Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara prst

poruka: 249
|
čitano: 46.855
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara prst".
Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara prst

Znači nije bazirano na Tolkienovim knjigama nego nešto sasvim novo, ali u svijetu iz Gospodara Prstenova, tako nešto?

 

Kao i Star Wars novi filmovi, nemaju nikakve veze s originalnom trilogijom i nisu ništa drugo nego gledljivi i lako zaboravljivi proljev.

Moj PC  
15 3 hvala 0
13 godina
offline
Re: Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Znači nije bazirano na Tolkienovim knjigama nego nešto sasvim novo, ali u svijetu iz Gospodara Prstenova, tako nešto?

 

Kao i Star Wars novi filmovi, nemaju nikakve veze s originalnom trilogijom i nisu ništa drugo nego gledljivi i lako zaboravljivi proljev.

 Ukratko da,al ce jos bit i tutti-frutti.

To Each His Own.
8 godina
offline
Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara prst

ima veze sa knjigama je je Tolkien opisao al nešto i o tom dobu.

spominje se to i u 3 knjige. nisam čitao silmarilion ni hobita pa o tome ne znam.

ali u ove 3 knjige ima nešto i o tom dobu.

Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara prst

Yes jeva cekamo.. da ga ne gledamo.

Eventualno svaki supak dobije hemoroid.
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara
Ima Tolkienovo Unfinished tales ako se ne varam. Davno sam to citao.

Zapravo meni najdrazi dio njegovog opusa su te kratke price koje obuhvacaju ogromno razdoblje i u kratkim pricama se leti preko jako velikog raspona vremena i tu zapravo se spominju sva velika imena i dogadjaji kroz povijest Middle
Moj PC  
4 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Znači nije bazirano na Tolkienovim knjigama nego nešto sasvim novo, ali u svijetu iz Gospodara Prstenova, tako nešto?

Mora slijediti kanon, ali dijelove koje Tolkien nije opisao mogu izmisliti što god žele (i likove nove i radnju).

Gledam te!
13 godina
offline
Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara prst

Mislim da se vec pisalo negdi da su ih obavezali u ugovoru da ne mogu odlutat previse od postojecih sadrzaja...

Obalo suncana, ti moj si cijeli svijet
 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara prst

Ma daj kad samo vidis casting odmah ti je jasno da ce ovo biti jos jedno "politicki-rasno forsirano" sranje kao i 99% novog sadrzaja danas!

 
25 2 hvala 3
13 godina
offline
Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara prst

nakon odgledane prve sezone wheel of time sa 99% sigurnosti mogu reči još jedan moderan k

gramatika bljak
Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara
Gadgeti kaže...

Ma daj kad samo vidis casting odmah ti je jasno da ce ovo biti jos jedno "politicki-rasno forsirano" sranje kao i 99% novog sadrzaja danas!

 Pitao sam ih za to, rekli su mi da im je problem nac prave hobbite, elfove, numenoriance i orkove (orke ne znaju glumiti, iako, crno bijele su pa bi bile bingo) pa ce uzet sta se nudi naokolo.

 

Moj babo, visok covek od 120 kila, celavac, nije proso pod elfa unatoc klempavim usima, zenu od 159cm sam poslo da se prijavi za hobite pa me sterala u krac. Mislila da joj zelim rec da ima dlakave noge.

 

Problemi kako god okrenes.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.1.2022 20:06 (ivan dragi).
14 godina
offline
Re: Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara
Samo da ne bude pederluka, gender sranja i sl.
Sve što znam o životu naučio me Đelo Hadžiselimović
Moj PC  
36 3 hvala 1
15 godina
offline
Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara prst

Da probam pogodit, vilenjaci će dobrim dijelom biti crnci a neće imati male vilenjake jer su ili gejevi ili non-binary

 

Dakle, još jedna serija koju ću preskočit

 
6 2 hvala 0
Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara prst

Ovo pitam kao osoba liberalnih stavova, ali stvarno me zanima:

 

Biti će ...

45 Gay vilenjak
3 Gay patuljak
1 Gay čovjek
5 Gay ork
0 Pusa između vilenjaka i čoveka
0 Nešto sasvim petnaesto, što?
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.1.2022 22:04 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara
Littlemanbeingerased kaže...
Ima Tolkienovo Unfinished tales ako se ne varam. Davno sam to citao.

Zapravo meni najdrazi dio njegovog opusa su te kratke price koje obuhvacaju ogromno razdoblje i u kratkim pricama se leti preko jako velikog raspona vremena i tu zapravo se spominju sva velika imena i dogadjaji kroz povijest Middle

 Hvala na infu, samo kratko pitanje pederluka nema? cisto da znam kaj ocekivati od serije?!

2 godine
offline
Re: Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Ovo pitam kao osoba liberalnih stavova, ali stvarno me zanima:

 

Biti će ...

 Molim da i ovo ubacis na listu 

 

 

Re: Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara
Sarevok kaže...

 Molim da i ovo ubacis na listu 

 

 

 

 

pljucnuo kavu po tipkovnici! Hvala!!

15 godina
offline
Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara prst

Zar ovo nije odgođeno? Nešto se promjenilo u međuvremenu. Ako se ne varam biti će 1 milijarda vrijedna serija.

Because anything Korea does, Japan does it better.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara
Boris grozni kaže...
* * *

 Hvala na infu, samo kratko pitanje pederluka nema? cisto da znam kaj ocekivati od serije?!

Budući da nije Netflix i da je Amazon Prime i da će produkcija koštati cijelih jednu milijardu amerčkih dolara... vjerojatno Epic spetakl.

Samo treba biti psihološki jak da se cijela serija kompletira i se odgleda u komadu! Nema boga da ovo gledam iz sedmice u sedmicu.  

Because anything Korea does, Japan does it better.
6 godina
offline
Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara prst

Kako god da bilo vrlo malo ljudi, koji pucaju na scifi, će propustit prvu epizodu, a zaboli me oče li hobiti bit crnci, kinezi ili marsovci, nije ni Tolkien koliko ja znam za večinu likova u knjigi naveo koje su rase/boje kože/vjerske i seksualne pripadnosti, tako da prestanite plakat i tražit probleme a serija se nije ni počela prikazivat.

 

Moj PC  
7 15 hvala 1
16 godina
offline
Re: Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara
Po komentarima bi mogao zakljuciti da smo u 1922 a ne 2022...
Amazon cilja na siru publiku koja gle cuda nije sastavljena samo od str8 bijelaca dominantnih muskaraca...

U WOTu su po meni fulali sa kostimografijom koja izgleda previse futuristicka i neupecatljivom muzikom. Te previse drame i patetike oko nebitnih stvari.
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.1.2022 6:51 (PICART).
 
7 27 hvala 0
14 godina
offline
Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara prst

Taj lotr je tako bzvz franžiza

Dirty dosen
Moj PC  
2 11 hvala 0
16 godina
offline
Re: Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Ovo pitam kao osoba liberalnih stavova, ali stvarno me zanima:

 

Biti će ...

 Sve od navedenog?

Amenoum
14 godina
offline
Re: Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara
PICART kaže...
Amazon cilja na siru publiku koja gle cuda nije sastavljena samo od str8 bijelaca dominantnih muskaraca...

 Misliš kao originalno dijelo i trilogija iz 2001. godine? Koji su vrhunska dijela bez obzira na bijele likove.

Isto kao što je i meni 12 godina ropstva vrhunski film tako će i nekoj drugoj rasi vrhunski film biti Gospodar.

6 godina
offline
Re: Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara
PICART kaže...
Po komentarima bi mogao zakljuciti da smo u 1922 a ne 2022...
Amazon cilja na siru publiku koja gle cuda nije sastavljena samo od str8 bijelaca dominantnih muskaraca...

U WOTu su po meni fulali sa kostimografijom koja izgleda previse futuristicka i neupecatljivom muzikom. Te previse drame i patetike oko nebitnih stvari.

 Shvati da zivis u zemlji Katolibana koji su homoseksualnim parovima zabranili brak.

Da ne pricamo o tome kako su ovo veliki fanovi Tolkiena koji ocito nisu ni culi za Silmarilion i njegovu radnju u kojoj se veliki dio toga vrti oko viljenjackih dragulja koji su kasnije zavrsili u tri prstena koje su dobili vilenjaci. Mos ga jebat, pola 'Rvacke se odbija cijepnuti, ista polovica 'Rvacke ima problema sa homoseksualcima. Ja osobno cekam film o Isusu gdje ce ga napokon kvalitetno prikazati kao arapa-židova sa bliskog istoka koji je do ranih 30tih bacao drkicu i onda sastavio ideju da bi mogao pokrenuti religiju oko sebe. Dosta Elonski zvuci jelda?

WOT je teski shit, losa gluma, katastrofalan dijalog, kako si spomenuo - drama i patetika itd. Steta jer koliko sam bacio uho na lore videe na Youtubeu, cini se fora svijet, ali ovo sto su napravili je jako slabo.

5 godina
offline
Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara prst

Ja, zapravo, nemam niš protiv toga da bude cigana, gejeva itd tamo di ih zapravo u knjigama nema... To ne znaći da ih ne treba biti u ekranizaciji. Razumijem logiku iza toga i podržavam takve stvari. Ali one  fore da žene koji izgledaju ko bečki dečkići i najjače su na svijetu mi idu na živce.

Sve Vas Volim
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara prst

 

Prema nekim istraživanjima, u SAD se kao LGB populacija izjašnjava 3.5% odraslih i još 0.3% je trans. (izvor: https://williamsinstitute.law.ucla.edu/publications/how-many-people-lgbt/ )

Nek to bude ukupno 4%. Nemam ništa protiv da sa 4% screen time-a budu pokriveni u serijama/filmovima.
Trenutno mi se čini da izlaze iz paštete i da imaju 50%...

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.1.2022 9:43 (xcat).
Moj PC  
30 3 hvala 1
6 godina
offline
Re: Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara

Pa i nije baš tako, ako pogledaš ovde 16% generacije Z se izjašnjava kao LGBTQ:

https://news.gallup.com/poll/329708/lgbt-identification-rises-latest-estimate.aspx

 

a ako dodaš na to i % filmova u kojima se pojavljuju LGBTQ likovi (u 90% su to samo sporedni likovi) je to cca 18%

https://eu.usatoday.com/story/entertainment/movies/2020/07/16/glaad-film-report-more-lgbtq-characters-but-lack-screen-time/5448718002/

 

Zadovoljan, ili da damo na lomaču sve koji nisu str8 bjelci?

 

Slažem se da se stvari koji opisuju stvarne događaje ne mjenjau zbog poltične korektnosti i dodaju LGBTQ likovi ako ih u tom slučaju nije bilo, ali u slučaju fantazija mislim da je to otvorena knjiga što se tiče umjetničke slobode.

10 godina
offline
Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara prst

Iskreno umoran sam od netflix/hollywood "woke" pristupa.

 

Svaki film/serija:

- glavni negativac najcesce bijeli muskarac 45-55 godina

- glavni heroj žena, najcesce mješane rase i upitne sexualnosti

- glavni problem bijeli muškarac ugnjetava žene

- svi muški likovi nesposobni

- barem 1-2 gay lika cije bivanje gay ne pridonosi prici na nikakav nacin

- glavni ženski lik nema karakter, prepreke koje mora preci, napredak koji mora pokazati da bi se lik razvio

Ljudima se to ne gleda.

 

Par primjera:

Eternals - glavni lik Sersei, zena, azijatkinja. Karakter 0. Glavni nekativac bijeli muškarac ikarus. - propao na box office

Black Widow - natasha glavni lik, glavni negativac bijeli muskarac koji im je oprao mozgove. - propao na box office

Shang Chi - glavni lik azijat muskarac, u svakoj sceni nadmasen od prijateljice ili sestre, glavni negativac - muskarac. - propao na box office

Ghost busters 2016 - nemam sta uopce govorit o ovome, musku postavu zamjenili zenskom, fijasko - propao na box office

 

Par pozitivnih primjera:

Venom 2021 - sranje film, ali ne ulaze toliko u "poruke" i politiku, 500mil na box office

Spiredrman 2021 - tri bjela muskarca heroji, bjeli muskarci (vecinom) negativci - NE BITNO. Zenski likovi cool, muski likovi cool, dobra pirca, fanovi dobili sta zele - 1,6 MILIJARDI NA BOX OFFICE

 

Poruka:

Go woke, get broke.

 

 

 

 

Moj PC  
36 1 hvala 2
10 godina
offline
Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara prst

Eh da, kako sam zaboravio.

 

Star Wars!!!

 

Luke Skywalker - ajme majko. Lik koji je nada galaxije. Koji je dobrim srcem i snagom volje oca vratio sa kraja tamne strane, koji nije odustao nikada - ide ubit necaka jer je ruzno sanjao. Ahahhahahahahahahahahah

Han Solo - ajme majko.

Ben Solo - ajme majko.

 

Rey (necu je nazvat Skywalker nema boga). Savrsena, pobjedila Bena, Luku a tek se dohvatila sile, nema rasta - napretka.

 

Fijasko triologija.

 

 

A onda opet, dođe Favreau... Napravi mandaloriana, napuni ga snaznim muskim i zenskim likovia, da im karakter, prepreke i dobijes odlicnu seriju.

Moj PC  
28 1 hvala 1
Re: Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara
PICART kaže...
Po komentarima bi mogao zakljuciti da smo u 1922 a ne 2022...
Amazon cilja na siru publiku koja gle cuda nije sastavljena samo od str8 bijelaca dominantnih muskaraca...

U WOTu su po meni fulali sa kostimografijom koja izgleda previse futuristicka i neupecatljivom muzikom. Te previse drame i patetike oko nebitnih stvari.

 

Valjda razumiješ da ljudi gledaju SCIFI/Fantasy sadržaj radi ... SCIFI i Fantasy sadržaja a ne radi iskazivanja feminističkih stavova. Primjerice u najnovijem Star Treku me smetalo što ima svega samo ne znanstvene fantastike. Tamo je jedino bilo bitno da naprave nekakvu napetost među karakterima, da im se prikazuju emocije i osobni stavovi a najmanje je bila bitna priča.

 

Bojim se da će biti i tako s Gospodarom Prstenova, naposljetku moraju na neki način rastegnuti radnju, ako je moguće i imati 3,4 ... 10 ili više sezona. Za razliku od filma koji ima početak i kraj (s time da je Hobit bio debelo predugačak), ovdje oni mogu postati novi Walking Dead, s više epizoda nego Santa Barbara.

 

 

I da, pogledao sam Wheel of Time, osim poneke vrlo efektne scene sve drugo je zaboravljivo i od svega najmanje prikaza čudovištva, borbe i fantasy svijeta, a najviše drame i kmečanja.

 

 

Zato sam osobno vrlo skeptičan.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice