Domaća aplikacija sa subjektivnom prognozom vremen

poruka: 12
|
čitano: 8.185
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Domaća aplikacija sa subjektivnom prognozom vremen".
13 godina
offline
Domaća aplikacija sa subjektivnom prognozom vremen

Od svih isprobanih, bilo na Androidu bilo na iOS-u u posljednje vrijeme, najboljom mi se pokazala aplikacija susjeda preko Dunava, Weather & Radar.

Osim što joj API super objedinjuje izvore više europskih velikana za pojedini prikaz, pokazala se izuzetno preciznom u predviđanju kretanja naoblake, oluje, prognoze količine padalina...

 

Ovisnik sam o praćenju stanja atmosfere.

 

Vrijedi isprobati i ovu domaću.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Domaća aplikacija sa subjektivnom prognozom vremen

google: weather <ime mjesta> je sasvim dovoljno za mene.

Uvijek su mi bile smiješne rasprave o najboljoj prognozi i aplikaciji. Sve je to subjektivno, kakva tko ima iskustva i koliko je koga koja prognoza zaje?ala 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Domaća aplikacija sa subjektivnom prognozom vr
Keops kaže...

google: weather <ime mjesta> je sasvim dovoljno za mene.

Uvijek su mi bile smiješne rasprave o najboljoj prognozi i aplikaciji. Sve je to subjektivno, kakva tko ima iskustva i koliko je koga koja prognoza zaje?ala 

Da ti dio posla ovisi o prognozi i da se možeš pouzdati u, recimo, maksimalno precizno predviđanje - pitao bih te.

Može ti biti smiješno, ali subjektivnosti ovdje nema mjesta. Barem ne u vidu poljoprivrede, tvornice na otvorenom.

 

Ovako, način na koji ti saznaješ vremensku prognozu je i više nego dovoljan, pretpostavljam, za tvoje potrebe. Hoćeš li sutra pokisnuti do posla ili možeš li se poslije podne provozati do lokalnog birca.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
8 godina
online
Domaća aplikacija sa subjektivnom prognozom vremen

da li se meni čini ili YR više nema preciznosti kao prije?

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.8.2020 22:48 (dtdtdt).
Moj PC  
9 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Domaća aplikacija sa subjektivnom prognozom vr
dtdtdt kaže...

da li se meni čini ili YR više neme preciznosti kao prije?

Svi sustavi za prognoziranje vremena od kad je krenula korona griješe zbog smanjenog broj aviona koji su u zraku. Ne dobivaju dovoljne podatke pa je teško napraviti točnu projekciju kretanja ciklona jer imaju smanjen pristup informacijama o kretanju vjetra, visini i gustoći oblaka, tlaku na određenom području itd. 

Yr je za sad još uvijek najtočniji, u kombinaciji sa Rain alarm radarom još i točniji. Ako i fulaju točno vrijeme pljuskova i naoblake još se uvijek na rain alarmu može vidjeti kretanje i predpostaviti kud će oblaci ići. Osim kad se naprave pčelice direktno iznad tebe. Tu ti ni Sport Bily ne može pomoći u najavi. 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
13 godina
offline
Domaća aplikacija sa subjektivnom prognozom vremen

Hmmmmmm, čim sam pročitao da se radi o HR.Meteo, o jadna mu majka tko ga dizajnirao 
Najveći zajeb je lociranje! Mene u gradu stavlja u neko selo a nekih pet kilometara zračne linije, možda malo manje?! 
Da ima malo bolju live sliku vremena u slijedjećih makar 24 sata, još nekako, ali ovo je, tako tako, neko tako, neko niti primako! 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Domaća aplikacija sa subjektivnom prognozom vr
Prepoznaje da si seljak
13 godina
offline
Re: Domaća aplikacija sa subjektivnom prognozom vr
ddarknessfairyy kaže...

Yr je za sad još uvijek najtočniji, u kombinaciji sa Rain alarm radarom još i točniji. Ako i fulaju točno vrijeme pljuskova i naoblake još se uvijek na rain alarmu može vidjeti kretanje i predpostaviti kud će oblaci ići. Osim kad se naprave pčelice direktno iznad tebe. Tu ti ni Sport Bily ne može pomoći u najavi. 

Kod mene je ovako;

 

najtočnija prognoza za sljedeća 24 sata —The Weather Channel

najtočnija prognoza za ostatak tjedna —Yr.no

najtočnija karta budućih oborina —The Weather Channel & AccuWeather

najtočnija upozorenja —MeteoAlarm

10 godina
online
Re: Domaća aplikacija sa subjektivnom prognozom vr
Marko :D kaže...

Kod mene je ovako;

 

najtočnija prognoza za sljedeća 24 sata —The Weather Channel

najtočnija prognoza za ostatak tjedna —Yr.no

najtočnija karta budućih oborina —The Weather Channel & AccuWeather

najtočnija upozorenja —MeteoAlarm

 Weather Channel jako ovisi o tome gdje živiš. Kod nas npr ne postoji ni jedna službena mjerna postaja. Najbliža je Zagreb koji sa svojom mikroklimom ima potpuno drugačije vrijeme od nas na brdu pa mi uredno pokazuje prognozu za Zagreb(isti problem je i sa DHMZ jer za njih očito ne postoji ništa zapadnije od Zagreba). YR daje prognozu koja je najbliža mjestu gdje živiš ne gledajući granice država(što je za nas jedna Slovenska selendara par km odavde) tako da je na ruralnim područjima češto daleko točniji. 

Za meteoalarm kod nas upozorenja piše DHMZ, tak da kad oni fulaju onda su i upozorenja kriva. Kao naprimjer za prošli i ovaj tjedan kad su narančasta upozorenja bila za sjeverozapad a bilo je svudgje samo ne tu. ESTOFEX je točniji. Oni kombiniraju podatke svih država.

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
16 godina
offline
Re: Domaća aplikacija sa subjektivnom prognozom vr
Meni je loša u zadnje vrijeme.
Nista nisu pogodili u 6.mj recimo. Kaze prognoza cijeli dan da ce biti kise, ne od 14-16h, vec doslovno svaki sat da ce padati i na kraju banana. I tako nekoliko puta je bilo. Tak znam i ja pogoditi, jbte Vakula.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Domaća aplikacija sa subjektivnom prognozom vr
sudy_freak kaže...
Keops kaže...

google: weather <ime mjesta> je sasvim dovoljno za mene.

Uvijek su mi bile smiješne rasprave o najboljoj prognozi i aplikaciji. Sve je to subjektivno, kakva tko ima iskustva i koliko je koga koja prognoza zaje?ala 

Da ti dio posla ovisi o prognozi i da se možeš pouzdati u, recimo, maksimalno precizno predviđanje - pitao bih te.

Može ti biti smiješno, ali subjektivnosti ovdje nema mjesta. Barem ne u vidu poljoprivrede, tvornice na otvorenom.

 

Ovako, način na koji ti saznaješ vremensku prognozu je i više nego dovoljan, pretpostavljam, za tvoje potrebe. Hoćeš li sutra pokisnuti do posla ili možeš li se poslije podne provozati do lokalnog birca.

 

Zato i kažem da je dovoljno za mene. Poslovne i bilo koje druge ozbiljne prilike su druga priča, ali tako možemo o svakoj sitnici. Subjektivno je.

 

Meni je suludo da podloga za miš može koštati 500 kn, ali nekom progameru očito to znači. 

13 godina
offline
Domaća aplikacija sa subjektivnom prognozom vremen

Gledam sad Yr prognozu. Zadnji puta ažurirana u 11:17. Gledam The Weather Channel, zadnji puta ažurirana u 20:14. Koji vrag se događa s Yr?

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice