Danas se navršava 30 godina otkako je Hrvatska spo

poruka: 13
|
čitano: 6.506
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Danas se navršava 30 godina otkako je Hrvatska spo".
13 godina
offline
Danas se navršava 30 godina otkako je Hrvatska spo

30 godina, imam osjećaj da je već 50 godina. Od kada znam za sebe, stalno sam na računalima. Commodore, Atari, Orao...... i još razne ludosti koje sam i pozabil. A kaj se tiče interneta, ostao mi je u sjećanju NETSCAPE i dailUP veza sa svijetom.

 
2 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Danas se navršava 30 godina otkako je Hrvatska
Markocicak kaže...

 i dailUP veza sa svijetom.

Mi bogatiji smo brzo prešli na ISDN 

Ante Gelo kaže; Hej..Drago,si čuo kako onaj mali loše svira bubanj.. Drago Laban kaže;.. Ma,neka svira. Bolje da svira, nego da krade.
15 godina
online
Danas se navršava 30 godina otkako je Hrvatska spo

Onda smo s Internetom bili vezani "preko Slovenije i Austrije". Koliko smo se poboljšali?

 

 

Ima negdje informacija kako "smo" (Hrvatska) danas vezani s internetom? 

HT ima vjerojatno svoj backbone prema njemačkoj. A1 valjda ima svoju pan-europsku mrežu. Telemach isto?  

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Danas se navršava 30 godina otkako je Hrvatska spo

prilika za evociranje uspomena, polaganje vijenaca i mali sat povijesti. kako nije bilo alternatora, carnet je bio (morao biti) jedini "davatelj usluge". veza je pucala preko nekoliko puta dnevno. ako se uzmu u obzir tadašnje brzine, nisi mogao započeti išta suvislo a već "krc". zovem ja tadašnje uhljebe tamo a oni će šeretski: a što bi vi htjeli?! to je akademska mreža. ostali nisu bitni. velim ja kako sa i ja akademski korisnik (moralo se otići tamo s hrpom papira, potvrda ... bla - folklorni elementi) i kad pukne, očito pukne svima. badave im takva "akademija" kad se sve radi tipično rvacki ofrlje, površno i k'o ga jebe. a on će meni na to: to se vas ne tiče. nemojte se spajati na internet. a modem bi pištao pa prestao pa opet i tak. prve se ribe u vodu bacaju, očito. vjerujem (ne znam, zapravo) kako ni danas nije niš bolje tamo. ipak je to državna firma no sade će kao ispomoć dobiti od ms-a pasijans i minsko polje, da im ne bude dosadno krasti bogu dane. možda je ipak dobro da je došla "konkurencija" (bolje: kartel) (pro)davatelja (najskupljih u galaskiji) internetskih usluga. bar je koliko-toliko stabilna veza i nema više carnet, osim kao ružno sjećanje na vrijeme kad se dobar dio forumaša još nije ni izlegao iz jajeta. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Danas se navršava 30 godina otkako je Hrvatska
Mislim da nije još bilo Netscapea. Mosaic se koristio.
15 godina
offline
Re: Danas se navršava 30 godina otkako je Hrvatska
Moj prvi net 11.11.1995 godine. Prva stranica koju sam otvorio carpoint.com, prvi chat program ICQ
be Cool
Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Danas se navršava 30 godina otkako je Hrvatska
Kako znas da si star?

Kad ti je icq broj bio troznamenkasti...... ;)

U to vrijeme, na modemu je moglo biti vise korisnika s istim usernameom, tako da je cijela ekipa imala login podatke od "nekog pravo bitnog lika", impulsi su bili drasticno jeftiniji nego "obicni juzer"....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.11.2022 22:01 (Damir22).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Danas se navršava 30 godina otkako je Hrvatska
Pucanje veze je bilo uobicajeno i znacajno kasnije. I na ht-u. Ovisilo je znacajno i o kvaliteti modema. Od nekud se moralo poceti. Tako da ti je prica o uhljebima malo pretjerana.
16 godina
offline
Re: Danas se navršava 30 godina otkako je Hrvatska
Ajar kaže...

prilika za evociranje uspomena, polaganje vijenaca i mali sat povijesti. kako nije bilo alternatora, carnet je bio (morao biti) jedini "davatelj usluge". veza je pucala preko nekoliko puta dnevno. ako se uzmu u obzir tadašnje brzine, nisi mogao započeti išta suvislo a već "krc".

A jesi nadrobio...

U to doba (recimo, '93.), em je bilo malo korisnika (ja kad bi se spajao prvo bi gledao tko je spojen od poznatih), em su brzine bile najčešće 2.4 kbps (mene firma počastila s nevjerojatnih 4.8 kbps), tko je tražio account u pravilu bi ga i dobio, nešto "suvislo" i nije bio neki problem jer osim Gophera, Veronice, newsgroupa i skidanja s drugih servera na lokalni i nisi mogao nešto posebno raditi (a i kad bi pukla, terminal bi se brzo refreshao).

A ekipa je radila jako dobro, ne znam koliko je to "pucalo svima", ja nisam to nikad doživio iako sam se redovno spajao od '93.

2 godine
offline
Re: Danas se navršava 30 godina otkako je Hrvatska
psiho84 kaže...
Pucanje veze je bilo uobicajeno i znacajno kasnije. I na ht-u. Ovisilo je znacajno i o kvaliteti modema. Od nekud se moralo poceti. Tako da ti je prica o uhljebima malo pretjerana.

 Ma pusti ga, uvijek "nas" provocira, kao da mi ništa ne radimo. Osobito mi koji smo se zaposlili krajem 80-ih. Što smo mi ? Uhlebi ? Komunjare nas zaposlile, što ?!  Tko je "njega" zaposlio u prosvjeti ? Hladio je jaja tri mjeseca godišnje, a primao je plaću 

Osim toga, gdje god može popljuvati i reći "rvacka" on to redovito čini.

 

Takvima bih ja uzeo nezasluženu mirovinu koju im/mu je dala, ta "prokleta rvacka"

 

Lijepo provedite današnji dan, i sjetite se;

 

18. 11. Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje

Ante Gelo kaže; Hej..Drago,si čuo kako onaj mali loše svira bubanj.. Drago Laban kaže;.. Ma,neka svira. Bolje da svira, nego da krade.
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.11.2022 8:58 (Zaporožac).
16 godina
offline
Re: Danas se navršava 30 godina otkako je Hrvatska
ATX3
ATDP .......
Spajali se prek Srca i surfali na mocnih 14.4 kbit/s !!!!!
Prije toga se peglalo po BBSovima, BUG i Melcomp su bili onda za nas sa sjevera top of the pops.

Good ol sucky Times.
16 godina
offline
Re: Danas se navršava 30 godina otkako je Hrvatska
jozef kaže...
Mislim da nije još bilo Netscapea. Mosaic se koristio.

 

Ja sam koristio Lynx i Gopher

 

Account na Jagoru, Supra 2400

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.11.2022 9:19 (segregator).
14 godina
neaktivan
offline
Danas se navršava 30 godina otkako je Hrvatska spo

Sjećam se kao danas tog 17. studenog '92. Sa suzom u oku sam uključio svoj vjerni 386..

Nakon što je dialup odsvirao svoje, prvo što sam želio, jest pronaći knjigu predsjednika Republike

dr. Tuđmana u knjižnici sveučilišta u Santa Barbari... ah.. evo i sad mi suza suzu stiže.

 
0 1 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice