Dopunsko zdravstveno osiguranje - imate li ga i vi

poruka: 144
|
čitano: 40.671
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dopunsko zdravstveno osiguranje - imate li ga i vi".
12 godina
neaktivan
offline
Dopunsko zdravstveno osiguranje - imate li ga i vi

A sad pitanje za našu ekipu u Irskoj: koliko vas tamo uplaćuje zdravstveno osiguranje, a koliko vas se dolazi liječiti ovdje u Hrvatsku?

 
14 0 hvala 1
12 godina
offline
Dopunsko zdravstveno osiguranje - imate li ga i vi

Ajde iskusni: zaposlio sam se na neodredeno prije par mjeseci. To mi je prvo zaposlenje nakon faksa. Jel treba to uplacivati? Kod koga je najbolje uzeti?

http://www.youtube.com/radiopulsfm
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Dopunsko zdravstveno osiguranje - imate li ga
energyman kaže...

Ajde iskusni: zaposlio sam se na neodredeno prije par mjeseci. To mi je prvo zaposlenje nakon faksa. Jel treba to uplacivati? Kod koga je najbolje uzeti?

 Ne znam kod koga, ali uplaćuj. Moj savjeti bi ti bio HZZO. Kod njih si siguran, ako te dohvati neka teža bolest. Ovi privatni znaju biti povoljniji, ali znaju je i prekinuti samo tako, ako si im preveliki trošak.

12 godina
protjeran
offline
Re: Dopunsko zdravstveno osiguranje - imate li ga
energyman kaže...

Ajde iskusni: zaposlio sam se na neodredeno prije par mjeseci. To mi je prvo zaposlenje nakon faksa. Jel treba to uplacivati? Kod koga je najbolje uzeti?

 ako si opcenito zdrav nemas potrebe za tim, rade si uplacuj nesto drugo.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
15 godina
offline
Dopunsko zdravstveno osiguranje - imate li ga i vi

dano mi je na odabir: besplatno kao branitelj ili badava kao davatelj krvi. odabrah ovo drugo, jer prvo ne bih mogao od stida. sad se mogu puraniti - pozvati društvo u apoteku i svima platiti andol. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
22 1 hvala 1
12 godina
offline
Re: Dopunsko zdravstveno osiguranje - imate li ga
Ajar kaže...

dano mi je na odabir: besplatno kao branitelj ili badava kao davatelj krvi. odabrah ovo drugo, jer prvo ne bih mogao od stida. sad se mogu puraniti - pozvati društvo u apoteku i svima platiti andol. 

 Ne zaboravi počastit i apotekaricu...

Nisam ja ništa prčko.
15 godina
offline
Re: Dopunsko zdravstveno osiguranje - imate li ga
Spiridon kaže...

 Ne zaboravi počastit i apotekaricu...

 jasno, uvijek se doda: i ti mala štaš popit ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
8 godina
odjavljen
offline
Dopunsko zdravstveno osiguranje - imate li ga i vi

Onaj tko zdravo živi ne treba mu nikakvo dopunsko osiguranje ...

 
1 21 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Dopunsko zdravstveno osiguranje - imate li ga
Ajar kaže...

dano mi je na odabir: besplatno kao branitelj ili badava kao davatelj krvi. odabrah ovo drugo, jer prvo ne bih mogao od stida. sad se mogu puraniti - pozvati društvo u apoteku i svima platiti andol. 

 Ne mogu vjerovati ?????!!!!!!

slučajno identično....

 

Eeee, ovo moram pričati legama u "knjižnici"  će mi vjeruju, ne znam 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
12 godina
offline
Re: Dopunsko zdravstveno osiguranje - imate li ga
Anđeo bez falinge kaže...
Ajar kaže...

dano mi je na odabir: besplatno kao branitelj ili badava kao davatelj krvi. odabrah ovo drugo, jer prvo ne bih mogao od stida. sad se mogu puraniti - pozvati društvo u apoteku i svima platiti andol. 

 Ne mogu vjerovati ?????!!!!!!

slučajno identično....

 

Eeee, ovo moram pričati legama u "knjižnici"  će mi vjeruju, ne znam 

 Prvo "pročitajte" dvije-tri pa im onda ispričaj... 🤣

Nisam ja ništa prčko.
15 godina
offline
Re: Dopunsko zdravstveno osiguranje - imate li ga
Placa mi poslodovac
battletag:MasnaKrvavic#2275
9 godina
offline
Re: Dopunsko zdravstveno osiguranje - imate li ga
JohnnyBGood V kaže...

A sad pitanje za našu ekipu u Irskoj: koliko vas tamo uplaćuje zdravstveno osiguranje, a koliko vas se dolazi liječiti ovdje u Hrvatsku?

 Ne mozes, ako zivis duze u Irskoj moras se odjaviti sa adrese u Hr cime gubis pravo na HZZO. Ako se ne odjavis i korisitis isto, kasnije budes imao problem sa poreznom.

16 godina
offline
Dopunsko zdravstveno osiguranje - imate li ga i vi

Žalosno je samo u svemu ovome što bi odavno u praksi imamo privatno zdravstvo dok je javno zdravstvo, kao i većina toga u ovoj zemlji, mrtvo slovo na papiru...

Computers will never take the place of books. You can't stand on a floppy disk to reach a high shelf. -- Sam Ewing
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Dopunsko zdravstveno osiguranje - imate li ga i vi

nemam niti cu ga imati do stote godine zivota, a onda cu razmisliti o tome

 

najjaca mi je ova ekipa koja me svakodnevno davi telefonom i nagovara na sve moguće načine da im poklanjam novce..

sad su dosli do toga da mi govore kako ce me pred kucom zgaziti auto 

bacio sam ih u ocaj teski, na koljenima su..

Moj PC  
2 5 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Dopunsko zdravstveno osiguranje - imate li ga
JohnnyBGood V kaže...

A sad pitanje za našu ekipu u Irskoj: koliko vas tamo uplaćuje zdravstveno osiguranje, a koliko vas se dolazi liječiti ovdje u Hrvatsku?

 

Svi dolazimo u HR, naravno. Kad mi se maleckoj upali grlo mi ladno na avion do budimpeste, uzmemo rentacar i odemo u slavoniju na besplatan pregled. Pa nisam lud ovdje davati 50 eura za to kad mogu u HR besplatno...

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Dopunsko zdravstveno osiguranje - imate li ga i vi

Nemam dopunsko.

Nikad ne potršim iznos od 70 kn na participacije. Prije mi je bio iznos 120 kn na moju plaću i tad sam odlučio da neću i na tome je ostalo.

Ako završim u bolnici, najveći račun je 2000 kn. Ako je dopunsko 70 kn, to je 29 mjeseci. Uglavnom, već sam nekih 4-5 puta uštedio taj iznos jer nisam plaćao dopunsko. kad još malo ostari0m, onda ću početi.

 
5 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Dopunsko zdravstveno osiguranje - imate li ga
Ja sam se odselio u new york....ali i dalje koristim usluge HZZO-a... jeftinije mi je platiti povratnu avio kartu....nego se ode ličiti....tu lovu šta ušparam potrošim na kocku...kurve...koku... redovito glasam tu u konzulatu....zna se za koga....na dišpet vama koji niste sanjali hrvatsku
Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Dopunsko zdravstveno osiguranje - imate li ga

zar je sramota bit branitelj i imati besplatno? pa ako je netko zaslužio besplatno to su onda oni! 

14 godina
offline
Dopunsko zdravstveno osiguranje - imate li ga i vi

Poruka ovima koji misle da im ne treba: moj znanac je isto tako mislio, a onda mu se upalilo slijepo crijevo. Ukratko, 5000 Kn troška, pa ti vidi (skoro 6 godina uplata po 70 kuna mjesečno, da se ne gnjavite).

 
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Dopunsko zdravstveno osiguranje - imate li ga
Punti kaže...

Poruka ovima koji misle da im ne treba: moj znanac je isto tako mislio, a onda mu se upalilo slijepo crijevo. Ukratko, 5000 Kn troška, pa ti vidi (skoro 6 godina uplata po 70 kuna mjesečno, da se ne gnjavite).

 a koliko bi mu dopunsko pokrilo od tih 5000? Pročitaj policu, vjerojatno bi ga umjesto 5k zbog dopunskog koštalo 300kn manje.
Ne isplati se nikakav novac davati u javno zdravstvo, a pogotovo ne dopunski i dobrovoljno.

Prije dosta godina imao sam zdravstveni problem i otišao kod svog liječnika opće prakse da me uputi dalje: "ne mogu naći vaš karton jer niste bili kod mene više od 10 godina"... na kraju sam otišao kod privatnika i riješio problem bez muke, čekanja i s boljom uslugom. Bilo je puno jeftinije nego sam očekivao. Poserem ti se na to zdravstveno kad ako hoćeš uslugu ionako završiš kod privatnika i platiš. U tih 10+ godina (kroz koje uopće nisam koristio nikakve usluge) sam kroz obavezan doprinos HZZO iz plaće odvajao oko 2000kn/mjesečno... to je preko 250k kn za to razdoblje a dobio sam govno. OK, možda to nije tako puno ali je previše za dobit tupavi pogled zbunjenog liječnika. Uplaćivat što manje, jer to osiguranje vrijedi isto kao i da sam novcem brisao stražnjicu nakon nužde. Živim zdravo, nastojim se pazit. Ako mi se nešto nepredviđeno i skupo dogodi - zadužit ću se, u javnu bolnicu ne idem.

14 godina
offline
Re: Dopunsko zdravstveno osiguranje - imate li ga
Ajar kaže...

dano mi je na odabir: besplatno kao branitelj ili badava kao davatelj krvi. odabrah ovo drugo, jer prvo ne bih mogao od stida. sad se mogu puraniti - pozvati društvo u apoteku i svima platiti andol. 

 I sam sam branitelj i nemam pravo na besplatno dopunsko..i još k tomu radim u zdravstvu..plaćam uredno 70kn godinama već..

Besplatno je samo za one branitelje koji imaju više od 30% oštećenja organizma..odnosno HRVI.

Dakle..forumaši bi mogli iz tvog posta iščitati da svi branitelji po defaultu imaju pravo na besplatno dopunsko što ne odgovara istini..

9 godina
offline
Re: Dopunsko zdravstveno osiguranje - imate li ga
Punti kaže...

Poruka ovima koji misle da im ne treba: moj znanac je isto tako mislio, a onda mu se upalilo slijepo crijevo. Ukratko, 5000 Kn troška, pa ti vidi (skoro 6 godina uplata po 70 kuna mjesečno, da se ne gnjavite).

izracunaj mi koliko sam ustedio sto nisam kune dopunskog uplatio zadnjih 18 godina radnog staza.

ustedio sam toliko da si mogu ugradit sise na facu.

sreca pa nemam zdravstvenih problema (jedan od razloga je sto zivim zdravo) pa mi je to cisto bacanja novaca nekim uhljebima, najbitnije mi je da su mi djeca pokrivena i da za njih nista ne placam..

da imam nekih problema onda bi razmislio o tome.. dobro razmislio..

jozef kaže...

 a koliko bi mu dopunsko pokrilo od tih 5000? Pročitaj policu, vjerojatno bi ga umjesto 5k zbog dopunskog koštalo 300kn manje.
Ne isplati se nikakav novac davati u javno zdravstvo, a pogotovo ne dopunski i dobrovoljno.

Prije dosta godina imao sam zdravstveni problem i otišao kod svog liječnika opće prakse da me uputi dalje: "ne mogu naći vaš karton jer niste bili kod mene više od 10 godina"... na kraju sam otišao kod privatnika i riješio problem bez muke, čekanja i s boljom uslugom. Bilo je puno jeftinije nego sam očekivao. Poserem ti se na to zdravstveno kad ako hoćeš uslugu ionako završiš kod privatnika i platiš. U tih 10+ godina (kroz koje uopće nisam koristio nikakve usluge) sam kroz obavezan doprinos HZZO iz plaće odvajao oko 2000kn/mjesečno... to je preko 250k kn za to razdoblje a dobio sam govno. OK, možda to nije tako puno ali je previše za dobit tupavi pogled zbunjenog liječnika. Uplaćivat što manje, jer to osiguranje vrijedi isto kao i da sam novcem brisao stražnjicu nakon nužde. Živim zdravo, nastojim se pazit. Ako mi se nešto nepredviđeno i skupo dogodi - zadužit ću se, u javnu bolnicu ne idem.

tocno to.

da je u pitanju 1 kuna mjesecno za placanje dopunskog ja ga nebi platio iz principa. punjenje rupe bez dna zbog nesposobnih ljudi, i onda na kraju da te lijece nesposobni.. ne da su nesposobni (neki i jesu), nego su vise nezainteresirani, frustrirani, gledaju na sat kad im zavrsava smjena, ti si im samo redni broj kojeg moraju skinut sa grbace sto prije i sa sto manje napora, i sl... moja rodbina ima puno iskustva s tim problemima..

sto je najveca fora gotovo nista skuplje te ne kosta privatno otici, gdje ce te stvarno netko dozivjeti i posvetiti se tebi i tvom problemu.. sto je na kraju krajeva i cilj kapitalizma.. nema nista daba..

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Dopunsko zdravstveno osiguranje - imate li ga
Kao 100% invalid (bubrežni bolesnik) imam besplatno osiguranje, a za druge je preporuka da uplate jer nije istina da će uvijek biti zdravi i da će 2000 kn potrošiti na liječenje
*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dopunsko zdravstveno osiguranje - imate li ga
Crojumper kaže...

 I sam sam branitelj i nemam pravo na besplatno dopunsko..i još k tomu radim u zdravstvu..plaćam uredno 70kn godinama već..

Besplatno je samo za one branitelje koji imaju više od 30% oštećenja organizma..odnosno HRVI.

Dakle..forumaši bi mogli iz tvog posta iščitati da svi branitelji po defaultu imaju pravo na besplatno dopunsko što ne odgovara istini..

 u to doba je bilo tako da si samo trebao na socijalno donijeti potvrdu iz ureda da si branitelj. neam pojma kaj su promijenili ali ionak je svejedno. dal sam krv dovoljno puta za više od dva dopunska. i besplatan pokaz (ne koristim niti to). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
11 godina
offline
Re: Dopunsko zdravstveno osiguranje - imate li ga
jozef kaže...

 a koliko bi mu dopunsko pokrilo od tih 5000? Pročitaj policu, vjerojatno bi ga umjesto 5k zbog dopunskog koštalo 300kn manje.
Ne isplati se nikakav novac davati u javno zdravstvo, a pogotovo ne dopunski i dobrovoljno

 ne baš... komplicirana operacija kičme, lijekovi, pregledi, ležanje u bolnici, uz dopunsko sam platio ravno nula kuna

6 godina
protjeran
offline
Re: Dopunsko zdravstveno osiguranje - imate li ga
lineos kaže...

zar je sramota bit branitelj i imati besplatno? pa ako je netko zaslužio besplatno to su onda oni! 

 Nije sramota bit branitelj, sramota je kad to pokušavaš naplatiti na svakom koraku - mirovina s 30 godina života, besplate knjige za djecu, stipendije bez obzira na njihove ocjene, besplatno auto, besplatno zdravstvo, prednost pred zapošljavanju, olakotna okolnost na sudu i sl. Tada više nisi branitelj već si plaćenik.

14 godina
offline
Dopunsko zdravstveno osiguranje - imate li ga i vi

Da, ono što mnogi neznaju je da osnovno zdravstveno ne pokriva ležanje u bolnici. A nikad nemreš znat kad ćeš završiti u bolnici niti zbog čega. Čak i ovi koji misle: "ak zdravo živim ne treba mi" mogu recimo zbog zdravog života i vožnje bicikla past s istog i polomit se. Tak da... Ovo je jedna od onih stvari koje netrebaju nužno ali kad zatreba onda je već prekasno ak nemaš. Ni ja nisam uplaćivao do svoje 40-te.

Moj PC  
8 0 hvala 0
14 godina
offline
Dopunsko zdravstveno osiguranje - imate li ga i vi

jozef digitall 

 

Dan ležanja u bolnici pokriven je dopunskim, tako da komentar o 5000 kuna troška i 300 kuna manje vam je ćorak.

Drugo: džaba ti zdrav život ako stradaš u prometu ili se oklizneš na koru od banane, pa onda opet završiš na ležanje u bolnici.

 
8 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Dopunsko zdravstveno osiguranje - imate li ga
Mandor kaže...

Nemam dopunsko.

Nikad ne potršim iznos od 70 kn na participacije. Prije mi je bio iznos 120 kn na moju plaću i tad sam odlučio da neću i na tome je ostalo.

Ako završim u bolnici, najveći račun je 2000 kn. Ako je dopunsko 70 kn, to je 29 mjeseci. Uglavnom, već sam nekih 4-5 puta uštedio taj iznos jer nisam plaćao dopunsko. kad još malo ostari0m, onda ću početi.

 Mama ugradila umjetni kuk,odmah iza kasnije rehabilitacija u toplica i platila 0 kn uz dopunsko. Sve odrađeno kako treba i hoda normalno.

9 godina
neaktivan
offline
Dopunsko zdravstveno osiguranje - imate li ga i vi

Molio bih da mi netko objasni sta podrazumjeva pod: "ja zivim zdravo."

Pa da se i ja tog malo pridrzavam :D

 
7 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice