Duboko učenje pomaže u predviđanju prometnih nesre

poruka: 16
|
čitano: 5.265
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Duboko učenje pomaže u predviđanju prometnih nesre".
6 godina
offline
Duboko učenje pomaže u predviđanju prometnih nesre

za hrvatski promet i dionike već postoji rješenje...a to je kažnjavanje onako kako se radi u USA 

 

ubiješ pijan za volanom 3 ljudi  dobiješ 50 godina (prije godinu dana bilo u amerika)

 

kod nas 50 sati društvo "korisnog" rada...možda

 

 

 

 

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
6 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Duboko učenje pomaže u predviđanju prometnih nesre

Uzima li algoritam u obzir kojim rutama voze djeca iz 'društveno prihvatljivih obitelji'?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
8 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Duboko učenje pomaže u predviđanju prometnih nesre

Nisam upratio koliki mu je accuracy (točnost predikcije), i ostale metrike.

Inače ovo je još jedna super primjena deep learning-a u velikim projektima bitnim za društvo.

Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Duboko učenje pomaže u predviđanju prometnih n
Lako njima radit deep learning po američkim gradovima koji su svi napravljeni pod 90°, da ovaj AI pogleda promet npr. centra Rijeke, čipovi bi mu izgorjeli...
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Duboko učenje pomaže u predviđanju prometnih nesre

Dobro je ovo. Vjerojatnost se nekada dogodi, a nekada ne.

 

Dobro je ovo za analizu i buduće predviđanje događaja.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Duboko učenje pomaže u predviđanju prometnih nesre

To u realnosti je neupotrebljivo jer previše je parametara van svih matematičkih formula i predpostavki.  Nešto se može kompenzirati ali deep learning za procjenu ljudske reakcije je prenesavrsen. Duboko učenje se danas primjenjuje na svašta i ništa a na neke prave projekte koji nemaju takovu financijsku komponentu da bi se isplatili a drustvenonsu puno bitniji možemo zaboraviti... Izvrstan projekt deep learning algoritma je u očitavanju nalaza raznih tumora DNK lanaca te izrada strukture crijevne flore ali takvi projekti koji imaju primjenu i dapače deep learning je imao 99% uspješnost su na ledu zbog raznih projektica poput ovoga di ćemo se vozit robotaksijima za 10 godina...  Mah... 

 
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Duboko učenje pomaže u predviđanju prometnih n
ZaliazniMacan kaže...

dapače deep learning je imao 99% uspješnost su na ledu zbog raznih projektica poput ovoga di ćemo se vozit robotaksijima za 10 godina...  Mah... 

 Ti projektići gdje ćemo se voziti robotaksijima nisu za 10 godina, nego su već u funkciji u par gradova u Japanu . A i Rimac je rekao da mu je sada primarni cilj za 3-4 godine implementirati robotaksije čak i u Zagrebu. Napredak tehnologije se ne može zaustaviti, pogotovo ako je etički prihvatljiva (broj nesreća je sveden na minimum).

16 godina
offline
Re: Duboko učenje pomaže u predviđanju prometnih n
gumifufna kaže...
ZaliazniMacan kaže...

dapače deep learning je imao 99% uspješnost su na ledu zbog raznih projektica poput ovoga di ćemo se vozit robotaksijima za 10 godina...  Mah... 

 Ti projektići gdje ćemo se voziti robotaksijima nisu za 10 godina, nego su već u funkciji u par gradova u Japanu . A i Rimac je rekao da mu je sada primarni cilj za 3-4 godine implementirati robotaksije čak i u Zagrebu. Napredak tehnologije se ne može zaustaviti, pogotovo ako je etički prihvatljiva (broj nesreća je sveden na minimum).

 Usporedjujes Japan i Hrvatsku 

9 godina
protjeran
offline
Re: Duboko učenje pomaže u predviđanju prometnih n
dd.inc kaže...

 Usporedjujes Japan i Hrvatsku 

 Ja nigdje ne uspoređujem Japan i Hrvatsku. Hrvatska kaska i za Estonijom. Pročitaj post od početka do kraja. Rečenicu po rečenicu. Onda riječi. Pa onda stavljaj 100 glupavih smajlića.

2 godine
neaktivan
offline
Duboko učenje pomaže u predviđanju prometnih nesre

Autonomna vožnja je super na papiru i odlična je za deep learning entuzijaste jer ako to napraviš rjesio si matrix....  Samo to što se radi vani u svijetu za robotaksije i autonomnu voznju nije deep learning nego doslovno prepoznavanje situacija i matematički rješavanje 0 ili 1... Inače do tog stadija nećemo doći ko zna do kad iako mate rimac tvrdi drugačije ali u tom polju ja sam jako skeptičan... 

Deep learning ima svoje super primjere di se iskorištava za super stvari...  Dijagnosticka medicina je jedan primjer a općenito deep learning se počeo gurati u sve kao vegeta jer investitori polude na to i odma upumpavaju milijune...  Tako da imamo deep learning projekata koji su sa trenutnom tehnologijom nemogući ali u isto vrijeme vrijeme uzimaju financiranje odličnih projekta koji su realni i ostvarivi...

Automobili i slična fuzzy logika je zadnja stvar di se deep learning može sa sigurnošću primjenjivati...  Tu se jedino može primjeniti automatika vođenja procesa i to je to... 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Duboko učenje pomaže u predviđanju prometnih n
gumifufna kaže...
dd.inc kaže...

 Usporedjujes Japan i Hrvatsku 

 Ja nigdje ne uspoređujem Japan i Hrvatsku. Hrvatska kaska i za Estonijom. Pročitaj post od početka do kraja. Rečenicu po rečenicu. Onda riječi. Pa onda stavljaj 100 glupavih smajlića.

 A ti vjeruješ opsjenaru Rimcu. Tipu je laganje i manipulacija kao dobar dan, a ti njegove izjave shvaćaš ozbiljno. Odi spat

14 godina
offline
Duboko učenje pomaže u predviđanju prometnih nesre

Ruski rulet je siguran.*

 

*Potvrdilo 5 od 6 ispitanika.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
Moj PC  
2 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Duboko učenje pomaže u predviđanju prometnih n
ivan dragi kaže...

Ruski rulet je siguran.*

 

*Potvrdilo 5 od 6 ispitanika.

 Jedan od jačih komentara... Inače to točno zvuci ko da neka PR reklamna kampanja za smith&wesson... :)

9 godina
protjeran
offline
Re: Duboko učenje pomaže u predviđanju prometnih n
ludizao kaže...
gumifufna kaže...
A i Rimac je rekao da mu je sada primarni cilj za 3-4 godine...

 

 Baš je smješno. Staviš smajlića i nula teksta, nula slova, nula argumenata... Baš se vidi kako si upućen i relevantan za ovu temu.

3-4 godine za takav projekt je realno, pa sjeti se koliko je Bandić radio one fontane i gluposti, i kakvo je bilo napuhano otvaranje popraćeno medijima.

On-topic: Inače čitao sam u Večernjem da Rimac neće to sam raditi, već u suradnji sa nekom stranom firmom (vjerojatno iz Engleske) zbog veličine projekta i nedostatka AI stručnjaka.

Nisam neki fan Rimca, ali mu treba skinuti kapu jer je preuzeo Bugatti -> pa to je ravno najvećim uspjesima i medaljama u sportu, kao i promociji Hrvatske .

Mislio sam da će poslije toga prestati pljuvanje po njemu, ali čini se da je zavist i ljubomora najveća osobina kod nas.

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Duboko učenje pomaže u predviđanju prometnih nesre

I gospodin Mate Rimac zapošljava 500 600 ljudi tako da svaka mu čast. Nevezano za temu ali volio bi u bugu pročitati njegov intervju i razmišljanje recimo gdje vidi kompaniju za 5 10 godina koji su planovi i slično... Da svi tako rade di bi nam bio kraj... 

 
0 1 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Duboko učenje pomaže u predviđanju prometnih n
ludizao kaže...

 

Argumenti? Pljuvanje? Pa lik je dobio 200 milijuna eura bez natječaja, a ima ravno nula proizvedenih bilo kakvih automobila, a kamoli robotaksija autonomije 5. Ne misliš da je trebao već imati nešto za pokazati prije nego mu je kapnuo tako ogroman novac? Jedino što ima je bude bilo. Osim što ne bude bilo, kao što ničega do sada nije bilo. Sve što se proizvodi u tvornici u Sv. Nedelji je PR. Nemaju drugih proizvoda. Educiraj se malo.

 Uopće me ne zanima niti braniti, ni napadati Matu Rimca. Ako netko ima neke dokaze da je dobio ogromne novce bez natječaja, neka ga slobodno prijavi. Do tada je sve rekla-kazala.

Richard Hammond iz Top Gear-a,  nakon što je slupao na stazi Cocept 1 svojom krivicom, je rekao da je fenomenalno auto. Concept 2 Nevera je izašla na naslovnici Top Gear-a sa fantastičnom recenzijom kao jedan od najbržih el. auta.

Preuzeo je Bugatti, gdje ima glavnu riječ što se tiče finalnog proizvoda .

 

To su sve fakti. 

Ako nema što za pokazati niti prodati, kako onda ima 600 zaposlenih stručnjaka i pravi ogromni kampus u Sv. Nedjelji.

A ja se ne namjeravam educirati na forum.hr gdje svaki anonimac može pljuvati i pisati što mu je volja. Dovoljno sam se educirao na faksu, i na renomiranim portalima kao što su Coursera, edX,..

Nemam ni vremena ni živaca.

Over and out.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice