvoditi u glavni grad ove male države, i zašto onda trenutno nije najvrijednija kompanija na svijetu s obzirom na tehnologiju koju posjeduje.

To može biti jedan lijepi serijal članaka na tu tematiku, čak i za pisano izdanje.

 

Naravno, komentari ne moraju bit uključeni na portalu u skladu s trenutnom politikom nakon što je Mate zatražio cenzuru.

7 godina
offline
Re: Dvoje ljudi poginulo u Tesli - bez vozača
Gallu kaže...

požar u kojem gori litij je požar klase D

Fire class - Wikipedia

 Nije, zato kaj nije litij u metalnom obliku, i požar litijskih baterija spada u požar klase B (kažu vatrogasci, na preporuku struke).

 

 Edit: sad vidim da je jozef već napisao, kasnim...

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.4.2021 19:55 (fer-de-lance).
7 godina
protjeran
offline
Dvoje ljudi poginulo u Tesli - bez vozača

Play stupid games - win stupid prizes

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dvoje ljudi poginulo u Tesli - bez vozača
Ja ni ženi ne vjerujem kad me vozi, a kamo li softwareu.
morrisoN
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Dvoje ljudi poginulo u Tesli - bez vozača

Teslin "auto-pilot"se lako prevari.

Imas masu video po YT.

 

Slozis tempomat na 100, uglavis 0.5l bocu ili uteg u volan i odes na zadnji sic.

I on vozi, baci vizualno upozorenje da vozis prebrzo i ako ne skuzi znak ogranicenja ili se zblesira vrlo rado ce provozati duplo od dozvoljene brzine kroz kvart.

 

To sto su ga nazvali auto-pilot i sto niko ne cita uputstva je drugi par rukava.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Dvoje ljudi poginulo u Tesli - bez vozača
ludizao kaže...

Kako je poluproizvod auto koji te vozi, a da ne sjediš za upravljačem? Čini se kao da je suprotno istina, da je sustav autonomne vožnje toliko dobar da se razne budale usuđuju prepustiti mu upravljanje u potpunosti iako se Tesla ne reklamira kao potpuno automomno vozilo. To što neki njeni vlasnici jako priželjkuju da je pa se onda iznenade kad ih realnost lupi po nosu i novčaniku je samo njihov problem.

 Apsolutno se slažem s tobom.  Tesla glasno i jasno naglašava da je još sve u testiranju, nisu oni krivi ako se netko od vozača ne drži uputa pa strada. Kada objave da je sustav gotov i da je automobil potpuno samostalan, a dogodi se nesreća, tek onda će to ići na dušu Tesli, do tada su krivi vozači koji ne paze.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Dvoje ljudi poginulo u Tesli - bez vozača
učo kaže...
ludizao kaže...

Kako je poluproizvod auto koji te vozi, a da ne sjediš za upravljačem? Čini se kao da je suprotno istina, da je sustav autonomne vožnje toliko dobar da se razne budale usuđuju prepustiti mu upravljanje u potpunosti iako se Tesla ne reklamira kao potpuno automomno vozilo. To što neki njeni vlasnici jako priželjkuju da je pa se onda iznenade kad ih realnost lupi po nosu i novčaniku je samo njihov problem.

 Apsolutno se slažem s tobom.  Tesla glasno i jasno naglašava da je još sve u testiranju, nisu oni krivi ako se netko od vozača ne drži uputa pa strada. Kada objave da je sustav gotov i da je automobil potpuno samostalan, a dogodi se nesreća, tek onda će to ići na dušu Tesli, do tada su krivi vozači koji ne paze.

 momci, sve stoji kaj vi velite, međutoa...

 

To je auto iz Amerike gdje su ljudi tužili lance restorana jer nisu na poklopcima čaša kave za van napisali: pazi vruće...

 

ili na kostimu Supermana mora pisati: nošenje kostima NE omogućava letenje...

Ju je je? Je ju je!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice