Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što sada?

poruka: 284
|
čitano: 44.951
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što sada?".
14 godina
offline
Re: Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što s

XI zapovijed - ne citiraj posta ihuševa !

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što sada?

kak nema podršku?! ne samo ja, već i gomila koju poznajem podržavaju ga u potpunosti. čak i navijaju za nj.

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što s

da parafraziramo naslov starije crnogorske serije:

 

WIndows 7 još nije umra, a ka' će - ne znamo !

Ju je je? Je ju je!
16 godina
offline
Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što sada?

Upravo FSF objavio peticiju kojom se traži da Win7 postane free software.

 

https://www.fsf.org/windows/upcycle-windows-7

 

 

Odlična ideja, ali teško da će proći.

Svemir.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što s
PaleRider kaže...

Upravo FSF objavio peticiju kojom se traži da Win7 postane free software.

 

https://www.fsf.org/windows/upcycle-windows-7

 

 

Odlična ideja, ali teško da će proći.

Microsoft na tom potezu samo može izgubiti i to poprilično;

  • objavom koda Windowsa 7, automatski je objavljena i većina koda Windowsa 10
  • ljudi bi prešli nazad na Windows 7, propao bi Microsoftov plan da su sva računala na Windows 10
  • Microsoft bi izgubio dio zarade jer bi Windows 7 i dalje bio podržan i postao skroz besplatan za korištenje
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.1.2020 18:07 (Marko :D).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što s
Marko :D kaže...
PaleRider kaže...

Upravo FSF objavio peticiju kojom se traži da Win7 postane free software.

 

https://www.fsf.org/windows/upcycle-windows-7

 

 

Odlična ideja, ali teško da će proći.

Microsoft na tom potezu samo može izgubiti i to poprilično;

  • objavom koda Windowsa 7, automatski je objavljena i većina koda Windowsa 10
  • ljudi bi prešli nazad na Windows 7, propao bi Microsoftov plan da su sva računala na Windows 10
  • Microsoft bi izgubio dio zarade jer bi Windows 7 i dalje bio podržan i postao skroz besplatan za korištenje

 Mislim da nisu mislili na open source software, već samo free. Nema šanse da MS pusti svoj izvorni kod.

13 godina
offline
Re: Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što s
mzopg kaže...
Marko :D kaže...
PaleRider kaže...

Upravo FSF objavio peticiju kojom se traži da Win7 postane free software.

 

https://www.fsf.org/windows/upcycle-windows-7

 

 

Odlična ideja, ali teško da će proći.

Microsoft na tom potezu samo može izgubiti i to poprilično;

  • objavom koda Windowsa 7, automatski je objavljena i većina koda Windowsa 10
  • ljudi bi prešli nazad na Windows 7, propao bi Microsoftov plan da su sva računala na Windows 10
  • Microsoft bi izgubio dio zarade jer bi Windows 7 i dalje bio podržan i postao skroz besplatan za korištenje

 Mislim da nisu mislili na open source software, već samo free. Nema šanse da MS pusti svoj izvorni kod.

Točno, oni traže da bude free software. Ako klikneš na poveznicu na njihovoj stranici, ista se vodi na GNU stranicu What is free software? koja govori sljedeće;

 

“Free software” means software that respects users' freedom and community. Roughly, it means that the users have the freedom to run, copy, distribute, study, change and improve the software. Thus, “free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free beer”. We sometimes call it “libre software,” borrowing the French or Spanish word for “free” as in freedom, to show we do not mean the software is gratis.

A program is free software if the program's users have the four essential freedoms:

– The freedom to run the program as you wish, for any purpose (freedom 0).
– The freedom to study how the program works, and change it so it does your computing as you wish (freedom 1). Access to the source code is a precondition for this.
– The freedom to redistribute copies so you can help others (freedom 2).
– The freedom to distribute copies of your modified versions to others (freedom 3). By doing this you can give the whole community a chance to benefit from your changes. Access to the source code is a precondition for this.

Drugim rječima, oni ne žele samo da Windows 7 bude besplatan; oni traže i pristup kodu da ga mogu pokretati, distributirati, proučavati, promijeniti i poboljšati, dakle, otvoreni kod.
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.1.2020 19:01 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što s
Marko :D kaže...
PaleRider kaže...

Upravo FSF objavio peticiju kojom se traži da Win7 postane free software.

 

https://www.fsf.org/windows/upcycle-windows-7

 

 

Odlična ideja, ali teško da će proći.

Microsoft na tom potezu samo može izgubiti i to poprilično;

  • objavom koda Windowsa 7, automatski je objavljena i većina koda Windowsa 10
  • ljudi bi prešli nazad na Windows 7, propao bi Microsoftov plan da su sva računala na Windows 10
  • Microsoft bi izgubio dio zarade jer bi Windows 7 i dalje bio podržan i postao skroz besplatan za korištenje

 -open ili free .. ne miješati pa ni cijena od nula kuna ne znači isto...

 

-to se već bezbroj puta tražilo, uvjek isti odgovor, ne.

nema zastare i sl. nego vlasnička prava kao i copyriht, kompanije itd. dok postoji i posluje nitko bez izičite dozvole ne može baš ništa s vlasničkim softwareom, tj sve što bi netko radio = piraterija i sl. odnosno, jedino da mu se promjeni status iz komercijalnog u free-foss a to neće. Semantika no i pravna realnost, tj može sad tebi billy.gates pokloniti win licencu (originalni dvd..) ali to nije free, tj nije stvar plaćenog izosa. Free je slobodan soft, ovo je neslobodan (vlasnički). Svaka distribucija bi time bila piraterija itd.

-nešto sasvim drugo je .. pa sad kao hipotetski.. sve što je starije od 10 godina može se koristiti bez ikavih računa-R1.. jer toliko ih zakonom firme moraju čuvati, dok kućni korisnik ne mora nikad nikome dokazivati kupnju računom (nakon izlaska iz trgovine možeš račun baciti). Ako nema drugog djela (piraterija=crack/distribucija=torrent..) tad nema pravne osobe bilo kako to braniti ili kažnjavati, tj koristiti možeš jednako kao free-đabe, bez dokazivanja kupnje, samo pri tome ne smiješ kršiti ostale zakone npr torentom pribaviti install jer si tad prekršio kazneni zakon-distributer-pirat... ili koirstiti neki aktivator-loader-crack .. jer to je stvar zakona, copyrighta i autorskih-vlasničkih prava i svako modificiranje koje ne odobri vlansik je zabranjeno-kažnjiovo.

-to se neće mijenjati jer bi tad izgubili i trenutnu-važnu zaštitu, tj soft kao roba je rizičan, tj lako se kopira-umnoži i jedino što te štiti je upravo zakon kakav je.. i to ni jedna soft firma (ili patenti-licence) neće dozvoliti nikada. Ne da je problem billiju podijeliti npr milion licenci za dos-win7.. nego nikad neće komercijala posatati free. .. odnosno, hoće, tj roadmap MSa koji ostavuju, tj free/đabe soft ali naplata usluge, mjesečno/godišnje jednako kao što plaćaš npr mobitel. To je sveti gral soft industrije, beskonačno naplaćivanje vs jednokratna prodaja licence.

+ wintelova igra uz pomoć OEMa za bios tj umjetnu nekompatibilnost x86 platforme koja onemogućava install starijeg OSa na novi HW, npr sve starije od win10, ali pri tome ne smiju ometati npr linux (ili macos..) jer bi opet pale sudske tužbe i kazne.. dok ih za ovo onemogućavanje može tužiti samo MS koji to radi pa i da želi ne može sam sebe tužiti :)

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što s
PaleRider kaže...

Upravo FSF objavio peticiju kojom se traži da Win7 postane free software.

 

https://www.fsf.org/windows/upcycle-windows-7

 

 

Odlična ideja, ali teško da će proći.

Prije će proći peticija da ne samo 8-mu sezonu GoT-a snime kompletnu, nego cijeli GoT iznova sa istom glumačkom postavkom. Ne sisaju vesla ljudi u MS-u.

Što bi rekao ihush i cijena od 0 kuna ne znači da je bespaltno. Npr: kupite 2 para patika, treći dobijate gratis. Logika mi kaže da ako želim da dobijem gratis patike, trebam da žicam kupce da dvoje kupe zajedno patike a ja da dobijem treće gratis - što u stvarnom životu u očima tih prva dva kupca izgledam kao prosijak.

MS ako i nekada bude davao besplatne Windowse sigurno će ostale garne MS produkata [Azure, Cloud , Office 365 itd itd] biti tako napredne da pokrivaju trošak daljnjeg razvoja Windowsa. A za sada je to samo u okviru ovih bezveze kometara.

I ne znam koji đavo uopće radite sa tim Windowsom 7. Sve nekakve komponente sa Ryzen od 200 jezgri, neke XT grafičke na - Windowsu starom desetljeće.
Bojite se da vam novi Edge ne šalje cijele URL-ove MS-u a tamo će tačno jedan stručnjak biti za npr PaleRider-a da pregeldava njegove URL-ove. Da nije smiješno bilo bi, ma ne bi bilo ni žalosno.
Pa ona Kmeeeeeee... MS mi šalje telemetriju. Kmeeeeee... alukapica mi se poderala.... Kmeeeeee.. 

Mislim izvini kolega što sam tebe citirao ali ovo se ne odnosi na tebe. Meni su i bogu i a i narodu vjerujem dojadili juzeri koji kada izađe Windows 2030. kukat će za Windowsom 10.

PS: neki dan kao što rekoh morao sam staviti Windows 7 (iako je laptop pravljen za Windows 8) Ne zato što sam morao, nego mi dojadilo da popravljam druge greške na HP-ovom laptopu G650 mislim. Ostavio preko 15 sati za Free uslugu (ajde rođak je bez posla). Windows 10 mu pokupio sve drivere a on zabrljao sa aktivacijom + pokupio kriptovirus (pričao sam tko mi prati postove) a na Windows 7 mamu mu, morao sam skontati da ima generičke VGA drivere Intel. Skinuo drivere i svaki FHD pa i QHD radi kao podmazan.

12 godina
offline
Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što sada?

Već dugo sam na Win 10.

I neki dan sam imao prilike slagati Win 7 na dva stara računala.

Eh, bolje da mi je sedmica ostala u lijepom sjećanju, nego da sam opet radio na njima.

Vizualno natrpano i šareno, problemi sa driverima - dulje sam ih tražio nego je trajala instalacija Windowsa. Vlasnik me zamolio da mu instaliram neke aplikacije koje je vidio na Win storeu koji naravno ne postoji na Win 7....

I sve mi izgleda sporije nego na Win 10, valjda zbog grafike i dizajna sučelja...

 

Naravno, sve sam sredio, Win rade savršeno... ali su stvarno meh... nema stvari zbog koje bi me uhvatila nostalgija...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što s
CyberDemonVZ kaže...

Eh, bolje da mi je sedmica ostala u lijepom sjećanju, nego da sam opet radio na njima.

 

Yep... nikad se nemojte vracati starim ljubavima ako zelite da vam ostanu u lijepom sjecanju

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što s
CyberDemonVZ kaže...

Već dugo sam na Win 10.

I neki dan sam imao prilike slagati Win 7 na dva stara računala.

Eh, bolje da mi je sedmica ostala u lijepom sjećanju, nego da sam opet radio na njima.

Vizualno natrpano i šareno, problemi sa driverima - dulje sam ih tražio nego je trajala instalacija Windowsa. Vlasnik me zamolio da mu instaliram neke aplikacije koje je vidio na Win storeu koji naravno ne postoji na Win 7....

I sve mi izgleda sporije nego na Win 10, valjda zbog grafike i dizajna sučelja...

 

Naravno, sve sam sredio, Win rade savršeno... ali su stvarno meh... nema stvari zbog koje bi me uhvatila nostalgija...

Realno Windows 10 izgleda kao truli panj, pa ak se tebi ne sviđa Windows 7 Aero prozirno sučelje to je druga priča.To je stvar ukusa, hm sporost pa nema govora ako imaš bilo kakav ispravan današnji SSD+da Windows 7 nije smrdan.

 

 

Kaj se tiče ovog zelenog, kruške i jabuke dobro da nije htio da mu instaliraš "Piratski Linux" na Windows 10.Ak nekaj nije dizajnirano za određeni OS, onda je to ok i normalno takva je situacija.

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
12 godina
offline
Re: Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što s

Ne.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Re: Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što s
rambox kaže...
* * *

Realno Windows 10 izgleda kao truli panj, * * *

Ne izgleda kao truli panj. Naštimaš sebi sve kako želiš i izgleda kao apoteka. Pogotovo Start meni hoćeš tri ili četiri reda velikih kockica. No problem. Sortišra uredske alate, (ja mrežne), Creativne i palac na Win tipki + jedan klik miša otvara sve. Ili palac na Win pa kucaš. Win + D otvaranje i zataranje desktopa.
za razliku od Start menija iz 7 gdje skrolaš do sutra, ovaj je kao svemirski brod. A ako ti se ne sviđa veliki start meni svaku stavku unpin from desktop i riješen problem. 100 Puta mi je lakše palcem (lijevim) stisniti Win tipku i ukucati Disk i sa desne strane već mi se pojavi Pokreni kao administrator. Pola sekunde posla za razliku od stare 10-tke a o 7-mi da i ne govorim.

Ne znam koji vam je đavo oko start menija u Windows 10. Probajte ga koristiti onako kako su developeri zamislili - mnogo je jednostavnije.

A i te linkove koje stavljaš već sa mjednom rekao. Ne postoji tema ili nešto što se ne može danas naći na nekom linku. Windows 7 Star meni fenomenalan - naći ćeš. Windows 10 star meni fenomenalan - naći ćeš.

Puno vike oko ničega.

PS: jedino što mi nedostaje na Win 10 je stara tema  tj. sučelje Windowsa 2000. Ali svijet je krenuo nekim "tamnim temama". Seri ga. Windowsi k'o windowsi, adaptiramo se na njima barem ja od Win 3.11.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice