Digitalno piratstvo SAD "košta" preko 29 milijardi

poruka: 20
|
čitano: 7.242
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Digitalno piratstvo SAD "košta" preko 29 milijardi".
15 godina
odjavljen
offline
Digitalno piratstvo SAD "košta" preko 29 milijardi

Onima koji rade ovakve studije bi trebalo oduzeti diplomu - ekonomist koji ne zna da cijena utjeće na potražnju je očito kupio diplomu.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
31 0 hvala 0
11 godina
offline
Digitalno piratstvo SAD "košta" preko 29 milijardi

Bazno nepoznavanje ekonomije dovodi do ovako glupih argumentacijia i u konacnici do totalno krivih zakljucaka.

 

Vaza od 1 kilogram pekmeza ima 1kg pekmeza, mozete vi od toga namazati 20, 30 a mozda i 50 sniti hleba, jel? i vaza je prazna...

Ako ste namazali 25 sniti naspram susjeda koji je namazao 50.... uvijek ste potrosili istu kolicinu pekmeza.

 

Ako USA ekonomija generira xyz trilijardi godisnje, kada bi ljudi kupovali vise muzike i filmova a manje pekmeza, samo mi doslo do preraspodijele tog novca, nikako do rasta ekonomije, pala bi poljoprivredna grana i zaradili digitalni mamlazi, samo to.

 

Ja i dalje mislim da je bolje novce trositi na pekmez a muziku i filmove po obicaju torentirati.

 
28 0 hvala 1
15 godina
offline
Digitalno piratstvo SAD "košta" preko 29 milijardi

eo, meni ta analiza ne ide na živce, nego ja jetra. osim toga, hamper suza sam isplakao u ovim teškim trenucima, suosjećajuć s propadajućom američkom ekonomijom. ameri, ne dajte se! hrvatski je narod uz vas i šaljemo svu pomoć koja vam je potrebna (imamo već skinutu glazbu/filmove/serije/bla) da vam umanjimo patnje. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
8 2 hvala 1
5 godina
offline
Re: Digitalno piratstvo SAD "košta" preko 29 milij
Zahvaljujući torrentima raste prodaja hdd-ova...internet brzine...evo ja sada kupujem novi tv...sve zahvaljujući torrentima....znači neka je industrija u minusu A neka na dobitku...

Kod nas se kao uzrok navodi niske plaće...A ova studija obuhvaća najbogatiju državu na zemlji???Državu u kojoj je litra benzina 3kn...U kojoj nema PDV-a
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.6.2019 16:42 (HCMAA).
Moj PC  
14 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Digitalno piratstvo SAD "košta" preko 29 milijardi

Torrenti su besplatna reklama za proizvod, a to je najbolje iskoristio Microsoft sa svojim windowsima zbog čega se ni ne trudi nešto posebno zaštititi ih od piratstva, nego ono osnovno, čisto da nam da do znanja da to nije legalno i moralno. Piratstvo im je donijelo apsolutnu dominaciju na desktopu i zbog toga imaju mnogobrojnih koristi,a najviše onih financijskih. Skoro kao free to play model igara, besplatno ponudis igru, a zaradjujes kroz mikro transakcije itd. Ja osobno 99% igara koje sam skinuo s torrenta nebi kupio tako da developeri nisu ništa izgubili zbog mene, a možda su i dobili nešto, 1 korisnik vise u bazi, pridonio sam popularnosti igre .

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
19 1 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Digitalno piratstvo SAD "košta" preko 29 milijardi

To me podsjeca na one clanke o asteroidu koji vrijedi triljune dolara.

 

Ne, ne vrijedi triljune dolara, u svemiru vrijedi tocno nula dolara jer ga je daleko skuplje rudariti nego nalazista na Zemlji. Vrijedio bi toliko kad bi se nalazio na povrsini naseg planeta, a i onda bi na papiru vrijedio toliko samo prije nego ga pocnu rudariti - cim bi krenuli rudariti slijedio bi kolaps cijene te rude jer bi odjednom postala daleko dostupnija.

 

 

Po kojoj bozjoj logici oni zakljucuju da bi svi koji piratiziraju kupili taj proizvod kad ga nebi mogli piratizirati? Ne bih se cudio da je piratsvo svim tim firmama cak donijelo i neto dobitak a ne gubitak. Bi li neki programi/OS-ovi/igre/serije/bendovi ikada postali popularni da nije bilo piratstva?

 

Nazalost to je pitanje na koje je jako tesko odgovoriti, pa vjerojatno ni nikada necemo znati tocan efekt piratstva na trziste

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.6.2019 0:00 (DanijelX).
Moj PC  
18 0 hvala 1
9 godina
offline
Digitalno piratstvo SAD "košta" preko 29 milijardi

Iz jednog članka na bug-u:

 

"Europska komisija još 2014. godine bila naručila studiju o piratstvu i njegovom utjecaju na legalnu prodaju sadržaja zaštićenog autorskim pravima.

 

Studija nije pronašla nikakve dokaze koji bi govorili u prilog tome da prihodi izdavača pate zbog piratstva – odnosno zaključila je da ne postoji statistički značajno podudaranje pada prodaje kada je neki sadržaj piratiziran."

 

https://thenextweb.com/eu/2017/09/21/eu-paid-report-concluded-piracy-isnt-harmful-tried-hide-findings/

Moj PC  
10 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Digitalno piratstvo SAD "košta" preko 29 milij
HCMAA kaže...
A ova studija obuhvaća najbogatiju državu na zemlji???Državu u kojoj je litra benzina 3kn...U kojoj nema PDV-a

 Ima i tamo raznih poreza bez obzira na to što se cijene iskazuju bez njih.

16 godina
odjavljen
offline
Digitalno piratstvo SAD "košta" preko 29 milijardi

Idem sad od muke na torrenthr skinuti par igara i albuma - samo da ih mogu seedati

Freak Show Inc.
 
8 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Digitalno piratstvo SAD "košta" preko 29 milijardi

"Jer bogati se i onako za sebe pobrinu "...lalalalala

 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
4 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Digitalno piratstvo SAD "košta" preko 29 milij
HCMAA kaže...
Državu u kojoj je litra benzina 3kn...U kojoj nema PDV-a

 da ?

nema poreza na dodanu vrijednost ali imaju nešto drukčije masakriranje.. real property taxes, excise taxes, inheritance taxes, sales taxes, income tax, franchise tax, federal income tax...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
15 godina
offline
Re: Digitalno piratstvo SAD "košta" preko 29 milij
Anđeo bez falinge kaže...

 da ?

nema poreza na dodanu vrijednost ali imaju nešto drukčije masakriranje.. real property taxes, excise taxes, inheritance taxes, sales taxes, income tax, franchise tax, federal income tax...

 e, a fakat u osijeku komarci dowloadaju ilegalno sve u 24/7. oožas. sad mi je jasniji taj odljev krvi iz slavonije u njemačku.  

 

 ja tu rabim nekakv jungle formula 4 ali ove tigraste, zebraste, točkaste, na sloniće ... to jedva drži bagru na razmaku od 10-15 cm do tri sata a sekundu poslije eto besplatne groznice zapadnog nila, mačjeg kašlja istočne amazone, kokošjih prsa južne čikole, kogasvrbitajsečešeitisa ... ali nema poreza i ce muhe-muhe te beri beri 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.6.2019 14:40 (Ajar).
4 godine
protjeran
offline
Digitalno piratstvo SAD "košta" preko 29 milijardi

Ja stojim pri tome ako sam platio pristup internetu, onda imam pravo koristiti sve sto na njemu, nadem i zelim.
a za njihova autorska prava mi se zivo hebe. To mi je kao da mi se zabrani posudivanje CD-a koji sam kupio,
a moj frend nije pa ja dijeljenjem tog istog krsim autorska prava jer moj frend nije dao pare za CD koji sam mu ja
platitelj posudio da slusa.

ili ti ga ja sam kupio CD led zeppelina, netko od vas AC/DC i to sta smo si mi to trajno putem torrenta "posudili"
hebiga, placamo "servis" koji nam to omogucuje. a sta cu ja napravit necime sto sam JA/VI platio/li
boli njih ona stvar. ocu bubnut na forum, bacit u smece moja odluka jer sam ja dao novce da to koristim.
a sad to sto mi njihova prava ne smijemo krsiti, a oni nasa smiju. hebiga

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.6.2019 11:50 (bloodborne).
Moj PC  
3 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Digitalno piratstvo SAD "košta" preko 29 milij
Avensac kaže...

Iz jednog članka na bug-u:

 

"Europska komisija još 2014. godine bila naručila studiju o piratstvu i njegovom utjecaju na legalnu prodaju sadržaja zaštićenog autorskim pravima.

 

Studija nije pronašla nikakve dokaze koji bi govorili u prilog tome da prihodi izdavača pate zbog piratstva – odnosno zaključila je da ne postoji statistički značajno podudaranje pada prodaje kada je neki sadržaj piratiziran."

 

https://thenextweb.com/eu/2017/09/21/eu-paid-report-concluded-piracy-isnt-harmful-tried-hide-findings/

 Ok, slično misli i "udruženje Lolivudskih radnika koje je sponzoriralo ovaj Watch Online link".

 

https://www3.hollymoviehd.com/home/

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
5 godina
offline
Digitalno piratstvo SAD "košta" preko 29 milijardi

X

 
4 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Digitalno piratstvo SAD "košta" preko 29 milij
Kurchevi torrenti...Kurchevi 4K....evo sad moram novi HDD kupiti...hebeni Blue Planet II...zauzima 150GB...Planet Earth II 100GB...A u kolovozu izlazi Apocalypse Now 4K remasteri...Black Hawk Down 67GB...Starship Troopers 58GB....2001 A Space Odyssey 75GB...The Bridge On The River Kwai 86GB...Leon The Professional 70GB...Schindler's List 91GB.....

hepu plati struju.... optimi internet...kupi HDD...kupi TV...ne rastu mi kune na stablu:(
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.6.2019 21:36 (HCMAA).
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Digitalno piratstvo SAD "košta" preko 29 milij

Pa što ti gledaš mikroskopom svaki piksel kad ti filmovi imaju preko 50 GB?

5 godina
offline
Re: Digitalno piratstvo SAD "košta" preko 29 milij
To je za 4K rezoluciju...REMUX verzije....flat internet...HDD za šaku riže...od viška GB glava ne boli
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.6.2019 19:30 (HCMAA).
7 godina
offline
Re: Digitalno piratstvo SAD "košta" preko 29 milij
Kada “strucnjacima” koji rade ovakve analize dodje iz dupeta u glavu da ako je netko piratizirao nesto ne mora znaciti da bi kupio to isto, onda mozemo pricati o analizi. Npr. kada je izasao No man’s sky sam ga skinuo s torrenta da vidim cemu je i izbrisao nakon par sati. Znaci nije gubitak jer ga ne bih kupio niti na prvom mjestu. Isto kao kad bih nekada skinuo sezonu neke serije zbog preporuke pa izbrisao nakon prve epizode jer mi se ne svidja.
 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Digitalno piratstvo SAD "košta" preko 29 milijardi
Ako je tko na gubitku, na gubitku su recenzenti jer je lakše skinuti i isprobati nego naći kvalitetnu i nepristranu recenziju.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice