Dio kritičara objavio svoje recenzije za Cyberpunk

poruka: 24
|
čitano: 11.093
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dio kritičara objavio svoje recenzije za Cyberpunk".
15 godina
offline
Dio kritičara objavio svoje recenzije za Cyberpunk

Baš sam jučer gledao jedan stream i nisam baš ostao oduševljen.

Bugova je bilo zbilja dosta, po danu se grad čini pust, vožnja je čudna i zbagirana, za ubit neprijatelje treba previše metaka, pogotovo na većim težinama.

Ne znam, vjerojatno taj day one patch bude ispravio neke stvari, ali sigurno ne bude sve.

Moj PC  
5 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Dio kritičara objavio svoje recenzije za Cyberpunk

Svi se slažu da u ovom RPG-u nećete pronaći ništa revolucionarno. Na koju foru onda igra dobije 9/10?

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
online
Dio kritičara objavio svoje recenzije za Cyberpunk

Nije mi jasno. Uloze toliko novaca u marketing, a ne mogu nac 3x1000 (na tri platforme) ljudi da potpisu NDA i propisno odrade testing. Odgode da fixaju, ne fixaju sve. Odgode opet, opet ne fixaju sve...

 

Stvarno izgleda da je Rockstar king sto se tog tice...s druge strane nije CD Projekt uspio odvojiti ocekivanja od CP u smislu da je to RPG u buducnosti, a ne GTA u buducnosti. Jedva cekam ali nadam se da ce se isplatit

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.12.2020 2:00 (Mitch).
 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Dio kritičara objavio svoje recenzije za Cyber
Po tome što je dobra igra u svojoj kategoriji. Ne moraju izmišljati toplu vodu da bi dobili dobro ocjene.
Pararera
9 godina
offline
Re: Dio kritičara objavio svoje recenzije za Cyber
kobe38 kaže...

Svi se slažu da u ovom RPG-u nećete pronaći ništa revolucionarno. Na koju foru onda igra dobije 9/10?

 

na koju foru fifa svake godine dobije 8/10? Ne trebaš revolucijuda bi igra bila dobra

14 godina
offline
Re: Dio kritičara objavio svoje recenzije za Cyber
Mitch kaže...

Nije mi jasno. Uloze toliko novaca u marketing, a ne mogu nac 3x1000 (na tri platforme) ljudi da potpisu NDA i propisno odrade testing. Odgode da fixaju, ne fixaju sve. Odgode opet, opet ne fixaju sve...

 

Stvarno izgleda da je Rockstar king sto se tog tice...s druge strane nije CD Projekt uspio odvojiti ocekivanja od CP u smislu da je to RPG u buducnosti, a ne GTA u buducnosti. Jedva cekam ali nadam se da ce se isplatit

 

Da si se koji put susreo s razvojem softvera, ne bi postavljao pitanje "kako to da nisu sve fixali" nego "kako to da stvar uopće radi" :)

Šalu na stranu, svaka igra ima bugova, nikada se ne može ispraviti sve, već samo dovesti do prihvatljive razine. Rokovi, budžet i kompleksnost softvera utječu na to kakav on bude po izlasku, a ne nemogućnost pronalaska testera ili nedovoljno testiranje.

16 godina
offline
Re: Dio kritičara objavio svoje recenzije za Cyber

Budžet možda samo, ne znam koliki im je bio pa može tu igrati ulogu. Rok i kompeksnost ne.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
14 godina
offline
Re: Dio kritičara objavio svoje recenzije za Cyber
Pero Dinamit kaže...

... Rok i kompeksnost ne.

 

Možeš li ovo malo obrazložiti?

16 godina
offline
Re: Dio kritičara objavio svoje recenzije za Cyber

Rok je koliki bio, 7 godina? Puno kompleksnije stvari se naprave u kraćem roku. A nije da nisu imali podlogu od prije (The Witcher 3?) i ljude.

 

Kompleksnost, čega? Ništa tu nije posebno, open world kao i u milion drugih igara. Priču su imali, programere isto koji znaju svoj posao. Nema, po meni, tu ništa revolucionarno.

 

Ili ima po tebi?

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
3 godine
protjeran
offline
Re: Dio kritičara objavio svoje recenzije za Cyber
Rok određuju oni sami, dakle NE postaviti rok tako da se devovi prilagođavaju roku. Treba bit obratno.
Svatko tko imalo drži do kvalitete ne bi trebao izbaciti proizvod za kojeg znaju da ima bugove.
Pararera
16 godina
offline
Re: Dio kritičara objavio svoje recenzije za Cyber
thehuha kaže...
Mitch kaže...

Nije mi jasno. Uloze toliko novaca u marketing, a ne mogu nac 3x1000 (na tri platforme) ljudi da potpisu NDA i propisno odrade testing. Odgode da fixaju, ne fixaju sve. Odgode opet, opet ne fixaju sve...

 

Stvarno izgleda da je Rockstar king sto se tog tice...s druge strane nije CD Projekt uspio odvojiti ocekivanja od CP u smislu da je to RPG u buducnosti, a ne GTA u buducnosti. Jedva cekam ali nadam se da ce se isplatit

 

Da si se koji put susreo s razvojem softvera, ne bi postavljao pitanje "kako to da nisu sve fixali" nego "kako to da stvar uopće radi" :)

Šalu na stranu, svaka igra ima bugova, nikada se ne može ispraviti sve, već samo dovesti do prihvatljive razine. Rokovi, budžet i kompleksnost softvera utječu na to kakav on bude po izlasku, a ne nemogućnost pronalaska testera ili nedovoljno testiranje.

Blizzardove igre su uvijek bile top kvaliteta. Nekada, a ako se i našao bug ili exploit, uredno su ga pokrpali da bude još bolje. Ali nikada nisam doživio da mi se Warcraft, Diablo ili Starcraft sruše, a proveo sam sate i sate u tim čudima.

14 godina
offline
Re: Dio kritičara objavio svoje recenzije za Cyber
Pero Dinamit kaže...

... Nema, po meni, tu ništa revolucionarno.

 

Ili ima po tebi?

 

Ne mislim da je revolucionarno, ali ne bih ni banalizirao da je to sve pis-o-kejk.

Moja poanta je da korisnici/gameri imaju visoka očekivanja, developeri najbolje namjere, ali u konačnici menadžment ima najveću ulogu u tome što i kada će se (nekad nogom) izbaciti na tržište. A menadžment na sve gleda iz perspektive cost/benefit-a, svojih bonusa, već spomenutog budžeta i svih ostalih stvari koje nama gamerima nisu toliko vidljive ni bitne.

6 godina
offline
Re: Dio kritičara objavio svoje recenzije za Cyber
menadžment obožava kupce(gamere) koji ne cijene svoje pare
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Dio kritičara objavio svoje recenzije za Cyberpunk

Mislim da dio problema stvara paralelean razvoj za sve konzole i pc u isto vrijeme... svaka platforma sigurno ima svoje specificnosti, svoje bugove, makar te platforme bile 95% iste... to uzima dosta resursa...

 
2 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Dio kritičara objavio svoje recenzije za Cyber
thehuha kaže...
Mitch kaže...

Nije mi jasno. Uloze toliko novaca u marketing, a ne mogu nac 3x1000 (na tri platforme) ljudi da potpisu NDA i propisno odrade testing. Odgode da fixaju, ne fixaju sve. Odgode opet, opet ne fixaju sve...

 

Stvarno izgleda da je Rockstar king sto se tog tice...s druge strane nije CD Projekt uspio odvojiti ocekivanja od CP u smislu da je to RPG u buducnosti, a ne GTA u buducnosti. Jedva cekam ali nadam se da ce se isplatit

 

Da si se koji put susreo s razvojem softvera, ne bi postavljao pitanje "kako to da nisu sve fixali" nego "kako to da stvar uopće radi" :)

Šalu na stranu, svaka igra ima bugova, nikada se ne može ispraviti sve, već samo dovesti do prihvatljive razine. Rokovi, budžet i kompleksnost softvera utječu na to kakav on bude po izlasku, a ne nemogućnost pronalaska testera ili nedovoljno testiranje.

Pa radim u industriji. Malo detaljnije procitaj o cemu je rijec pa ces mozda malo bolje shvatit sto sam mislio reci. Verzija igre se nije mijenjala unutar zadnjih 6 mjeseci i produljili su sami sebi rok 2x za izdaju, jednom zbog bugova, drugi put (navodno) zbog korone al opet radi bugova.

 

I opet u tih 6 mj nije bilo nista vise koda napisanog koji je uspio rijesit ono sto su mislili, pa su izdali Day 1 patch koji hendla pola toga. I sad izade igra i otkriju jos hrpetinu krucijalnih problema na sve tri platforme za koje ocigledno nisu ni znali, odnosno engine bug.

 

Rokovi, budzet i kompleksnost softvera su sve varijable koje oni sami kontroliraju. RED Engine je njihov proprietary engine, a za fiziku i malo kompleksnije stvari koje su te koje obicno ruse ili grabe resurse na pohlepan nacin, koriste Havok i sl. middleware kojeg ne razvijaju in-house. I onda logicno da se bilo kakva algoritamska nestabilnost javlja ovdje.

 

CDP je u 2018. zaposlio tipa 40-45 ljudi (od vjv 100 devsa koji rade na projektu) za ovaj engine. Logicno da imas dzumbus...tako se to ne radi

3 godine
protjeran
offline
Dio kritičara objavio svoje recenzije za Cyberpunk

Igra mi izgleda kao isprani gta5, rdr2 je 10g ispred ovoga,kmee

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.12.2020 19:02 (kobe38).
Moj PC  
0 2 hvala 0
11 godina
offline
Re: Dio kritičara objavio svoje recenzije za Cyber
kobe38 kaže...

Igra mi izgleda kao isprani gta5, rdr2 je 10g ispred ovoga,kmee

 priznaj da sise regao da ovo napises

10 godina
offline
Re: Dio kritičara objavio svoje recenzije za Cyber
Prvo cu peobati demo pa cemo dalje.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Dio kritičara objavio svoje recenzije za Cyber
kobe38 kaže...

Igra mi izgleda kao isprani gta5, rdr2 je 10g ispred ovoga,kmee

 Ovo je RPG a ne open world

3 godine
protjeran
offline
Re: Dio kritičara objavio svoje recenzije za Cyber
Mitch kaže...
kobe38 kaže...

Igra mi izgleda kao isprani gta5, rdr2 je 10g ispred ovoga,kmee

 Ovo je RPG a ne open world

 ma jeli?

onda niti oni sami neznaju sto rade kamo li ja koji igram igre vec 30g

15 godina
online
Re: Dio kritičara objavio svoje recenzije za Cyber
Pa ocito ne znas u detalje...ability odvaja ovu igru od sandboxa i vise je gameplay fokus na RPG nego open world...

3 godine
protjeran
offline
Re: Dio kritičara objavio svoje recenzije za Cyber
Mitch kaže...
Pa ocito ne znas u detalje...ability odvaja ovu igru od sandboxa i vise je gameplay fokus na RPG nego open world...

Neka bude onda po tvome a ne po njihovom

15 godina
online
Re: Dio kritičara objavio svoje recenzije za Cyber
kobe38 kaže...
Mitch kaže...
Pa ocito ne znas u detalje...ability odvaja ovu igru od sandboxa i vise je gameplay fokus na RPG nego open world...

Neka bude onda po tvome a ne po njihovom

 Ne znam zasto trosim vrijeme na tebe, ali eto kuzim, Googleanje je tesko, valjda si 3. razred preskocio kad se ucilo citat na engleskom...evo ti intervju s kreatorima plus promjena iz RPG u action-adventure story bas zbog ljudi kao ti sto ne razumiju sto to znaci...

 

Inace Mike Pondsmith, kreator Cyberpunk svemira (i zanra igara) definira igru kao RPG...kao njen ko-kreator.

 

 

4:11

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2020 16:12 (Mitch).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Dio kritičara objavio svoje recenzije za Cyber
Rekli su da če igra dobit na dan izlaska patch od 50gb koji popravlja 90% problema. Šteta što imam staru kantu od pc-a i ne mogu pokrenut ovu igru
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice