Disney+ u Europu će nešto ranije, no u Hrvatsku jo

poruka: 56
|
čitano: 12.590
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Disney+ u Europu će nešto ranije, no u Hrvatsku jo".
6 godina
offline
Disney+ u Europu će nešto ranije, no u Hrvatsku jo

dodaj još Netflix, Amazon prime, HBO, pa Youtube premium.... ovim tempom čemo za 10 godina svaku seriju gledat na svojem streeming servisu... i lupat 50 ojra na mjesec samo za pretplate.

Ma moš mislit, sa ovim izdrk..... če samo gurnit narod opet na torrente, jer nitko nije toliki idiot (tj, jako ih je malo) da bi plačao svakom servisu posebno za par serija i filmova, uz to da će opet svi sigurno imat ograničen sadržaj za našu regiju.

 

Kad naprave nešto kao što su muzički servisi napravili, da svatko ima u bazi skoro sve, da nema regionalnih ograničenja, sa veseljem kesnem i 15-20 ojra na mjesec i da zaboravim torrente kao što sam zaboravio skidanje mp3-jeva.

Moj PC  
35 0 hvala 1
10 godina
offline
Disney+ u Europu će nešto ranije, no u Hrvatsku jo

U potpunosti se slazem, ali i oni ce uvidjeti da se ne isplati rasipati/boriti se za korisnike pa ce i oni u jednom trenutku se morati udruziti i pustiti kao glazbeni servisi sve u jednoj pretplati, ali moramo cekati da pamet nadiđe pohlepu.

 
2 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Disney+ u Europu će nešto ranije, no u Hrvatsk
Možda neće jer oni kao ulažu neki novac u vlastitu produkciju pa će se morati dogovoriti kako šta koliko tko plaća. Što kolega kaže filmova na svakom koraku. Imao sam testni Amazon prime radi nekih jeftinijih stvari što sam naručivao, mogao sam gledati besplatno mjesec dana nisam to ni probao - toliko me zanimalo!
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Disney+ u Europu će nešto ranije, no u Hrvatsku jo

Živjela "gledalica"...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Disney+ u Europu će nešto ranije, no u Hrvatsku jo

može i jučer doći ja se preplatiti neću.

PSN Tokioplastic292
Moj PC  
0 0 hvala 0
Disney+ u Europu će nešto ranije, no u Hrvatsku jo

Ahahaha, LOOOOL!

 

Svi smo tužni jel nikako, ali baš nikako ne možemo pogledati sve te divne serije na Disney+, koje nam na niti jedan način nisu dostupne za konzumiranje.

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Disney+ u Europu će nešto ranije, no u Hrvatsk
nikonja kaže...

dodaj još Netflix, Amazon prime, HBO, pa Youtube premium.... ovim tempom čemo za 10 godina svaku seriju gledat na svojem streeming servisu... i lupat 50 ojra na mjesec samo za pretplate.

Ma moš mislit, sa ovim izdrk..... če samo gurnit narod opet na torrente, jer nitko nije toliki idiot (tj, jako ih je malo) da bi plačao svakom servisu posebno za par serija i filmova, uz to da će opet svi sigurno imat ograničen sadržaj za našu regiju.

 

Kad naprave nešto kao što su muzički servisi napravili, da svatko ima u bazi skoro sve, da nema regionalnih ograničenja, sa veseljem kesnem i 15-20 ojra na mjesec i da zaboravim torrente kao što sam zaboravio skidanje mp3-jeva.

 Gurnut narod opet na torrente? Narod nije ni otišao sa torrenta...

7 godina
offline
Re: Disney+ u Europu će nešto ranije, no u Hrvatsk

3/4 svih internet korisnika opće nekoristi torrent za skidanje filmove/serija/glazbe i sl. 

15 godina
offline
Re: Disney+ u Europu će nešto ranije, no u Hrvatsk
CrniPero kaže...

3/4 svih internet korisnika opće nekoristi torrent za skidanje filmove/serija/glazbe i sl. 

Ma više. Sigurno 9/10. Svatko ima internet u kući i obično surfa, sluša glazbu na youtubu, ako im treba google da nešto pronađu i sl. Ali torrent protokol, pa torrent tražilice, magnet URL, sinhornizovanje sa prevodima i mnogo toga većina nema blage veze kada bi im to rekao. A mnogi su se oprobali pokupili par virusa i ne približavaju se više torrentu.

4 godine
protjeran
offline
Re: Disney+ u Europu će nešto ranije, no u Hrvatsk
3/4 9/10 gdje? u HR? Tko je to kupio viruse s torrentom? Nikad nisam čuo od nekoga. Koristiš provjerene torrente skenirane. Kakva je to "znanost" koristiti torrent pa to je toliko jednostavno da svaka budala zna. Još je na Linuxu i lakše.
 
6 0 hvala 3
15 godina
offline
Re: Disney+ u Europu će nešto ranije, no u Hrvatsk
bugovac222 kaže...
(1) 3/4 9/10 gdje? u HR?

(2) Tko je to kupio viruse s torrentom? Nikad nisam čuo od nekoga.

(3) Koristiš provjerene torrente skenirane. Kakva je to "znanost" koristiti torrent pa to je toliko jednostavno da svaka budala zna. Još je na Linuxu i lakše.

(1) Bilo gdje. Idi pa pitaj svaku curu koja se selfa koristi li torrent. Pitaj bilo čije roditelje. Pristup internetu imaju sada svi od unučadi do bake i djedova, a koriste li torrent? Ćisto sumnjam. Tako da je ovo moje 90% da ih ne koriste torrent sasvim razumno.

(2) Slušaj sad. Moj rođak prije 2 sedmice. Umjesto pravog aktivatora Windowsa 10, pokupi neki od 40 MB i eto mu sav disk i svaka datoteka preimenovana na .hets i još nema ključa da enkripptira njemu cijeli Backup D: disk (srećom puno toga je snimio na CD-ove). Kasnije sam mu ja rekao gdje i odakle da skida torrent ali neće više ni da čuje.

(3) Da, tebi i meni, jer smo informatičari i sa gro iskustva. I kada sam krenuo da naučim neke laike kako da koriste torrent (umjesto one filmovizije i sličnih smeće-stranica) i kada sam mu samo počeo da pričam o filmovima koji imaju sa 24fps i oni sa 23,976fps lagano se počeo gubiti. A dalje o kodecima da i ne pričam.

Ja sam neki dan skinuo The Mandolorian i u danu ju pogledao, kao pod izlikom da Disney+ nema u BiH.. ali to nije pravi izgovor. Isto kao kada bih rekao da nemam para za Porschea pa onda moram da ukradem jedan.

Eto, teško da se sa ovim rečenim ne možeš složiti.

4 godine
neaktivan
offline
Disney+ u Europu će nešto ranije, no u Hrvatsku jo

Ja sam što se tiče torrentinga old school i član sam ili sam bio član mnogih privat torrent trackera poput HDSpacea,IPtorrent,TorrentHR,berza i slični dok za javne sam koristio i koristim samo Rarbg i Zooqle.

Imam kolekciju od 4000 filmova  a svaki movie rip je u prosijeku težak 15-20Gb ide sve do 90Gb uglavnom su tu rip-ovi od Amiable-PublicHD,Grym,BD.Remux,CtrlHD,D-ZON3,FGT i slični, znači uvik se koriste i skidaju jači igrači i enkoderi.

Na primjer samo IMDb 250 kolekcija mi je teška oko 4TB,Clint Estwood 700Gb,Gibson oko 600GB itd...

Dok sad malo tj. puno manje skidam a više "ilegalno" sve streamam najviše preko TVZiona (plaćam ZionClub+RD+Premiumize) i tu i tamo Kodi addonsi poput odličnog FEN-a,Serene i sličnih.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.1.2020 15:46 (Wizards).
 
2 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Disney+ u Europu će nešto ranije, no u Hrvatsk
Tema su filmovi a ne Windowsi i exe fileovi. Ima puno stranica gdje ne treba prijava (torlock itd.) i gdje bukvalno sa par klikova downloadiraš šta želiš. Puno klinaca koriste ove otvorene torrente čim krene koristiti računalo jer je prejednostavno.
 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Disney+ u Europu će nešto ranije, no u Hrvatsk
Imam Amazon Prime Video, Netflix i uzel budem Disney isti dan kad postane dostupan u Austriji. Skidam samo kad bude neki sadrzaj dostupan prije kod pirata nego legalno i redovno idem u kino ako ima kaj gledljivo za pogledat. Vecinu sadrzaja kaj sam skinul sam skinul jer ocu imat na hrvatskom da klinci znaju jezil kak spada posto ne zivimo u hr. Malicka govori bolje i ljepse hrvatski od mene a sad kad ima ko dopunsku nastavu u prvom razredu, vjerojatno bude i pisala bolje od mene.

Svak ko ima novaca a nije informaticar sigurno se ne bude zafrkaval sa torrentima.
Envy ima prav i vjerojatno 9/10 ili 99/100 ljudi niti ne zna kaj je to. Pogotovo na zapadu gdi ti doma dojde kazna dok reces keks se niko ne usudi torrentom koristit. Ako nemas VPN zaboravi na torrent.
Problem je u hr kaj ljudi nemaju novaca ili imaju stare navike.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Disney+ u Europu će nešto ranije, no u Hrvatsk
Envy kaže...

(1) Bilo gdje. Idi pa pitaj svaku curu koja se selfa koristi li torrent. Pitaj bilo čije roditelje. Pristup internetu imaju sada svi od unučadi do bake i djedova, a koriste li torrent? Ćisto sumnjam. Tako da je ovo moje 90% da ih ne koriste torrent sasvim razumno.

I onda kaže "ne, čula sa da tako ulaze virusi, koristim taj i taj program", onda pogledaš što je to, pa vidiš da je to rasadnik virusa koji, gle čuda, u pozadini koristi upravo torrent. 

 

Koliko tvojih članova obitelji bi znali odgovoriti ima li vaš automobil ABS, DFP filter, servo...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
offline
Disney+ u Europu će nešto ranije, no u Hrvatsku jo

Mda ekipa opet halucinira sve u šesnaest. Eto niko ne zna korisiti torrente i svi pošteno plaćaju sve. One svi redom završili velike škole iz naive u Hlebinama. Ne znam ne kojem to ružičastom oblaku živite, ali da vas malo spustim na zemlju i stvarno stanje na terenu. U vrhu smo u EU po poznavanju i torrenta i streamanja.

 

 

 

 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
4 0 hvala 1
4 godine
neaktivan
offline
Re: Disney+ u Europu će nešto ranije, no u Hrvatsk
memulica kaže...

Mda ekipa opet halucinira sve u šesnaest. Eto niko ne zna korisiti torrente i svi pošteno plaćaju sve. One svi redom završili velike škole iz naive u Hlebinama. Ne znam ne kojem to ružičastom oblaku živite, ali da vas malo spustim na zemlju i stvarno stanje na terenu. U vrhu smo u EU po poznavanju i torrenta i streamanja.

 

 

 

 

 

 TORRENTI => CRO The No.1 

 

14 godina
offline
Disney+ u Europu će nešto ranije, no u Hrvatsku jo

Mi kojimo živimo vani, nije problem platit ako bi nešto htio gledat. No, opet ja imam RD i VPN, jer nema sve što bi ja htio gledat na streaming servisima.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Disney+ u Europu će nešto ranije, no u Hrvatsku jo

Baš sam išao provjeriti, na torrenting.com imam 776GB ratio "plusa" za skinuti... ukupno skinuo jedva 60gb, šerao 800+ ... u par godina. OK. koristim nešto i druge servise, ali svejedno.

Uz maxtv 100+ kanala (od kojih vrijedi možda 10-20) gledam tjedno tv max 5 sati. Da ga nisam dobio skoro pa džabe, odjavio bi i to. Netflix mi je fora, možda bi uzeo šnekim ali... ne zanima me gro tih serija ni filmića, čisto gubljenje vremena.

Jbt tek sad sam se natjerao odgledat Better Call Saul četvrtu sezonu.

Disney+ bi uzeo neki promo na 3 mjeseca; ali da imaju bar 2-3 picka a la Mandalorian. Koji je ok zato jer je većina ostalog upitno smeće.

Ugl...Transmission ;)

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Disney+ u Europu će nešto ranije, no u Hrvatsk
Nakon koliko nastupa zastara za torrente? Pitam za prijatelja
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Disney+ u Europu će nešto ranije, no u Hrvatsk
NEW_MAN kaže...
* * *

(1) Svak ko ima novaca a nije informaticar sigurno se ne bude zafrkaval sa torrentima.
(2) Envy ima prav i vjerojatno 9/10 ili 99/100 ljudi niti ne zna kaj je to. Pogotovo na zapadu gdi ti doma dojde kazna dok reces keks se niko ne usudi torrentom koristit. Ako nemas VPN zaboravi na torrent.
Problem je u hr kaj ljudi nemaju novaca ili imaju stare navike.

(1) Ili će platiti nekome da mu VPN sredi ili će platiti sve popularniji IPTV za 5€ mjesečno. Ili će gledati šta ima, ili ima takve navike da živi da dođe za ferje "dole na balkan". Sto ljudi sto ćudi.
 

(2) Ovdje sam ubijeđen da u svijetu 90% ljudi ne koristi torrent protokol. Zašto? Gdje god se okrenem klinac ili klinka želi - faking novi telefon. Boli nju đon za računima, za novim autom i sl. hoće novi telefon a PC nije u životu vijdjela. Neki dan sam babi jednoj ludoj (koja misli da joj lopovi ulaze u kuću) montirao neki Core 2 Duo da joj snima dnevni boravak, ta ima svesku kao atlas veliku kako i koga u inostranstvu da nazove preko Vibera. Poenta je da smo svi na internetu svatko zna reći "daj mi šifru" ili "koja ti je šifra" ali da li u Wordu zna ubaciti običan automatsko kreiran sadržaj - vjeruj upitno je i sa gro osoba koji studiraju pravni fakultet.
Da budem iskren na desetke Diplomskih radova ja sam pisao. A o Maturskim da i ne govorim, ne znam ni broj. Da sada prijavim da je to i to moj rad - ode fakultetska diploma niz vjetar + ide krivična prijava a o tome su u zadnje vrijeme mediji jako osjetljivi.

bugovac222 kaže...
Dovoljno da si rekao da ne skidaš jer bi ti došla kazna i jer te mogu otkriti i preko VPNa, a i VPN treba platiti ako želiš bandwidth pa ti je to prekomplicirano.

Ostatka si nas mogao i poštedjeti, jer ostalo nikog ne zanima.

Tebe sam ostavio za kraj iako si drugi citiran.. a vjeruj pojma ne'am šta sam htio reći. Možda se sjetim ujutro. ;-)
Imao sam pra upita (kakvih par, more jedno) iz Germanije kako da skidaju a da ne dođe 400€ kazne... ja kažem plati VPN 5-10€ i onda kada začujem zavijanje kao da je kredit od 50-100k €. Pa bogo-dragi kupiš onu kavu u zelenoj papirnoj čaši a nije ti žao dati 5€ za VPN.

Ali još uvijek ne znam šta sam htio reći. Ali činjenica da veliki broj ljudi ne koristi torrent u to se i sam uvjeri oko sebe. Zapravo uvjerit ćeš se još nešto: da veliki broj ljudi drži sedmicama zatvoren laptop.

MrBlc kaže...
Envy kaže...

(1) Bilo gdje. Idi pa pitaj svaku curu koja se selfa koristi li torrent. Pitaj bilo čije roditelje. Pristup internetu imaju sada svi od unučadi do bake i djedova, a koriste li torrent? Ćisto sumnjam. Tako da je ovo moje 90% da ih ne koriste torrent sasvim razumno.

(1) I onda kaže "ne, čula sa da tako ulaze virusi, koristim taj i taj program", onda pogledaš što je to, pa vidiš da je to rasadnik virusa koji, gle čuda, u pozadini koristi upravo torrent. 

 

(2) Koliko tvojih članova obitelji bi znali odgovoriti ima li vaš automobil ABS, DFP filter, servo...

(1) Nisi u pravu. Fajl je u RAR-u skinut preko torrena (službenog uTorrent) i torrnet i antivirus je ugašen. Raspakovao je arhivu i pokrenuo da li .exe ili šta već i nastala je totalna havarija. Chrome non stop pali tabove, KriptoVirus je već krenuo da radi svoje, google više nije službena tražilica, to je babylon toolbar, ask search.. totalna haviarija sistema. Ajde tko šiša sistem i sl. čovjek je profesor geografije i odoše mu pripreme i sl.
Dakle: Torrent kao klijent/server i kao sam protokol nisu mu napravili problem. Napravio mu je taj virus koji traši 600 i kusur dolara za otključavanje. (koliko mi ga je žao, toliko mi je drago da i ja uživo vidim taj kriptovirus).

(2) Sad ne znam da li ulazimo u sukobe interesa. Ali da li ti znaš u torrentu šta su zastavice UDX, D, D HP, D HPX, d, ili DHT, ili koji port koristi torrent protokol. Iskreno nisam ni ja znao pa me zanimalo i otišao na Wikipediu.

Znam da Zechina  ne voli kada spominjem Švicarsku ali ima sudski Act. (ima i na Wiki, možda ujutru mađem tu sudsku presudu) gdje torrent u CH totalno dozvoljen. Progooglaj najbolje zemlje za skidanje sa torrenta i #1 je CH. Jer u CH ti nitko ne smije nadgledati promet. 

x18x05x kaže...

Mi kojimo živimo vani, nije problem platit ako bi nešto htio gledat. No, opet ja imam RD i VPN, jer nema sve što bi ja htio gledat na streaming servisima.

Moram otvoriti post zaseban da vidimo tko je vani a tko još ostao na ovom brdovitom balkanu.  Neće nikada ni biti neki serivs koji sve to ima. Možda se u budućnosti pojavi kao neki protal Streaming (pa imaš psristup svim servisima) ali po vjerojatno paprenoj cijeni. Tko zna.. eto ideje za obrnut milione tko je u biznis svijetu.

PS: Šta je RD?

Zechina kaže...

Baš sam išao provjeriti, na torrenting.com imam 776GB ratio "plusa" za skinuti... ukupno skinuo jedva 60gb, šerao 800+ ... u par godina. OK. koristim nešto i druge servise, ali svejedno.

* * *

Jbt tek sad sam se natjerao odgledat Better Call Saul četvrtu sezonu.

Disney+ bi uzeo neki promo na 3 mjeseca; ali da imaju bar 2-3 picka a la Mandalorian. Koji je ok zato jer je većina ostalog upitno smeće.

Ugl...Transmission ;)

Može li se kako doći do tog torrenting.com mislim ako treba pozivnica. I da li vrijedi u odnosu na tipa rarbg.to i sl?

Ehhh Better Call Saul isto tako sam odgledao prvu i čekao i sada možda imam sve da odgledam - sviđa mi se.. Ali isto tako. TWD skontao sam da imam još 2 ili 3 sezone.. Imam i Vikinge 2 sezone još. Ne znam da li Silikonska Dolina završena.

* * *

Uglavnom da sumiram:
Ljudi su se zatupili pretežno ova nova generacija sa mobitelima. A ja kada čujem "pa na mobitelu imam sad sve".. znači, želudac mi se okrene. Vidim djete 8 ili 9. razred ili koji već dakle sledeća godina srednja škola on hoće novi telefon ali ni slučajno da odvoji 300 kuna za neki Core 2 Quad i sa monitorom i sa svime da zna CV napisati. Popudalio sam.

Streaming servisa pun kufer, svakome nešto fali. Nekome sadržaj, nekome prevod.

Ali tema je Disney+. Nešto sam imao loš filing da će upropastiti sve što dotaknu ali kada sam odgledao The Mandalorian.. znači serija me izula iz cipela. Ali ne samo što je vraški dobra, nego ta atmosfera... nešto što dugo nisam tako dobro odgledao. Ehh kada smo kod Disneay+ kod novog Aladdina (sinoć sam ga gledao na HBO) ima scena kada tepih pravi dvorac onaj Disneyov, malo me to intigriralo... ali može im se.

9 godina
offline
Re: Disney+ u Europu će nešto ranije, no u Hrvatsk
Envy kaže...
NEW_MAN kaže...
* * *


(1) Ili će platiti nekome da mu VPN sredi ili će platiti sve popularniji IPTV za 5€ mjesečno. Ili će gledati šta ima, ili ima takve navike da živi da dođe za ferje "dole na balkan". Sto ljudi sto ćudi.
 

(2) Ovdje sam ubijeđen da u svijetu 90% ljudi ne koristi torrent protokol.Zašto? Gdje god se okrenem klinac ili klinka želi - faking novi telefon. Boli nju đon za računima, za novim autom i sl. hoće novi telefon a PC nije u životu vijdjela. Neki dan sam babi jednoj ludoj (koja misli da joj lopovi ulaze u kuću) montirao neki Core 2 Duo da joj snima dnevni boravak, ta ima svesku kao atlas veliku kako i koga u inostranstvu da nazove preko Vibera. Poenta je da smo svi na internetu svatko zna reći "daj mi šifru" ili "koja ti je šifra" ali da li u Wordu zna ubaciti običan automatsko kreiran sadržaj - vjeruj upitno je i sa gro osoba koji studiraju pravni fakultet.
Da budem iskren na desetke Diplomskih radova ja sam pisao. A o Maturskim da i ne govorim, ne znam ni broj. Da sada prijavim da je to i to moj rad - ode fakultetska diploma niz vjetar + ide krivična prijava a o tome su u zadnje vrijeme mediji jako osjetljivi.

 


Znam da Zechina  ne voli kada spominjem Švicarsku ali ima sudski Act. (ima i na Wiki, možda ujutru mađem tu sudsku presudu) gdje torrent u CH totalno dozvoljen. Progooglaj najbolje zemlje za skidanje sa torrenta i #1 je CH. Jer u CH ti nitko ne smije nadgledati promet. 

x18x05x kaže...

Mi kojimo živimo vani, nije problem platit ako bi nešto htio gledat. No, opet ja imam RD i VPN, jer nema sve što bi ja htio gledat na streaming servisima.

Moram otvoriti post zaseban da vidimo tko je vani a tko još ostao na ovom brdovitom balkanu.  Neće nikada ni biti neki serivs koji sve to ima. Možda se u budućnosti pojavi kao neki protal Streaming (pa imaš psristup svim servisima) ali po vjerojatno paprenoj cijeni. Tko zna.. eto ideje za obrnut milione tko je u biznis svijetu.

PS: Šta je RD?

* * *

Uglavnom da sumiram:
Ljudi su se zatupili pretežno ova nova generacija sa mobitelima. A ja kada čujem "pa na mobitelu imam sad sve".. znači, želudac mi se okrene. Vidim djete 8 ili 9. razred ili koji već dakle sledeća godina srednja škola on hoće novi telefon ali ni slučajno da odvoji 300 kuna za neki Core 2 Quad i sa monitorom i sa svime da zna CV napisati. Popudalio sam.

Streaming servisa pun kufer, svakome nešto fali. Nekome sadržaj, nekome prevod.

Ali tema je Disney+. Nešto sam imao loš filing da će upropastiti sve što dotaknu ali kada sam odgledao The Mandalorian.. znači serija me izula iz cipela. Ali ne samo što je vraški dobra, nego ta atmosfera... nešto što dugo nisam tako dobro odgledao. Ehh kada smo kod Disneay+ kod novog Aladdina (sinoć sam ga gledao na HBO) ima scena kada tepih pravi dvorac onaj Disneyov, malo me to intigriralo... ali može im se.

 1. Treba znati samo instalirati aplikaciju, ostalo ide po automatizmu. Iako je to direktno torentiranje nesigurno pogotovo kad si "vani"

2. Tako su se i Svedjani (Piratebay) ponosili slobodnom i neovisnom drzavom dok nije prekipilo Amerima, pa su svi dobili po usima. Svicarci im samo nisu na radaru za sada

3. Realdebird

4. U krevet i u wc i na tus, se ne ispusta mobitel. Vazno je mladje maltimudane odvojiti od ekrana barem par sati dnevno

5. Ne znam da li si odgledao do kraja, ali prvih par epizoda je bilo odlicno, a onda kad se sve vise umjesao onaj mali zeleni postalo je samo detektiv u svemiru ili jos bolje Xena/Herkules klon.

6. Volim kako na radiju reklamiraju Disney+, 500 filmova i 7500 epizoda, nece da kazu koliko serija da se ljudi ne smiju.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.1.2020 0:52 (pravi_covijek).
6 godina
offline
Re: Disney+ u Europu će nešto ranije, no u Hrvatsk
izgleda da mi je netko od predaka bio u posadi kod crvenobradog...pa iz poštovanja sam eto u rujnu kupio još jedan u nizu hdd-ova...4TB...imam još samo 400GB slobodnog,pa sam sebe prisilio na torrent apstinenciju...hebiga zalomilo mi se da sam otkrio sve te divne serije od zadnjih par godina pa ne možeš stati

A ništa ne gledam jer čekam da kupim 65" tv...A Mandaloriana nisam skinuo jer čekam 4K verziju
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.1.2020 3:12 (HCMAA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Disney+ u Europu će nešto ranije, no u Hrvatsk
Transmission ne treba ni instalirati. Bukvalno klikneš na recimo torlock.com šta želiš bez ikakvog omjera i prijave i downloadiraš koliko želiš. Jednostavnije nego otići na neku stranicu za normalni download. Može i dijete od 5,6 godina.
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Disney+ u Europu će nešto ranije, no u Hrvatsk

Jesi ga nadrobio... Ne govorim ja o tvom nekom profesoru, već o svim onim programima koji su bili popularni ili su i dalje, koji omogućavaju gledanje filmova "bez skidanja", a u pozadini koriste između ostalog i torrent protokol.

 

Korisnici to koriste, a da nisu ni svjesni. 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Disney+ u Europu će nešto ranije, no u Hrvatsku jo

mislim da ćemo imati ozbiljan nesporazum s kanalom dizniplus: oni bi nama trebali plaćati da ih gledamo. to što im se omaknuo mandalorian, ne znači ništa. i ćorava koka nađe pijetla. syfy-u se omaknuo expanse pa je svejedno ostao trash-kanal. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Disney+ u Europu će nešto ranije, no u Hrvatsk

Neznam sa kim se družite ali velika večina ljudi koje ja poznam (muških dio naravno :) ) koristi torrente, tako da po meni sigurno 50% muških korisnika interneta na balkanu koristi torrente (pod to ubrajam i ilegalni iptv), a na ovakvim tehničnim forumima postotak je bitno veči.

 

A danas skineš torrent, i Plex ti dalje sve sam napravi, tako da mislim da puno jednostavnije ne ide. Uz to ako sam svojoj kolegici na poslu uspio objasnit kako se to skida onda sam siguran da može svatko 

 

15 godina
offline
Re: Disney+ u Europu će nešto ranije, no u Hrvatsk
pravi_covijek kaže...
Envy kaže...
* * *

1. Treba znati samo instalirati aplikaciju, ostalo ide po automatizmu. Iako je to direktno torentiranje nesigurno pogotovo kad si "vani"

2. Tako su se i Svedjani (Piratebay) ponosili slobodnom i neovisnom drzavom dok nije prekipilo Amerima, pa su svi dobili po usima. Svicarci im samo nisu na radaru za sada

3. Realdebird

4. U krevet i u wc i na tus, se ne ispusta mobitel. Vazno je mladje maltimudane odvojiti od ekrana barem par sati dnevno

5. Ne znam da li si odgledao do kraja, ali prvih par epizoda je bilo odlicno, a onda kad se sve vise umjesao onaj mali zeleni postalo je samo detektiv u svemiru ili jos bolje Xena/Herkules klon.

6. Volim kako na radiju reklamiraju Disney+, 500 filmova i 7500 epizoda, nece da kazu koliko serija da se ljudi ne smiju.

1. Koju aplikaciju treba znati instalirati i šta ide po automatizmu? Nemam problema sa torrentiranjem bilo gdje vani. Imam doma u BiH 1GbpE vezu (po starom 1Gbps i Up i Down), mogu se spojiti preko nekog Remote programa na računalo u BiH dizati sve u OneDrive i direktno bilo gdje u svijetu iz OneDrive spuštati na računar u Berlinu primjerice. (tako radim kada sam u zemljama koji šalju kaznice od 400 eurića.)

2. Od 2014-te u CH bez problema torrent fercera (mislim od kako ga ja koristim u CH). Ali ljudi ga kod serija toliko ne koriste jer se teško nalazi sadržaj koji je sinhroniziran sa njemačkim, a te DACH nacije ne vole da čitaju. I kad čitaju ne znaju šta gledaju. Mi smo tu 10 Levela u evoluciji ispred njih.
Ah da zaboravih. Nisu morali biti na udaru Amerikancima, sami Švicarci su htjeli da kažnjavaju dok nije bila ta sudska presuda tako da je CH: "SWITZERLAND – The Land of FREE Torrenting" mada bi ja pored ovog Mexika dodao i BiH jer ne znam da li je ikome došla kazna u BiH zbog torrentiranja. Na kraju tko šiša CH, nije tema.

5. Da sve u danu odgledao i da prve 3-4 epizode su ono drastično raznolike. Dok druga polovica opada sa kvalitetom ali sve kad se zbroji i oduzme opet dođemo na ono "You win Disney" kada su se recezenti smijali onom Crncu u Star Wars 7. Iako pada serija kako se bliži kraj ja sam se previše u samu atmosferu uživio. Nije se štedilo ni na čemu, za razliku od nekih serija u Netflixu gdje je vidljiv nedostatak kvalitetnog CGI-a. Jer danas snimiti nešto je vrlo jednostavno a preprodukcija i postprodukcija je danas skoro sav posao. Ipak na kraju mislim da pretjeruješ sa tim Xena/Hercules klonom.

6. Ne volim ni ja što je Disney najveći studio na svijetu i što sve živo pokupovaše. Ali kada bi Disney povukao sve svoje sa Netflixa, ovaj potoniji bi bio šupalj kao prazan goblen.
 

MrBlc kaže...

Jesi ga nadrobio... Ne govorim ja o tvom nekom profesoru, već o svim onim programima koji su bili popularni ili su i dalje, koji omogućavaju gledanje filmova "bez skidanja", a u pozadini koriste između ostalog i torrent protokol.

 

Korisnici to koriste, a da nisu ni svjesni. 

Nisam nikada gledao filmove "bez skidanja". U srednjoj preko Dial-Up nije se bog-zna-šta moglo ni gledati nego su se kupovali DivX i međusobno djelili. Tamo u 2007 dakle prije 13 godina ili koliko već imao sam 256 Kbps vezu pa je računar cijelu noć radio i dosta toga se skinulo - preko torrenta.

Sad ne znam koji su to programi bili popularni, onako me zanima slobodno napiši. Neka mi i logika kaže da je u pozadini toga torrent protokol jer zakup za te ŽNJ stranice bio bi preskup da se sa par klikova pokriju reklama. U glavnom kada me netko pita koje stranice koristim za gledanje filmova tipa filmovizija (poznat mi je samo naslov, ne znam ni da li postoji ta strania) ja kratko i jasno kažem "ne gledam preko toga", pa mi nekad bude i žao jer ljudi misle da ih želim otpiliti i da izmišljam neko čudo koje se zove torrent.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Disney+ u Europu će nešto ranije, no u Hrvatsk

Mislim da je i popcorn koristio torrent u pozadini, ali nisam siguran. Ni ja to nisam nikad koristio jer mi ne trebaju takvi rizici na kompu, ali poanta je da činjenica da većina prosječnih korisnika ne zna što je torrent ne znači i da ga nisu koristili, kao što većina ne zna što je to pop3 ili imap, pa opet koriste.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
8 godina
offline
Re: Disney+ u Europu će nešto ranije, no u Hrvatsk
Envy kaže...

Može li se kako doći do tog torrenting.com mislim ako treba pozivnica. I da li vrijedi u odnosu na tipa rarbg.to i sl?

 

DA. Postoji jedan specijalan ritual: upišeš "torrenting.com" u tražilicu ;)

Ima i mirror: ttonline.us

 

A gle, meni je ok jer imaju fer odnos  seed:leech, odn. ne forsaju te da plaćaš, turbo uploadaš itd. Radi stabilno već godinama, cool zajednica.

Ako sad treba pozivnica javi pm; prije nije trebala.
Ugl ratio ti treba biti 1:1 ili više (ul/dl), ali to nije problem. Većina drugih traži npr ratio 99:1 ili neku drugu kvaku imaju. 

 

Quick start for dummies:

1) dobiš nešto bonusa za dl po startu; potražiš i skineš neki hot new torrent ("torrents" na meniju - top lista) i seedaš.

2) alternativno, imaš "freeleech" i sl. torrente (ne broji ti dl, samo pumpa ul)

3) najbolja fora: za bilo koja (njihova) do 10 torrenta koje seedaš (nakon obaveznih 72h), dobivaš 0.3 bonus bodova po torrentu (=3 points/hour; 72/day, 504/week). Svakih 250 bodova možeš zamijeniti za "5GB Upload Credit" (=10GB/week). Fora je u tome da skineš 10 najmanjih e-knjiga i trajno ih seedaš sa strane: ne zauzimaju puno, rijetko ih tko skida (a i kratko traje), a ratio ti raste. Pitao sam admina, to je potpuno OK. Ugl, imaš faq, help i npr tutorials sekciju na internom forumu. Pravila se treba držati (npr zahvališ ljudima na uploadu), ali nema ih puno i ok su.

 

Dojam:

Imaju odličan library, response je fantastičan (svaki film skineš <10 min), nema muljanja i navlakuša, ažurira se stalno. Upload procedura (za tvoje uratke) je malo birokratizirana, nisam to koristio. Također, imaju "popis testiranih torrent klijenata" i formalno prijete banom ako koristiš nešto drugo - ali ja već godinama koristim "nekompatibilnu" verziju Transmission i sve fino radi.

GUI je malo čudan i old school (zastario), ali mene ne smeta.

Za baš ono "hot" stvari (ako ih nema na tt) koristim npr rarbg / 1337x, ali ne interno (nisam "član").

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice