Dobar vozač ili moćan bolid, što je važnije za pob

poruka: 17
|
čitano: 14.486
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dobar vozač ili moćan bolid, što je važnije za pob".
10 godina
offline
Dobar vozač ili moćan bolid, što je važnije za pob

 

 

Oov je prava stvar, koja pokazuje realnost. A, ne priče onih koji kao olfožike u automobilizam.

 

Kod bolida F1, problem je konstanto mjenanje pravila oko vožnje i dr. Zamislite da se u nogometu mjenjaju pravila svake sezone.

dzg
Moj PC  
1 1 hvala 0
5 godina
offline
Dobar vozač ili moćan bolid, što je važnije za pob

Ja ne biram ni dobrog vozaca ni mocnog bolida. Ja cu izabrati ludog vozaca koji ima dijagnozu - tunnel vision. Odnosno, zapravo, svi tamo su vec dobri vozaci, jer da nisu ne bi ni dosli do formule 1. Tako da to mozemo zanemariti. Mocni bolid nista ne znaci, ako nisi lud u glavi i ne zelis ici do krajnjih granica. Dakle, ja biram ludog vozaca koji ne vidi puno oko sebe. Oni koji puno gledaju oko sebe i razmisljaju skloniji su tome da ce prvi stati na kocnicu. Moja filozifija prije spavanja .

 
1 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Dobar vozač ili moćan bolid, što je važnije za
zato je Max najbolji vozac trenutno u zadnjih par godina + red bull filozofija nema boljeg tima i vozaca. hamilton se tu ne moze racunati jer je uvijek imao 2 sec brzi bolid.
12 godina
offline
Re: Dobar vozač ili moćan bolid, što je važnije za
Je Max vozi starog ficu..
AUDIOFIL
Moj PC  
1 1 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Dobar vozač ili moćan bolid, što je važnije za
volegradele kaže...
Je Max vozi starog ficu..

 naravno da ne vozi, ali u nijednom trenu nije ima toliko dominantan bolid kao što je ima hamilton.
tj zapravo nisam siguran da je ikad ima dominantan bolid, jer ferrari na nekim staza jos uvijek stoji bolje, dok je mercedes zadnjih 8 sezona ima F-22 a ostatak grida cessnu 172

 

 

12 godina
offline
Re: Dobar vozač ili moćan bolid, što je važnije za
Zadnju sezonu itekako je imao odlican bolid a tako ima i ovu..proslu godinu ima vise pobjeda od Hamiltona i sveukupno je odvozio vise krugova na vodecoj poziciji…Merc se kockao i zadnji motor odvrnuo do kraja,na kraju znamo kako je zavrsilo..tako da vrijedi ono pravilo da prvak uvjek ima najbolji bolid!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Dobar vozač ili moćan bolid, što je važnije za
Ti zelis rec da je redbull prosle godine bia bolji bolid o merca?
3 godine
offline
Dobar vozač ili moćan bolid, što je važnije za pob

Mozda najbolje pitati Sebastiena Loeba koji je prakticki vozio sve zivo i mrtvo, cak i f1! Rezultati mu sve govore! Vozac.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Dobar vozač ili moćan bolid, što je važnije za pob

šteta ško stranačka iskaznica u tom svijetu ne znači ništa (jer formulaši, slijepi uz zdrave oči, ne prepoznaju njezinu karizmu). ostalo ionako nemamo pa nema veze. 

 

p.s. sjetimo se grunfova poučka: "za pobjedu je važno ne izgubiti". 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.7.2022 10:27 (Ajar).
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dobar vozač ili moćan bolid, što je važnije za

Je, zato i Russell prije 2 godine kad je mijenjao Lewisa i sjeo u njegov bolid je od začela došao u borbu za prvo mjesto (i da se nije dogodio problem sa, ako se ne varam, puknućem gume bi i osvojio) - sjetimo se samo razgovora između njega i walla kad ih je doslovno ispitivao kako se auto vozi i što mora pritiskati na volanu.

Ili sada Sainz kojeg bolid debelo izvlači (LeClerc sa puknutim prednjim krilom brži od njega).

Ili s druge strane Alonso koji je i dalje zvijer od vozača, ali je uvelike limitiran bolidom.

Ili Lewis koji slovi kao najveći u povijesti, a ove godine zbog slabijeg bolida može samo prašinu gutati za RB i Ferrarijem.

 

Naravno da je bolid tek jedan od elemenata, ali je debelo važan. Moraš imati ostale elemente posložene da iskoristiš potencijal bolida, ali on je alfa i omega u F1. A onda nakon njega dolazi koliko su ti gume potrošene i (ne)zagrijane. A onda sve ostalo.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
7 godina
protjeran
offline
Re: Dobar vozač ili moćan bolid, što je važnije za
Boris grozni kaže...

Mozda najbolje pitati Sebastiena Loeba koji je prakticki vozio sve zivo i mrtvo, cak i f1! Rezultati mu sve govore! Vozac.

 pa i nije bas neka osoba za pitat s obzirom kako se provea u formuli

on je strasan vozac, ali te dvije vrste voznje su sasvim drugacije, nije niti usporedivo.

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Dobar vozač ili moćan bolid, što je važnije za
Bitno je oboje.
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Dobar vozač ili moćan bolid, što je važnije za
Hamilton je u svojoj debitantskoj F1 sezoni trebao biti prvak da mu bolid nije otkazao u zadnjoj utrci. A sigurno nije imao najbrži bolid + što su konkurencija bile neke od F1 legendi. Brži bolid = brže trošenje guma. Kako to da Hamilton s najbržim bolidom najmanje ide u box od svih vozača?
Podcjenjivati Hamilton kao vozača je glupo. Možeš ga ne voljeti iz puno razloga ali čovjek je majstor.
14 godina
offline
Dobar vozač ili moćan bolid, što je važnije za pob

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Dobar vozač ili moćan bolid, što je važnije za
Tvpronlem kaže...
Boris grozni kaže...

Mozda najbolje pitati Sebastiena Loeba koji je prakticki vozio sve zivo i mrtvo, cak i f1! Rezultati mu sve govore! Vozac.

 pa i nije bas neka osoba za pitat s obzirom kako se provea u formuli

on je strasan vozac, ali te dvije vrste voznje su sasvim drugacije, nije niti usporedivo.

 Ma ne uopce, covjek je sjeo prvi put u f1 i bio je 1.5s iza najbrzeg, drugi put i zadnji u f1 8 mjesto, odvozio 82 kruga bez greske, u Reed Bullu su se krstili jer da je htio i sam je rekao da je mogao ici puno brze no kako nije upoznat s f1 drzao se safe zone! i sva sreca da nije otisao u f1.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Dobar vozač ili moćan bolid, što je važnije za
BlueMax kaže...
Hamilton je u svojoj debitantskoj F1 sezoni trebao biti prvak da mu bolid nije otkazao u zadnjoj utrci. A sigurno nije imao najbrži bolid + što su konkurencija bile neke od F1 legendi. Brži bolid = brže trošenje guma. Kako to da Hamilton s najbržim bolidom najmanje ide u box od svih vozača?
Podcjenjivati Hamilton kao vozača je glupo. Možeš ga ne voljeti iz puno razloga ali čovjek je majstor.

Neistine: Ili nisi gledao 2007 ili svjesno lažeš.

Trebao? Mislim da bi bila kriminalna nepravda da je osvojio prvenstvo jer je cijeli McLaren dokazano varao i onda kažnjeni "samo" u konstruktorskom prvenstvu a pušteni da se natječu za vozačko što je apsurdno. Sami su prosuli ogromnu prednost u dvije zadnje utrke, dijelom vozačkim greškama, dijelom upitnim odlukama na Pit Wall-u.

Otkazao? Haha. Imao je katastrofalno loš prvi krug u Brazilu, nakon čega je ipak uspio završiti u bodovima. Kako to ako mu je bolid "otkazao"?

Pisati očite neistine je glupo.

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.7.2022 9:37 (Schumix).
12 godina
offline
Dobar vozač ili moćan bolid, što je važnije za pob

Pišem po sjećanju. Ako neki podatak nije točan onda to nije laganje nego jednostavno zabuna. Možda nije u pitanju zadnja utrka nego neka druga ali znam da je to bila sezona u kojoj je anonimni klinac kojeg su mediji prije sezone uglavnom spominjali zbog boje kože, tu svoju debitantsku sezonu zaključio bodom manje od svjetskog prvaka i s bodom više od timskog kolege, aktualnog i dvostrukog svjetskog prvaka. "Varanje" McLarena na stranu i nakon otklanjanja tog varanja Hamilton je pobjeđivao. Ako su varali sve ostale nisu varali sami sebe a Hamilton je u debitantskoj sezoni bio bolji od timskog kolege, dvostrukog svjetskog prvaka. Takvo nešto nitko nikad nije, a vjerojatno ni neće više napraviti. Kao drugi vozač morao je propuštati timskog kolegu sve dok u timu nisu shvatili (a ne bi nikad ni shvatili da Hamilton nije jasno i glasno odbio propustiti Alonsa) da veće šanse za osvajanje titule imaju s drugim vozačem nego s prvim, svjetskim prvakom. A to je bila već 10. ili 11. utrka. Što bi bilo da je McLaren od početka sezone postavio Hamiltona kao prvog vozača ili barem ih jednako tretirao, valjda je jasno.

 

Ako već spominješ McLarenovu diskvalifikaciju u konstruktorskom prvenstvu i nazivaš je varanjem bilo bi lijepo da onima koji ne znaju o čemu se radi opišeš zašto je točno McLaren diskvalificiran. Da ne bi ljudi pomislili da je to "varanje" davalo vozačima ikakvu prednost ili da su kršena pravila utrka, bolid bio neregularan....

 

 
0 1 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice