Dva sata igranja videoigara sagorijeva kalorija ka

poruka: 55
|
čitano: 10.375
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dva sata igranja videoigara sagorijeva kalorija ka".
Dva sata igranja videoigara sagorijeva kalorija ka

ne lupetajte gluposti.

Moj PC  
24 1 hvala 2
8 godina
offline
Dva sata igranja videoigara sagorijeva kalorija ka

Kao gamer sa preko 30 godina gaminga, mogu reči sa sigurnošću da je ovo čista glupost. Kada sam ustao sa stoice i zapravo počeo raditi te trbušnjake i ostale vježbe ( uz zdravu prehranu) tek onda sam prestao biti škembosaur.

Moj PC  
24 1 hvala 0
16 godina
offline
Dva sata igranja videoigara sagorijeva kalorija ka

Moj diajebetes i visoki pritisak se ne slazu sa ovim clankom.

Eventualno svaki supak dobije hemoroid.
Moj PC  
17 1 hvala 0
16 godina
offline
Dva sata igranja videoigara sagorijeva kalorija ka

Nekako nisam baš sklon vjerovati istraživanju tvrtke

koja ima financijske koristi od što više sjedenja 

 

Uglavnom:

žešća glupost.

Split your lungs with Blood and Thunder
 
9 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Dva sata igranja videoigara sagorijeva kalorij
Zato je dobra fora traka za hodanje ispred TV-a i hodaš dokle god gejmaš.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Dva sata igranja videoigara sagorijeva kalorija ka

Big Mac ima 500kcal. 

 

Big Mac (mcdonalds.hr)

Moj PC  
2 0 hvala 4
10 godina
odjavljen
offline
Dva sata igranja videoigara sagorijeva kalorija ka

Svasta covjek moze procitati, strucnjaka i novinarcica koji sire njihovu "strucnost" na svakom uglu. 

PeTak
 
2 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Dva sata igranja videoigara sagorijeva kalorija ka

sve ovisi koja vrsta igre.

racing simulacije ako se voze na sim rigu, sa volanom, oznoje te u jednoj utrci. dok ako ćeš igrati šah i slične igre, zanemarivo.

isto je i u životu.

 

 
0 3 hvala 0
14 godina
offline
Re: Dva sata igranja videoigara sagorijeva kalorij
Da je ovo istina do sada bi umro od nedostatka mesa na kostima.
Moj PC  
9 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Dva sata igranja videoigara sagorijeva kalorij
igofanatic kaže...

sve ovisi koja vrsta igre.

racing simulacije ako se voze na sim rigu, sa volanom, oznoje te u jednoj utrci. dok ako ćeš igrati šah i slične igre, zanemarivo.

isto je i u životu.

 Zanimljivo što si šah od svih igara spomenuo, kad je već desetljećima poznato da majstori na turnirima troše ogromne količine kalorija od čistog "sjedenja". Traži slobodno na internetu ako ne vjeruješ.

 

Eto ti i moje iskustvo, imam onaj fitness tracker, imo mat u 3 u izgubljenoj partiji, srce lupa, hoće iskočit, pogledam, 110 otkucaja u minuti. Čitavu partiju srce nije padalo ispod 90, a u mirovanju mi je max 70.

Say hello to my little friend
10 godina
offline
Dva sata igranja videoigara sagorijeva kalorija ka

 

 

Ljudi, ovak'... previše emocionalno reagirate na ovake članke Ovo je prosjek, te se bazira na određenom uzorku ljudi, u tom istraživanju...Zašto ne bi gubili kalorije igrajući kompjuterske igre?

 

Koji je cilj gubitka kalorija? Nije gubitak kalorija sam sebi svrha. 1k na radiš da gubiš kalorije, nego da vježbaš mišiće torza, ljudi se na bave sportom, radi gubitka kalorija isključivo, nego da im bolje bude psihofzičko zdravlje.

Vrlo jednostavno.

 

Ljudi ne igraju da gube kalorije, nego da se zabave, zarade koju paru, kao i sa sportom. Šah, ista stvar. 

 

Ekipa u ovakve i slične rasprave, bespotrebno unose previše emocija. Igrajte se, trčite, uživajte,....U zdravo tijelu, zdrav duh.

Sportom kontra droge!

 

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Moj PC  
2 1 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Dva sata igranja videoigara sagorijeva kalorija ka

Istraživanje je pokazalo da će ljudi napraviti sve osim otići u teretenu i hraniti se zdravo. 

 
19 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Dva sata igranja videoigara sagorijeva kalorij
Krunoo7 kaže...

 Zanimljivo što si šah od svih igara spomenuo, kad je već desetljećima poznato da majstori na turnirima troše ogromne količine kalorija od čistog "sjedenja". Traži slobodno na internetu ako ne vjeruješ.

 

Eto ti i moje iskustvo, imam onaj fitness tracker, imo mat u 3 u izgubljenoj partiji, srce lupa, hoće iskočit, pogledam, 110 otkucaja u minuti. Čitavu partiju srce nije padalo ispod 90, a u mirovanju mi je max 70.

 

sorry nisam te htio tako uzbuditi sa šahom :P

ali jedino mi je to palo na pamet. 

a za race simulacije sam provjereno siguran da se uznojiš ko svinjče

15 godina
offline
Dva sata igranja videoigara sagorijeva kalorija ka

više ne sagorijevam ništa iznutra jer mi je bug isprao ganglije sa štetnošću. sad samo sve na struju (elektrošokovi su ekološki, za razliku od onih na drva, ugljen i naftu). istina, povećavam ugljični utisak ali smanjujem ugljični otisak. a na očigled se topim od stresa no to je mala žrtva za napredak kapitalizma u rvat'na. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.8.2021 4:16 (Ajar).
Moj PC  
2 2 hvala 0
2 godine
offline
Re: Dva sata igranja videoigara sagorijeva kalorij
DuxCro kaže...

Kao gamer sa preko 30 godina gaminga, mogu reči sa sigurnošću da je ovo čista glupost. Kada sam ustao sa stoice i zapravo počeo raditi te trbušnjake i ostale vježbe ( uz zdravu prehranu) tek onda sam prestao biti škembosaur.

 Ti si kao i moji poznanici sjedio, gejmao i grickao, tovario kalorije.

Da, i mozak troši kalorije, tko bi rekao.

Čuli ste za psihički naporan radni dan ?

SupremeCommander kaže...

Big Mac ima 500kcal. 

 

Big Mac (mcdonalds.hr)

 Eto, odigraš deset sati igre, poždereš pet big mackova pa se čudiš okle mi škemba.

Jedino što si napravio je to da si još salio u sebe 5L coca cole, čips, smoki, koji sladoled i onda su krive video igre.

 

Tim dečkima koji profesionalno igraju igre mozak radi pod malo većim opterećenjem nego vama gutačima hamburgera.

 

Da rezimiramo;

 

Članak je odličan, edukativan i možda nekome pomogne; da postane bolji igrač ili da smanji žderanje dok gejma.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
15 godina
offline
Re: Dva sata igranja videoigara sagorijeva kalorij
Istraživanje je na žalost točno, ali zašto nisu manekeni, kao što nije niti jedan rudar bio kojeg smo kao mali zezali je neka druga priča.

Inače bilo bi dobro da uključite eSportKlub pa se da vidjeti tko i kako izgleda.
Because anything Korea does, Japan does it better.
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Dva sata igranja videoigara sagorijeva kalorija ka

Ovo bi bilo točno u slučaju da gameri koriste Nintendo Wii

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Dva sata igranja videoigara sagorijeva kalorija ka

Jedno istrazivanje je pokazalo da razna istrazivanja nisu nista pokazala.

Konfuchije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Dva sata igranja videoigara sagorijeva kalorija ka

S obzirom da je trosenje kalorija usko vezano uz brzinu rada srca, mogu razumijeti da bi ovo moglo imati logike, ali ocekivati da ce nekome srce 2 sata kucati na 120bpma je vjerojatno suludo. Na kraju dana, nije najbolji nacin trositi kalorije nego ih nikada ni ne unjeti u tijelo.

 
0 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Dva sata igranja videoigara sagorijeva kalorija ka

Ima ih ovdje na forumu sagore puno više samo svađajući se

 
4 0 hvala 0
Re: Dva sata igranja videoigara sagorijeva kalorij
sexytoiletpaper kaže...

S obzirom da je trosenje kalorija usko vezano uz brzinu rada srca, mogu razumijeti da bi ovo moglo imati logike, ali ocekivati da ce nekome srce 2 sata kucati na 120bpma je vjerojatno suludo. Na kraju dana, nije najbolji nacin trositi kalorije nego ih nikada ni ne unjeti u tijelo.

 

ne može čovjek sagorijeti kalorija koliko ih može unijeti u tijelo. I to bi bilo super da ljudi razumiju, možeš svaki dan trčati maraton ali ako ne paziš što jedeš, osoba će bitii debela. A i ono intermitent fastanje je jaaaako nategnuto, srećom pa nemam višak kg jer stvarno pazim koliko jedem i brojim kalorije (a i puno se krećem), ali činjenica jest da u svega sat vremena da se opustim mogao bih unijeti više od 4,000 kcal, i to bez previše truda. Tako da ono "jedi koliko želiš ali samo u određenom periodu" pada u vodu.

 

 

15 godina
offline
Re: Dva sata igranja videoigara sagorijeva kalorij
sinamapongole kaže...

Ima ih ovdje na forumu sagore puno više samo svađajući se

Forum služi za razmjenu mišljenja, gle čuda: zato se i zove Forum, a tvoj post je primjer "trolanja".
 

ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
* * * ali činjenica jest da u svega sat vremena da se opustim mogao bih unijeti više od 4,000 kcal, i to bez previše truda. Tako da ono "jedi koliko želiš ali samo u određenom periodu" pada u vodu.

 

 

Bio sam na Cider (dakle samo piješ recimo jedan dan Cider i ništa drugo) dijeti dok nisam vidio da ona jedna limenka ima 300 kcal, a stomak ne spada... Pa sam si sdrastično promjenio prehranu i "prepolovio se". 

8 godina
offline
Dva sata igranja videoigara sagorijeva kalorija ka

eh budale mene ....čemu se patim sa voznjom bicikla sa 24-28km/h tempom  kad mogu igrat  Apex Legends prijepodne i ubit 600kcal .. Nije samo podić otkucaje srca i kile idu dolje... Po tome bi ljudi s tahikardijom mršavili non stop xD. Get your ass off a chair i da vidiš kako se gube kile

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Dva sata igranja videoigara sagorijeva kalorij
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

ne može čovjek sagorijeti kalorija koliko ih može unijeti u tijelo. I to bi bilo super da ljudi razumiju, možeš svaki dan trčati maraton ali ako ne paziš što jedeš, osoba će bitii debela. Ai ono intermitent fastanje je jaaaako nategnuto, srećom pa nemam višak kg jer stvarno pazim koliko jedem i brojim kalorije (a i puno se krećem), ali činjenica jest da u svega sat vremena da se opustim mogao bih unijeti više od 4,000 kcal, i to bez previše truda. Tako da ono "jedi koliko želiš ali samo u određenom periodu" pada u vodu.

 

 

ako se drzis strogo drzis rasporeda, intermittent fasting radi perfektno i radi cuda.

ljudi cesto vole takve procese tweakat sa nekim svojim fix idejama i onda se zale kak ne funkcionira ovo, ne funkcionira ono.

drzi se rasporeda, potrudi se, daj si vremena, i rezultat je tu.

ako u to uspijes ukomponirat zdraviju hranu, win-win.

da ne pricam o trenutku kad ljudi shvate (i osjete) razliku izmedju apetita i gladi.. svi uvijek vole imati pun zeludac i osjecaj sitosti, i najmanja devijacija od tog osjecaja je potezanje za hranom..

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.8.2021 11:16 (nixass).
2 godine
offline
Re: Dva sata igranja videoigara sagorijeva kalorij
sseennoonn kaže...

eh budale mene ....čemu se patim sa voznjom bicikla sa 24-28km/h tempom  kad mogu igrat  Apex Legends prijepodne i ubit 600kcal .. Nije samo podić otkucaje srca i kile idu dolje... Po tome bi ljudi s tahikardijom mršavili non stop xD. Get your ass off a chair i da vidiš kako se gube kile

 Nisi shvatio članak.

Nije to recept za dijetu ili ubrzano skidanje kila,  već pokazatelj da se i igranjem video igara mogu trošiti kalorije.

Da ćeš rapidno smršaviti, nećeš. Da ćeš solidno smršaviti nećeš.

Da, kalorije  troše se i ležanjem, makar ništa ne radio.

Tvoja tehnika istim tempom 24-28h na sat je isto manje učinkovita od toga da voziš 40 kmh deset minuta, odmoriš deset minuta pa onda opet pojačaš, no to već nije ova tema.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
15 godina
offline
Re: Dva sata igranja videoigara sagorijeva kalorij
nixass kaže...
* * *

 

ako se drzis strogo drzis rasporeda, intermittent fasting radi perfektno i radi cuda.

ljudi cesto vole takve procese tweakat sa nekim svojim fix idejama i onda se zale kak ne funkcionira ovo, ne funkcionira ono.

drzi se rasporeda, potrudi se, daj si vremena, i rezultat je tu.

ako u to uspijes ukomponirat zdraviju hranu, win-win.

da ne pricam o trenutku kad ljudi shvate (i osjete) razliku izmedju apetita i gladi.. svi uvijek vole imati pun zeludac i osjecaj sitosti, i najmanja devijacija od tog osjecaja je potezanje za hranom..

Jesi li si ti živ prije svega? Ja se već zabrinuo da mi nećeš otići kao Kizo.

A sda natrag na temu. Igranje zaista troši kalorije. Svako mozganje troši kalorije, pa bilo da igrate najbolju strategiju svih vremena (Single Player) tj Banished, ili u MP-u Age of Empires II: Definitive Edition....

Ali... to neće pomoći da si napravite liniju kao maneken, pa čak niti da smršate. 

16 godina
offline
Re: Dva sata igranja videoigara sagorijeva kalorij
Zaporožac kaže...

 Nisi shvatio članak.

Nije to recept za dijetu ili ubrzano skidanje kila,  već pokazatelj da se i igranjem video igara mogu trošiti kalorije.

Da ćeš rapidno smršaviti, nećeš. Da ćeš solidno smršaviti nećeš.

Da, kalorije  troše se i ležanjem, makar ništa ne radio.

Tvoja tehnika istim tempom 24-28h na sat je isto manje učinkovita od toga da voziš 40 kmh deset minuta, odmoriš deset minuta pa onda opet pojačaš, no to već nije ova tema.

 Kalorijski deficit => skidanje kila.

 

Pretrčim 5km i fitnes aplikacija kaže da sam ubio oko 500kcal. Nije to apsolutno tačna vrednost, ali s obzirom na to da ima moju visinu i težinu i da mi je ispratila rad srca, broj i dužinu koraka i visinske promene terena, verovatno ne maši previše. Onda pogledamo ovaj članak i ispadne da sam isti efekat mogao postići sa dva do dva i po sata gaminga, te da bi, posledično, svakodnevna takva aktivnost (a da ne kažem 4 sata igranja dnevno) bila efikasno sredstvo za mršavljenje. Mislim da je dobar deo nas imao u životu empirijski dokaz da to baš i ne ide tako. 

 

Sećam se da sam negde našao da je za skidanje oko pola kilograma težine potrebno nekih 3500kcal kalorijskog deficita (tj oko 7000kcal za 1kg). Ako uzmemo brojke iz članka kao tačne, ispada da bi, igrajući računarske igre 4h dnevno, muškarac sa izbalansiranom ishranom (2000kcal dnevno, bez posebnih fizičkih aktivnosti) za tri meseca skinuo 10 kila, što je, po mom mišljenju, krajnje solidno.

 

Da li veruješ u to ili sam i ja nešto pogrešno razumeo?

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
2 godine
offline
Re: Dva sata igranja videoigara sagorijeva kalorij
Ivan(4) kaže...
 Kalorijski deficit => skidanje kila.

 

Pretrčim 5km i fitnes aplikacija kaže da sam ubio oko 500kcal. Nije to apsolutno tačna vrednost, ali s obzirom na to da ima moju visinu i težinu i da mi je ispratila rad srca, broj i dužinu koraka i visinske promene terena, verovatno ne maši previše. Onda pogledamo ovaj članak i ispadne da sam isti efekat mogao postići sa dva do dva i po sata gaminga, te da bi, posledično, svakodnevna takva aktivnost (a da ne kažem 4 sata igranja dnevno) bila efikasno sredstvo za mršavljenje. Mislim da je dobar deo nas imao u životu empirijski dokaz da to baš i ne ide tako. 

 

Sećam se da sam negde našao da je za skidanje oko pola kilograma težine potrebno nekih 3500kcal kalorijskog deficita (tj oko 7000kcal za 1kg). Ako uzmemo brojke iz članka kao tačne, ispada da bi, igrajući računarske igre 4h dnevno, muškarac sa izbalansiranom ishranom (2000kcal dnevno, bez posebnih fizičkih aktivnosti) za tri meseca skinuo 10 kila, što je, po mom mišljenju, krajnje solidno.

 

Da li veruješ u to ili sam i ja nešto pogrešno razumeo?

 Ma, ljudi su se odmah uhvatili uspoređujući trbušnjake i igre.

Što se tiče "izbalansirane prehrane" tu je već keč jer ti to ovisi o tvome bazalnom metabolizmu.

 

Kažeš, pretrčiš 5km.

Što to znači za trošenje kalorija.

Može značiti jer ih ipak trošiš no aerobno trošenje kalorija je korisnije nego ajmo 5 km za 15 minuta. (ne znam kako trčiš, ograđujem se, pretpostavljam)

Tu ćeš potrošiti kalorije, ali ćeš duplo više izgubiti ako radiš 5 km ali po 100m šprinta.. (to je rikavela)

 

Govorim za zdrave ljude i one koji taj pritisak mogu podnijeti.

Radio sam s ljudima koji su mi pričali kako udaraju u vreću za boks 45 minuta punom snagom... molim ?!

Dođu kod mene, ne mogu ni 5 minuta, padaju u nesvjesticu.

 

Ne izbjegavam odgovor, već način kako ti ljudi (prof.gejmeri) inače žive, odn. što jedu, kako, kad.

Ponavljam, gubiš kalorije i kad spavaš tako da, ne razumijem ni ja cijelu poantu, no da potroše toliko kalorija, moguće, ali to nisu nikakva znanstvena istraživanja, već ono, ajmo napraviti nekakve testove, otkucaje srca, znojenje, bla..bla... no opet stoji "pretpostavka", ne činjenica, da ti gejmeri vjerojatno i troše toliko kalorija ali, opet se vraćamo na način života izvan gejmanja.

 

Ako dečko ima 130 kg a visok je 1,80  vjerojatno mu je bazalni metabolizam na 3000 ili više kalorija, pa neće smršaviti ništa.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.8.2021 14:08 (Zaporožac).
Re: Dva sata igranja videoigara sagorijeva kalorij
Zaporožac kaže...

 

 

Tu ćeš potrošiti kalorije, ali ćešduplo više izgubiti ako radiš 5 km ali po 100m šprinta.. (to je rikavela)

 

 

 

 

Ma i to je mit, zato jer HIIT trening ne radi gotovo pa nitko nego atletičari i vrhunski sportaši. Ovo što rade (radimo) mi amateri nije ništa drugo nego intervalni trening. Slabije učinkovito od običnog treninga.

Pravi, funkcionalni HIIT je nešto što definitivno nije preporučljivo za neprofesionalce koji ne znaju niti kako trčati, niti kako se istezati, niti vježbe zagrijavanja, niti imaju korektnu obuću da zaštite gležnjeve.

 

Slušao sam malo što profesionalni treneri pričaju, još niti jedan nije sreo amatera koji radi HIIT ali onako kako je zamišljen. Dakle radi se o trčim 30 sekundi ko konj -pa odmaram 1 minutu - pa trčim s malo manje napora... što je to? Početnički trening.

 

 

Ljudi, iz osobnog iskustva mogu vam reći da se ne fokusirate na trening nego na prehranu. Trening je nešto što radite iz gušta, nešto što volite, nešto što vas čini zadovoljnim. Ja recimo planinarim, ili se šećem 10-20km dnevno, ili slično. Da to ne volim ne bih se time bavio. Ne razmišljam o potrošenim kalorijama jer jedine potrošene kalorije koje kod mene (a i kod drugih) funkcioniraju jest kalorijski deficit. Hoće li to biti kroz 1 jelo na dan, ili kroz 5 manjih jela, to ovisi samo o vama i vašim navikama. Ako ne voliš zob, nemoj jesti zob. Ako ne voliš posni sir, ne jedi ga. Ako imaš naviku jesti 2 puta dnevno, jedi dva puta dnevno. Ako voliš voziti biciklu vozi ju, nemoj prekidati pa ići trčati jer ti je netko rekao da je to bolje ...

 

I tako dalje, aj bok :)

 

 

 

16 godina
offline
Dva sata igranja videoigara sagorijeva kalorija ka

Niko od ovih što ne vjeruju članku nije igrao UT99 ligu, pretpostavljam.

U finalu protiv FF mislim da sam 2-3 kila izgubio na one 3 mape

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.8.2021 14:51 (segregator).
Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice