Od danas se izdaju nove osobne iskaznice, donosimo

poruka: 15
|
čitano: 15.101
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Od danas se izdaju nove osobne iskaznice, donosimo".
8 godina
offline
Od danas se izdaju nove osobne iskaznice, donosimo

Vijest "Od danas..." je objavljena u 23h, a ja sam 12 sati ranije pa veći dio dana proveo čekajući na izdavanje iste...

...i ne stigavši na red! 

 

Ali nije bilo uzalud: Odskeniraš QR code tiketa s redomata i onlajn "realtime" na  mobu pratiš kolliko je još stotina ispred tebe!
Tako da smo mi, ekipica, umjesto da pratimo konjske trke, proveli dan kafenišući i utrkivajući se virtualnim konjima MUPa. Džabe!
Jedan je pobijedio i čak došao na red (đubre), ali on je samo mijenjao prebivalište tako da se to ne pika.

Inače, ako imate nostalgiju za Mamićima koji su nekad "dugali" (švercali karte ispred kina), ozarit ćete se od sreće kad čujete da  ima bar jedan lik u MUPu (!) koji vam šutke priđe i tiho promrmlja "trebaš broj za osobnu?"... kunem se, Monty Python rides again!

Da, fora je i kad vidiš desinhronizaciju brojki "čekanja" na malim retro-led displejima ponad šaltera  i onih na glavnom fensi led displeju. "Real time" naravno ima i svoje kašnjenje, ali ajd, ne toliko.

 
12 2 hvala 0
16 godina
offline
Od danas se izdaju nove osobne iskaznice, donosimo

Putem mobilne aplikacije Certilia moći će se pristupiti servisu e-Građani, pri čemu će aplikacija omogućiti prijavu putem vjerodajnice visoke razinu sigurnosti (za što više neće trebati čitač kartica spojen na računalo).

Pa za aktivaciju opet treba čitač pametnih kartica...hmm

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Od danas se izdaju nove osobne iskaznice, donosimo

Zašto mi, građani ove države, moramo plaćati za osobne iskaznice? 

Naj mi ga mam deti, daj me prvo malo lubi...
Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Od danas se izdaju nove osobne iskaznice, dono
Montarinari kaže...

Zašto mi, građani ove države, moramo plaćati za osobne iskaznice? 

 

nije to ni meni jasno kolega. Plaćaš masne poreze na svakom koraku, ali šta god radiš kod državnih tijela moraš svejedno plaćati.

 

evo npr. autoceste, tko je bio investitor izgradnje autocesta? Ako se ne varam to su bili porezni obveznici Republike Hrvatske. I onda ti isti porezni obveznici moraju plaćati autocestu, ali masno. Aj da naplaćuju manje za auto hrvatskih tablica, ali ne, isto je i za mene i za švabu i čeha. Odvratno

 

 

15 godina
online
Od danas se izdaju nove osobne iskaznice, donosimo

Ova iskaznica iz članka ima veliku grešku, očigledno je da je trebalo pisati SPECIWOMAN.

 
5 0 hvala 0
7 godina
offline
Od danas se izdaju nove osobne iskaznice, donosimo

jel' to može skuplje malo, ove cijene su smiješne

zamisli penzioneru naplatiti 70... krvnih zrnaca vam hebem i 140 plastičnih boca

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.8.2021 9:36 (Louis Pluto).
 
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Od danas se izdaju nove osobne iskaznice, donosimo

 

I cijena su nabili sa 70 kn u 10 godina, na 200 kn u 10 godina sad jer će trebati svakih 5 godina čekati pred MUPom

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.8.2021 10:16 (bus).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Od danas se izdaju nove osobne iskaznice, dono

Mučilo me to dosta dugo pa sam dođao do zaključka donekle normalnog. Zato jer moraju od nečeg živjet oni koji tu cestu održavaju. I svi ostali uhljebi. Npr. autoput može biti besplatan kao i struja kao i voda nprr. svega ima u neogranicenim kolicinama, ali mi ljudi određujemo cijenu nečega, a li od čega ce hep i hc imat plaće od 10 k kuna. takav je sustav . Ili npr. dođeš u Nin i naplacuju parking u šumi prije plaže, ista ta šuma bi bila besplatna za ostavit auto da nije u blizni plaže ali tako je kako je, živimo u čudnom svijetu.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Od danas se izdaju nove osobne iskaznice, dono
gdje je šatorsko naselje za čekanje novih dokumenata? mislim tako da znam gdje kampirati 7 dana da predam zahtjev
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Od danas se izdaju nove osobne iskaznice, donosimo

"...dok osobe s navršenih 70 godina mogu po vlastitoj želji ishoditi osobnu iskaznicu sa ili bez identifikacijskog i potpisnog certifikata."

 

Znači, u tom slučaju (ako ne zatraže i potpisni certifikat), nam stariji ukućani ne budu mogli onlajn prepisati grunt kad im prislonimo vatreno oružje o čelo? 

 

(pitam za prijatelja.)

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.8.2021 13:12 (fer-de-lance).
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Od danas se izdaju nove osobne iskaznice, donosimo

pfu! još mi vrijedi do lipnja 2022. taman dok prođe stampedo. svi sad navalili k'o da je badava i još mlate tko neće. odmah se vidi naprdak podstanarstva u eu. @ß&#@ ti državu biometrijsku. na proplanku. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Od danas se izdaju nove osobne iskaznice, dono
goran022 kaže...

Mučilo me to dosta dugo pa sam dođao do zaključka donekle normalnog. Zato jer moraju od nečeg živjet oni koji tu cestu održavaju. I svi ostali uhljebi. Npr. autoput može biti besplatan kao i struja kao i voda nprr. svega ima u neogranicenim kolicinama, ali mi ljudi određujemo cijenu nečega, a li od čega ce hep i hc imat plaće od 10 k kuna. takav je sustav . Ili npr. dođeš u Nin i naplacuju parking u šumi prije plaže, ista ta šuma bi bila besplatna za ostavit auto da nije u blizni plaže ali tako je kako je, živimo u čudnom svijetu.

 

ma sve je to meni jasno, ali autocesta je baš specifična. Dakle mi smo ju platili, porezni obveznici RH, i onda moramo plaćati da ju koristimo. Još košta ko sv. Petra kajgana. Da je tu došao neki šeik i on izgradio autocestu i mi njemu plaćamo vožnju to bi i shvatio. 

 

Recimo u Srbiji se naplaćuje autocesta jeftnije za vozila sa srpskim tablicama. Za strance je skuplje. A ja idem na more i oderu me jednako ko i Čeha koji je prvi put tu izvirio, nema veze s ničim. 

 

 

16 godina
offline
Re: Od danas se izdaju nove osobne iskaznice, dono
Cansee kaže...
Recimo u Srbiji se naplaćuje autocesta jeftnije za vozila sa srpskim tablicama. Za strance je skuplje. A ja idem na more i oderu me jednako ko i Čeha koji je prvi put tu izvirio, nema veze s ničim. 

To kod nas ne smiju, jer doktorina EU je da su svi građani EU jednaki (neovisni u kojoj zemlji članice se nalaze).
No mogli bi drugima, non EU naplačivati. Ali zašto, kad mogu svojim ljudima naplatiti cijele godine.
Da HAC imalo razmišlja o ičemu (zajedno sa 2200 svojih "zaposlenih"), odavno bi uveli vinjete, otpustili višak od 70% uhljeba u HAC-u, i najednom bi putovanje autocestom bilo "normalno", a imali bi novaca za održavanje, ali i gradnju novih cesta.

To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering. Friedrich Nietzsche
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.8.2021 3:00 (gkelekov).
3 godine
neaktivan
offline
Od danas se izdaju nove osobne iskaznice, donosimo

Ma joooj, taj AKD je zesca smijurija...nadam se da im sad funkcionira normalno a ne da moras imat extra instaliran "firefox" koji btw. moras jos extra podesavat.

Nekom tko je malo bolje informaticki pismen, to nece biti problem. Al netko tko koristi komp za word i surfanje, bome ce bit...

Kod ovog dijela: "Za prijavu u e-Građane umetnite svoju elektroničku osobnu iskaznicu u čitač i odaberite identifikacijski certifikat." - trebao bi iskociti prozor, gdje odaberes certifikat i potvrdis prijavu.

Nikad mi taj "prozor" nije iskocio. Sve mi je podeseno i dozvoljeno, znaci nije bilo nikakve blokade.

Chrome i Safari 0 bodova, da bi mi ekipa iz AKD javila kao da skinem "Firefox". LOL....wtf. ???? Kaj ako ne zelim koristiti "firefox" i bok ??? Pa to treba raditi na svakom browseru a ne samo na jednom...

Onda sam u "firefoxu" morao "učitati pkcs 11 modul" i nakon toga je radilo. Al onak, to moji starci nebi znali podesiti i ne samo oni, gro ekipe mojeg godista...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Od danas se izdaju nove osobne iskaznice, donosimo

Lako ako ti kazu da zamjenis browser. Ja frendu pomagao sa MacBooka prijaviti novorodence :D Koje je to veselje. Tjedan dana dopisivanja sa AKD supportom.

Njihov stav da je Mac podrzan. Salju linkove koji nemaju veza sa tim sto ih pitas. Da bi kasnije na Forumu Jabucnjak nasao da to ne radi na Macu jer nisu dobro napisali drivere :D Tako je bilo prije godinu dana. Ali sumnjam da je iko to popravio do sada...

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice