Dva sata za ekranom za pametniju djecu

poruka: 32
|
čitano: 7.932
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dva sata za ekranom za pametniju djecu".
8 godina
offline
Dva sata za ekranom za pametniju djecu

A mi reformiramo školstvo tako da dajemo djeci tablete! Uopće, pravimo od elektroničkih pomagala fetiš. Kao, sve se može s kompjutorom bolje, bez njega se ništa ne može, ljudi koji ga nemaju su primitivni i zatucani,  ljudi prije nas - koji ga nisu imali - bili su glupi. Sada je istina došla na vidjelo. Pokazalo se baš obratno. I logično je. Ako organ ne koristiš, on će atrofirati ili se neće razviti. Tako je i s mozgom. Umjesto da malo mućneš glavom, umjesto da se pokušaš prisjetiti, odmah se laćaš laptopa ili mobitela pa počneš surfati. I onda sve znaš, a ništa ne razumiješ. U dobu znanja imamo neznalica koliko hoćeš. 

 
26 0 hvala 7
5 godina
protjeran
offline
Dva sata za ekranom za pametniju djecu

Nije da se ne slažem s tobom (ponajmanje s tvojom The Babom) i rečenim studijama, ali sam mišljenja da djecu od smartfona (i ostalih ekrana) više sjebu Junk Food i debilni roditelji te njihov Life Style (The American Draem i The Vjeronauk bolje da ne spominjem).  

Vjerojatno su znanstvenici (tada, doduše, crkveni) slično govorili i za knjige ... a nešto kasnije i za žarulje, radio i televizor  

Studije bi, jamačno, bile i drugačije - pa ni tri sata ne bi bila previše - kad bi na tim istim ekranima bilo nešto edukativno i/ili inteligentno (nešto tipa Da Vinci Learning programa). Ali, je, Baba je u pravu, nema ništa ljepše od trčkanja i prčkanja po prašini. 

Pis on ju :P
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.9.2020 7:59 (Antiseptik).
Moj PC  
9 4 hvala 0
6 godina
offline
Re: Dva sata za ekranom za pametniju djecu
danen kaže...

A mi reformiramo školstvo tako da dajemo djeci tablete!(...)

 

U članku je istaknut pojam "recreational screen time", kojim se izdvaja vrijeme "aktivno" provedeno pred ekranom (u edukacijske i mentalno agažirajuće svrhe) od vremena provedenog u pasivnom buljenju u ekran "bez korištenja mozga".
Korištenje tableta kao edukacijskog pomagala (učila) ne ubraja se u "recreational time".

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
6 godina
neaktivan
offline
Dva sata za ekranom za pametniju djecu

Sve je to vrlo zabrinjavajuće; danas je djeci pretežno dostupan blesav sadržaj, prije svega nekakvi loši crtići, a vanka slabo idu, nema ih baš. Prehrana je također problem, ona loša je puno dostupnija nego nekoć pa dijete bira i zahtjeva, malo toga zdravog voli dok u svemu štetnom uživa. Mene moji nećaci sataru, ali se baš zbog ovih loših trendova trudin; odemo u park, trčimo i skačemo, prošetamo gradom, kući odigramo kakvu društvenu igru, crtamo i bojamo, igramo se skrivača, doktora, trgovaca, policajaca/lopova i slično. Na kraju dana je umor, ali se isplati, mirne san duše kad djetetu začinim dan. 

 
6 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Dva sata za ekranom za pametniju djecu

Mislim da je naslov trebao biti "Do dva sata za ekranom za pametniju djecu". Neće djeca biti pametnija od ta dva sata (rekreativnog) glednja u ekran, već će biti gluplja od više od dva sata...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
5 1 hvala 0
10 godina
online
Dva sata za ekranom za pametniju djecu

Evo zbog glupih crtića, moja mala je sa 4 godine znala engleski. Sad će 5 i kad se želi pravit važna onda mi dođe sa "Hey dad? I want't to eat ice cream." 

 

Onda ju zajebavam malo pa kad ju za bilo što u sobi pitam kaj je, ona zna na engleskom. 

 

Kad ju želim naučit čitat pa da počne povezivat i slova sa riječima onda dobijem žešči ignore. Vele svi pa nemoj ju ništa forsat, ak ne želi čitat ok, naučit će, zato postoji škola. 

 

Problem su zaista glupi crtiči kojih je more. Evo primjer kod kojeg sam popizdio i tražio načine da blokiram taj kanal. 

 

 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
5 0 hvala 0
11 godina
offline
Dva sata za ekranom za pametniju djecu

A mi osim računala uvodimo i tablete u nastavu, jasno, jer želimo da nam djeca budi još gluplja. Potičemo gaming industriju a upravo je ona najveći krivac zašto klinci sjede pred računalima sate i sate...

Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: Dva sata za ekranom za pametniju djecu
danen kaže...

A mi reformiramo školstvo tako da dajemo djeci tablete! Uopće, pravimo od elektroničkih pomagala fetiš. Kao, sve se može s kompjutorom bolje, bez njega se ništa ne može, ljudi koji ga nemaju su primitivni i zatucani,  ljudi prije nas - koji ga nisu imali - bili su glupi. Sada je istina došla na vidjelo. Pokazalo se baš obratno. I logično je. Ako organ ne koristiš, on će atrofirati ili se neće razviti. Tako je i s mozgom. Umjesto da malo mućneš glavom, umjesto da se pokušaš prisjetiti, odmah se laćaš laptopa ili mobitela pa počneš surfati. I onda sve znaš, a ništa ne razumiješ. U dobu znanja imamo neznalica koliko hoćeš. 

 To vrijedi do odredjene mjere, ali sa kompjuterom mogu odraditi neke stvari 10 puta brze gotovo kao superman. U slobodno vrijeme radim matematicke kalkulacije u glavi.

6 godina
protjeran
offline
Re: Dva sata za ekranom za pametniju djecu
Peruneph kaže...

A mi osim računala uvodimo i tablete u nastavu, jasno, jer želimo da nam djeca budi još gluplja. Potičemo gaming industriju a upravo je ona najveći krivac zašto klinci sjede pred računalima sate i sate...

 zato je bolje dati knjigu iz povijesti nek uče godine da budu pametniji 😂

16 godina
offline
Re: Dva sata za ekranom za pametniju djecu
Doc Berecki kaže...
U članku je istaknut pojam "recreational screen time", kojim se izdvaja vrijeme "aktivno" provedeno pred ekranom (u edukacijske i mentalno agažirajuće svrhe) od vremena provedenog u pasivnom buljenju u ekran "bez korištenja mozga".

 

Pasivno buljenje u bilo šta bez korištenja mozga oglupljuje, ne mora to biti ekran.

Svemir.
16 godina
offline
Dva sata za ekranom za pametniju djecu

Glupo je kriviti računalo za zaglupljivanje mase - masu zaglupljuju oni kojima je to u interesu, a računalo, internet i ostali mediji su samo sredstvo.

Inače, rekao bih da računala čine ljude introvertiranima a ne glupljima.

Ja sam u adolescentnoj dobi bio ekstremno introvertiran i moje kognitivne sposobnosti u društvu nisu mogle doći do izražaja - tek u osami i obično za kompjuterom (jer interakcija s računalom još više izolira čovjeka) je moj mozak bio slobodan i pun energije da iskoristi mogućnosti.

Vidim to i na djeci koja u društvu praktički ne znaju pričati, dok za računalom preko chata, i to glasovnog, briljiraju - bilo na engleskom ili hrvatskom jeziku.

Svemir.
 
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Dva sata za ekranom za pametniju djecu

Moj sin od 9 godina rastura engleski, i u razgovoru (i to sa pravilnim naglaskom), i u pisanju, i u čitanju. To mogu zahvaliti isključivo računalu. Držim OS na engleskom, sve igre što igra su na engleskom i gotovo sva videa što gleda su na engleskom. Pamtenom dosta.

No, s druge strane, po svom osobnom iskustvu bilo kakva sesija duža od par sati za računalom, pogotovo ako iziskuje maksimalnu koncentraciju (kao FPS igre ili slično), neminovno ostavlja (kratkoročne ?) posljedice na koncentraciju, držanje tijela i općenito umor.

Za socijalizaciju ne brinem još, jer se socijaliziraju u školi a i online (pošto obično igra sa ekipom iz razreda). Samo definitivno treba dozirati satnicu za računalom.

 

sig
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dva sata za ekranom za pametniju djecu
danen kaže...

A mi reformiramo školstvo tako da dajemo djeci tablete! Uopće, pravimo od elektroničkih pomagala fetiš. Kao, sve se može s kompjutorom bolje, bez njega se ništa ne može, ljudi koji ga nemaju su primitivni i zatucani,  ljudi prije nas - koji ga nisu imali - bili su glupi. Sada je istina došla na vidjelo. Pokazalo se baš obratno. I logično je. Ako organ ne koristiš, on će atrofirati ili se neće razviti. Tako je i s mozgom. Umjesto da malo mućneš glavom, umjesto da se pokušaš prisjetiti, odmah se laćaš laptopa ili mobitela pa počneš surfati. I onda sve znaš, a ništa ne razumiješ. U dobu znanja imamo neznalica koliko hoćeš. 

 -da, tableti su uzrkok svih zala.. možda i knjiga (prije parsto godina.. ili plajvajs-čitaba.. i tabla s kredom)... ili ne? .. tj nije objekt-pomagalo problem nego sadržaj. (pogrešno drvo).. i vidm ima još ludi koji jednako misle .. ili barem misle :)

 

Antiseptik kaže...

Nije da se ne slažem s tobom (ponajmanje s tvojom The Babom) i rečenim studijama, ali sam mišljenja da djecu od smartfona (i ostalih ekrana) više sjebu Junk Food i debilni roditelji te njihov Life Style (The American Draem i The Vjeronauk bolje da ne spominjem).  

Vjerojatno su znanstvenici (tada, doduše, crkveni) slično govorili i za knjige ... a nešto kasnije i za žarulje, radio i televizor  

Studije bi, jamačno, bile i drugačije - pa ni tri sata ne bi bila previše - kad bi na tim istim ekranima bilo nešto edukativno i/ili inteligentno (nešto tipa Da Vinci Learning programa). Ali, je, Baba je u pravu, nema ništa ljepše od trčkanja i prčkanja po prašini. 

 -da..

 

MrBlc kaže...

Mislim da je naslov trebao biti "Do dva sata za ekranom za pametniju djecu". Neće djeca biti pametnija od ta dva sata (rekreativnog) glednja u ekran, već će biti gluplja od više od dva sata...

- može i to 'preciznije'.. nije problem ekran, 2 sata i sl. nego što, sadržaj, mjera-umjerenost, čak i zabava-igra ili previše (bilo čega, hrana-vitamina.. = problem).

- zamisli, djeca su bila pametna (ili glupa) i prije recimo tisuću godina, kad ekrana nije bilo.. tj nije izvor pameti/gluposti. .. nego kao sve ostalo, sredstvo-alat, čekić-čavao ili prst.

 

PaleRider kaže...
Doc Berecki kaže...
U članku je istaknut pojam "recreational screen time", kojim se izdvaja vrijeme "aktivno" provedeno pred ekranom (u edukacijske i mentalno agažirajuće svrhe) od vremena provedenog u pasivnom buljenju u ekran "bez korištenja mozga".

 

Pasivno buljenje u bilo šta bez korištenja mozga oglupljuje, ne mora to biti ekran.

 -da.. jednako glupi (ili pametni) možemo biti buljeći u točku na zidu, mantrajući u lotosovoj pozi.. no i to rade neki mudri ljudi, no ne vidim da je tad točka (na zidu ili u mislima) krivac..

 

PaleRider kaže...

Glupo je kriviti računalo za zaglupljivanje mase - masu zaglupljuju oni kojima je to u interesu, a računalo, internet i ostali mediji su samo sredstvo.

Inače, rekao bih da računala čine ljude introvertiranima a ne glupljima.

Ja sam u adolescentnoj dobi bio ekstremno introvertiran i moje kognitivne sposobnosti u društvu nisu mogle doći do izražaja - tek u osami i obično za kompjuterom (jer interakcija s računalom još više izolira čovjeka) je moj mozak bio slobodan i pun energije da iskoristi mogućnosti.

Vidim to i na djeci koja u društvu praktički ne znaju pričati, dok za računalom preko chata, i to glasovnog, briljiraju - bilo na engleskom ili hrvatskom jeziku.

 -da. (ne baš sve... tj ne čine nas ničim što nismo, tj tad nas i kuća-zid ili krov nad glavom čine jednako izoliranim kao i odijelo..).. nekad su ljudi pričali u živo, sad manje, nekad su pisali pisma sad twitaju.. trumpek je u rangu znanstvenika od prije stoljeća po twitanju.. opet, sadržaj, ne medij.

.. a ostalo je osobno, osobne projekcije za koje stricjura sigurno ima terapiju koaj uključuje sex.. trebaš skrb. :))) .. nhf.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.9.2020 13:54 (ihush).
14 godina
offline
Re: Dva sata za ekranom za pametniju djecu
Matty kaže...

Moj sin od 9 godina rastura engleski, i u razgovoru (i to sa pravilnim naglaskom), i u pisanju, i u čitanju. To mogu zahvaliti isključivo računalu. Držim OS na engleskom, sve igre što igra su na engleskom i gotovo sva videa što gleda su na engleskom. Pamtenom dosta.

No, s druge strane, po svom osobnom iskustvu bilo kakva sesija duža od par sati za računalom, pogotovo ako iziskuje maksimalnu koncentraciju (kao FPS igre ili slično), neminovno ostavlja (kratkoročne ?) posljedice na koncentraciju, držanje tijela i općenito umor.

Za socijalizaciju ne brinem još, jer se socijaliziraju u školi a i online (pošto obično igra sa ekipom iz razreda). Samo definitivno treba dozirati satnicu za računalom.

 

 što želiš reći ? cilj ti je da ti klinac bude Englez..?

 

budeš sretan kad te odjebe umjesto na hrvatskom: Daj stari sjaši - na engleskom: whatevaaaaaaaaaa ??

Ju je je? Je ju je!
10 godina
offline
Re: Dva sata za ekranom za pametniju djecu
Sto se tice djece, ona ce biti glupa/pametna koliko im roditelji dozvole. Znam masu modernih roditelja kojima djeca idu na neku stvar pa im daju ekran radi dusevnog mira. Tija si biciklu sad pedalaj.
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.9.2020 14:45 (Spacecraft).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dva sata za ekranom za pametniju djecu
ihush kaže...
danen kaže...

A mi reformiramo školstvo tako da dajemo djeci tablete! Uopće, pravimo od elektroničkih pomagala fetiš.


.. a ostalo je osobno, osobne projekcije za koje stricjura sigurno ima terapiju koaj uključuje sex.. trebaš skrb. :))) .. nhf.

Kaze jedan poznati hrvatski kemicar (vidi citat op.a.) da je protivljenje vjeronauku rezultat neuroze uzrokovane Edipovim kompleksom.

 

Pa ako je protivljenje vjeronuku = Edipov Kompleks koji kompleks onda uzrokuje protivljenje tehnologiji?

 

Fobija deusa iz masine? Dobro da je kanadski kolega sa istim nadimkom vec dugo neaktivan, da ne bi kemicar dobio napadaj.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
odjavljen
offline
Re: Dva sata za ekranom za pametniju djecu
ihush kaže...
MrBlc kaže...

Mislim da je naslov trebao biti "Do dva sata za ekranom za pametniju djecu". Neće djeca biti pametnija od ta dva sata (rekreativnog) glednja u ekran, već će biti gluplja od više od dva sata...

- može i to 'preciznije'.. nije problem ekran, 2 sata i sl. nego što, sadržaj, mjera-umjerenost, čak i zabava-igra ili previše (bilo čega, hrana-vitamina.. = problem).

- zamisli, djeca su bila pametna (ili glupa) i prije recimo tisuću godina, kad ekrana nije bilo.. tj nije izvor pameti/gluposti. .. nego kao sve ostalo, sredstvo-alat, čekić-čavao ili prst.

Može preciznije, ali svrha naslova je da prenese bit, a bit je da je 2 sata limit, a ne poželjno.

 

Sadržaj je specificiran u članku.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
5 godina
offline
Re: Dva sata za ekranom za pametniju djecu
i još crvena avet želi izbaciti vjeronauk iz škole...daj im tablete i onda se budemo čudili kako sotona ima jak utjecaj na nove generacije
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 3 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Dva sata za ekranom za pametniju djecu

da rezimiramo, praćenje šunda je jednako debilno, pratili ga na tv, čitali na tabletu, knjizi ili uživo, dok je praćenje kvalitetnog sadržaja jednako ok pratili ga mi na ...ranije navedenom, plus vremenske ograde, primjerenost dobi pratitelja, tehnikalije...

++ sve to smo znali i ranije

 

check, prijeđimo na sljedeći članak

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.9.2020 15:26 (nemrem_stara_mi_sere).
 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dva sata za ekranom za pametniju djecu
MrBlc kaže...
...

Može preciznije, ali svrha naslova je da prenese bit, a bit je da je 2 sata limit, a ne poželjno.

 ..

 -limit? za što? za učenje ili zabavu ili ukupno korištenje, 2h ili 2 i 2 min.. pređena 'granica' je kritična po nekom kriteriju (karikiranom, upravo zato da pokaže besmislicu).. tj netko je onako rekao da je 2h, ne 1:55 ili dva školska (koji sad zbog korone umjesto 45 traju 30..).

-npr imamo covid-krizu, imamo online školu.. a pogodi, dok ljudi ne razviju neke telepatske i sl moći upravo ekranom vide sliku-sadražaj, tablet-lap-mob.. i tako djeca 'u školi' pred ekranom provedu nekoliko sati.. a možemo sad laički nagađati hoće li biti pametnija-gluplja ili ćorava zbog tog? .. ja kažem, neće, tj posotji realna mogućnost da ipak postanu pametnija, tj da nešto nauče. Koja god metoda ili medij pri tom bili korišteni. Gledajući crtiće neće ništa naučiti osim humora (i to je vrlo korisno-potrebno) i možda stranog jezika ako nije sinkronizirano.

-3 sata je opasno? 8 sati je smrtonosna doza? .. ekran? Ajd da je pleyka i samo igre ili yt.. no ekran je sve, ekran je i prozor u svijet (bez windoza).. odnosno, kao i sve ostalo samo sredstvo jednako kao što je to i npr bager pa ljudi ne kopaju krampom kad polažu kanalizaciju u kojoj ovkavke 'studije' trebaju završiti .. odnosno 'mišljeje-misao-ideja' da je nešto samo po sebi dobro-loše, neka stvar, kao ekran, možemo konkretnije, kao nož, jer možemo njime ubiti ali u 99% ne ubijamo nego naprotiv spašavamo ili se hranimo i radimo nešto korisnog. Pošto ekran nije ni približno opasan kao nož (ili oružje, ne treba ni dozvolu..) mogu zaključiti da je ekran bezopasan, kako po dušu-tijelo tako i po količinu pameti ili gluposti, tj sama tema-studija postane glupost iz pogrešnih razloga, kriterija + koju raspravljamo gledajući smrtonosni ili zaglupljujući ekran dok je jednako znanstvenik tipkao u wordu na ekranu došao do takvog zaključka, odnosno još gore, kao vjernici-puritanci koji brane sex mada formalno o njemu ne znaju ništa ili su licemjerni kad ih se uhvati na djelu. Ekran, 2 sata.. možda da je 22 sata ali tad iz sasvim drugog razloga npr iscrpljenost bez sna, a ako se uz to i spava (kao na poslu) tadj je sporedno, uz ekran može biti i mikrovalna i mobitel i modem s 5g zračenjem, može biti i sušeni pršut (kancerogeno-radioaktivno, jer to je sva pržena-sušena hrana, no u dozama koje su ukusne, ne smrtonosne) itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Dva sata za ekranom za pametniju djecu

Ovako slicno bilo i za TV. Ide zivot dalje... a mi ga previse ozbiljno shvatamo. Neka radi ko sta voli i zeli. Niko se nije ziv izvukao sa ove planete :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.9.2020 16:40 (Adin).
 
2 1 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Dva sata za ekranom za pametniju djecu

Nadarena djeca koja žele učiti će uz računalo postići puno više. Nametati svima nekakva univerzalna vremenska ograničenja je više potreba za iskaljivanjem nekih frustracija, sa modernim školstvom i znanjem to  nema puno veze.

 

 

Weak human + machine + better process is superior to a strong human + machine + inferior process

 

 

Garry Kasparov

 
6 0 hvala 0
9 godina
offline
Dva sata za ekranom za pametniju djecu

bitan je sadrzaj a ne medij.

ja bi volio da mi dijete ne mora u prvi razred nositi hrpicu nekih knjiga zbog njegovih leda, bilo bi puno bolje da su sve te knjige u nekom tabletu. rezultat bi bio isti.

ali bi volio da pise rukom na papiru prvih par godina skolovanja barem..

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Dva sata za ekranom za pametniju djecu

Na žalost, ovo je samo još jedno tendeciozno tumačenje korelacija kakvo pretežiraju doktor Doc i organizacije poput AAP. Inteligencija, pa i djece, se sustavno mjeri već desetljećima, kojekakve metode za podizanje dječje inteligencije osmišljavaju se već tisućljećima. I ništa od toga ne funkcionira (*). Glupa djeca sjede pred ekranom jer im to odgovara, a ne zato jer su postala glupa od ekrana. I u većini slučajeva trebalo bi ih pustiti da se zabavljaju kako im odgovara. Najljepše je đačko doba kaže krilatica s kojom se slažem i za male glupane to obično važi još u mnogo većoj mjeri. Zato ih ne bi trebalo gnjaviti nekakvim projektima za poboljšanje osuđenim na propast nego se treba usredotočiti na poboljšanje kvalitete života tih mališana. A pošto su roditelji malih glupana i sami obično glupani i k tome siromasi, obično je ekran najbolje što se nudi.

Ove slatke laži o preoblikovanju djeteta namjenjene su ublažavanju tjeskobe kod roditelja. Tko j... roditelje, oni su odgovorni za nisku inteligenciju svoje djece. Brinimo za djecu, ne njih.

(* ne funkcionira na duže staze)

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Dva sata za ekranom za pametniju djecu
Ihush, sve ti piše u članku i znatno je lakše naći tamo konkretnu informaciju nego u tvojim postovima...
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
offline
Re: Dva sata za ekranom za pametniju djecu

Matty 

 

opako si mi spustio...

 

usput, ja govorim 3 strana i razumijem još dva, klinka mi je jedno od 1/3 djece koja uči dva jezika u školi (idiotizam da ljudi ISPISUJU djecu s besplatnog 2. jezika - pa ne treba ga rasturati samo nek se snalazi)...

 

a sad o tvojoj pameti - klinac ti ne uči jezik nego reproducira...

 

a ja ti pijem cca 1-2 tablete godišnje...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Dva sata za ekranom za pametniju djecu
Jim_Owens kaže...

Nadarena djeca koja žele učiti će uz računalo postići puno više. Nametati svima nekakva univerzalna vremenska ograničenja je više potreba za iskaljivanjem nekih frustracija, sa modernim školstvom i znanjem to  nema puno veze.

 

 Nadarena djeca željna znanja su u velikoj manjini, stoga nisu mjerilo i samim time ovakve rasprave nisu usmjerene prema njima. Nadalje, internet danas nije bezazlen, lako uvuče mlade u svoja prostranstva koja su najvećim dijelom štetna i beskorisna. Većini djece je potrebno stvorit radne navike i osnovnu kulturu ponašanja, to je svrha odgoja. Mnogi to ne razume pa smatraju da je kuhanje i čišćenje osnova odgoja. Kad se s djetetom pravilno radi od malih nogu, kasnije se osamostali i bira svoj put te će vrlo vjerojatno izrast u zadovoljnu i dostojanstvenu osobu. Koliko uložiš, toliko ćeš i dobit, a taj princip se najbolje primijeti upravo u odnosu djeteta i roditelja i ostalih članova obitelji. Ali ono šta ćeš dobit je zapravo ono šta će to dijete dobit, cilj je da se razvije u zadovoljnu i kvalitetnu osobu, a bez utiranja puta i određenih ograničenja to nije moguće. To je naprosto svrha i posao roditelja, s tim da roditelj ne triba bit odviše strog i ukočen, triba samo bit pravedan i razuman, provodit blagi režim, ali pravedan i smislen režim u kojem dijete neće osjećat nepravdu i potlačenost nego će razumit da to ima smisla i da tako mora bit, ništa mu neće falit. 

 

napuderisani dendi kaže...

Na žalost..

 Komentar ti je otrovan, a mišljenje ti je pogrešno. 

 
1 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Dva sata za ekranom za pametniju djecu
Stric_Jura kaže...
 

klinac ti ne uči jezik nego reproducira...

 Pa upravo tako mala djeca uče jezik - reproduciranjem govora kojeg čuju oko sebe. Ili misliš da djeca kad govore svjesno biraju između Present Simple i Present Continuous?

14 godina
offline
Re: Dva sata za ekranom za pametniju djecu

i papiga reproduvcira, klinac samo razumije, ali ne zna finese...

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Re: Dva sata za ekranom za pametniju djecu
Festus kaže... 
napuderisani dendi kaže...

Na žalost..

 Komentar ti je otrovan, a mišljenje ti je pogrešno. 

 Prrrrt.

Argumentiraj ili umri.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice