Developeri frustrirani - Apple uklanja zastarjele

poruka: 10
|
čitano: 4.832
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Developeri frustrirani - Apple uklanja zastarjele ".
16 godina
offline
Developeri frustrirani - Apple uklanja zastarjele

neka maknu odmah prvu aplikaciju

huawei health

koja sluzi za povezivanje huawei watch pro 3 sata
aplikacija se ruši hebeno, na sve i svašta

javiti im ne možeš, a i nema smisla, jer odeš čitat review i vidiš da to traje več 2 godine

I sad se tučem po glavi, što to nisam prije kupnje sata čitao
dok jedan xiaomi mi band 5/6 gen, radi ok

 

 

 

trebalo bi slozit opciju, da ih možeš tužakat aplle-u kad nešto nije dobro, pošto sami ne žele ništa učinit

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.4.2022 12:56 (dadoremix).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Developeri frustrirani - Apple uklanja zastarjele

U mojem slučaju, ja se apasolutno slažem sa  politikom! 
Ima situacija gdje "meni" aplikacija neće raditi jer ju nisam ažurirao, primjera i kod mene i kod mojih poznanika ima na hrpu! 
Ali, kada ja neku aplikaciju na "nekoj rezoluciji" imam u debelo nižoj, to opet apasolutno ne toleriram! Pa developeri "MORAJU" svoje aplikacije poštelat sa aktualnim postojećim rezolucijama! 
Jedan oblik mi se isto ne dopada, razvoja aplikacija da se razumijemo! 
Kada recimo želim igrati "Jucyfruit", on ne postoji primarno za iPad, sada možda postoji, nisam provjeravao nekih četri godine! 
Hoću aplikaciju "ARRIVA" za iPad, nema je, makar vjerujem da bi bila vrhunski korisna svima, za tablet gadgete! 

Svake godine dolaze nove verzije OS-ova, novi gadgeti sa većim rezolucijama, "to što si ti učinio neku aplikaciju/igricu" nikako ti nije opravdanje da sjediš na "tempi pasati" lovorikama. 

ATJ Lučko
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Developeri frustrirani - Apple uklanja zastarjele

Ja se isto slažem s Apple ovdje baš zbog tih aplikacija kojima ni rezolucija nije još prilagođena. Što se tiče igrica, ako je završena priča i sve radi bez bugova i rezolucija je prilagođena za sve nove uređaje onda ne vidim razlog da se uklanjaju. Ali mislim da mnogi ne razumiju jednu stvar, a to je da App Store nije neko javno dobro na kojeg svi imaju pravo prema ustavu nego Appleova privatna trgovina u kojoj Apple može prodavati aplikacije koje želi po uvjetima po kojima želi i za to može uzimati naknade koje želi. Kome se ne sviđa ne mora ni nuditi aplikacije za iOS. Da Apple želi ukinuti potpuno App Store i prodavati iPhone samo s predinstaliranim aplikacijama kao što su nekad bili dummy mobiteli - može i to, samo onda nitko ne bi kupovao takav iPhone pa se to neće dogoditi, ali poanta je da mogu sa svojim proizvodima raditi što žele.

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Developeri frustrirani - Apple uklanja zastarj
ATJLučko kaže...


Hoću aplikaciju "ARRIVA" za iPad, nema je, makar vjerujem da bi bila vrhunski korisna svima, za tablet gadgete! 

Svake godine dolaze nove verzije OS-ova, novi gadgeti sa većim rezolucijama, "to što si ti učinio neku aplikaciju/igricu" nikako ti nije opravdanje da sjediš na "tempi pasati" lovorikama. 

 Problem je u tim nekim slučajevima kada firma unajmi IT firmu da im napravi aplikaciju za fiksni iznos, i onda ako ne dogovore dugoročno održavanje, aplikacija nema support jer firma ne želi plaćati, a izvođač neće na kraju besplatno raditi nadogradnje. A često puta su aplikacije takvi projekti gdje se budžetira jednokratno, bez razmišljanja o budućnosti, što je nažalost loša praksa.

Stoja
12 godina
offline
Re: Developeri frustrirani - Apple uklanja zastarj
Stoja kaže...

 Problem je u tim nekim slučajevima kada firma unajmi IT firmu da im napravi aplikaciju za fiksni iznos, i onda ako ne dogovore dugoročno održavanje, aplikacija nema support jer firma ne želi plaćati, a izvođač neće na kraju besplatno raditi nadogradnje. A često puta su aplikacije takvi projekti gdje se budžetira jednokratno, bez razmišljanja o budućnosti, što je nažalost loša praksa.

To je problem firme i oni su duzni nositi se sa time. Ne radi se samo o novim mogucnostime, vec meni puno vaznije krapanju sigurnosnih propusta i odrzavanju kompatibilnosti sa novim uredajima. Nije to nesto sto se mora raditi svaki mjesec, ali ako ne postoji budget za provjeru jednom godisnje, sto se onda uopce upustaju u taj posao. Pretpostavka je da zaraduju preko aplikacije. Ako nesto nije taknuto 5 godina, upozorenje je validno, samo su trebali dopustiti vise od 30 dana za azuriranje (mozda novi libovi, a mozda i samo meta podaci na storeu).

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.4.2022 15:32 (kerum).
3 godine
odjavljen
offline
Developeri frustrirani - Apple uklanja zastarjele

Glupo je neselektivno uklanjati aplikacije koje rade i nemaju problema. Vecina modernih aplikacija radjena je sa auto layoutom tako da rezolucija nije problem. Ali to je Apple i korisnici su ushiceno ovom vjescu. Bolji im je da rade vise na review procesu da ne pustaju toliko smeca ne App store.

 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Developeri frustrirani - Apple uklanja zastarj
veliki pero kaže...

Glupo je neselektivno uklanjati aplikacije koje rade i nemaju problema. Vecina modernih aplikacija radjena je sa auto layoutom tako da rezolucija nije problem. Ali to je Apple i korisnici su ushiceno ovom vjescu. Bolji im je da rade vise na review procesu da ne pustaju toliko smeca ne App store.

Ako već tako pišete kolega, može neki primjer aplikacije koja je starija sa zadnjom nadogradnjom, i perfektno fercera i nakon nekih pet godina?! 

Upravo sam baš provjerio, i ”Ninja Fruit” i ”Minion Rush” i ”Subway Surfers” imaju verziju i za iPad i za iPhone. Moj komentar je bio primarno u načelu, ako si učinio aplikaciju za iPhone, učini ju i za iPad. 
Dok netko razmišlja kako njegova aplikacija fercera i na iPad gadgetu u iPhone ”verziji”, tu se NE slažem sa autorom aplikacije. 

Budem potražio tijekom tjedna neku aplikaciju koja nema verziju i za iPhone i za iPad, pa ću ju ovdje spomenuti, gdje nebih okom trepnuo ako bi takva aplikacija nestala sa AppStore trgovine. 

ATJ Lučko
15 godina
online
Re: Developeri frustrirani - Apple uklanja zastarj
ATJLučko kaže...
veliki pero kaže...

Glupo je neselektivno uklanjati aplikacije koje rade i nemaju problema. Vecina modernih aplikacija radjena je sa auto layoutom tako da rezolucija nije problem. Ali to je Apple i korisnici su ushiceno ovom vjescu. Bolji im je da rade vise na review procesu da ne pustaju toliko smeca ne App store.

Ako već tako pišete kolega, može neki primjer aplikacije koja je starija sa zadnjom nadogradnjom, i perfektno fercera i nakon nekih pet godina?! 

Upravo sam baš provjerio, i ”Ninja Fruit” i ”Minion Rush” i ”Subway Surfers” imaju verziju i za iPad i za iPhone. Moj komentar je bio primarno u načelu, ako si učinio aplikaciju za iPhone, učini ju i za iPad. 
Dok netko razmišlja kako njegova aplikacija fercera i na iPad gadgetu u iPhone ”verziji”, tu se NE slažem sa autorom aplikacije. 

Budem potražio tijekom tjedna neku aplikaciju koja nema verziju i za iPhone i za iPad, pa ću ju ovdje spomenuti, gdje nebih okom trepnuo ako bi takva aplikacija nestala sa AppStore trgovine. 

 

Instagram? Facebook nikako da dobije dark mode, a iphone i android verzija ima.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Developeri frustrirani - Apple uklanja zastarjele

Ovo što je apple napravio je u redu. Aplikacije treba updejtat tako da su u skladu s novijim verzijama IOS-a te da se pokrpaju eventualni sigurnosni nedostaci.

 
2 0 hvala 0
2 godine
online
Developeri frustrirani - Apple uklanja zastarjele

to treba napraviti i android.

80 % igrica mi više ne želi na web reklame po bonus poene, iako redovito dobivaju update.

zastarjeli kôd igre.. ili što ?!

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.4.2022 8:00 (Zaporožac).
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice