DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sredinom

poruka: 179
|
čitano: 49.742
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sredinom".
9 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
Paolo Maldini kaže...
Oni prijemnici što su se prije 5-6 godina masovno kupovali i dalje će raditi?

 Ti ne, ali ovi noviji koji se sad prodaju unazad godinu dana što vidim po Pevecu i sličnim dućanima obično piše DVB-T2 i HEVC i koštaju oko 150 kuna pa nadalje. 

 

Ako ne piše na njemu DVB-T2 i HEVC, onda neće raditi.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
5 godina
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
fer-de-lance kaže...

Pretpostavljam da je to zato kaj se plaća omjer bandwith/broj gledatelja.

Tak da na regionalnim muxevima ne igra ulogu jer ima malo gledatelja, pa onda i vjerovatno i planiraju još neke dodatne kanale, pa možda i tam bude isti bitrate, ali ispočetka ne bude ispunjen mux, a na ovom državnom bi im bilo preskupo s tom ponudom ići na veći bitrate zbog ogromnog broja gledatelja, pa idu na manji bitrate da kompenziraju cijenu.

Bar se tak čini za sad.

 

 

 

Za te programe koji će biti u drugim muxevima je svejedno, i 1 mbit im je puno   Problem je M1 mux, mislim da taj kreće za točno godinu dana i ako se krene s lošim temeljima znamo kak građevina završi..

 

Ako se fakat hakom odluči za taj loši prijedlog s 64QAM onda ćemo imati sliku u multiplexu M1 manje više u banani i to do 2030. Jednostavno 3 mbit na 8 programa u 1080p50 je premalo.

5 godina
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
JozoBozo121 kaže...
Paolo Maldini kaže...

Znači konačno će odzvoniti starim CRT televizorima, neće HRT opet moći odraditi big biznis sa prijemnicima?

 Pa ovi DVB-T2 prijemnici koje vidim u dućanima imaju SCART portove, ne vidim razlog zašto se ne bi mogli spojiti na CRT televizor, prijemnik će ljudima downscaleat rezoluciju za TV.

 

Mislim, bilo bi bezveze da se ne može više spojiti na CRT, ima puno ljudi s malim ili nikakvim primanjima koji si ne mogu priuštiti novije televizore.

Downscale s 1080p50 na 576i

 

Uvijek se može spojiti receiver na te prastare CRT ali sada kad vrlo brzo krene novi mux s programima do 1080p50 u hevcu onda je to zaista gotovo komično.

 

Novi T2 hevc receiver je oko 200 kn a CRT može svaku sekundu riknut pa je upitna uopće ta investicija. Ne mogu si svi priuštit nove televizore ali nije to više toliko skupo. U ovom trenutku novi budget 32" tv s T2 hevc tunerom se može kupit za 800 kn! Većina starih CRT-a, a koji danas nekim slučajem još rade, su koštali puno više nego ovaj lcd pa je možda bolji savjet svima koji bi kupovali receiver da rađe uštede pa si kupe jedan od ovih lcd-a.

9 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
Flagship kaže...

Downscale s 1080p50 na 576i

 

Uvijek se može spojiti receiver na te prastare CRT ali sada kad vrlo brzo krene novi mux s programima do 1080p50 u hevcu onda je to zaista gotovo komično.

 

Novi T2 hevc receiver je oko 200 kn a CRT može svaku sekundu riknut pa je upitna uopće ta investicija. Ne mogu si svi priuštit nove televizore ali nije to više toliko skupo. U ovom trenutku novi budget 32" tv s T2 hevc tunerom se može kupit za 800 kn! Većina starih CRT-a, a koji danas nekim slučajem još rade, su koštali puno više nego ovaj lcd pa je možda bolji savjet svima koji bi kupovali receiver da rađe uštede pa si kupe jedan od ovih lcd-a.

 Ne znam zašto misliš da CRT-ovi rikavaju, ne samo da ne rikavaju, već se daju bez problema u puno slučajeva popravit za par desetaka kuna jer je jednostavna elektronika. Samsungov CRT u ljetnoj kuhinji imamo gdje se kuha, ogromna je vlaga stalno, pa je vruće, nekad toliko da se se kondenzira voda i uvjeti su katastrofa, a televizor radi više od 30 godina.

 

Ni ne pomišljam staviti LCD jer znam da bi riknuo u godinu dana maksimalno.  Imam doma još dva tri CRT-a koji nisu ništa posebno, Quadro i Sharp, a bez problema su funkcionalni i nakon deset godina rada i još par godina skladištenja. O jednom od prvih Telefunkena u boji neću ni govorit da radi već desetljećima bez ikakvog problema. Sad je na tavanu, ali prije toga je radio vjerojatno oko 30 godina i još dan danas je na tavanu funkcionalan.

 

Starija elektronika i CRT su puno kvalitetniji i puno puno duže traju bez ikakvih problema od ovih modernih tankih čuda. Mislim da je nekome tko jedva spaja kraj s krajem puno veća razlika dati 150 kuna i dati 800 kuna.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.6.2019 8:38 (JozoBozo121).
14 godina
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
Paolo Maldini kaže...
Oni prijemnici što su se prije 5-6 godina masovno kupovali i dalje će raditi?

 da, ali ne s dvb-t2 signalom (neće biti signala), xD

nemam za potpis
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.6.2019 8:38 (tenac).
5 godina
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
JozoBozo121 kaže...
Flagship kaže...

Downscale s 1080p50 na 576i

 

Uvijek se može spojiti receiver na te prastare CRT ali sada kad vrlo brzo krene novi mux s programima do 1080p50 u hevcu onda je to zaista gotovo komično.

 

Novi T2 hevc receiver je oko 200 kn a CRT može svaku sekundu riknut pa je upitna uopće ta investicija. Ne mogu si svi priuštit nove televizore ali nije to više toliko skupo. U ovom trenutku novi budget 32" tv s T2 hevc tunerom se može kupit za 800 kn! Većina starih CRT-a, a koji danas nekim slučajem još rade, su koštali puno više nego ovaj lcd pa je možda bolji savjet svima koji bi kupovali receiver da rađe uštede pa si kupe jedan od ovih lcd-a.

 Ne znam zašto misliš da CRT-ovi rikavaju, ne samo da ne rikavaju, već se daju bez problema u puno slučajeva popravit za par desetaka kuna jer je jednostavna elektronika. Samsungov CRT u ljetnoj kuhinji imamo gdje se kuha, ogromna je vlaga stalno, pa je vruće, nekad toliko da se se kondenzira voda i uvjeti su katastrofa, a televizor radi više od 30 godina.

 

Ni ne pomišljam staviti LCD jer znam da bi riknuo u godinu dana maksimalno.  Imam doma još dva tri CRT-a koji nisu ništa posebno, Quadro i Sharp, a bez problema su funkcionalni i nakon deset godina rada i još par godina skladištenja. O jednom od prvih Telefunkena u boji neću ni govorit da radi već desetljećima bez ikakvog problema. Sad je na tavanu, ali prije toga je radio vjerojatno oko 30 godina i još dan danas je na tavanu funkcionalan.

 

Starija elektronika i CRT su puno kvalitetniji i puno puno duže traju bez ikakvih problema od ovih modernih tankih čuda. Mislim da je nekome tko jedva spaja kraj s krajem puno veća razlika dati 150 kuna i dati 800 kuna.

A vjerojatno još ima i funkcionalnih c/b CRT-a, ništa nije kod nas neobično..

 

Razumijem ako je netko možda sentimentalno vezan uz te stare kante međutim koja je korist od svih ovih novih tehnologija ako ih se ne može konzumirati u potpunosti? Tko gleda samo dnevnike ili mise onda mu je dovoljna i neka od tih starih malih kutija:)

Na žalost nećeš imati nikakve benefite s ovim promjenama od rujna jer tvoji CRT-ovi će i dalje prikazivati najnižu moguću kvalitetu slike ali svatko ima pravo na svoj izbor.

 

Pretpostavljam da nisi penzić od +80 god. i da ne spajaš jedva kraj s krajem jer jedino u tom slučaju 800 kuna za NOVI TV je već trošak. Koliko znam u ovom trenutku novi T2 HEVC receiver najjeftiniji je 170 kn, ali nikako ne bih išao na te najjeftinije: za 200 postoji Strong koji je ipak neki brand i ima dobar, osjetljiv tuner.

 

Ne zna se točna statistika ali vjerojatno postoji određen broj ljudi koji ne žele kupiti BILO ŠTO NOVO jer su škrti a svaki dan zdime 2 kutije cigareta i popiju x pivi ili gemišta pa kad se taj nepotebni i nezdravi trošak stavi na papir na višemjesečnu razinu onda niti 55" OLED nije skup:)

 

U slučaju ako rikne novi lcd, ima minimalno 2 god. a u zadnje vrijeme sve ih je više i sa 5 god. jamstva pa nema brige u slučaju kvara. Kao što sam već napisao u ovome trenutku novi lcd 32" se može kupit za 800 kn, 40" za 1300" što su rekordno niske cijene za te ulazne lcd u usporedbi s cijenama prije godinu, dvije a da ne velim prije 5 ili više godina kad su 32" lcd koštali +3000 kn.

 

 

16 godina
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
Flagship kaže...
 

Ako se fakat hakom odluči za taj loši prijedlog s 64QAM onda ćemo imati sliku u multiplexu M1 manje više u banani i to do 2030. Jednostavno 3 mbit na 8 programa u 1080p50 je premalo.

3 mbita minimalno po jednom programu u M1, u prijevodu 3,4 Mbita po programu ukupno 27,30 Mbita.

5 godina
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
kilkenny kaže...
Flagship kaže...
 

Ako se fakat hakom odluči za taj loši prijedlog s 64QAM onda ćemo imati sliku u multiplexu M1 manje više u banani i to do 2030. Jednostavno 3 mbit na 8 programa u 1080p50 je premalo.

3 mbita minimalno po jednom programu u M1, u prijevodu 3,4 Mbita po programu ukupno 27,30 Mbita.

Bilo bi tako kada bi postojao samo video protok. Međutim tu su još teletext, epg i hbb koji isto zauzimaju određenu količinu protoka pa je ukupan zbroj i raspodjela ipak bliže ovom minimalnom od cca 3 mbita. Iz tog razloga je ovaj prijedlog s 27,30 mbita nedostatan, očekujemo da će nadležni ipak odabrati onu varijantu s 36,50 mbita.

12 godina
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred

Mah ako i hoce budu kasnije..Imam snimku sa RTL-a iz 2010... Kompresija je uzasna kad danas gleda i 4:3 slika...Tako da i ovo mozda prvih god dana ce bit smece i uazasno

16 godina
offline
DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sredinom

Jučer su maknuli i TEST program, tj. više nema signala - barem kod mene...

 

Pomislil, možda danas osvane neki od aktualnih u HD-u, ali makakvi, glupo je uopće nadati se.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.7.2019 12:21 (Armor).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred

bit ce godine hahah

5 godina
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
Armor kaže...

Jučer su maknuli i TEST program, tj. više nema signala - barem kod mene...

 

Pomislil, možda danas osvane neki od aktualnih u HD-u, ali makakvi, glupo je uopće nadati se.

 

 

Mislim da su vikendima inače odmarali:)

 

Ali ništa čudno jer po najavama taj TEST je trebao završiti 1.7. E sad, hoće li bit produžetka u ponedjeljak ili možda puste i neki program morat ćeš pričekat do tada pa provjerit

 

 

 

9 godina
neaktivan
offline
DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sredinom

Pa dobro, rečeno je da će testno odašiljanje najesen, čemu bi se stalno trebali vrtit ti test kanali sad? 

 

BTW, na MaxTV su mi došli svi HRT kanali u HD verzijama, negdje na kanalu 790.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sredinom

puno bu tu problema. imam doma dva penzića (95, 88 respectively) koji imaju nekakav hd-ready lg lcd 26", kupljen na osnovi davne bug-ove preporuke (još su davali bubamare kao ocjenu). stalno zure u to no jedva se snalaze i s postojećim daljincem. u njihovoj se dobi ne kupuje ne samo nov tv nego ni ikakav dodatni prijemnik (s još jednim daljincem) jer nemaju pojma ni o čemu i s postojećim mi već žderu jetru svaki dan. a u susjedstvu ima još takvih na vagone. načelno, oni jedini i zure u to zlo od tv-a (i svade se s njim). internetska tv jednako ne dolazi u obzir (što zbog cijene, a što zbog dodatnih uređaja/daljinaca/sranjapranja). hoće li oni moći (ako požive) ikako pratiti program BEZ ikakvih dodatnih preinaka, tj. hoće li se usporedno odašiljati i sadašnji oblik signala? nemojte odgovarati s "ne" jer bu mrtvih i ranjenih. već je bilo epski samo ih naviknuti (još nisu zapravo) na lcd umjesto crt-a + cirkusi s antenom na susjedovu krovu (mi smo prenisko). I'm too old for this shit (i dalje ne uključujem tv, neki fhd panasonic pokriven originalnom folijom iz kutije; dulje od 7 godina najmanje). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.7.2019 20:04 (Ajar).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
JozoBozo121 kaže...

Pa dobro, rečeno je da će testno odašiljanje najesen, čemu bi se stalno trebali vrtit ti test kanali sad? 

Zašto ne? Ne bih imao ništa protiv toga da postave OiV ili DVB-T2 logo, čisto da si ljudi mogu testirati opremu. Recimo da mi se sada pokvari televizor i želim kupiti novi, kako ću ja znati da li je taj televizor 100% kompatibilan s tim standardom? Nikako - moram vjerovati proizvođaču, a to nije uvijek opcija. Imam doma televizor na čijoj kutiji i naljepnici piše da je 1366x768, dok u svim njegovim papirima piše da je 1920x1080; pa ti sad znaj koja je nativna rezolucija televizora.

 

Ili neka naprave info kanal. Ako slovenci u DVB-Tu mogu imati OBVESTILO C, ne vidim zašto mi ne bi mogli imati tako neki kanal.

7 godina
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
Ajar kaže...

hoće li oni moći (ako požive) ikako pratiti program BEZ ikakvih dodatnih preinaka, tj. hoće li se usporedno odašiljati i sadašnji oblik signala? nemojte odgovarati s "ne" jer bu mrtvih i ranjenih. 

 U prijelaznom razdoblju da, a onda poslije ono drugo kaj se na engleskom kaže no  (nadam se da ipak ne idem na listu mrtvo-ranjenih ).

 

 

Kruha i igala...
6 godina
protjeran
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
JozoBozo121 kaže...

Pa dobro, rečeno je da će testno odašiljanje najesen, čemu bi se stalno trebali vrtit ti test kanali sad? 

 

BTW, na MaxTV su mi došli svi HRT kanali u HD verzijama, negdje na kanalu 790.

 ti si na optici ?

Marko :D kaže...
 Nikako - moram vjerovati proizvođaču, a to nije uvijek opcija. Imam doma televizor na čijoj kutiji i naljepnici piše da je 1366x768, dok u svim njegovim papirima piše da je 1920x1080; pa ti sad znaj koja je nativna rezolucija televizora.

 

 

 to bar nije problem saznati.. samo dođeš na temu o tevejima.. tamo će ti Garfield sve objasniti i još će te uvjeriti da prodaš svoj tivi i kupiš Philips 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
9 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
Anđeo bez falinge kaže...
JozoBozo121 kaže...

Pa dobro, rečeno je da će testno odašiljanje najesen, čemu bi se stalno trebali vrtit ti test kanali sad? 

 

BTW, na MaxTV su mi došli svi HRT kanali u HD verzijama, negdje na kanalu 790.

 ti si na optici ?

 Ne, bitno ti je jedino da imaš nove MaxTV STB, oni i preko bakra primaju puno kanala u HD. Kompletan sport je u HD skoro, osim sportkluba ja mislim, taj SK uvijek izgleda katastrofa skoro, National Geographic i jos neki njihovi kanali su sve u HD, HBO isto je HD mi se čini ako imaš.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
8 godina
offline
DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sredinom

Kazu da ce novost biti HBB ali prijamnik to mora podrzavati.

 

Hbb donosi neke dodatne opcije, i aplikacije, jos nisam ni shvatio sto točno. I jos je to kao videoteka.

 

Pitanje, zanima me teoretski, moze li se hbb odkodirati  ?  i kako to fukcionira? Zanima me teoretski, nemislim to raditi :)

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
Ajar kaže...

hoće li oni moći (ako požive) ikako pratiti program BEZ ikakvih dodatnih preinaka, tj. hoće li se usporedno odašiljati i sadašnji oblik signala? nemojte odgovarati s "ne" jer bu mrtvih i ranjenih. već je bilo epski samo ih naviknuti (još nisu zapravo) na lcd umjesto crt-a + cirkusi s antenom na susjedovu krovu (mi smo prenisko). I'm too old for this shit (i dalje ne uključujem tv, neki fhd panasonic pokriven originalnom folijom iz kutije; dulje od 7 godina najmanje). 

https://www.hakom.hr/UserDocsImages/2019/radio_komunikacije/OIV-PONUDA-2019-0300-T-2019-06-14-kratki-javno.pdf

 

Samo dok traje prijelazno razdoblje, a to ti u prijevodu znači od 15.9. (možda i ranije) kad počinje emitirat novi multiplex M2 pa sve do 30.6. sljedeće godine, kada SE GASE sadašnji MUX A, MUX B i MUX D.

 

1.7.2020 krenut će svi ostali novi multiplexi odnosno M1 te L1 s lokalnim. Svi programi u M1 emitirat će u HEVC codecu i 1080p50 rezoluciji. Nakon toga svi televizori bez HEVC tunera neće moći prikazivati takav sadržaj.

 

 

Marko :D kaže...
JozoBozo121 kaže...

Pa dobro, rečeno je da će testno odašiljanje najesen, čemu bi se stalno trebali vrtit ti test kanali sad? 

Zašto ne? Ne bih imao ništa protiv toga da postave OiV ili DVB-T2 logo, čisto da si ljudi mogu testirati opremu. Recimo da mi se sada pokvari televizor i želim kupiti novi, kako ću ja znati da li je taj televizor 100% kompatibilan s tim standardom? Nikako - moram vjerovati proizvođaču, a to nije uvijek opcija. Imam doma televizor na čijoj kutiji i naljepnici piše da je 1366x768, dok u svim njegovim papirima piše da je 1920x1080; pa ti sad znaj koja je nativna rezolucija televizora.

 

Ili neka naprave info kanal. Ako slovenci u DVB-Tu mogu imati OBVESTILO C, ne vidim zašto mi ne bi mogli imati tako neki kanal.

Svi su spavali godinama i desetljećima pa se sad čini kako se prebrzo ide u promjene međutim odavno je to trebalo obaviti ali tu smo gdje smo, bolje ikad nego nikad:)

 

Mislim da će oni jako brzo krenut s emitiranjem, barem nekog promo ovih mjesec, dva do početka punog emitiranja upravo da bi ljudi mogli testirat nove ali i novije televizore. Veli šef OiV-a da će odmah krenuti s certifikacijom da ne bi netko slučajno krivo kupio mada je država odavno već trebala zabraniti prodaju SVIH uređaja koji ne podržavaju HEVC.

 

https://www.vecernji.hr/techsci/evo-do-kad-ce-najkasnije-gra-ani-trebati-nabaviti-dvb-t2-hevc-prijamnik-1328314

 

https://www.vecernji.hr/vijesti/prelazak-na-nove-frekvencije-ne-kupujte-televizore-koji-ne-prihvacaju-sustav-dvb-t2-hevc-1326883

 

99% tv-a koji su proizvedeni u zadnjih godinu pa i više imaju HEVC tuner, ali uvijek prije kupnje dobro provjeriti.

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.7.2019 23:55 (Flagship).
15 godina
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
fer-de-lance kaže...

 U prijelaznom razdoblju da, a onda poslije ono drugo kaj se na engleskom kaže no  (nadam se da ipak ne idem na listu mrtvo-ranjenih ).

 

 

 

Flagship kaže...

https://www.hakom.hr/UserDocsImages/2019/radio_komunikacije/OIV-PONUDA-2019-0300-T-2019-06-14-kratki-javno.pdf

 

Samo dok traje prijelazno razdoblje, a to ti u prijevodu znači od 15.9. (možda i ranije) kad počinje emitirat novi multiplex M2 pa sve do 30.6. sljedeće godine, kada SE GASE sadašnji MUX A, MUX B i MUX D.

 

1.7.2020 krenut će svi ostali novi multiplexi odnosno M1 te L1 s lokalnim. Svi programi u M1 emitirat će u HEVC codecu i 1080p50 rezoluciji. Nakon toga svi televizori bez HEVC tunera neće moći prikazivati takav sadržaj.

 

 

 fala usprkos tome što imam malo vremena za pripremu obrane (govor i misao mržnje, niz kletvi i maštovitih te složenih psovaka, otkopavanje tandžare i dekonzerviranje, tlak na 250, zakrvavljene oči k'o drakuli ...). tijekom života me već preko nekoliko puta stigla ona o "životu u zanimljivim vremenima". pa dokle više?!

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2019 3:50 (Ajar).
6 godina
protjeran
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
JozoBozo121 kaže...

 Ne, bitno ti je jedino da imaš nove MaxTV STB, oni i preko bakra primaju puno kanala u HD. Kompletan sport je u HD skoro, osim sportkluba ja mislim, taj SK uvijek izgleda katastrofa skoro, National Geographic i jos neki njihovi kanali su sve u HD, HBO isto je HD mi se čini ako imaš.

 pazi sad..

imam sve novo jer sam od studenog ponovo na T-com.

brzina neta mi je 50/10, odvojena je od dva tv prijemnika, dakle ne pada ni up ni down  internet kada su oba tveja uključena..

obratio sam se osobno forumašu PC - stručnjak koji mi je po imenu, prezimenu i broju telefona provjerio liniju i po tom novom gfast imam propusnost do čak 90/16mbps.. što je za bakar odlično.

no rekao je da mi ne mogu pustiti HD programe a imam ih no, štucaju i negledljivi su.

 

kako to sad ?

 

btw;

 

napisano je na t-com stranicama da na osnovnoj listi programa gdje je nova Tv, Nat. Geo, H2 itd.. ide HD..

ide, ali brejka, negledljivo je..

pisao sam i korisničkoj no odgovoreno mi je da mi trenutno "nisu u mogućnosti pustiti HD"

 

tko tu sada koga seksa ?

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2019 10:05 (Anđeo bez falinge).
9 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
Anđeo bez falinge kaže...
JozoBozo121 kaže...

 Ne, bitno ti je jedino da imaš nove MaxTV STB, oni i preko bakra primaju puno kanala u HD. Kompletan sport je u HD skoro, osim sportkluba ja mislim, taj SK uvijek izgleda katastrofa skoro, National Geographic i jos neki njihovi kanali su sve u HD, HBO isto je HD mi se čini ako imaš.

 pazi sad..

imam sve novo jer sam od studenog ponovo na T-com.

brzina neta mi je 50/10, odvojena je od dva tv prijemnika, dakle ne pada ni up ni down  internet kada su oba tveja uključena..

obratio sam se osobno forumašu PC - stručnjak koji mi je po imenu, prezimenu i broju telefona provjerio liniju i po tom novom gfast imam propusnost do čak 90/16mbps.. što je za bakar odlično.

no rekao je da mi ne mogu pustiti HD programe a imam ih no, štucaju i negledljivi su.

 

kako to sad ?

 

btw;

 

napisano je na t-com stranicama da na osnovnoj listi programa gdje je nova Tv, Nat. Geo, H2 itd.. ide HD..

ide, ali brejka, negledljivo je..

pisao sam i korisničkoj no odgovoreno mi je da mi trenutno "nisu u mogućnosti pustiti HD"

 

tko tu sada koga seksa ?

 s tom brzinom koju imate trebali bi vam na oba prijemnika pustiti hd kanale , ja imam turbo 50 i 62,5 propusnost i hd kanale na oba stb-a

Poslano sa Huawei P20 lite
16 godina
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
Marko :D kaže...

 Ili neka naprave info kanal. Ako slovenci u DVB-Tu mogu imati OBVESTILO C, ne vidim zašto mi ne bi mogli imati tako neki kanal.

 

Slažem se, nek naprave.

 

Jedino kaj naš TEST i njihov OBVESTILO C program imaju velike razilke - naš predstavlja daleku budućnost koja se nagovještava cijelu vječnost i njihov, koji govori da im tri nacionalna programa više nisu dostupna u SD tehnologiji :)

 

 

Da bude još gore, prva dva imaju u HD-u pa blizu 10 godina, a od prije godinu-dvije i treći.

 

 

#RH

 

"a di si ti, moja ljubavi"

16 godina
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred

Imaš HD kanale ali ti kockaju i štekaju jer nisu pustili potrebnu brzinu/profil po IPTV PVC-u koja je potrebna za HD kanale.

A nisu jer ti "nisu u mogućnosti pustiti HD" zbog "tehničkih ograničenja tvoje parice".

6 godina
protjeran
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
zstef kaže...

Imaš HD kanale ali ti kockaju i štekaju jer nisu pustili potrebnu brzinu/profil po IPTV PVC-u koja je potrebna za HD kanale.

A nisu jer ti "nisu u mogućnosti pustiti HD" zbog "tehničkih ograničenja tvoje parice".

 zanimljvo...

bio sam na Iskonu sedam godina, brzina 30/6 ali su na oba tv-a išli HD kanali ..

sad sam na GFast a ne mogu ih imati.

 

kakva su tu "ograničenja parice" ? pitam se..

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
14 godina
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
zstef kaže...

Imaš HD kanale ali ti kockaju i štekaju jer nisu pustili potrebnu brzinu/profil po IPTV PVC-u koja je potrebna za HD kanale.

A nisu jer ti "nisu u mogućnosti pustiti HD" zbog "tehničkih ograničenja tvoje parice".

 ne mogu mu pustiti jer su lijeni. jednako kao što meni nisu mogli pustiti 30 mbita/s sve dok nije došao pravi tehničar

nemam za potpis
16 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
Ajar kaže...

 ... otkopavanje tandžare i dekonzerviranje, ...

 Žalosno kolega , žalosno. Ništa ispod kalaša nije bilo vrijedno za uzeti štiharicu u ruke. A moja štiharica bi romane mogla napisati

Što nam rade loše sluge loših gospodara.
15 godina
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
Jura iz druge galaksije kaže...

 Žalosno kolega , žalosno. Ništa ispod kalaša nije bilo vrijedno za uzeti štiharicu u ruke. A moja štiharica bi romane mogla napisati

 nema frke. bijah prvak "armijske oblasti" u gađanju svim oružjima. a u ruke madušića vuka ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
5 godina
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
Armor kaže...

 

Slažem se, nek naprave.

 

Jedino kaj naš TEST i njihov OBVESTILO C program imaju velike razilke - naš predstavlja daleku budućnost koja se nagovještava cijelu vječnost i njihov, koji govori da im tri nacionalna programa više nisu dostupna u SD tehnologiji :)

 

 

Da bude još gore, prva dva imaju u HD-u pa blizu 10 godina, a od prije godinu-dvije i treći.

 

 

Pa ako si čekao tako dugo onda češ izdržat još ovih par tjedana:)

 

Slovenci će ostat paf kad vide naše programe u 1080p50 rezi i s HEVC codecom

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice