Djeca će 10 godina svog života provesti u metaverz

poruka: 26
|
čitano: 21.284
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Djeca će 10 godina svog života provesti u metaverz".
5 godina
offline
Djeca će 10 godina svog života provesti u metaverz

bolje.... nego da su proveli više od toga u tamnici naroda u kojoj je bila jedna vrsta jogurta

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
6 4 hvala 0
7 godina
offline
Djeca će 10 godina svog života provesti u metaverz

Ma što će raditi u svijetu koji je tuga, jad i bijeda. Bolje se kao u Matrixu "ukopčati" u virtualnu stvarnost i deri 

 

Šalu na stranu, stižu generacije "idiota" koje neće imati doticaja sa stvarnošću već će život podrediti tehnologiji jer za drugo ne žele ili nemaju volje. Odgajati dijete će biti izazov kao nikad u povijesti.

 

Imam osjećaj da smo negdje skrenuli prije nekih 10-20 godina i da se nalazimo u nekakvoj zoni sumraka.

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.4.2022 8:03 (Brki1994).
Moj PC  
16 1 hvala 0
3 godine
online
Djeca će 10 godina svog života provesti u metaverz

Ako nisu iz neke disfunkionalne obitelji - bome neće provesti 10 godina u "metaverzumu".

 
14 0 hvala 0
15 godina
offline
Djeca će 10 godina svog života provesti u metaverz

prepisivanje članaka mi je oduvijek bilo posebno drago :-) I to osobito kad to prepišu sa mišljenja Zuckerberga i ostatka ekipe kojoj se miče lova iz ruku, a s druge strane istovremeno izlaze članci koji dokazuju koliko skoro nikog nije briga za VR metaverse varijantu svijeta, bar ne ovakvu kakvu sanjaju konzultanti i Zuckerberg. Čini mi se da već zadnjih 30 godina istu metaverse priču pokušavamo ispričati kroz medije, filmove i tehnologiju no nikad nije zaživjela osim brda para kojeg su utukli u financiranje tehnologije za cijelu tu skalameriju i propalih trgovaca koji su tamo kupovali dućane pa propadali i izvlačili se iz npr Second lifea

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
Moj PC  
6 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Djeca će 10 godina svog života provesti u meta
Ne, ne stiže generacija idiota, nego je generacija idiota vec stigla i upravo odgajaju djecu koja ce 10g provesti u Metaversu. Ne treba se tjesiti.
8 godina
offline
Re: Djeca će 10 godina svog života provesti u meta
Da, sto uopce bi s tim second lifeom? Znam da je svojevremeno bila popularna "igra"?
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Djeca će 10 godina svog života provesti u metaverz

Kad bi to bilo u stilu Matrixa ili Inceptiona, pa čak i Holodeka iz Star Treka, možda bi naslov i zvučao zabrinjavajuće, ovako samo jedan u nizu navijačkih članaka.

Cuki je izgubio sve ispod 25-30 godina, djeca danas od njega koriste još samo možda WhatssUp!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Djeca će 10 godina svog života provesti u meta
Pa neki dan su rekli da djeca u opće ne prihvacaju metavers. Da samo 5% od ovih koji imaju VR ga redovito koriste.
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.4.2022 9:26 (Gajotres).
 
6 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Djeca će 10 godina svog života provesti u metaverz

Najbolje da odmah kad se rodimo uronimo u meta svijet...što ćeš na ovom bolesnom svijetu...

Hrcpoeta - istina je u nama
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Djeca će 10 godina svog života provesti u metaverz

Mogu si taj metavarse nabit u cmar.

Truth in engineering.
 
9 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Djeca će 10 godina svog života provesti u meta
A kad pogledaš šta imaš za gledati na TVu - gole kuhare, zvijezde kako plešu, turske ili meksičke sapunice, big bradera..... pa taj VR će biti nešto sjajno, ne vjerujem da može biti gori od sadržaja na TVu

Odavno je ovo društvo u teškoj banani
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Djeca će 10 godina svog života provesti u metaverz

Kolko vas uopce ima VR i koliko ga koristite?

Linux, Arch Linux.
 
4 0 hvala 0
6 godina
offline
Djeca će 10 godina svog života provesti u metaverz

u prijevodu: tko ne bude u budućnosti bio 3h u metaverzumu...panjina! dost dobra marketinška fora moram priznati iako mi se gadi

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Djeca će 10 godina svog života provesti u meta
Koja djeca? U kojim državama? Kongu, Keniji, Venezueli, Moldaviji, Hrvatskoj...i da ne nabrajam dalje. Na kojem uzorku...?
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Djeca će 10 godina svog života provesti u meta
Je, STO!
15 godina
offline
Djeca će 10 godina svog života provesti u metaverz

"pametni znaju čemu služi kontracepcija." 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Djeca će 10 godina svog života provesti u meta
7 godina
offline
Djeca će 10 godina svog života provesti u metaverz

Kako ono kazu na zapadima? Wishful thinking

Zucker bi rado da iskace iz pastete. Za sada pravim akvizicijama ima tu mogucnost (Wapp, Insta), no hoce li nastaviti niz, vidjet cemo.

Facebook prolazi kod starijih generacija poput moje, gdje babe od 45+ postaju slike Gospe iz Medjugorja i dogovaraju parenje s srednjoskolskim simpatijama dok su jos u voznom stanju, no Face nema prolaz kod novijih generacija. Da li je VR hit koji smo zeljeli i ocekivali? Bas i nije. Nisam siguran da ce Metaverse biti hit.

 
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Djeca će 10 godina svog života provesti u meta
Brki1994 kaže...
Šalu na stranu, stižu generacije "idiota" koje neće imati doticaja sa stvarnošću već će život podrediti tehnologiji jer za drugo ne žele ili nemaju volje.

 Ova se priča ponavlja otkad je čovječanstva.

Say hello to my little friend
12 godina
neaktivan
offline
Re: Djeca će 10 godina svog života provesti u meta
Brki1994 kaže...

Ma što će raditi u svijetu koji je tuga, jad i bijeda. Bolje se kao u Matrixu "ukopčati" u virtualnu stvarnost i deri 

 

Šalu na stranu, stižu generacije "idiota" koje neće imati doticaja sa stvarnošću već će život podrediti tehnologiji jer za drugo ne žele ili nemaju volje. Odgajati dijete će biti izazov kao nikad u povijesti.

 

Imam osjećaj da smo negdje skrenuli prije nekih 10-20 godina i da se nalazimo u nekakvoj zoni sumraka.

Mada ovo s nekakvog socijalnog gledišta zvuči ispravno mogla bi se iz toga razvući poprilično ozbiljna rasprava.

 

Koja je razlika jesi li u "stvarnosti" koju poznaješ ili virtualnoj stvarnosti? Na kraju se sve svodi na podražaje i poticaje koje naša osjetila primaju i šalju u mozak, a on na to reagira određenom emocijom. Ne računam osobe s poremećajima kod kojih određene emocije ne postoje.

Gotovo sve što radimo u životu se svodi na emocije, a cilj nam je imati što više onih koje nas zadovoljavaju, bilo to veselje, sreća, podizanje adrenalina itd.

Je li onda bolje pojedincu živjeti život, "stvarni" kako kažemo, ali ne biti zadovoljan ili staviti kacigu na glavu i doživjeti ono što želiš i što te čini sretnim? Sa gledišta našeg uma potpuno će biti svejedno je li to podražaj iz "stvarnog" ili virtualnog života.

 

Na svu sreću ili nesreću  čovjek se sastoji i od fizičke komponente pa je potrebno i nju zadovoljiti, ali i na to su mislili i trenutno su fitness aplikacije među najpopularnijima u VR svijetu.

 

Zanimljivi su svi ovi komentari kolega na IT forumu, mogu samo zamisliti kako onda tu istu temu komentiraju na nekakvom poljoprivrednom ili mehaničarskom forumu. 

 

Kad je tehnika u pitanju uvijek treba gledati širu sliku, mogućnosti i primjenu. Naravno da će je ljudi kao i uvijek do sada koristiti i za najgluplje moguće stvari, ali biti će i osoba koje će je koristiti za vlastiti napredak, pa bila to nekakva edukacija ili gospodarstveni razvoj u kojem će ova tehnologija biti nekakav most između mogućeg i nemogućeg.

8 godina
offline
Djeca će 10 godina svog života provesti u metaverz

Sve sami strucnjaci a gube lovu na tome da se useres XD 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Djeca će 10 godina svog života provesti u meta
Svi smo mi necija generacija idiota....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Djeca će 10 godina svog života provesti u meta
mzopg kaže...
Brki1994 kaže...

Ma što će raditi u svijetu koji je tuga, jad i bijeda. Bolje se kao u Matrixu "ukopčati" u virtualnu stvarnost i deri 

 

Šalu na stranu, stižu generacije "idiota" koje neće imati doticaja sa stvarnošću već će život podrediti tehnologiji jer za drugo ne žele ili nemaju volje. Odgajati dijete će biti izazov kao nikad u povijesti.

 

Imam osjećaj da smo negdje skrenuli prije nekih 10-20 godina i da se nalazimo u nekakvoj zoni sumraka.

Mada ovo s nekakvog socijalnog gledišta zvuči ispravno mogla bi se iz toga razvući poprilično ozbiljna rasprava.

 

Koja je razlika jesi li u "stvarnosti" koju poznaješ ili virtualnoj stvarnosti? Na kraju se sve svodi na podražaje i poticaje koje naša osjetila primaju i šalju u mozak, a on na to reagira određenom emocijom. Ne računam osobe s poremećajima kod kojih određene emocije ne postoje.

Gotovo sve što radimo u životu se svodi na emocije, a cilj nam je imati što više onih koje nas zadovoljavaju, bilo to veselje, sreća, podizanje adrenalina itd.

Je li onda bolje pojedincu živjeti život, "stvarni" kako kažemo, ali ne biti zadovoljan ili staviti kacigu na glavu i doživjeti ono što želiš i što te čini sretnim? Sa gledišta našeg uma potpuno će biti svejedno je li to podražaj iz "stvarnog" ili virtualnog života.

 

Na svu sreću ili nesreću  čovjek se sastoji i od fizičke komponente pa je potrebno i nju zadovoljiti, ali i na to su mislili i trenutno su fitness aplikacije među najpopularnijima u VR svijetu.

 

Zanimljivi su svi ovi komentari kolega na IT forumu, mogu samo zamisliti kako onda tu istu temu komentiraju na nekakvom poljoprivrednom ili mehaničarskom forumu. 

 

Kad je tehnika u pitanju uvijek treba gledati širu sliku, mogućnosti i primjenu. Naravno da će je ljudi kao i uvijek do sada koristiti i za najgluplje moguće stvari, ali biti će i osoba koje će je koristiti za vlastiti napredak, pa bila to nekakva edukacija ili gospodarstveni razvoj u kojem će ova tehnologija biti nekakav most između mogućeg i nemogućeg.

 Cilj jest sreca, uzitak, zabava itd. ali zar sreca moze postojati bez nesrece, uzitak bez boli itd.?

Mislim da su se neki znanstvenici jednom usuglasili da onog trenutka kad stvorimo nesto kao holodek iz star treka dolazimo kraju. Nemogu se sjetiti jeli to bilo kraju ljudske vrste ili kraju napretka ljudske vrste?

15 godina
offline
Re: Djeca će 10 godina svog života provesti u meta
pa u principu puno toga danas se svodi na prikazivanje tih emocija kroz ples, emotikone, filtere... malo je klince briga za realni svijet ili koncept face-a gdje te frend objavi dok si ukomiran

Prikazivanje sebe boljim nego što jesi ili točno takav kakav želiš biti je način kako se pozicionirati u društvu pa tome snap ili tiktok pomažu i idu s tim u korak

Pravi život, virtualni život u kojem dolaze do izražaja svi tvoji nedostaci nisu nikome interesantni
Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
13 godina
offline
Djeca će 10 godina svog života provesti u metaverz

Jbt, ja sa svojih 25+ godina cu vjerojatno 35-40% do svog kraja zivota provesti blejeci u ekran, od tih postotaka 10-15% blejeći u neku igru. 30% ću prospavati.

Već sada imam osjećaj da mi život prolazi uz ovo govno od ekrana, za ove buduće generacije neće biti bolje.

"To su bila vremena" su ti cringe komentari na Yugo Rock videima, ali u tri lijepe, stvarno ne znam više. Mozda je vrijeme za unpluggati se.

Burek s mesom
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.4.2022 8:52 (KKristijan).
 
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Djeca će 10 godina svog života provesti u meta
KKristijan kaže...

Jbt, ja sa svojih 25+ godina cu vjerojatno 35-40% do svog kraja zivota provesti blejeci u ekran, od tih postotaka 10-15% blejeći u neku igru. 30% ću prospavati.

Već sada imam osjećaj da mi život prolazi uz ovo govno, za ove buduće generacije neće biti bolje.

"To su bila vremena" su ti cringe komentari na Yugo Rock videima, ali u tri lijepe, stvarno ne znam više. Mozda je vrijeme za unpluggati se.

 Idemo popit nekaj.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice