DCS i Flight Simulator uranili s poklonima za leta

poruka: 15
|
čitano: 5.926
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "DCS i Flight Simulator uranili s poklonima za leta".
16 godina
neaktivan
offline
DCS i Flight Simulator uranili s poklonima za leta

Drago 

 

Da li ovi (trenutno besplatni) DCS moduli  ostaju trajno u mom vlasnistvu?

 

Ne vidim neku logiku bas.  Uvijek sam u ovo doba godine kupovao po bagatelnim cijenama kod njih ali ovo mi je bas ono... surreal :)

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: DCS i Flight Simulator uranili s poklonima za

Ne ostaju. Nakon isteka grace perioda neće biti moguće startati misiju, prava korištenja različitih modula se vežu uz DCS account.

U svakom slučaju pohvalan potez, neke module stvarno vrijedi isprobati prije eventualne kupovine, early access im nije baš najjeftiniji.

16 godina
moderator
offline
Re: DCS i Flight Simulator uranili s poklonima za
Lazarus Long kaže...

Drago 

 

Da li ovi (trenutno besplatni) DCS moduli  ostaju trajno u mom vlasnistvu?

 

Ne vidim neku logiku bas.  Uvijek sam u ovo doba godine kupovao po bagatelnim cijenama kod njih ali ovo mi je bas ono... surreal :)

 Već je odgovoreno, vidim. Usput, imaju sada i akcijske cijene s nekim popustima. Načelno su moduli skupi - Supercarrier+F/A-18C kupuješ odvojeno (a bilo bi logično da dolaze u istom paketu), dođe stoju ko od šale...

Ali neki su moduli toliko bolesno detaljni da to nije normalno. MiG-21 i dalje peglam barem par puta tjedno koliko je to dobro napravljeno. To je sada jedan od jeftinijih modula, usput, mislim da je 30-tak dolara ili manje.

 

This space for rent!
16 godina
offline
DCS i Flight Simulator uranili s poklonima za leta

Ja imam za sada FC3 avione, MiG-21, MiG-15, Mi-8 helikopter i Yak-52.

il2 Sturmovik, DCS, War Thunder
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
DCS i Flight Simulator uranili s poklonima za leta

Koje letjelice bi preporučili DCS noobu? Ako se ne varam Black Shark je Drago svojedobno jako hvalio. Koji mlažnjak se stigne isprobati, a da ne prođe ova akcija dok se pročita manual? Ima to i nekakav multiplayer?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: DCS i Flight Simulator uranili s poklonima za

Uglavnom, probaj ono sta ti se cini zanimljivo. Svaki od aviona mozes natjerat u zrak za jedan dan bez ikakvog problema prateci ingame tutoriale. Ono na sto se gubi puno vremena uceci su sistemi svakog pojedinog aviona, no s time se zamaraj tek kad naucis kako startati, poletiti i sletiti bez nekih postekoca :)

 

Ako ti se svida npr. F-16, F/A-18, F-14, F-5, probaj ih. Ako te vise zanimaju WW2 avioni imas isto solidan izbor. Helikopteri su prica za sebe. Imam iskustva samo sa Ka-50 koji je zbog relativno dobrog autopilota (kad skuzis kako radi) lagan za letiti. Nema nekog aviona za "preporuciti DCS noobu" posto se to vise svodi na to da ako imas motivacije za nauciti neki avion onda ces to i napraviti. Mozes poceti s npr. F-5, C-101, L-39 posto su manje kompleksni od npr. F-18 ili F-16 no ako te ti avioni ne zanimaju nema nekog smisla da kreces s njima.

 

Multiplayer naravno postoji. Ima nekih servera koji su "blagi" prema pocetnicima, no nazalost ima dosta servera gdje se skuplja malo pre-egoisticna ekipa pa misle ako su procitali NATOPSe ili ako znaju neke brevity kodove da su sada neki autoriteti tako da ne bih savjetovao da se bas bacis u MP server nego kreni s ingame tutorialima. Za veliku vecinu aviona su sasvim solidno napravljeni i vode te kroz procedure koje bi trebao znati da imas neko minimalno znanje.


Zaboravih napisat. Imas na ovom linku https://www.mudspike.com/chucks-guides-dcs/ prirucnike u kojima su dosta dobro objasnjenje procedure sa start, polijetanje i slijetanje i svih ostalih operacija koje se mogu napraviti na svakom od modula unutar DCS-a, tako da ako krenes s necim nije lose pratiti i ovo uz ingame tutoriale.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.12.2020 1:23 (Grozni_Zabac).
3 godine
neaktivan
offline
DCS i Flight Simulator uranili s poklonima za leta

Pitanja za DCS profesionalce.

 

Naucio sam koristiti X-Plane.

Koliko je DCS drugaciji nego X-Plane?

Isplati li se uciti DCS ako se koristi X-Plane?

 

Instalirao sam DCS na laptop (Ryzen 5, radi odlicno) i imam problem jer laptop nema Right Control.

Za sada koristim Win virtualnu tipkovnicu.

Kako da namjestim da mi neka druga tipka (recimo Fn slobodan) bude Right Control u DCS?

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: DCS i Flight Simulator uranili s poklonima za

U DCS-u (i u X-Plane, usput) možeš predefinirati sve tipke i kontrole na palici/gamepadu za bilo koju funkciju, tako da ti niti jedna pojedina tipka nije bitna. Najlakše bi, po meni, bilo koristiti vanjsku tipkovnicu, a ne onu s laptopa.

X-Plane je civilna simulacija iako postoje i vojni avioni, ali zapravo nema simulirane oružne sustave, eksplozije i učinak štete na ciljeve itd.

 

DCS ima manje područja operacija (mape), nema velikih putničkih aviona (ima svega nekoliko civilnih modula - Christen Eagle II, Jak 52, civilna verzija P-52 Mustanga), a ostalo su vojni avioni i njihovi sistemi.

 

Ako znaš osnove letenja na X-Planeu, lako ćeš se snaći u DCS-u i bilo kojem drugom aviosimulatoru s tim da svaki od aviona ima svoje specifičnosti i načine korištenja svojih sustava.

 

 

This space for rent!
16 godina
moderator
offline
Re: DCS i Flight Simulator uranili s poklonima za
Visak kaže...

Koje letjelice bi preporučili DCS noobu? Ako se ne varam Black Shark je Drago svojedobno jako hvalio. Koji mlažnjak se stigne isprobati, a da ne prođe ova akcija dok se pročita manual? Ima to i nekakav multiplayer?

 

Ovo što ti je već odgovoreno. Načelno su ovi školski avioni lakški za letenje. Osobno obožavam L-39, ali ti i ove kompleksnije avione možeš u početku letjeti samo tako da naučiš osnove, a onda s vremenom otkrivati što sve mogu i njihove sisteme.

A-10C je isto ugodan za letenje i spor, a isto je detaljno modeliran svaki senzor i kasnije možeš ući u dubinu.

 

Ka-50 sam kad je izašao igrao bez prestanka barem dvije godine, a ljudi su si doma radili čitave kokpite oko tog modula koliko je dobar.

 



Multiplayer je sastavni i možda i glavni dio igre. Ako si s nekim u timu možeš peglati timski, ako si sam imaš masu server gdje se na brzinu spojiš, nekoga kokneš, netko kokne tebe i ideš doma.

Nedavno je bilo VFAT2020 natjecanje virtualnih akro-timova - dva dana po 12 sati, bilo je izvrsno, imaš na YT snimke.

 

This space for rent!
3 godine
neaktivan
offline
Re: DCS i Flight Simulator uranili s poklonima za

Drago, imas li pilotsku dozvolu?

Jesi polagao za pilota?

 

Da li koristis HOTAS za DCS i X-Planes?

Ili obicni gamepad ili joystick?

 

Ima li ovdje neki pilot da kaze koliko je slicno/razlicito simulacija npr. Cessne sa stvarnim upravljanjem Cessne?

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.12.2020 4:20 (wukela).
16 godina
neaktivan
offline
Re: DCS i Flight Simulator uranili s poklonima za
Grozni_Zabac kaže...

Uglavnom, probaj ono sta ti se cini zanimljivo. 

 To bi onda bio F14 + Nimitz (aka Great balls of fire!), ali koliko vidim nosači nisu na akciji (čak ni za vlasnike K+ kartice).

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
neaktivan
offline
Re: DCS i Flight Simulator uranili s poklonima za
wukela kaže...

Drago, imas li pilotsku dozvolu?

Jesi polagao za pilota?

 

 Ne polaže Drago za postati pilotom, piloti polažu za postati Dragom.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
offline
Re: DCS i Flight Simulator uranili s poklonima za

Postoji par nosaca unutar DCS-a koji su free za sve. Mislim da se F-14 moze pokrenut cak i s Carl Vinsona koji je prastari ali 100% free model. Takoder, imas CVN-74 John C. Stennis koji je malko moderniji, ali nije preraden u Supercarrier tretman. Onda imas Supercarriere koju su CVN-71, 72, 73 i 75. Puno detaljniji, imas posadu koja te navodi kako se zakaciti na katapulte...

 

Supercarrier je modul od ED-a tako da je sigurno u Free-to-play akciji

 

16 godina
moderator
offline
Re: DCS i Flight Simulator uranili s poklonima za
wukela kaže...

Drago, imas li pilotsku dozvolu?

Jesi polagao za pilota?

 

Da li koristis HOTAS za DCS i X-Planes?

Ili obicni gamepad ili joystick?

 

Ima li ovdje neki pilot da kaze koliko je slicno/razlicito simulacija npr. Cessne sa stvarnim upravljanjem Cessne?

1) Ne

2) Ne

3) Da TM Warthog

4) Bilo koji joystick je bolji od bilo kojeg gamepada za simulacije

 

 

This space for rent!
16 godina
offline
DCS i Flight Simulator uranili s poklonima za leta

Za početak je dovoljan T16000 FCS joystick i throttle combo dragi moji nuubovi.
Netko je gore spomenuo Ka-50.... to nije helikopter nego UFO. Probao sam sve helikoptere na DCSu i Mi-8 je definitivno najbolje što imaju za sada. Osjećaj inercije, težine, mogućnosti.

Također ako ste ljubitelji WW2 aviona bolje bi bilo krenuti na IL2 Sturmovik The great battles serijal nego na DCS. Naravno što se tiče mlažnjaka i helikoptera DCS caruje.

 

il2 Sturmovik, DCS, War Thunder
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice