Dell XPS 15 9500 - Skupocjena multimedijska zvjerk

poruka: 30
|
čitano: 11.492
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dell XPS 15 9500 - Skupocjena multimedijska zvjerk".
15 godina
offline
Dell XPS 15 9500 - Skupocjena multimedijska zvjerk

Dva M.2 SSD-a - to je super. Jedina mana mu je cijena. Za taj novac bi trebao kuhati, prati, peglati i masirati korisniku stopala.

Idi i radi nešto korisno!
 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Dell XPS 15 9500 - Skupocjena multimedijska zv

eh...

 

za 5K kn uzeo Acera s Ryzenom 4700u, stavio još 8 GB RAMA... i Cinebench rastura bolje od ovoga...na bateriji...

Ju je je? Je ju je!
16 godina
offline
Re: Dell XPS 15 9500 - Skupocjena multimedijska zv

Dobili smo prije par dana i komp je cudo. Kosta puno ali sa nasim ugovorom manje nego referentni Lenovo.
Godinama se kupoval Lenovo i imam Lenovo koji obozavam ali ovi XPS modeli su ziva perverzija. Kupili smo tridesetak XPS 15 i desetak XPS 13 i XPS 13 2in1. Cak zagrizeni MAC decki su fascinirani.

 

EDIT:

Crni izgleda trideset osam puta bolje.

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.1.2021 11:12 (NEW_MAN).
16 godina
offline
Re: Dell XPS 15 9500 - Skupocjena multimedijska zv
Stric_Jura kaže...

eh...

 

za 5K kn uzeo Acera s Ryzenom 4700u, stavio još 8 GB RAMA... i Cinebench rastura bolje od ovoga...na bateriji...

 Ja sam zeni uzel HUAWEI za isto nekih 5k ali usporedujemo kruske i kifle. To je "Corporate" uredaj kaj se kupuje s velikim rabatom te bez pdv-a na firmu. Komp je svemir ali da sam fakin milijarder ne bi ga kupio jer ga ne trebam i jednostavno mi je davat privat tolko love za nesto na granici mentalne retardacije. Moram pitat sefa po kolko ih nabavaljamo.

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.1.2021 11:23 (NEW_MAN).
16 godina
offline
Re: Dell XPS 15 9500 - Skupocjena multimedijska zv
Ja sam radio na prethodnom modelu i da je šminka je. Praktičan isto takoZaboravio sam kolika je cijena bila na 1000 kom, ali daleko jeftinije od ovog modela. Nije bio 4K, no za 15" to nije ni bitno, 4k je preseravanje.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Dell XPS 15 9500 - Skupocjena multimedijska zv
NEW_MAN kaže...

Dobili smo prije par dana i komp je cudo. Kosta puno ali sa nasim ugovorom manje nego referentni Lenovo.
Godinama se kupoval Lenovo i imam Lenovo koji obozavam ali ovi XPS modeli su ziva perverzija. Kupili smo tridesetak XPS 15 i desetak XPS 13 i XPS 13 2in1. Cak zagrizeni MAC decki su fascinirani.

 

EDIT:

Crni izgleda trideset osam puta bolje.

 Gle moja korporacija rabi Della...

 

XPS 13 je - smeće - pregrijava se - uglavnom 3 od 3 u branchu - reklamacije i zamjena...

 

Ovdje predstavljeni je mrak izgledom, hardware nije nešto tj. preskup je zaa ono što nudi...

 

A meni ti super izgled nije garancija super izvedbe ili performansi..

Ju je je? Je ju je!
10 godina
offline
Dell XPS 15 9500 - Skupocjena multimedijska zvjerk

Definitivno preskup laptop. Više od pola cijene je samo ime. Imam XPS 9570, ali srećom mi ga je kupio prijatelj u americi, poslao i s poštarinom sam ga platio manje od 10k kn. i7 9750H (6C/12T), 8GB RAM i 256 GB SSD, Full HD. Stavio sam 32 GB RAM-a, promijenio wifi/bluetooth karticu i stavio samsungov SSD. Sve skupa ispada oko 15 000 kn. I što mogu reći? Laptop ko laptop, ništa posebno iskreno. Čak mu je i boot spor zbog bloatware-a od BIOS-a.

 

Danas nema više isplativih intel laptopa. Ili su skupi do jaja, ili imaju one smješne G1, G3 procesore. Best buy su mid range sa AMD procesorima, tipa Asus, ili čak Macbook.

 

Ili ovo:

 

https://www.tuxedocomputers.com/de/Linux-Hardware/Linux-Notebooks/Alle.tuxedo#!#1275,1322

 

Brutalni laptopi za prihvatljivu cijenu.

Nadglednik dina
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.1.2021 13:25 (Entry Point).
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Dell XPS 15 9500 - Skupocjena multimedijska zvjerk

Za te pare sto se prodaje u Hr, mozes uzeti kartu za USA, odmoriti se, otici negdje i na ljetovanje, najesti se i napiti i kupiti laptop. Ovdje u USA je taj laptop $1700. 

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dell XPS 15 9500 - Skupocjena multimedijska zv
Entry Point kaže...

Definitivno preskup laptop. Više od pola cijene je samo ime. Imam XPS 9570, ali srećom mi ga je kupio prijatelj u americi, poslao i s poštarinom sam ga platio manje od 10k kn. i7 9750H (6C/12T), 8GB RAM i 256 GB SSD, Full HD. Stavio sam 32 GB RAM-a, promijenio wifi/bluetooth karticu i stavio samsungov SSD. Sve skupa ispada oko 15 000 kn. I što mogu reći? Laptop ko laptop, ništa posebno iskreno. Čak mu je i boot spor zbog bloatware-a od BIOS-a.

 

Danas nema više isplativih intel laptopa. Ili su skupi do jaja, ili imaju one smješne G1, G3 procesore. Best buy su mid range sa AMD procesorima, tipa Asus, ili čak Macbook.

 

Ili ovo:

 

https://www.tuxedocomputers.com/de/Linux-Hardware/Linux-Notebooks/Alle.tuxedo#!#1275,1322

 

Brutalni laptopi za prihvatljivu cijenu.

 Od 11 mjeseca pokusavam naruciti Pulse15 kod njih, medjutim procesori doslovno na kapaljku stizu (Ryzen 4800) i stalno pomicu datum isporuke (trenutno Ozujak)

 

OT

Koliko sam shvatio jedina ozbiljnija razlika kod ovog laptopa (ukoliko usporedimo prema performansama druge) je 15" 4K display, zar je moguce da je samo to razlog gotovo duploj cijeni ili sam nesto propustio?

There is no system but GNU, and Linux is one of its kernels. (Church of Emacs)
16 godina
offline
Re: Dell XPS 15 9500 - Skupocjena multimedijska zv
Adin kaže...

Za te pare sto se prodaje u Hr, mozes uzeti kartu za USA, odmoriti se, otici negdje i na ljetovanje, najesti se i napiti i kupiti laptop. Ovdje u USA je taj laptop $1700. 

 1950 eur u njemackoj

https://geizhals.de/dell-xps-15-9500-2020-v24560.html

 

u usa nije nesto jeftiniji bas 

https://www.amazon.com/s?k=DELL+XPS+15+9500&ref=nb_sb_noss

 

https://www.bestbuy.com/site/searchpage.jsp?st=DELL+XPS+15+9500&_dyncharset=UTF-8&_dynSessConf=&id=pcat17071&type=page&sc=Global&cp=1&nrp=&sp=&qp=&list=n&af=true&iht=y&usc=All+Categories&ks=960&keys=keys

+ porez u BB

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
16 godina
neaktivan
offline
Dell XPS 15 9500 - Skupocjena multimedijska zvjerk

Iskreno, za te novce ima puno isplativijih opcija i u vrijeme dok se dešavaju zanimljivi tehnološki preokreti (ARM procesori, posebice M1) dati toliku lovu za taj laptop čini mi se kao preskupa investicija. Glavne prednosti nad konkurencijom su mu tanki bezeli, touch ekran i 4K rezolucija te dodatni konektor za SSD, no kad vidim da M1 MacBook Air (sa pasivnim hlađenjem) i cijenom od 999$ (9500 kn kod nas) nadjača MBP 16 koji je iznad XPS-a onda radije čekam rasplet u "teškoj kategoriji".

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dell XPS 15 9500 - Skupocjena multimedijska zv
nixass kaže...
Adin kaže...

Za te pare sto se prodaje u Hr, mozes uzeti kartu za USA, odmoriti se, otici negdje i na ljetovanje, najesti se i napiti i kupiti laptop. Ovdje u USA je taj laptop $1700. 

 1950 eur u njemackoj

https://geizhals.de/dell-xps-15-9500-2020-v24560.html

 

 A nije bas 1950, nego 2819 ojra, ako ces usporedjivati istu konfiguraciju kao recenzirani.

 

https://geizhals.de/dell-xps-15-9500-2020-touch-platinum-silver-9tj25-a2300160.html

There is no system but GNU, and Linux is one of its kernels. (Church of Emacs)
10 godina
offline
Re: Dell XPS 15 9500 - Skupocjena multimedijska zv
syncmaster245b kaže...

 Od 11 mjeseca pokusavam naruciti Pulse15 kod njih, medjutim procesori doslovno na kapaljku stizu (Ryzen 4800) i stalno pomicu datum isporuke (trenutno Ozujak)

 

OT

Koliko sam shvatio jedina ozbiljnija razlika kod ovog laptopa (ukoliko usporedimo prema performansama druge) je 15" 4K display, zar je moguce da je samo to razlog gotovo duploj cijeni ili sam nesto propustio?

 Dupla cijena je zbog 32 GB RAM, 4k display i 1TB SSD. Ali najviše kad gledaš po komponentama košta očito 4k display. Odnosno Dell nabija cijenu na njemu.

Nadglednik dina
16 godina
offline
Re: Dell XPS 15 9500 - Skupocjena multimedijska zv
syncmaster245b kaže...
nixass kaže...
Adin kaže...

Za te pare sto se prodaje u Hr, mozes uzeti kartu za USA, odmoriti se, otici negdje i na ljetovanje, najesti se i napiti i kupiti laptop. Ovdje u USA je taj laptop $1700. 

 1950 eur u njemackoj

https://geizhals.de/dell-xps-15-9500-2020-v24560.html

 

 A nije bas 1950, nego 2819 ojra, ako ces usporedjivati istu konfiguraciju kao recenzirani.

 

https://geizhals.de/dell-xps-15-9500-2020-touch-platinum-silver-9tj25-a2300160.html

 ova dva sa mog linka su usporediva, samo ocu pokazat da u US nije to bas tak jeftino kak se prica

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
14 godina
offline
Dell XPS 15 9500 - Skupocjena multimedijska zvjerk

je skupo nekom tko radi za plaću,a tko ima obrt ili firmu nije

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Dell XPS 15 9500 - Skupocjena multimedijska zvjerk

Skupo je to i za obrt/firmu ako ga ne raubaš svakodnevno s brzim povratom uloga. Btw, u tom razredu bi prije odabrao thinkpad x1 extreme i p1/2 čisto radi onog kocka tvrdog dizajna.

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Dell XPS 15 9500 - Skupocjena multimedijska zv
za te pare bolje desktop i u kariolu staviti agregat za struju...inače obrtnicima pare padaju s neba...pa nije bed potrošiti 30000kn
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Dell XPS 15 9500 - Skupocjena multimedijska zv
nixass kaže...
syncmaster245b kaže...
nixass kaže...
Adin kaže...

Za te pare sto se prodaje u Hr, mozes uzeti kartu za USA, odmoriti se, otici negdje i na ljetovanje, najesti se i napiti i kupiti laptop. Ovdje u USA je taj laptop $1700. 

 1950 eur u njemackoj

https://geizhals.de/dell-xps-15-9500-2020-v24560.html

 

 A nije bas 1950, nego 2819 ojra, ako ces usporedjivati istu konfiguraciju kao recenzirani.

 

https://geizhals.de/dell-xps-15-9500-2020-touch-platinum-silver-9tj25-a2300160.html

 ova dva sa mog linka su usporediva, samo ocu pokazat da u US nije to bas tak jeftino kak se prica

 Pogledaj malo na https://www.microcenter.com/ . amazon je za siroke mase. Microcenter je mozda najjaci i najbolji u USA za IT opremu za obicni svijet. ta konfiguracija je $2000 ovdje u Bostonu. A evo ti ali sa 16GB RAM-a, open box jos manje.

 

15 godina
offline
Re: Dell XPS 15 9500 - Skupocjena multimedijska zv
Adin kaže...

 Pogledaj malo na https://www.microcenter.com/ . amazon je za siroke mase. Microcenter je mozda najjaci i najbolji u USA za IT opremu za obicni svijet. ta konfiguracija je $2000 ovdje u Bostonu. A evo ti ali sa 16GB RAM-a, open box jos manje.

 

 Ispravi me ako grijesim, ali ta cijena na stranici i ona na kasi nije ista.

Koliko se sjecam kad sam bio tamo, u USA sve cijene su izrazene bez poreza, koji se dodaje tek prilikom placanja.

There is no system but GNU, and Linux is one of its kernels. (Church of Emacs)
11 godina
neaktivan
offline
Dell XPS 15 9500 - Skupocjena multimedijska zvjerk

Svaka cast za vrhunski laptop, ali trenutno se nista ne moze mjeriti s Apple Macbook M1. Zao mi je AMDa u cijeloj prici, nije posteno "gospodario" ni godinu dana i opet je zastario

 
0 2 hvala 0
4 godine
offline
Dell XPS 15 9500 - Skupocjena multimedijska zvjerk

Ne razumijem logiku koristenja ovog laptopa ni u poslovnom svijetu osim sminkeraja. Za to je odlican.

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Dell XPS 15 9500 - Skupocjena multimedijska zv
Predator003 kaže...

Svaka cast za vrhunski laptop, ali trenutno se nista ne moze mjeriti s Apple Macbook M1. Zao mi je AMDa u cijeloj prici, nije posteno "gospodario" ni godinu dana i opet je zastario

 ako si malo gledao recenzije trebao si vidjeti da je m1 po specifikacijama negdje u sredini tako da amd ima još puno toga ponuditi a i intel

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
16 godina
offline
Re: Dell XPS 15 9500 - Skupocjena multimedijska zv
syncmaster245b kaže...
Adin kaže...

 Pogledaj malo na https://www.microcenter.com/ . amazon je za siroke mase. Microcenter je mozda najjaci i najbolji u USA za IT opremu za obicni svijet. ta konfiguracija je $2000 ovdje u Bostonu. A evo ti ali sa 16GB RAM-a, open box jos manje.

 

 Ispravi me ako grijesim, ali ta cijena na stranici i ona na kasi nije ista.

Koliko se sjecam kad sam bio tamo, u USA sve cijene su izrazene bez poreza, koji se dodaje tek prilikom placanja.

 To zavisi od drzave do drzave, ovdje je oko 5% porez. tako da racunaj na svaki $1000 placas oko $50. Al recimo, ako imas clanarinu sa kredinom karticom u MicroCentru, onda imas popust od 5% koji pokriva tu taksu... a ako kupujes online, onda sa nekih stranica nema ni takse. 

14 godina
offline
Dell XPS 15 9500 - Skupocjena multimedijska zvjerk

Jedino se isplati uzet rabljenog za 2 godine kad će bit za 1/3 cijene.

Do not feed the trolls!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Dell XPS 15 9500 - Skupocjena multimedijska zv
blackalbum kaže...
Predator003 kaže...

Svaka cast za vrhunski laptop, ali trenutno se nista ne moze mjeriti s Apple Macbook M1. Zao mi je AMDa u cijeloj prici, nije posteno "gospodario" ni godinu dana i opet je zastario

 ako si malo gledao recenzije trebao si vidjeti da je m1 po specifikacijama negdje u sredini tako da amd ima još puno toga ponuditi a i intel

 Laptop kao "multimedijska zvijerka", ne prijenosna radna stanica. M1 je za svakodnevne aktivnosti 99% ljuudi najbrzi procesor na trzistu, ne grije se, baterija traje 2, 3 puta dulje i sto je najvaznije, radi apsolutno besumno. Najbolje od svega, u pitanju je najslabija i najjeftinija verzija Apple racunala. Jedva cekam vidjeti najjaci pro model

15 godina
offline
Re: Dell XPS 15 9500 - Skupocjena multimedijska zv
To je žalosno ali istinito. Osim ovog djela za napiti se. Nisu zdravi s cjenom cuge u restoranima.

Bitno samo prije povratka instalirati par stvari na laptop.
6 godina
neaktivan
offline
Dell XPS 15 9500 - Skupocjena multimedijska zvjerk

Vrhunsko trajanje baterije (ocjena 10), a rezolucija je 4K, zvijerski procesor i Windows 10? 86Wh i IGZO IPS su dostatni za navedeno? Malo vjerojatno, vrlo malo. Mislin da bi ga browser uz win10 iscijedio za 3 sata. Uostalom, nikad mi nisu bili jasni ti 4K laptopi, osobno ne bih iša dalje od 1080p.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Dell XPS 15 9500 - Skupocjena multimedijska zv
blackalbum kaže...
Predator003 kaže...

Svaka cast za vrhunski laptop, ali trenutno se nista ne moze mjeriti s Apple Macbook M1. Zao mi je AMDa u cijeloj prici, nije posteno "gospodario" ni godinu dana i opet je zastario

 ako si malo gledao recenzije trebao si vidjeti da je m1 po specifikacijama negdje u sredini tako da amd ima još puno toga ponuditi a i intel

M1 je entry level procesor i zamjena za core i3 rang procesora, ali svejedno nije u sredini nego je pri vrhu mobilnih procesora. Nije sad da je posramio Intel i AMD, ali u većini real life testova iznanađujuće nadmašuje i7 i i9, a usporedbe sa AMD sam vidio samo kroz sintetičke benchmarke. Ono što me živo zanima je što će napraviti sa M1X (ili kako će se već zvati procesori) koji će umjesto 4 performance jezgere imati navodno 12 ili 16.

 

Daleko od toga da Intel, a posebno AMD nemaju što za ponuditi, no mislim da trenutno utući 30k kuna na računalo sa akutalnom generacijom Intel procesora nije pametan potez, koliko god ostale komponente bile vrhunske. AMD mi se čini dosta spremniji, nisam samo gledao kako se ovi novi Ryzeni nose sa zagrijavanjem, a Intel se očito regrupira i uskoro ćemo vidjeti i njihov odgovor. Mislim da će najviše profitirati korisnici

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
neaktivan
offline
Re: Dell XPS 15 9500 - Skupocjena multimedijska zv
Festus kaže...

Vrhunsko trajanje baterije (ocjena 10), a rezolucija je 4K, zvijerski procesor i Windows 10? 86Wh i IGZO IPS su dostatni za navedeno? Malo vjerojatno, vrlo malo. Mislin da bi ga browser uz win10 iscijedio za 3 sata. Uostalom, nikad mi nisu bili jasni ti 4K laptopi, osobno ne bih iša dalje od 1080p.

Osobno nikad ne bih kupio 4K laptop tipa XPS nakon što sam koristio model od prije par godina. Daleko od toga da ekran nije prekrasan, ali osim što cucla osjetno više baterije još uvijek neke od aplikacija imaju problem sa DPI postavkama i kad konačno posložiš da to bude kako treba dođe Windows update i sve opet razmrda. Ovo govorim za poslovnu upotrebu, development i slične primjene, pretpostavljam da aplikacije za grafiku i video nemaju tih problema, no to nisam koristio.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
6 godina
neaktivan
offline
Re: Dell XPS 15 9500 - Skupocjena multimedijska zv

Kako se usuđuješ mijenjat postavke bez konzultacije sa Windows Updateom? Zar još ne znaš da MS poznaje tvoje potrebe bolje od tebe? Sad ćeš završit na listi za čipiranje, nema više na svoju ruku! No Linux for you!

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice