Domaći Infobip sada vrijedi više od milijardu dola

poruka: 47
|
čitano: 17.506
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Domaći Infobip sada vrijedi više od milijardu dola".
13 godina
offline
Re: Domaći Infobip sada vrijedi više od milijardu
PzKpfw kaže...

 

Ma ljudi najte se puno brigati, ako vas neka kompanija neće. Jednostavno, ako u nekome selekcijskom postupku bude bar 1 bolji kandidati od vas vi neupadate. 

Ne mora taj kandidat nužno biti bolji u znanju, nego više odgovara profilu kompanije. Negdje oće mlađe, negdje oće samo jedan spol, drugdje žele one labilnije, itd....

I dakako ne mora se vama firma nešto previše pravdati zakaj vas nije uzela.

 

Kao što i vi birate kompanije, tako i one biraju vas. Jer i kada dođete u te neke razvikana kompanije, ne znači nužno da nećete otići od njih ako vam negdje pašu bolji uvjeti.

Sve je to bizinis, odnosn u ovom slučaju tržište rada.

 

Kad-tad vaše vještine i kvaliteta će doći do izražaja.

Ostanite svoji i uvijek napredujte. Uvijek na liniji progresa.

 Potpisujem :)

15 godina
offline
Domaći Infobip sada vrijedi više od milijardu dola

Sluzbeni prosjek NETO plaća kod njih u Hr je sa 5 znamenki što nije loše, gledano sa stajališta samo plaće. A sad ostali uvjeti rada znaju samo oni koji tamo rade, sve ostalo su naklapanja.

 

Mislim, u HR je ''običaj''  po svima pljuvat pa očito i po navedenoj firmi, jbga, tu smo svjetski prvaci.

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Domaći Infobip sada vrijedi više od milijardu
Radim u IB. I imam totalno kontra iskustva u odnosu na prijasnje postove, pogotovo za proces zaposljavanja koji mi je bio jedno jako ugodno iskustvo.


Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Domaći Infobip sada vrijedi više od milijardu

Eto, mene su više puta zvali i svaki put bi ih odbio.

https://www.youtube.com/channel/UCgos5WloYoxCvCeUIi47ZxQ
15 godina
offline
Re: Domaći Infobip sada vrijedi više od milijardu
andrijam kaže...

Eto, mene su više puta zvali i svaki put bi ih odbio.

 

Ja im ni ne odgovorim na upite, pa nek si misle kako je to.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
offline
Re: Domaći Infobip sada vrijedi više od milijardu
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
sinkee kaže...
Solo761 kaže...

Ja sam opet čuo da očekuju da radiš prekovremeno i da to nije plaćeno. Sada da li je to istina ili ne, to ne znam...

 Radim tamo eto već 7godina i ovo gore nije istina, uvjeti su super, prekovremeni (kojih u dev odjelima ima malo) su plaćeni itd itd. Generalno sve kaj imaju druge firme imamo i mi i u većini high-end tvrtki svi ti benefiti su slični.

 

1000 ljudi se traži worldwide, znači ne izričito u ZG-u, odnosno balkanu i to nije mjerilo da su nekog od Vas odbili.

Vaš radni staž nije bitan ukoliko se:


1. ne uklapate u radnu sredinu koju taj odjel ima/traži

2. odjelu treba netko s znanjem, a Vi to na razgovoru niste pokazali (bez obzira na 10g iskustva - nažalost radni staž nije najbolje mjerilo).

 

 

Ako još kaj treba, pitajte.

 

 

 

ni ne zovu ljude na informativni razgovor, onaj gdje se pozdravite i kazete HR nesto o sebi. Nego automatski odjeb preko automatiziranog emaila. Al OK, svima zelim srecu sto rade tamo, samo naprijed i imajte i veliku placu, malo posla i dobre benefite. Ja sam pronasao svoju srecu u drugoj firmi i imam vrhunske uvjete koje necu valjda nigdje u HR imati, steta je samo sto me nisu nikada zvali niti da dodjem u infobip malo da se upoznamo, ali OK takav je zivot, mozda i bolje.

 

Sretno kolega.

 

 

 

radim u poprilicno velikoj firmi sa valjda 1000 apliciranja dnevno (vjerojatno sam i premalo rekao).

vec sad postoji software koji automatski trazi keywords u pristiglim dokumentima, ti zbilja mislis da rekruiteri sjede i listaju tisuce stranica pdf-a svaki dan?

ako si pak referral od nekog iz firme, tada te SIGURNO neki covjek pregleda i onda salje ljudsku odbijenicu ili poziv.

jednostavno nema financijskog smisla da se radi ovo skto bi ti htio, kolko god to ljudski bilo

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Domaći Infobip sada vrijedi više od milijardu

A i ja to radim drugim firmama, al ovi su me zvali na telefon. 

https://www.youtube.com/channel/UCgos5WloYoxCvCeUIi47ZxQ
15 godina
offline
Re: Domaći Infobip sada vrijedi više od milijardu
ivanv000 kaže...

Nije puno trebalo da se sazna istina:

 

 

* * *

Damn, komentar ne dana, nego cijelog ljeta. Da je više ovakvih iskustava.

BTW: I ja sam dobio radio-tišinu na razgovoru za posao kada sam valjda skužili da mogu umrežiti bilo dva računara bilo dvije planete. Sad mi je sve jasno.

16 godina
online
Re: Domaći Infobip sada vrijedi više od milijardu
sinkee kaže...
Solo761 kaže...

Ja sam opet čuo da očekuju da radiš prekovremeno i da to nije plaćeno. Sada da li je to istina ili ne, to ne znam...

 Radim tamo eto već 7godina i ovo gore nije istina, uvjeti su super, prekovremeni (kojih u dev odjelima ima malo) su plaćeni itd itd. Generalno sve kaj imaju druge firme imamo i mi i u većini high-end tvrtki svi ti benefiti su slični.

 

1000 ljudi se traži worldwide, znači ne izričito u ZG-u, odnosno balkanu i to nije mjerilo da su nekog od Vas odbili.

Vaš radni staž nije bitan ukoliko se:


1. ne uklapate u radnu sredinu koju taj odjel ima/traži

2. odjelu treba netko s znanjem, a Vi to na razgovoru niste pokazali (bez obzira na 10g iskustva - nažalost radni staž nije najbolje mjerilo).

 

 

Ako još kaj treba, pitajte.

 

Mene nisu odbili jer još nisam ni slao molbu .

Prije nekoliko mjeseci je jedan kolega prešao u Infobip i još se nije žalio, mada on nije dev nego u analitičare. Zato kažem da ne znam da li je istina, samo da neki tako govore...

 

Na Linkedinu mi Infobip iskače par puta tjedno , i mada razmišljam da je nakon 10 godina tu gdje jesam vrijeme da promjenim okružje, kod Infobipa me jedna druga stvar demotivira, a ta mislim da je istina. Ja sam (trenutno) Java dev. A mislim da je negdje bilo da ako želiš biti Java dev u Infobipu moraš imati položen Java cert. Tj. ako te prime, a to nemaš, imaš 6 mjeseci da to položiš.
Mislim, ok, certificiranje sve to. Ali mene ti certifikati jako demotiviraju. Polagao sam prije neke Microsoft ispite za njihovo certificiranje i koliko sam vidio svi ti ispiti se svode na isto. Igra riječi na koje te žele uhvatiti i u konačnici nije da sam pametniji nakon što sam ih položio. Samo papir i to je to... Da je stvarno do znanja, a ne igrica (engleskih) riječi još bih shvatio, ali njima i je cilj da se to krkne pa da platiš ponovo za ispit...

 

Prije godinu-dvije sam bio na Red Hat tečaju za "kontejniziranje" pa na kraju kaže predavač ajmo malo vidjeti kako izgledaju pitanja na ispitu za cert, i još naglasi kako je ispit super i nema tih dvosmislenih pitanja kao na drugim ispitima. I naravno, prvo pitanje, dvosmisleno...

3 godine
protjeran
offline
Re: Domaći Infobip sada vrijedi više od milijardu
Mitch kaže...

One Equity Partners...privatna ruka JPMa, a dosta dobro tamo sjedi nas Mario Ancic.

 

Bas mi je drago. Za 3-5 god IPO?

 Mali kritičniji pogled na priču radi se o fondu koji ne radi sa stabilnim firmama koliko sam shvatio sa njihove wiki stranice.

Nemam baš pojma o ekonomiji ali radi se o fondu koji ulaže u firme koje su u dugovima do grla i one koje nemogu do novca, možda sam krivo shvatio.

 

Svi su bacili oko na tu djelatnost, mobilne komunikacije, Amazon u svom cloudu ima isto ponudu kao i Infobip a kroz zadnje godine Google, Apple pa čak i Facebook su bacili oko na taj sektor.

Ona pesemistična verzija da im hitno treba novac da se prošire jer ovo čime se bave više nije sigurna igra.

 

Mislim u HR postoji taj neki preveliki optimizam, Rimac je očito u problemima i smjenjuju mu menađment (on više nije većinski vlasnik) onda se nama u RH prodaje pod uspješne akvizicije profesionalnog kadra.

Znači Hrvat biva smjenjen koji je kod Rimca već godinama, dovedu strancu i onda nam objasne to je uspjeh:)

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.8.2020 10:13 (razor23).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Domaći Infobip sada vrijedi više od milijardu
ivanv000 kaže...

Nije puno trebalo da se sazna istina:

 

 

 Odličan osvrt - svaka čast! Izgleda da je ZoranKojiDolaziIzRijeke jedva izvuka živu glavu.

3 godine
protjeran
offline
Re: Domaći Infobip sada vrijedi više od milijardu
ivanv000 kaže...

Nije puno trebalo da se sazna istina:

 

 

Ustvari meni izvana postoji jednostavnije objašnjenje o njihovom uspjehu i zašto mislim da je lešinarski fond tu jer su u problemima.

 

Moraju imati urede diljem svijeta jer takva je telekomunikacijska regulativa. Otuda prenapuhan broj zaposlenih vjerovatno se radi nečesto o studendima pod ugovorom i uredima koji su ništa drugo nego WeWork.

Pošto su posrednik u korištenju usluge imaju iznimno velike prihode koje proslijeđuju dalje, zato uvijek pričaju o prihodima a ne o dobiti, njima po SMS ostane samo dio prihoda isto kao i AIRBNB kod renta, AIRBNB-u pripada samo 35%, a Infobip možda knjiži čitav promet.

Već barem dvije godine pričaju o IPO ali kad se radi IPO moraju se otvoriti knjige, a to je normalno problem.

 

Mislim da ih je pritisla konkurencija, neznam što je Amazom-om i koliko oni ozbiljno shvačaju svoj "Infobip" u cloudu, no ako je Amazon tek prije par godina intezivno počeo raditi na SNS servisu onda je lako moguče da im sada pojeo veliki dio tržišta i zato ide se sa lešinarskim fondom na sve ili ništa.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.8.2020 11:44 (razor23).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Domaći Infobip sada vrijedi više od milijardu
Bitanga kaže...

Ja im ni ne odgovorim na upite, pa nek si misle kako je to.

 Ipak si ti Drska Bitanga, uzor i Rock-zvijezda svim drznicima u ovom dijelu svemira.

15 godina
offline
Re: Domaći Infobip sada vrijedi više od milijardu
Festus kaže...
Bitanga kaže...

Ja im ni ne odgovorim na upite, pa nek si misle kako je to.

 Ipak si ti Drska Bitanga, uzor i Rock-zvijezda svim drznicima u ovom dijelu svemira.

 

Ne, ovo mi je nick, kužiš, ne zovem se stvarno tako!

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
6 godina
protjeran
offline
Re: Domaći Infobip sada vrijedi više od milijardu
razor23 kaže...
ivanv000 kaže...

Nije puno trebalo da se sazna istina:

 

 

Ustvari meni izvana postoji jednostavnije objašnjenje o njihovom uspjehu i zašto mislim da je lešinarski fond tu jer su u problemima.

 

Moraju imati urede diljem svijeta jer takva je telekomunikacijska regulativa. Otuda prenapuhan broj zaposlenih vjerovatno se radi nečesto o studendima pod ugovorom i uredima koji su ništa drugo nego WeWork.

Pošto su posrednik u korištenju usluge imaju iznimno velike prihode koje proslijeđuju dalje, zato uvijek pričaju o prihodima a ne o dobiti, njima po SMS ostane samo dio prihoda isto kao i AIRBNB kod renta, AIRBNB-u pripada samo 35%, a Infobip možda knjiži čitav promet.

Već barem dvije godine pričaju o IPO ali kad se radi IPO moraju se otvoriti knjige, a to je normalno problem.

 

Mislim da ih je pritisla konkurencija, neznam što je Amazom-om i koliko oni ozbiljno shvačaju svoj "Infobip" u cloudu, no ako je Amazon tek prije par godina intezivno počeo raditi na SNS servisu onda je lako moguče da im sada pojeo veliki dio tržišta i zato ide se sa lešinarskim fondom na sve ili ništa.

 

 poznanik mi je pričao da su ga vrbovali par puta i da ih je odjebo jer se ne razvijaju kak spada, da je to prebrzo odletilo sa brojkama i da bi mogli propast u neko vrijeme, ja gledam koji ti je vrag pa ljudi zapošljavaju 2000 ljudi do kraja godine 

5 godina
protjeran
offline
Re: Domaći Infobip sada vrijedi više od milijardu
Balon. Prenapuhani balon.
Kao i ostatak kapitalizma.
Pis on ju :P
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Domaći Infobip sada vrijedi više od milijardu
Antiseptik kaže...
Balon. Prenapuhani balon.
Kao i ostatak kapitalizma.

 Pa IT industrija je općenito ''prenapuhani balon'' već godinama.

Pun klinac ''napuhanih'' globalnih  IT kompanija, kad ''pukne'' bit će s....nja neviđenog do sad.....

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.8.2020 11:43 (kostolomac).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice