Od danas novi tipovi električnih vozila u EU moraj

poruka: 28
|
čitano: 7.348
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Od danas novi tipovi električnih vozila u EU moraj".
15 godina
neaktivan
offline
Od danas novi tipovi električnih vozila u EU moraj

Očekivao sam zvuk kao od Artu Ditu, ali ima vremena da se sjete.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Od danas novi tipovi električnih vozila u EU moraj

ma ionako sad viša klasa ima "popeglani", sintetički zvuk, sad će to snimati i imat ćeš 60kW elektro motor s zvukom V8....

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
2 2 hvala 0
15 godina
offline
Od danas novi tipovi električnih vozila u EU moraj

eo i hrvatskog prijedloga za ozvučenje: 

 

 

alternativno - kao nekad: ispred auta trči prekvalificirani doktor znanosti s burze (za 20 novaca po satu) i maše zvoncem urlajući "bježite, ljudi, ide auto!" 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.7.2019 13:10 (Ajar).
Moj PC  
4 4 hvala 0
14 godina
offline
Od danas novi tipovi električnih vozila u EU moraj

Treba na auto ugraditi zvonce od bicikla, i sve 5 :)

Lack of money is the root of all evil. George Bernard Shaw
 
8 0 hvala 0
8 godina
offline
Od danas novi tipovi električnih vozila u EU moraj

Treba onaj ringtone od starih  Nokia

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Od danas novi tipovi električnih vozila u EU moraj

s obzirom kako ljudi voze, kako se parkiraju i općenito rvackom "uljudbom" u zadnjih 20-ak godina, meni stavite kao prateći zvuk, uspješnicu Leta 3, s albuma "Bombardiranje Srbije i Čačka", 14. pjesmu:

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
3 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Od danas novi tipovi električnih vozila u EU m
Ajar kaže...

eo i hrvatskog prijedloga za ozvučenje: 

 

 

alternativno - kao nekad: ispred auta trči prekvalificirani doktor znanosti s burze (za 20 novaca po satu) i maše zvoncem urlajući "bježite, ljudi, ide auto!" 

 Ja bi ovaj:

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Od danas novi tipovi električnih vozila u EU m
Ja ne vidim problem u tome. Ionako iz svakog drugog kreste cajke...
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
8 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Od danas novi tipovi električnih vozila u EU m
Sale_ds kaže...
Ja ne vidim problem u tome. Ionako iz svakog drugog kreste cajke...

 Pa eto, kad netko kaže da cajke nisu dobre za djecu.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Od danas novi tipovi električnih vozila u EU m
*udah*bzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz*udah*bzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzijummmmmm
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Od danas novi tipovi električnih vozila u EU moraj




Moj PC  
8 0 hvala 0
14 godina
offline
Od danas novi tipovi električnih vozila u EU moraj

dolje buka

dabogda život u gradovima bio bezšuman

 
5 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Od danas novi tipovi električnih vozila u EU m
Svaki zvuk bi triba biti prilagođen podneblju....recimo kod nas u dalmaciji snime glasanje tovara(magarca)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
7 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Od danas novi tipovi električnih vozila u EU m
Fino limenku zavezat i problem rijesen
 
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Od danas novi tipovi električnih vozila u EU m
Danasnji benzinci su u leru i na niskim okretajima toliko tihi da sam se vise puta zacudio kako to nije elektricni auto.

Zvuk pri voznji unazad jos da, ali za sve aute. No ovo za umjetnu buku u kretanju unaprijed, ne.
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Od danas novi tipovi električnih vozila u EU moraj

Uvođenje obaveznog zagađenja bukom je birokratsko rješenje, ali da su tiha vozila opasnost - jesu. Vozim hibrida i već mi se nekoliko puta dogodilo da mi pješaci (i stariji i mlađi i djeca) izlete pred auto ne gledajući, jer me nisu čuli. Na sreću, hibrid je nečujan samo pri malim brzinama pa nije bilo velike opasnosti. I samome mi je trebalo neko vrijeme da se sjetim kako me se ne čuje i da shvatim zašto mi "idioti" hodaju ispred auta. Neobično svakako, trebat će svima vremena da se naviknu gledati oko sebe, a ne se isključivo oslanjati na sluh.

 

I povezano s tim, jedna dobra fora Billa Mahera, nešto kao vijesti iz budućnosti:

 

Onima kojima se nešto i može objasniti ne treba ništa niti objašnjavati. Onima kojima sve treba objašnjavati ionako se ništa ne može objasniti.
 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Od danas novi tipovi električnih vozila u EU m
izith kaže...

Uvođenje obaveznog zagađenja bukom je birokratsko rješenje, ali da su tiha vozila opasnost - jesu. Vozim hibrida i već mi se nekoliko puta dogodilo da mi pješaci (i stariji i mlađi i djeca) izlete pred auto ne gledajući, jer me nisu čuli. Na sreću, hibrid je nečujan samo pri malim brzinama pa nije bilo velike opasnosti. I samome mi je trebalo neko vrijeme da se sjetim kako me se ne čuje i da shvatim zašto mi "idioti" hodaju ispred auta. Neobično svakako, trebat će svima vremena da se naviknu gledati oko sebe, a ne se isključivo oslanjati na sluh.

 

I povezano s tim, jedna dobra fora Billa Mahera, nešto kao vijesti iz budućnosti:

 

 Šta voziš?

16 godina
offline
Re: Od danas novi tipovi električnih vozila u EU m

Aurisa, 2014. g.

Onima kojima se nešto i može objasniti ne treba ništa niti objašnjavati. Onima kojima sve treba objašnjavati ionako se ništa ne može objasniti.
16 godina
offline
Od danas novi tipovi električnih vozila u EU moraj

Birokrati nesposobni koji žive u predgrađima, pa ne znaju što je buka u gradu, ili na avenijama (zna biti nesnosno, nema šanse da imaš otvoren prozor).


I onda dođu električna vozila i hibridi koji će smanjiti buku za 10 puta, i naravno to maknu.
Jer su opasni. Jer im je netko reko da su opasni.
Opasni su debilima koji pretrčavaju cestu bez da gledaju (jer tipkaju na mobitel ili navijaju muziku na slušalice da ništa ne čuju) i vjerovatno niti jednog ta buka ne bude spasila (jer ti isti i pod kreštave dizelaše podlete).

Da su razmišljali o sigurnosti naredili bi da svi elektro auti i hibridi moraju imati senzore za prepoznavanje ljudi i kada zaključe da su pješaci blizu onda mogu puštat takav neki zvuk, iz predostrožnosti.
Kome treba na otovrenoj cesti ili autocesti da buči bezveze.

To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering. Friedrich Nietzsche
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Od danas novi tipovi električnih vozila u EU m
izith kaže...

Aurisa, 2014. g.

 Zadovoljan?

 

Oprostite što spamam temu ali Corrola 2.0 Hybrid mi je u užem izboru za kupovinu.

16 godina
offline
Re: Od danas novi tipovi električnih vozila u EU m

Prezadovoljan, preporučujem!

Onima kojima se nešto i može objasniti ne treba ništa niti objašnjavati. Onima kojima sve treba objašnjavati ionako se ništa ne može objasniti.
15 godina
neaktivan
offline
Od danas novi tipovi električnih vozila u EU moraj

Kako vozim Aurisa Hibrida glasam za Alah Akbar i zvuk AK47... Da rakrcim nekada lakse pjesake :)

 
1 0 hvala 0
15 godina
online
Od danas novi tipovi električnih vozila u EU moraj

Ovo bi bio idealan zvuk:

 

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Od danas novi tipovi električnih vozila u EU moraj

OK, ali meni je jedna druga stvar na pameti:

 

zašto ne postoji generator zvuka za upozorenje za životinje? pred dvadesetak godina sam u Madžarskoj našao par zviždaljki koje sam nalijepio na odbojnik Škodilaka i koje su deklarirane da pri 50 km/h  alarmiraju životinje do 400 m...

 

i mogu reći da kad sam vozio s njima, viđavao sam da se mačke "pričepe" uz tlo, psi se sklone u stranu i obji se ogledaju... nikada mi nije iskočila srna (koje svako malo sad moram plašiti trubom da mi ne iskoče pred auto)....

 

Zašto se to ne ugradi obavezno u sve nove aute ?

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.7.2019 14:03 (Stric_Jura).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Od danas novi tipovi električnih vozila u EU m
Stric_Jura kaže...

OK, ali meni je jedna druga stvar na pameti:

 

zašto ne postoji generator zvuka za upozorenje za životinje? pred dvadesetak godina sam u Madžarskoj našao par zviždaljki koje sam nalijepio na odbojnik Škodilaka i koje su deklarirane da pri 50 km/h  alarmiraju životinje do 400 m...

 

i mogu reći da kad sam vozio s njima, viđavao sam da se mačke "pričepe" uz tlo, psi se sklone u stranu i obji se ogledaju... nikada mi nije iskočila srna (koje svako malo sad moram plašiti trubom da mi ne iskoče pred auto)....

 

Zašto se to ne ugradi obavezno u sve nove aute ?

 Kako bi tebi bilo živjet da svaki auto na sebi ima priljepljene dvije žviždaljke koje se čuju do 400m?

14 godina
offline
Od danas novi tipovi električnih vozila u EU moraj

ako preživim taj dan, a da me balavi krkan u zlorabljenom BMWu u zalegnutom položaju sjedala, zalizan gelom, s nekom cajkačom na mukama koja se ori uz spuštene prozore, ne različi po asfaltu, hvala na pitanju, dobro...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Od danas novi tipovi električnih vozila u EU m
Stric_Jura kaže...

ako preživim taj dan, a da me balavi krkan u zlorabljenom BMWu u zalegnutom položaju sjedala, zalizan gelom, s nekom cajkačom na mukama koja se ori uz spuštene prozore, ne različi po asfaltu, hvala na pitanju, dobro...

 Iritantno, vidiš, a sad zamisli da je svaki auto takav, a ne jedan na 10000.

14 godina
offline
Od danas novi tipovi električnih vozila u EU moraj

pa za balave krkane u zlorabljenom BMWeju postoji Zolja, ne?

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice