Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj - nema

poruka: 131
|
čitano: 34.687
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj - nema".
12 godina
offline
Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj - nema

A, a jel se može dobiti popis ponuđenih titlova?

Sutra izlazi Dr Strange, vidim da piše CC, što vjerojatno znači da ima nekakve titlove... zanima me kakve.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -
Bilo bi veliko iznenađenje da je jedan od CC i naš, mada od toga ništa
10 godina
online
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -
CyberDemonVZ kaže...

A, a jel se može dobiti popis ponuđenih titlova?

Sutra izlazi Dr Strange, vidim da piše CC, što vjerojatno znači da ima nekakve titlove... zanima me kakve.

 Evo ti npr za endgame.

Inace uzeo sam s frendom popola, zadovoljan sam skroz.

12 godina
offline
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -
thebatman kaže...
CyberDemonVZ kaže...

A, a jel se može dobiti popis ponuđenih titlova?

Sutra izlazi Dr Strange, vidim da piše CC, što vjerojatno znači da ima nekakve titlove... zanima me kakve.

 Evo ti npr za endgame.

Inace uzeo sam s frendom popola, zadovoljan sam skroz.

 Thanks!

Vidim, dosta veliki popis, nadam se da će se i HR pojaviti među njima uskoro.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -
Sad baš gledam Dr. Strange i naravno nema naš CC
 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -
Ali ima ljudi koji podrzavaju ovaj poluproizvod bez titlova i sinkronizcije jer mi nismo malo trziste 'bivsa juga' da nas smatraju nebitnima.
 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -
nike098 kaže...
Ali ima ljudi koji podrzavaju ovaj poluproizvod bez titlova i sinkronizcije jer mi nismo malo trziste 'bivsa juga' da nas smatraju nebitnima.

Pa nije 20 milijuna baš veliko tržište..

15 godina
offline
Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj - nema

Opet da ponovim tko nije pročitao: Formula je jednostavna: nema titlova = nema pretplatnika.
Čisto da se ne pravimo ovdje da nam je maternji jezih engleski a drugi naučeni - hrvatski.

Znaju to u Netflixu, znaju to i u HBO Max-u i zato imaju pretplatnike.

Najava im je sa hrvatskim titlovima što znači samo jedno: masovno prevođenje je u tijeku!

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -
Envy kaže...

Opet da ponovim tko nije pročitao: Formula je jednostavna: nema titlova = nema pretplatnika.
Čisto da se ne pravimo ovdje da nam je maternji jezih engleski a drugi naučeni - hrvatski.

Znaju to u Netflixu, znaju to i u HBO Max-u i zato imaju pretplatnike.

Najava im je sa hrvatskim titlovima što znači samo jedno: masovno prevođenje je u tijeku!

 dosta disney materiala je vec prevedeno, od strane drugih firmi sto radi kina sto radi drugih servisa. znam da je za VIP pockahontas prevedena, no nikad se nigdje nije pojavila osim na vipu

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
10 godina
offline
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -

Nemoj "potpaljivati vatru", sad ce odmah iskociti pitanje a koji bi to jezik bio hrvatski, srpski ili bosanska mjesavina srp-hr (zaboravio sam crngorski). 

10 godina
online
Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj - nema

Iskreno ne trebaju mi titlovi pa me nije briga, a za male pare ne jebem se sa torrentom za marver/starwars stvari.

 

Titlovi me cak i smetaju nekako, stalno mi oci bjeze na njih.

 

Ja zadovoljan. 

Moj PC  
3 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -
thebatman kaže...

Iskreno ne trebaju mi titlovi pa me nije briga, a za male pare ne jebem se sa torrentom za marver/starwars stvari.

 

Titlovi me cak i smetaju nekako, stalno mi oci bjeze na njih.

 

Ja zadovoljan. 

 
Ti si izdajica koja podržava poluproizvod.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.6.2022 8:32 (Bitanga).
13 godina
offline
Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj - nema

sad cete se smijati,

 

ja sam titlove poceo najvise koristiti kad nesto gledam u tisini il kad sam bio u Afghanistanu... radi buke i slisalica

 

nekad ih nisam mogao drzati na glavi ono dodijale.

 

nije mi bilo bitno hoce bit engleski il hrvatski, al su mi imali prakticnu primjenu.

 

pa cak i neke nase serije pogotovo ako su scene vani trebaju titlovi da cujes sta pricaju jer je ozvucenje lose... puno puta se vise cuje pozadinska buka nego govor.

 

taj problem ima i jako puno youtube dokumentarnih materijala koje volim gledati. gdje je pozadinska glazba pojacana do te mjere da necujes nista sta se prica :)

 

 

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -
Robert_84 kaže...

sad cete se smijati,

 

ja sam titlove poceo najvise koristiti kad nesto gledam u tisini il kad sam bio u Afghanistanu... radi buke i slisalica

 

nekad ih nisam mogao drzati na glavi ono dodijale.

 

nije mi bilo bitno hoce bit engleski il hrvatski, al su mi imali prakticnu primjenu.

 

pa cak i neke nase serije pogotovo ako su scene vani trebaju titlovi da cujes sta pricaju jer je ozvucenje lose... puno puta se vise cuje pozadinska buka nego govor.

 

taj problem ima i jako puno youtube dokumentarnih materijala koje volim gledati. gdje je pozadinska glazba pojacana do te mjere da necujes nista sta se prica :)

 

 

 

Ja uvijek gledam s titlovima također, baš zbog toga što spominješ. Nekad je i govor nerazgovjetan, pogotovo ako gledaš nešto sa slengom (The Wire).

No ok mi je i engleski titl.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
10 godina
offline
Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj - nema

Najjači su "dušebrižnici" koji su prije desetak godina skidali sve živo i neživo u dvixu i gledali sa Engleskim titlovima ili čak bez ikakvih, sad prosipaju pamet. A oni koji se knjige nisu primili kad je trebalo sad drže prodike. Šta je sa lokaliziranim igrama? Stručnjaki, ima koji da igra COD ili BF? Pa kako?

مرګ ژوبله
 
1 3 hvala 0
13 godina
offline
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -
Super64 kaže...

Najjači su "dušebrižnici" koji su prije desetak godina skidali sve živo i neživo u dvixu i gledali sa Engleskim titlovima ili čak bez ikakvih, sad prosipaju pamet. A oni koji se knjige nisu primili kad je trebalo sad drže prodike. Šta je sa lokaliziranim igrama? Stručnjaki, ima koji da igra COD ili BF? Pa kako?

 poredit igre i tv program nije isto.

 

igre bas i nisu mainstream koliko god mi to zeljeli.

 

normalno nitko ne mora uzet uslugu ako mu ne pase, no problem je sto se igre ne reklamiraju po tvu da imaju prijevod ili lokalizaciju.

 

ne kuzim pa sto onda jutarnji list ne tiskaju na njemackoj... il ne daj boze srpskom.... 

 

iako ispada da je to isto nije.

 

i dnevnik i vijesti su nam na tvu na nasem jeziku.

 

problam malih naroda i nacija je u tome sto lagano gubimo svoj identitet.

 

spomenuo sam prije de dodi njemcu i probaj pricat sa njim drugi jezik.... il italianu... 

 

pa ni ne uce engleski u skolama bas svi.

 

a sav im je sadrzaj sinhroniziran. oni ni ne znaju kako u biti zvuce glasovi glumaca sa "originala"

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
15 godina
offline
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -
Robert_84 kaže...
Super64 kaže...

Najjači su "dušebrižnici" koji su prije desetak godina skidali sve živo i neživo u dvixu i gledali sa Engleskim titlovima ili čak bez ikakvih, sad prosipaju pamet. A oni koji se knjige nisu primili kad je trebalo sad drže prodike. Šta je sa lokaliziranim igrama? Stručnjaki, ima koji da igra COD ili BF? Pa kako?

 poredit igre i tv program nije isto.

 

igre bas i nisu mainstream koliko god mi to zeljeli.

 

normalno nitko ne mora uzet uslugu ako mu ne pase, no problem je sto se igre ne reklamiraju po tvu da imaju prijevod ili lokalizaciju.

 

ne kuzim pa sto onda jutarnji list ne tiskaju na njemackoj... il ne daj boze srpskom.... 

 

iako ispada da je to isto nije.

 

i dnevnik i vijesti su nam na tvu na nasem jeziku.

 

problam malih naroda i nacija je u tome sto lagano gubimo svoj identitet.

 

spomenuo sam prije de dodi njemcu i probaj pricat sa njim drugi jezik.... il italianu... 

 

pa ni ne uce engleski u skolama bas svi.

 

a sav im je sadrzaj sinhroniziran. oni ni ne znaju kako u biti zvuce glasovi glumaca sa "originala"

 

Ma ni Disney+ nije mainstream. Kome ne paše ne mora ga ni koristiti.

Kad dođu titlovi, a doći će, onda će potencijalno dobiti više pretplatnika. Čisto njihova poslovna odluka. Nije ovo TV program za koji se mora dobiti koncesija ili kino distribucija.

 

 

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
10 godina
offline
Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj - nema

Ne uče u školama Engleski baš svi? Ma jel te. Škole stranog jezika ne postoje? Izlike ovoga tipa su dokaz nesposobnosti pojedinca da se pobrine za vlastito dupe. Stara dobra izlika, nesposobnih i lijenih. Knjiga, Knjiga, Knjiga i još puno knjiga.

مرګ ژوبله
 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -
Super64 kaže...

Ne uče u školama Engleski baš svi? Ma jel te. Škole stranog jezika ne postoje? Izlike ovoga tipa su dokaz nesposobnosti pojedinca da se pobrine za vlastito dupe. Stara dobra izlika, nesposobnih i lijenih. Knjiga, Knjiga, Knjiga i još puno knjiga.

 

Pa da, klinci danas uče engleski od prvog osnovne.

Normalan posao ne možeš dobit bez engleskog.

 

Djeci je i bolje bez titlova, ne čitaju prebrze titlove nego se koncentriraju na emocije i izraze lica, govor tijela i iz konteksta za čas nauče puno toga.

A bakice i dedeki sigurno ne budu gledali Disney+ niti ga plaćali, to je teška zabluda.

 

Pa jeste vidjeli s čime relativno stariji ljudi plaćaju u dućanu? S gotovinom! Račune plaćaju na platomatima, a ne preko online bankarstva. Kakav Disney+.

 

A ovi koji se tu bune sigurno i windowse/linux i office furaju na hrvatskom.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.6.2022 15:10 (Bitanga).
16 godina
offline
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -
Super64 kaže...

Ne uče u školama Engleski baš svi? Ma jel te. Škole stranog jezika ne postoje? Izlike ovoga tipa su dokaz nesposobnosti pojedinca da se pobrine za vlastito dupe. Stara dobra izlika, nesposobnih i lijenih. Knjiga, Knjiga, Knjiga i još puno knjiga.

Totalna kretenarija.

90% onih koji su učili ili uče nisu u stanju pratiti film na engleskom jeziku bez titlova. Ogromnom dijelu njih ni engleski titlovi ne pomažu uvijek.

O tome da video materijal emitiran u RH zakonski mora biti preveden da ne govorimo.

15 godina
offline
Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj - nema

Jel se možemo složiti da će titlovi doći? Pa da više ne pričamo o tome :-)

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -
To nitko nije nigdje službeno potvrdio, ili bar ja nisam to vidio. Mada bi to bilo logično jer u protivnom će imati jako malo pretplatnika. Jer doći na tržište gdje je konkurencija lokalizirana a ti ne, neznam baš kakva ti je budućnost. Druga stvar je bio dolazak netflix-a u to doba nije bilo konkurencije, ali je svejedno bio makar jedan prijevod
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.6.2022 16:15 (Doktor-X).
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -
Doktor-X kaže...
To nitko nije nigdje službeno potvrdio, ili bar ja nisam to vidio. Mada bi to bilo logično jer u protivnom će imati jako malo pretplatnika

 

Pa doći će prije ili kasnije.

A do onda kome ne paše neka zaboravi na tu uslugu ili neka se posveti učenju engleskog. Nema smisla razglabati o tome, tržište će se samo regulirati.

 

 

Njihov content je van konkurencije. Ne možeš ga nigdje drugdje gledati osim na Disney+ ili na torrentima.

 

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.6.2022 16:24 (Bitanga).
11 godina
offline
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -
Može i usenet :)
 
0 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj - nema

 Jadan Walt D. Kad bi znao u što se pretvorila njegova tvrtka, u grobu  bi se okrenuo.  (Neki tvrde kako je  W.D. zapravo kremiran. Čak postoji i urbana legenda o kriogeničkom smrzavanju njegovog tijela.) 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -
Old Iggy kaže...

Totalna kretenarija.

90% onih koji su učili ili uče nisu u stanju pratiti film na engleskom jeziku bez titlova. Ogromnom dijelu njih ni engleski titlovi ne pomažu uvijek.

O tome da video materijal emitiran u RH zakonski mora biti preveden da ne govorimo.

 Pa si se našao prozvan isprovalit još većom kretenarijom. Ovo o 90% iz svog osobnog iskustva jer si našao u tom postotku. Koji je potpuno tvoja osobna izmišljotina, laž. Jesi ih tužio btw?

مرګ ژوبله
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.6.2022 18:51 (Super64).
16 godina
offline
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -
Super64 kaže...
Old Iggy kaže...

Totalna kretenarija.

90% onih koji su učili ili uče nisu u stanju pratiti film na engleskom jeziku bez titlova. Ogromnom dijelu njih ni engleski titlovi ne pomažu uvijek.

O tome da video materijal emitiran u RH zakonski mora biti preveden da ne govorimo.

 Pa si se našao prozvan isprovalit još većom kretenarijom. Ovo o 90% iz svog osobnog iskustva jer si našao u tom postotku. Koji je potpuno tvoja osobna izmišljotina, laž. Jesi ih tužio btw?

Ajde se ouzbilji. Kad krene ozbiljna komunikacija tek vidiš koja je to katastrofa.

Jako su rijetki oni koji mogu pratiti filmove na engleskom, posebno ako se radi o specifičnim izrazima.

Zašto bih ih ja tužio? Nisam ja uletio u to, ovih par kojih znam ni ne mogu nešto posebno napraviti, kome bi ih tužio?

10 godina
offline
Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj - nema

Na jednom tako specifičnom tehnološki/informatičkom forumu kao što je prevenstveno i uglavnom ovaj, čitati ovakve bljuvotine je više nego žalosno. Ne samo da neki javno obznanjuju svoje neznanje i loše obrazovanje, neki ne mogu povezati smisao dvije rečenice niti na Hrvatskom.

مرګ ژوبله
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.6.2022 21:06 (Super64).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -
suzana graf kaže...

 Jadan Walt D. Kad bi znao u što se pretvorila njegova tvrtka, u grobu  bi se okrenuo.  (Neki tvrde kako je  W.D. zapravo kremiran. Čak postoji i urbana legenda o kriogeničkom smrzavanju njegovog tijela.) 

 Kriogeničko smrzavanje nakon kremiranja. Dodaš vode i možeš žbukati.

PSN - darklydexter
15 godina
offline
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -
10alex kaže...

Nemoj "potpaljivati vatru", sad ce odmah iskociti pitanje a koji bi to jezik bio hrvatski, srpski ili bosanska mjesavina srp-hr (zaboravio sam crngorski). 

Hehhe.. biti će koja firma ubaci. Privatna je kompanija kao i AlJazeera koja kada se pojavila na našim prostorima odmah je u startu rekla da neće se miješati u političke stvari tipa "koji jezik se govori" pa onda ako razumiješ - razumiješ, ako ne razumiješ prebaci kanal. A svi razumijemo.

Titlovi su jednostavno potrebni jer neke stvari ne moguće je prevesti tek tako. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice