Dobro prihvaćena digitalizacija: u tjedan dana onl

poruka: 29
|
čitano: 5.545
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dobro prihvaćena digitalizacija: u tjedan dana onl".
13 godina
neaktivan
offline
Dobro prihvaćena digitalizacija: u tjedan dana onl

Rezultati ne čude ni najmanje, ljudi u Lici ako žive negdje sami na selu čak im paše da im netko dođe da popričaju, popiju koju rakiju i sl. da se ne osjećaju izolirani. A ovi u gradu sve papire rješavaju unutar 15 min pod pauzom za razliku od ZG i ostalih većih gradova gdje je ogromna tlaka ako trebaš nešto riješiti i čekati u redovima. Stara mi u Lici izađe 15 min s posla da riješi papire u policiji i vrati se na posao, a meni treba isto toliko u zg samo da od ureda prošetam do rampe, pokupim dostavu hrane i vratim se u ured . Zbog toga nemaju ljudi potrebu za e-građanima...

Naravno da je djelomično zbog toga stanovništvo digitalno znatno manje obrazovano kod ovako nekih stvari.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.9.2021 7:40 (Keops).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Dobro prihvaćena digitalizacija: u tjedan dana onl

Ovaj će popis bit intersantan, pitanje je što su sve ljudi upisivali prilikom samopopisivanja i da li su se pravilno upisali. Očekujem ogromna

odstupanja.

 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Dobro prihvaćena digitalizacija: u tjedan dana onl

Pod vjerskim zajednicama nisu navedeni pastafarijanci. To im najviše zamjeram. 

 
4 1 hvala 0
15 godina
offline
Dobro prihvaćena digitalizacija: u tjedan dana onl

-statistika u rukama amatera (statističara...) i tad su brojke 'čudne' ili zapravo normalne..

-zg je četvrtina hr, važna činjenica.. ne selo-grad nego broj stanovnika + i više, rad-škola itd. dok su neka mjesta samo formalno mjesto prebivališta (dnevnice i sl.), odnosno ako je sad epopisano 650t od tog 200t-zg.. to je skoro trećina što je normalno za omjer stanovništva, .. ne selo-grad nego naprosto stvarno mjesto boravka.

 

-amateri.. :) tj što će reć, kad se podatci normaliziraju (pravilnim čitanjem) epopis podjednako obavljaju seljaci i građani, tj primarni kriterij je mjesto i broj ljudi, ne selo-grad jer bi tad razlika-omjer bio izraženiji, recimo x2-do x-više za grad a to nije nego je bliži formalnom stanju tj realnom stanju stanovanja..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
2 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Dobro prihvaćena digitalizacija: u tjedan dana
Bas me zanima kolko mrtvaca se bude popisalo za potrebe potrebitih.
15 godina
offline
Re: Dobro prihvaćena digitalizacija: u tjedan dana
NEW_MAN kaže...
Bas me zanima kolko mrtvaca se bude popisalo za potrebe potrebitih.

 -samopopisalo.

.. eto ispravljeno 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
3 godine
offline
Re: Dobro prihvaćena digitalizacija: u tjedan dana
NEW_MAN kaže...
Bas me zanima kolko mrtvaca se bude popisalo za potrebe potrebitih.

 Pa svi koji su umrli nakon 31.08.2021 službeno ulaze u popis tako da će ih biti par tisuća (jedino mi nije jasno kako će popisati umrle samce koji su bili živi 31.08.2021), e sad koliko će ih biti neslužbenih to je teško reći 

16 godina
online
Re: Dobro prihvaćena digitalizacija: u tjedan dana
ceha965 kaže...
NEW_MAN kaže...
Bas me zanima kolko mrtvaca se bude popisalo za potrebe potrebitih.

 Pa svi koji su umrli nakon 31.08.2021 službeno ulaze u popis tako da će ih biti par tisuća (jedino mi nije jasno kako će popisati umrle samce koji su bili živi 31.08.2021), e sad koliko će ih biti neslužbenih to je teško reći 

 Ocu reci da u RH puno mrtvaca glasa na izborima i da se mulja na najjace. 

15 godina
offline
Re: Dobro prihvaćena digitalizacija: u tjedan dana

Brojka kojom se barata je 8500+ .. u sadašnjim pulsovom stanju dovoljno za prežvjeti u saboru...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Dobro prihvaćena digitalizacija: u tjedan dana onl

zanimljiva situacija: punac i punica se krenuli samopopisati jer kao stariji ljudi ne žele da im netko nepoznat dolazi u kuću u pandemijsko vrijeme, zapeli su već kod pristupa egrađani servisu, ali je moja supruga uspjela sve odraditi preko remote desktopa.

Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Dobro prihvaćena digitalizacija: u tjedan dana onl

Ako se dobro sjećam, DZS je prije početka popisa rekao da očekuju otprilike 400-500 000 "samopopisanih" stanovnika (pretpostavljam na osnovu prosječnog broja ljudi koji koriste uslugu e Građani), tako da možemo reći da su očekivanja premašena. 

 

Teritorijalna raspodjela broja "samopopisanih" je također očekivana. ZG je najgušće naseljen, Lika najrjeđe + po tim selima su uglavnom staračka domaćinstva, bez računala, interneta, a definitivno bez znanja potrebnog za njegovo korištenje.

 

S obzirom da se ne piše esej na slobodnu temu, već se popunjava interaktivni obrazac sa ograničenim mogućnostima "točnih" odgovara (sa lako dostupnim uputama i primjerima), ne očekujem puno nepravilnosti. 

 

A mrtvi ... ne vidim neki benefit. Birački popis ≠ popis stanovništva. Ova 2 popisa nikad nisu usklađena, nigdje, s obzirom da se popis stanovništva radi svakih 10 godina, a ljudi se iseljavaju/doseljavaju (ili umiru) na dnevnoj bazi.

Moj PC  
5 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Dobro prihvaćena digitalizacija: u tjedan dana
jozef kaže...

zanimljiva situacija: punac i punica se krenuli samopopisati jer kao stariji ljudi ne žele da im netko nepoznat dolazi u kuću u pandemijsko vrijeme, zapeli su već kod pristupa egrađani servisu, ali je moja supruga uspjela sve odraditi preko remote desktopa.

 

Pa nisi ju badave oženio. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.9.2021 9:18 (Thinker).
7 godina
offline
Re: Dobro prihvaćena digitalizacija: u tjedan dana
Moji me zvali da ih popisem i to sam bez problema obavio. Bilo glupih pitanja, ali sto ces. Dok sam vrsio razgovor s mojima sve sam ih popisao, dao im verifikacijski kod i sve 5. Cisto jer nisu bas vicni tehnologiji i ne zele da im itko dolazi u kucu.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Dobro prihvaćena digitalizacija: u tjedan dana onl

S obzirom na veliki odaziv građana i prikazanu informatičku pismenost i želju da koriste online usluge, kad se može očekivati e-glasanje na izborima? Što kažu Plenković, Božinović?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Dobro prihvaćena digitalizacija: u tjedan dana
guslac kaže...

S obzirom na veliki odaziv građana i prikazanu informatičku pismenost i želju da koriste online usluge, kad se može očekivati e-glasanje na izborima? Što kažu Plenković, Božinović?

 Bosanderose ce i dalje transportirat preko granice, uz svu silu tehnologije...

Truth in engineering.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Dobro prihvaćena digitalizacija: u tjedan dana
guslac kaže...

S obzirom na veliki odaziv građana i prikazanu informatičku pismenost i želju da koriste online usluge, kad se može očekivati e-glasanje na izborima? 

 Možemo očekivati da pola BiH glasa na hrvatskim izborima.

 

Znaš ono, nije u redu da Muslimani biraju njima predstavnika, ali je u redu da oni biraju nama.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.9.2021 10:28 (Visak).
14 godina
offline
Dobro prihvaćena digitalizacija: u tjedan dana onl

Kraj toliko načina da se namjeste izbore uopće mi nije jasno zašto su nekome potrebni glasovi iz uvoza, pa pretpostavljam da su tu samo radi predostrožnosti, da se nešto slučajno ne zakomplicira. Isto tako e-glasanje ne bi ništa promijenilo, rezultati izbora bi bili potpuno isti, samo bi možda manje koštali, ali i to je možda... sjetimo se cijena jednostavnih i polufunkcionalnih webova koje su naručivali za potrebe administracije testiranja i cijepljenja. 

Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: Dobro prihvaćena digitalizacija: u tjedan dana
Visak kaže...
guslac kaže...

S obzirom na veliki odaziv građana i prikazanu informatičku pismenost i želju da koriste online usluge, kad se može očekivati e-glasanje na izborima? 

 Možemo očekivati da pola BiH glasa na hrvatskim izborima.

 

Znaš ono, nije u redu da Muslimani biraju njima predstavnika, ali je u redu da oni biraju nama.

Izlaznost dijaspore (uključući BIH) je bila 15ak %, 28000 izašlih od 185000 registriranih - podaci DIP-a. Ma baš nam oni biraju vlast, kako lako izvrćeš činjenice, dokazano stoput već na forumu.

PS ja bih ukinuo glasovanje dijaspori, nemam skrivenu agentu kao ti.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.9.2021 11:36 (WadeWilson).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Dobro prihvaćena digitalizacija: u tjedan dana
Izbori se ne dobivaju jednom velikom prevarom, nego gomilom sitnih. Prvo iskrojiš jedinice kako tebi paše (u Hr su katastrofalne), složiš izborni zakon kako ti paše, onda daš dijaspori pravo glasa, u medije postaviš svoje poslušnike, plaćaš kampanju iz nelegalnih izvora (Fimimedia), Crkva lobira za tebe, uzmeš najbolje termine i lokacije za predizborne skupove, platiš Thompsonu da ne nastupa za desne stranke, postaviš svoje ljude u biračke odbore...

Tako se to radi i protiv svake od tih kemija se treba boriti, a ne pametovati kako nešto nije bitno, iako je evidentno nepošteno.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Dobro prihvaćena digitalizacija: u tjedan dana
WadeWilson kaže...

Izlaznost dijaspore (uključući BIH) je bila 15ak %, 28000 izašlih od 185000 registriranih - podaci DIP-a. Ma baš nam oni biraju vlast, kako lako izvrćeš činjenice, dokazano stoput već na forumu.

Pa upravo govorim da bi internetskim glasovanjem ta izlaznost bila povećana. Znači nešto loše bi postalo još gore.

 

Da, onaj tko glasa bira vlast, to je neka definicija izbora.

 

WadeWilson kaže...

PS ja bih ukinuo glasovanje dijaspori, nemam skrivenu agentu kao ti.

Uh što volim ove sa 'skrivenom agendom'. Koja bi bila moja skrivena agenda?

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
3 godine
odjavljen
offline
Re: Dobro prihvaćena digitalizacija: u tjedan dana
Visak kaže...

 

WadeWilson kaže...

PS ja bih ukinuo glasovanje dijaspori, nemam skrivenu agentu kao ti.

Uh što volim ove sa 'skrivenom agendom'. Koja bi bila moja skrivena agenda?

 

 Izjednačavaš stvaran problem - izborni sustav u BiH koji nije pravedan i stvara dodatne podjele i antagonizam saprenapuhanim "problemom" - glasovanje dijaspore na izborima u RH. Bosanci nama nikad nisu izabrali vladu, to radimo isključivo mi, a poluga za većinu gotovo uvijek budu glasovi manjinaca - srba, roma, talijana...

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.9.2021 11:58 (WadeWilson).
15 godina
offline
Re: Dobro prihvaćena digitalizacija: u tjedan dana
Visak kaže...
Izbori se ne dobivaju jednom velikom prevarom, nego gomilom sitnih. Prvo iskrojiš jedinice kako tebi paše (u Hr su katastrofalne), složiš izborni zakon kako ti paše, onda daš dijaspori pravo glasa, u medije postaviš svoje poslušnike, plaćaš kampanju iz nelegalnih izvora (Fimimedia), Crkva lobira za tebe, uzmeš najbolje termine i lokacije za predizborne skupove, platiš Thompsonu da ne nastupa za desne stranke, postaviš svoje ljude u biračke odbore...

Tako se to radi i protiv svake od tih kemija se treba boriti, a ne pametovati kako nešto nije bitno, iako je evidentno nepošteno.

 -promašio si sve, desetljeće i ostalo.. tj referiraš na sanadera i ekipu, koji je čak i suđen (mada trenutno nevin) .. tj što je argument?

-nakon tog je na vlasti (o)pozicija.. tj argument je...? thompson? crkva? .. promašuješ, pomakni se iz mračnog srednjeg vijeka, ne boli.. :)

 

-ali, slažem se da je politički inžinjering, nepošteno itd. kao i koalicije koje se klimaju loša stvar, kao i svaka koruprcija, svaka krađa, svaki nepotizam, izam.. ne 'moj-tvoj' nego svaki a ti s tim imaš problem tj problem su tebi samo 'oni drugi'... a problem si tad i ''ti'' odnosno takvi vide ono što žele vidjeti, vide 'sanadera' jer im je to 'hrana'.. a on je prošlost, šteta samo što nema adekvatnog epiloga, no tako je to sa zakonom i pravnom državom, tj nešto se mora i dokazati da bi se zakonski presudilo-kaznilo.. pa je tako i alcapone bio nevin mada svi znaju da je ubojica .. to je pravni sustav, kao i demokracija, .. njie savršeno, ali imaš li bolje?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Dobro prihvaćena digitalizacija: u tjedan dana
Visak kaže...
Izbori se ne dobivaju jednom velikom prevarom, nego gomilom sitnih. Prvo iskrojiš jedinice kako tebi paše (u Hr su katastrofalne), složiš izborni zakon kako ti paše, onda daš dijaspori pravo glasa, u medije postaviš svoje poslušnike, plaćaš kampanju iz nelegalnih izvora (Fimimedia), Crkva lobira za tebe, uzmeš najbolje termine i lokacije za predizborne skupove, platiš Thompsonu da ne nastupa za desne stranke, postaviš svoje ljude u biračke odbore...

Tako se to radi i protiv svake od tih kemija se treba boriti, a ne pametovati kako nešto nije bitno, iako je evidentno nepošteno.

nije bitno, jer će ostati jednako nepošteno. Čak i da se zakonski definiraju izborne jedinice i ograniči njihovo prekrajanje po potrebi, čak i da eliminiramo manjinske zastupnike s 200 glasova rezultat bi bio isti. Promjene su nužne, i evolucijom će stanje postati bolje, ali ne treba imati iluziju da bi e-glasanje ili izostanak glasova iz dijaspore (odjednom) išta promijenio. Eventualno bi umjesto jedne gamadi na vlast došla druga, vjerojatno i gora. Građanima isto.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Dobro prihvaćena digitalizacija: u tjedan dana
ihush kaže...

 -promašio si sve, desetljeće i ostalo.. tj referiraš na sanadera i ekipu, koji je čak i suđen (mada trenutno nevin) .. tj što je argument?

-nakon tog je na vlasti (o)pozicija.. tj argument je...? thompson? crkva? .. promašuješ, pomakni se iz mračnog srednjeg vijeka, ne boli.. :)

 

 Po običaju ništa nisi shvatio. Ne razlikuješ tvrdnju od argumenta.

 

Ovo je bilo objašnjenje da se izbori kradu istovremeno na puno načina. To što su neki trenutno prošlost ne umanjuje istinitost argumenta da se to tako radi. Pogotovo što je većina nabrojanih metoda još uvijek u opticaju.

 

Glasanje BiH građana je nepošteno prema nama. Ništa što sam ja izjavio u svom životu ne umanjuje tu činjenicu, niti ju umanjuje mala izlaznost dijaspore. Internetsko glasanje samo bi olakšalo i vrlo vjerojatno povećalo količinu takvog glasanja, dakle bilo bi kretanje od zla na gore.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Dobro prihvaćena digitalizacija: u tjedan dana
WadeWilson kaže...

 

 Izjednačavaš stvaran problem - izborni sustav u BiH koji nije pravedan i stvara dodatne podjele i antagonizam saprenapuhanim "problemom" - glasovanje dijaspore na izborima u RH. Bosanci nama nikad nisu izabrali vladu, to radimo isključivo mi, a poluga za većinu gotovo uvijek budu glasovi manjinaca - srba, roma, talijana...

 Desnica ima tri sigurna glasa dijaspore. Tek kad se oni zbroje onda gledaju koliko im još treba manjinaca. Dakle bez dijaspore bi puno teže složili većinu. Pošto broj zastupnika dijaspore ovisi o izlaznosti, većom izlaznošću (internet) taj broj bi se još povećao. Ne razumijem zašto bi netko tko tobože ne odobrava glasanje dijaspore podržavao izmjenu sustava koja bi dovela do većeg broja dijasporskih zastupnika. 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Dobro prihvaćena digitalizacija: u tjedan dana
Visak kaže...
..

 

Glasanje BiH građana je nepošteno prema nama. ..

 

 -gle, ovo je sad popis stanovništva, ne recimo državljana-građana itd.. i u ovom popisu ne sudjeluju npr dijaspora, svi koji žive negdje drugdje.. jer je kriterij stanovništvo-stanovanje, prebivalište, pa tako ako si na grenlandu u expediciji nisi dio ovog popisa.

- argumenti ili tvrdnje? .. tvrdiš što? da je recimo hdz izgubio izbore uz fimimediju? .. ili tvrdiš da manjinci-dijaspora utječu na izbore? ... a ovo je popis stanovništva, stana s brojem soba i kvadraturom kuhinje.. :) .. ok, naravno, statistički podatci se koriste za sve-svašta.. pa i za krojenje izbornih jedinica, odgovarajuću zastupljenost po bilo kojem kriteriju itd. i tako popis postane temelj za izbore.. ima veze, no ne ono što tvrdiš s temom ili pogubio si se, ostao u šovinističkom mraku iz kojeg nikako ne možeš izaći.. partizani&ustaše, lijevi-desni, .. za ostalo nemaš kapaciteta ili želje.

- nove iposve studije s odstupanjem 2,95% i preciznosti 95%.. (dobijem proljev kad to vidim...) itd. .. no iste te brojeve svatko vidi-tumači kako mu oportunistički odgovara, pragmatično, napad-obrana, pad rejtinga neke stranke ili raspad.. pa kad im odgovara tad se ističe, kad ne odgovara tad se ignorira, pri čemu je to samo statistika koja se nije promijenila kao formula nego naše želje-očekivanja ili politički oportunizam, pa i tumačenje koje može biti suprotno logici-činjenici .. jednako kao što i točna ili lažna vijest može dovesti do skoka ili pada neke dionice na burzi a kad se to desi tad je nevažno jel vijest-informacija činjenica ili laž.. prošla baba s kolačima..

 

-što vidimo u tvojim postovima u ovoj temi? .. vidimo: crkvu, thompsona, fimimediju, dijasloru, bih, lijeve-desne.. a tema je? možeš li izvan svog okvira?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Dobro prihvaćena digitalizacija: u tjedan dana
ihush kaže...

 

 -gle, ovo je sad popis stanovništva, ne recimo državljana-građana itd.. i u ovom popisu ne sudjeluju npr dijaspora, svi koji žive negdje drugdje.. jer je kriterij stanovništvo-stanovanje, prebivalište, pa tako ako si na grenlandu u expediciji nisi dio ovog popisa.

- argumenti ili tvrdnje? .. tvrdiš što? da je recimo hdz izgubio izbore uz fimimediju? .. ili tvrdiš da manjinci-dijaspora utječu na izbore? ... a ovo je popis stanovništva, stana s brojem soba i kvadraturom kuhinje.. :) .. ok, naravno, statistički podatci se koriste za sve-svašta.. pa i za krojenje izbornih jedinica, odgovarajuću zastupljenost po bilo kojem kriteriju itd. i tako popis postane temelj za izbore.. ima veze, no ne ono što tvrdiš s temom ili pogubio si se, ostao u šovinističkom mraku iz kojeg nikako ne možeš izaći.. partizani&ustaše, lijevi-desni, .. za ostalo nemaš kapaciteta ili želje.

- nove iposve studije s odstupanjem 2,95% i preciznosti 95%.. (dobijem proljev kad to vidim...) itd. .. no iste te brojeve svatko vidi-tumači kako mu oportunistički odgovara, pragmatično, napad-obrana, pad rejtinga neke stranke ili raspad.. pa kad im odgovara tad se ističe, kad ne odgovara tad se ignorira, pri čemu je to samo statistika koja se nije promijenila kao formula nego naše želje-očekivanja ili politički oportunizam, pa i tumačenje koje može biti suprotno logici-činjenici .. jednako kao što i točna ili lažna vijest može dovesti do skoka ili pada neke dionice na burzi a kad se to desi tad je nevažno jel vijest-informacija činjenica ili laž.. prošla baba s kolačima..

 

-što vidimo u tvojim postovima u ovoj temi? .. vidimo: crkvu, thompsona, fimimediju, dijasloru, bih, lijeve-desne.. a tema je? možeš li izvan svog okvira?

 Ajde pokušaj bar jedan dan popiti te lijekove koje ti je doktor prepisao, pa pročitaj temu ponovo.

Odgovorio sam na pitanje 'kad se može očekivati e-glasanje na izborima? ', a onda si se ti zakačio sa svojim nerazumijevanjem, koje sada kao i obično pokušavaš kompenzirati ad hominemom.

 

ihush kaže...

 

-što vidimo u tvojim postovima u ovoj temi? .. vidimo: crkvu, thompsona, fimimediju, dijasloru, bih, lijeve-desne.. a tema je? možeš li izvan svog okvira?

Probaj jednom ne komentirati moju malenkost, nego argumente koje sam dao. Naši izbori su prepuni sitnih krađa, koje u konačnici rezultiraju time da stranka s jedva 30% podrške vada gotovo neprekidno. A pametnjakovići minoriziraju svaku od tih sitnih krađa jer sama po sebi nije donijela prevagu. Netko je izgleda preskočio kada se učilo zbrajanje u prvom razredu.

 

Glasanje u državi u kojoj ne živiš, ne radiš, ne plaćaš porez, u kojoj možda nikada nisi ni bio, i što je najbitnije zakoni koje izglasaju ti zastupnici koje biraš se ne odnose na tebe je:

a) u redu prema građanima te države

b) nije u redu

 

Naime smisao demokracije je da biramo sabornike koji će donositi zakone koje ćemo onda mi morati poštovati. To da nam drugi biraju tko će izglasavati zakone je čisto negiranje demokracije.

Plenković ima tanku većinu, upravo ti zastupnici sada donose prevagu.

 

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Dobro prihvaćena digitalizacija: u tjedan dana

-i dalje ti nije jasno? .. hint, promašio si temu dok adhominem ili argumente vidim u lječničkoj preporuci kao i ostalim postovima pa ekvivalnetno možeš očekivati isto-osobno.. reako bi da tvoj liječnik-nadzornik ne radi svoj posao :) no neću jer me to ekšli ne zanima i nije tema, kao što nije tema glasanje-politika itd. i kao btw, teško je ne komentirati tebe i tvoju malenkost jer su ti postovi jednostavno takvi, nema objektivnosti-kriterija ili argumenta, nego isključivo ti-stav lijevo-desno partizani&ustaše što već u kojem nizu slova ispadne no jedino je to (niz slova u rečenici) ono što te postove razlikuje, ista osnova-kalup, ista osoba, isti stav.. i tad je nemoguće ne komentirati tvoju malenkost, tebe, ili sebe doživljavaš u trećem licu .. što je opet znak poremećaja :) .. 

 

-itd, odnosno, ako želiš otvori temu, sudjelovat će tko želi na strani koju želi.. neku prikladnu za thompsona&crkvu, izbore-vlast-politiku, kad već nema covida i ostalih ventil tema..

 

- egrađani funkcionira, poneke stvari su glupasto-loše, kao akd-ovo ažuriranje i verzije koje se moraju googlati no većina to neće primjetiti jer ne koriste takvu autorizaciju (čitač-osobna) pa je to sporedno, kao i pitanja koja možemo kritizirati npr o broju krava ili tekućoj vodi i wc-u.. no jednom se i ta anketa treba obaviti ako su kao podatak bitni, dok popis građana-državljana ili stanovništva može služiti i kao osnova izbornih jedinica što je jedino što povezuje tvoje postove tj izbore s temom.. no to je opet druga tema, npr hr kao jedna jedinica ili županije, tko je iz kojih razloga za-protvi, tj mali to ne žele, npr istra, kao i one stranke koje sad ne prelaze prag dok se po starom ipak proguraju .. kao i pitanje koalicija i raspada, pravila što u tom slučaju ili primjer raspada sdp-a i kluba u saboru, kao i žetončića-prebjega, kome što pripada, glas pripada stranci ili osobi..

.. pa ako otvoriš takvu temu, podpitanje, .. zašto bi glas pripao stranci? osobe su oni koji se smješkaju s plakata i oni su tad dobili glas.. ne tri slova kratice, ne stranka jer nije fizička osoba tj plakat bi tad bio prazan.. i ako tako gledamo tad glas pripada upravo toj osobi, tj u slučaju direktnih izbora za osobu, kao što su za gradonačelnika i sl. 

- možda treba uvesti pravilo da se raspadom koalicije autoamtizmom ide u nove izbore, no imamo italiju-belgiju i vidimo da to ne pomaže, tj i naše stanje je takvo da ponavljanje ne mora ništa riješiti, samo produžiti status quo.. samo trošak i gubljenje vremena odnosno razlog za nove političke trgovine, kao trasnfer igrača tako i fotelja-glasa-žetona i tržišnih koalicija iz interesa njih ne nas, pri tome ne mislim na lijevo-desno nego građani i političari u čemu su uključene sve stranke po istim kriterijima ili zakonima fizike i slobodnog tržišta (interesa).. najgore, umjesto da rade u interesu ljudi-građana, rade u svom interesu, koji skriju iza troslovne kratice..

 

+ bljuje mi se od takve teme i radije bi je zaobišao, no tiče se svih pa tako i mene, no tebi će biti zanimljiva samo ako je osnova crkva ili nešto od tvojih naborjanih argumenata.. :) pa tko te spriječava da upravo tako kreiraš-usmjeriš neku odgovarajuću temu? ili je i ovo adhomić? možda.. no ti ga koristiš kao vrijeđanje, etiketiranje i sl u nedostatku argumenata a ja kao postavljanje lakta pa ako slučajno naletiš razbit ćeš si oko.. no to je tad tvoja krivica, ne moja.. itd :) .. ili ćemo odbaciti liječnike i terapije pa se barem pristojno svađati recimo argumentima.. može i to.. biraš.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Dobro prihvaćena digitalizacija: u tjedan dana
Visak kaže...
guslac kaže...

S obzirom na veliki odaziv građana i prikazanu informatičku pismenost i želju da koriste online usluge, kad se može očekivati e-glasanje na izborima? 

 Možemo očekivati da pola BiH glasa na hrvatskim izborima.

 

Znaš ono, nije u redu da Muslimani biraju njima predstavnika, ali je u redu da oni biraju nama.

Pa sad, jedan je problem s prijavljenim boravištima i prebivalištima, tu treba napraviti reda. A ako je netko hrvatski državljanin, ima pravo glasovati na izborima, kao što ja recimo kao (i) slovenski državljanin imam pravo glasati na slovenskim izborima, iako živim u Hrvatskoj. To spada u same principe državljanstva, u njegov opis.

No, kad bi bilo reda, onda bi se hercegovački glasovi brojali samo u izbornoj jedinici dijaspora kao i glasovi iz Argentine, Australije i ostatka svijeta, što ne bi smjelo biti sporno. Koliko je sad ono glasova, 3 za dijasporu? I nije neka brojka. Dalo bi se tu još raspravljati, ali tema je neka druga pa neću.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.9.2021 20:11 (guslac).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice