Do Marsa za samo tri mjeseca na termonuklearni pog

poruka: 24
|
čitano: 6.269
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Do Marsa za samo tri mjeseca na termonuklearni pog".
15 godina
offline
Do Marsa za samo tri mjeseca na termonuklearni pog

Nije li nesto slicno vec bilo predlagano?

 

Besmrtni Carl Sagan u pomoc sa objasnjnjem:

 

 

 

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
 
6 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Do Marsa za samo tri mjeseca na termonuklearni

Koncepti su se pojavili još u 50ima, to ne znači da ih s vremenom nije poželjno usavršiti :)

13 godina
offline
Re: Do Marsa za samo tri mjeseca na termonuklearni
Kako misle višak temerature ispustit u vakum? To će im biti glavna prepreka
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Do Marsa za samo tri mjeseca na termonuklearni pog

Ovdje nije riječ o nekvoj nuklearnoj elektrani za svemirske postrebe (recimo za Muskov motor), nego o raketnom motoru koji grije propelant fisijskom energijom. Stoga se problem hlađenja ne postavlja jer motor se hladi plinom koji iz njega izlazi. Točno je da se takav tip motora ispituje još od 50-tih godina. Iako je vrlo jednostavan (plinski nuklarni reaktor), problem je u temperaturi koja se u njemu može postići. Ona je određena talištem uranijevih spojeva u raktorskoj jezgri. Znam da se eksperimentiralo s uranijevim karbidima i nitridima. Kako su to sada riješili ne znam, ali efikasnot nuklearnog pogona limitirana je talištem uranijevih spojeva, koje se ne može promijeniti.  

 
20 0 hvala 15
15 godina
offline
Do Marsa za samo tri mjeseca na termonuklearni pog

ako trebaju peru ložača, koji će druže-tito-daj-mi-veću-lopatom ubacivati ogrjev u peć, gdje se mogu prijaviti? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Do Marsa za samo tri mjeseca na termonuklearni
Bi-lo bi idealno kad bi gorivo bilo dostupno i na Marsu. Tako da bi se modul možda mogao koristiti kao izvor energije.
Voda tece a vrijeme prolazi ...
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Do Marsa za samo tri mjeseca na termonuklearni pog

Lijepo je sve to ali šta če biti kada raketa sa nuklearnim pogonom eksplodira pri poljetanju 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Do Marsa za samo tri mjeseca na termonuklearni
zvgrcman kaže...

Lijepo je sve to ali šta če biti kada raketa sa nuklearnim pogonom eksplodira pri poljetanju 

Rusi su imali pokaznu vježbu 86-te oko toga pa oni sa svojim znanjem mogu uskočiti. 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Do Marsa za samo tri mjeseca na termonuklearni
Ako se dobro sjecam imali smo vec takav scenario.
Raketa koja je nosila 'nesto na nuklearni pogon' se rasprsila u stratosferi negdje iznad Kanade.
sve ti znas, ali nista ne kontas
15 godina
offline
Re: Do Marsa za samo tri mjeseca na termonuklearni
zvgrcman kaže...

Lijepo je sve to ali šta če biti kada raketa sa nuklearnim pogonom eksplodira pri poljetanju 

 niš posebno (možda zvijezda viška nakratko), jer se takve "lansiraju" iz svemira a ne sa tla. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
6 godina
offline
Do Marsa za samo tri mjeseca na termonuklearni pog

kada se firma zove "ultra safe" nekako ocekujem planetarno najgoru nesreću :))))

NULL!=NULL
 
14 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Do Marsa za samo tri mjeseca na termonuklearni
Ajar kaže...

ako trebaju peru ložača, koji će druže-tito-daj-mi-veću-lopatom ubacivati ogrjev u peć, gdje se mogu prijaviti? 

 "Oprostite,tko je onaj gospodin pored ložača Pere ?"

11 godina
online
Re: Do Marsa za samo tri mjeseca na termonuklearni
danen kaže...

Ovdje nije riječ o nekvoj nuklearnoj elektrani za svemirske postrebe (recimo za Muskov motor), nego o raketnom motoru koji grije propelant fisijskom energijom. 

 koja šteta... taman sam mislio naručit jedan reaktorčić za svoj apokalipsa-bunker u dubinama velebita, da se preselim zauvijek na sigurno jer ovdje gore buju mi uskoro zombiji hodali po dvorišću

8 godina
offline
Do Marsa za samo tri mjeseca na termonuklearni pog

Ovo da bi se gorivo za nuklearnu raketu moglo naći i na Marsu nije bez veze. Ta raketa radi tako da zagrijava (ne oksidira!) propelant u nuklaernom reaktoru, a najbolji propelant je vodik. On se može dobiti elektrolizom vode, a nje na Marsu nema malo, posebice u  polarnim kapama. 

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Do Marsa za samo tri mjeseca na termonuklearni
Gajotres kaže...
zvgrcman kaže...

Lijepo je sve to ali šta če biti kada raketa sa nuklearnim pogonom eksplodira pri poljetanju 

Rusi su imali pokaznu vježbu 86-te oko toga pa oni sa svojim znanjem mogu uskočiti. 

 kako si duhovit...pazi da te Bosanci ne kloniraju...

Ju je je? Je ju je!
10 godina
offline
Do Marsa za samo tri mjeseca na termonuklearni pog

Dokle god negdje nešto gori da bi se stvario neki postisak koji nešto pokreće niš od toga.

Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
offline
Do Marsa za samo tri mjeseca na termonuklearni pog

Ne stvara gorenje potisak nego vrući plinovi koji gorenjem nastaju. 

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Do Marsa za samo tri mjeseca na termonuklearni
Stric_Jura kaže...
Gajotres kaže...
zvgrcman kaže...

Lijepo je sve to ali šta če biti kada raketa sa nuklearnim pogonom eksplodira pri poljetanju 

Rusi su imali pokaznu vježbu 86-te oko toga pa oni sa svojim znanjem mogu uskočiti. 

 kako si duhovit...pazi da te Bosanci ne kloniraju...

 Pa pitaj si zemljake da li mogu onda. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.11.2020 8:56 (Gajotres).
5 godina
offline
Re: Do Marsa za samo tri mjeseca na termonuklearni
tehnologije raketnih motora ako su procjene točne oko 2068 biti u centru pažnje kao i sada cjepivo

jedino što ljudotine može natjerati na ubrzani razvoj su zajednički neprijatelj(virusi...asteroidi)

kad stigne potvrda da smo naciljani od strane nebeskog kamena neće biti glupih pitanja...što ako eksplodira kod lansiranja...
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.11.2020 11:17 (HCMAA).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Do Marsa za samo tri mjeseca na termonuklearni
To stavlja 2068 onako ili ima neki pouzdanije izvor pošto star trek u svojoj seriji tad ostvaruje prvi kontakt.Ma da eto mozda do kraja godine, saznamo da nismo sami u svemiru, američka vojska mora predati sva izvješća o NLO.Ovo će biti jako zanimljiva godina, pored korone ima još nekih novosti.
14 godina
offline
Do Marsa za samo tri mjeseca na termonuklearni pog

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.11.2020 14:33 (juice21).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Do Marsa za samo tri mjeseca na termonuklearni
uskoro novo u ponudi HŽ-a...Zagreb-Mars:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Do Marsa za samo tri mjeseca na termonuklearni
Nisam vidio u tekstu niti medju komentarima pa da napisem.

Koliko je meni poznato nuklearni motori bi se koristili tokom putovanja po svemiru, ne za vrijeme lansiranja sa Zemlje. Za lansiranje bi se i dalje korisile old skul rakete.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Do Marsa za samo tri mjeseca na termonuklearni
HCMAA kaže...
uskoro novo u ponudi HŽ-a...Zagreb-Mars:)

 Moš' mislit, ako je HŽ, na Mars će stići unuci... možda...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice