Do kraja godine milijarda ljudi imat će neki oblik

poruka: 21
|
čitano: 8.965
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Do kraja godine milijarda ljudi imat će neki oblik".
15 godina
online
Do kraja godine milijarda ljudi imat će neki oblik

dok će istodobno 690 milijuna ljudi (svaki deseti) živjeti u ekstremnom siromaštvu. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
10 4 hvala 0
14 godina
offline
Re: Do kraja godine milijarda ljudi imat će neki o
Dok se ne pojavi Vo5G ne zanima me previše.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Do kraja godine milijarda ljudi imat će neki o
Ajar kaže...

dok će istodobno 690 milijuna ljudi (svaki deseti) živjeti u ekstremnom siromaštvu. 

 Kakve veze to ima s ovim člankom?

12 godina
offline
Do kraja godine milijarda ljudi imat će neki oblik

briga kapitalizam za siromaštvo

 
4 2 hvala 0
3 godine
offline
Re: Do kraja godine milijarda ljudi imat će neki o
Ima li 5G danas, nekoliko godina nakon uvođenja, nekakve praktične prednosti ispred 4G-a? Postoji li razlog za kupovinu novog mobitela, a da nije brži download filma sa Netflixa dok stojiš ispred bazne stanice?
 
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Do kraja godine milijarda ljudi imat će neki o
Neflix kaže...
Ima li 5G danas, nekoliko godina nakon uvođenja, nekakve praktične prednosti ispred 4G-a? Postoji li razlog za kupovinu novog mobitela, a da nije brži download filma sa Netflixa dok stojiš ispred bazne stanice?

Ne postoji. 5G više ide na IoT od Semafora do uličnih kamera. Odeš iza ugla zgrade ili nekog kontejnera - nemaš više 5G.

Čista glupsot ovog izvješćaja da će svaki 7. stanovnik imati 5G telefon i pristup istoj infrastrukturi.

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Do kraja godine milijarda ljudi imat će neki o
O čem ti buncaš,postoje dva tipa 5Ga..
Semafori ni ne bi trebali biti spojeni na net, tj njihovo upravljanje
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.6.2022 22:51 (silvio3105).
15 godina
offline
Re: Do kraja godine milijarda ljudi imat će neki o
silvio3105 kaže...
O čem ti buncaš,postoje dva tipa 5Ga..
Semafori ni ne bi trebali biti spojeni na net, tj njihovo upravljanje

Šta ti trebam rookie ponoviti. Nema teoretske šanse da do kraja godine svaki 7. stanovnik ima 5G telefon spojen na 5G infrastrukturu.

Ali ako uzmemo ovo "neki oblik spanja na 5G" onda uključi i semafore i googaj da ne postoji samo dva tipa 5G.

L.p. i dosta od mene, [Ne trudi se odgovarati, osim ako ti odgovr nije neki kontradiktorni samozadovoljavajući post, jer nećeš više dobiti kontra odgovor]

Obično googlanje: Did You Know There Are Three 5G Network Types? (ces.tech)

Low Band 5G
Mid Band 5G
mmWave High Band 5G

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.6.2022 23:04 (Envy).
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Do kraja godine milijarda ljudi imat će neki o
Pardon, tri tipa koji će ti dostaviti pakete ako si iza kontenjera.
Semafor nije spojen na vanjski net niti će ikad takva infrastruktura ovisi o netu.
Lp.
13 godina
offline
Re: Do kraja godine milijarda ljudi imat će neki o
Jel se u statistiku ubraja i ovaj kvazi-5G koji i nasi operateri pustaju na frekvencijama od LTE mreze? 😉
Vazno da se pojavi na mob ikona 5G i svi sretni i zadovoljni 🙄

Di smo mi od 700MHz da 5G-a ima na svakom cosku, ili mmWave barem u djelovima gradova kada to zatreba skinuti desetke GB sto prije…

Koliko sam istestirao i vidio, za sada nasi jazavci rokaju pravi 5G samo n78 na 3500MHz i to je to…
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Do kraja godine milijarda ljudi imat će neki o
silvio3105 kaže...
Pardon, tri tipa koji će ti dostaviti pakete ako si iza kontenjera.
Semafor nije spojen na vanjski net niti će ikad takva infrastruktura ovisi o netu.
Lp.

Sine moj, nemaš ti balge veze o mrežama. Semafor se itekako (ili čak i Banka) može i biti će spojen na vanjski net kroz VPN ili DMVPN-a.

Misliš da će kroz semafore u bućim gradovima razvlačiti kompletnu insfrastukutru? I semafori će biti na baterija i komunikacija između istih preko bežičnih mreža. 5G ima svoje prednosti i svoje mane. Mane su vidljive iz aviona a prednosti tek trebaju da svoju primjenu nađu.

Inače IoT je ovdje bio najgori buzzword od kada postoji IT (i meni i Bug-ovoj redakciji) a gle, ja neki dan dobio Smart Utičnicu koja mi kaže na telefon da li je utičnica aktivna ili nije. Primjena: Pegla! Gospođa kojoj sam to instalirao više nikada ne mora da se brine da li je ostavila Peglu uključenu ili nije.

Ali sve to na stranu moj komentar je da nema bogfa dragogo da do kraja godine bude ovo: "Do kraja godine milijarda ljudi imat će neki oblik pretplate s 5G uslugom"

9 godina
neaktivan
offline
Do kraja godine milijarda ljudi imat će neki oblik

Jep pametni domovi. Kao sto sam i rekao. 

Zalosno ali para se vrti. 

 
0 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Do kraja godine milijarda ljudi imat će neki o
IoT (LP) ima NBIoT koji je varijacija LTEa. Isti sustav godišnje potroši manje bajtova prometa već što prosječni ihushov post zauzima.

"Misliš da će kroz semafore u bućim gradovima razvlačiti kompletnu insfrastukutru? I semafori će biti na baterija i komunikacija između istih preko bežičnih mreža."

Ne, definitivno neće spajat PLCove od semafor na mobilnu mrežu. Sjeti se kako je prošlo kad je HT pao, nisi mogao hitnu dobit. Zamisli šta bi nastao da ti semafori prolupaju zbog mreže.
Ovo s baterijama neću ni komentirati.
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.6.2022 0:11 (silvio3105).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Do kraja godine milijarda ljudi imat će neki o
silvio3105 kaže...
IoT (LP) ima NBIoT koji je varijacija LTEa. Isti sustav godišnje potroši manje bajtova prometa već što prosječni ihushov post zauzima.

"Misliš da će kroz semafore u bućim gradovima razvlačiti kompletnu insfrastukutru? I semafori će biti na baterija i komunikacija između istih preko bežičnih mreža."

Ne, definitivno neće spajat PLCove od semafor na mobilnu mrežu. Sjeti se kako je prošlo kad je HT pao, nisi mogao hitnu dobit. Zamisli šta bi nastao da ti semafori prolupaju zbog mreže.
Ovo s baterijama neću ni komentirati.

Oftopičariš bezveze. Informacija u bankarnom sistemu da ti je leglo onih čuvenih 8.000€ potrši manje od ihushovog posta ali je vrednija kao svi tvoji bajtovi koje si otkucao sa sadađšnjeg i bivšeg profila.

PLC-ove da se spajaju na mobilnu mrežu švicarci odavno uvode (da ne govori mo Singapuru ili Japanu ili čak Kini) a o baterijama i ne moraš.. ja sam vidio Semafore koje rade na baterije. Ionako kada ne rade imaš fizičke znakove.

Samo lupaš bezveze tj. da mi kontriraš ali ti ne ide jer ja ti kažem kao Ontopic da Ericssonpvp izvješće u Mobility Reportu - neće se pokazati točnim. Tačka kraj. Arhiviraj ovaj post pa mi javi na kraju godine.

15 godina
offline
Do kraja godine milijarda ljudi imat će neki oblik

Šta če mi 5G?

Ionako na mobitelu nemaš flet,nemreš skidat kolko očeš bez limita po max brzini.

Trebalo bi napravit neku anketu tipa Imaš li 5G na mobitelu?Kako to koristiš?...

Kladim se da večini ljudi to nije bitno.

4G ide 100 megabita pa i više..šta če ti veča brzina na mobitelu?

 

 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Do kraja godine milijarda ljudi imat će neki o

Danko, vremena i navike se polako mijenjaju. Sve više ljudi odustaje od fizičke linije i mobilna linija im je jedina pa onda nju doma koriste kao hotspot za smart tv, Playstation,....
Bunker
15 godina
offline
Re: Do kraja godine milijarda ljudi imat će neki o
bunker kaže...

Danko, vremena i navike se polako mijenjaju. Sve više ljudi odustaje od fizičke linije i mobilna linija im je jedina pa onda nju doma koriste kao hotspot za smart tv, Playstation,....

Ali ima i sve više ljudi koji dobijaju optiku do kuće. Točnije FTTH, a za biznis FFTB mada ima i ostalih more FTTx solucija.

7 godina
offline
Re: Do kraja godine milijarda ljudi imat će neki o

Envy , tako je, optika čini svoje, no i poslovne migracije čine svoje ( ponuda poslova unutar eu nadmašuje broj dostupnih djelatnika pa se mnogi odlučuju za promjenu radnog mjesta pa zbog toga mjenjaju grad/države) , tako da je posve razumljiva nevoljkost za liniju ograničenu na jednu lokaciju...


Ja si debelo razmišljam da otkažem fizičku liniju ( u trenutku kada mi istekne ugovorna obveza ) i uzmem ht unlimited tarifu... Kada si zbrojim troškove unutar dve godine ( fizička, plus bonovi plus mobitel ) mislim da bi jeftinije prošao samo sa mobilnom linijom ( 229 kn mjesečno, telefon skoro pa free u toj tarifi svake dve godine ). Ja sam to već htio napraviti krajem 2020 ali se ht isprsio dobrim poklonima pa sam tada produžio max2 za 149 kn/mj, ali sada ću dobro odvagnuti kaj i kako dalje...
Bunker
15 godina
offline
Re: Do kraja godine milijarda ljudi imat će neki o
bunker kaže...

Danko, vremena i navike se polako mijenjaju. Sve više ljudi odustaje od fizičke linije i mobilna linija im je jedina pa onda nju doma koriste kao hotspot za smart tv, Playstation,....

 Je..4G je do 300 megabita,šta če ti više?

Znam da ima ljudi koji trebaju više,ali to je sigurno ful mali broj korisnika,zanemariv da bi bilo isplativo gurat 5G i nadolazeči 6G.

Čemu?

7 godina
offline
Re: Do kraja godine milijarda ljudi imat će neki o
Danko, kod mene na mojoj mikrolokaciji 4g u najopterećenijem dijelu dana ide jedva do 30 Mbps a 5g tada ide do 700 Mbps. Mjesečno povučem i do 3 tb podataka pa mi je brzina bitna ( 5 smart tv , iptv , dvoje ponekad rade od kuće )...
Bunker
2 godine
online
Re: Do kraja godine milijarda ljudi imat će neki o
danko99 kaže...

Šta če mi 5G?

Ionako na mobitelu nemaš flet,nemreš skidat kolko očeš bez limita po max brzini.

Trebalo bi napravit neku anketu tipa Imaš li 5G na mobitelu?Kako to koristiš?...

Kladim se da večini ljudi to nije bitno.

4G ide 100 megabita pa i više..šta če ti veča brzina na mobitelu?

 

 5 G je sigurno zamišljen da bi Pero Perić iz Pržogrnaca imao visoke brzine i niske latencije na Šaomiju igrajući Candy Crush soda/voda...

 

*5g je do sada spasio tisuće života u medicini, jer superdotur iz Amerike, Rusije, Kine, može asistirati uz nulto kašnjenje u video prijenosu pri hitnoj operaciji nekoga iz Pržogrnaca, koji je završio na Rebru npr.

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.6.2022 12:47 (Zaporožac).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice