Curve - fintech koji omogućava plaćanje telefonom

poruka: 34
|
čitano: 12.825
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Curve - fintech koji omogućava plaćanje telefonom ".
13 godina
offline
Curve - fintech koji omogućava plaćanje telefonom

Koristi li tko? Kakva su iskustva? Budući da sam na Erste koji nema ni google pay ni ništa, mislim da bi ovo dobro došlo...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Curve - fintech koji omogućava plaćanje telefonom

Plati k**ve sa Curve. Eto super reklame.

 

Sve u svrhu manjeg kontakta, a nakon što platiš, samo možeš gledati. Socijalna distanca, jel' tako?

Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Curve - fintech koji omogućava plaćanje telefo
snake44 kaže...

Koristi li tko? Kakva su iskustva? Budući da sam na Erste koji nema ni google pay ni ništa, mislim da bi ovo dobro došlo...

 ja koristim, zadovoljan sam

 

kartica je free i brzo stigne

 

natrpao sam unutra vivid, wirex i revolut, na klik u aplikaciji biram koja ce se teretiti...

 

ak ideš prek invajta dobiješ 5 funti, nije nešto al nije ni za bacit

13 godina
offline
Re: Curve - fintech koji omogućava plaćanje telefo
Također koristim, super stvar.

Od nedavno podržava i Diners, otprije Vise i Master tako da je sve pokriveno(pa i kreditne kartice).

Odlično za kontrolu/preraspodjelu troškova, postoji i opcija back in time gdje možeš prebaciti postojeći trošak na drugu karticu(treba 2-3 dana da povrat love na prvu karticu sjedne).

Isto tako super ako dijeliš zajednički račun s nekime, ja udaram preko GPaya a žena fizičku karticu pegla i ljubav cvijeta.
 
0 0 hvala 0
Curve - fintech koji omogućava plaćanje telefonom

Disney Plus ne radi u HR, to se može zavarati preko VPNa, međutim za plaćanje treba kreditna kartica koja je iz USA. Da li ova curva omogućava da je virtualna kartica koju nudi iz USA?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Curve - fintech koji omogućava plaćanje telefo
Ne.
Moja kartica ima britanski BIN, dok nove koje šalju mislim da imaju HR BIN. Dobiješ jednu fizičku karticu, u sklopu aplikacije imaš samo uvid u podatke od nje. Nije moguće dodavati nove virtualne kao npr. na Revolutu.
16 godina
offline
Re: Curve - fintech koji omogućava plaćanje telefo
Naplaćuje li curve podizanje keša sa pbz bankomata (ak se stavi PBZ kartica na curve) i koji su limiti?
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Curve - fintech koji omogućava plaćanje telefonom

Znaci sve isto kao i gpay gdje biram ili pbz visa ili revolut

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Curve - fintech koji omogućava plaćanje telefonom

Pozdrav.

 

Da li netko koristi ovo čudo na Huawei mobu, tj. radi li bezkontaktno plaćanje. Imam Visa karticu na ZABI pa me zanima.

 

Tnx. :)

 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Curve - fintech koji omogućava plaćanje telefo
kule kaže...

Pozdrav.

 

Da li netko koristi ovo čudo na Huawei mobu, tj. radi li bezkontaktno plaćanje. Imam Visa karticu na ZABI pa me zanima.

 

Tnx. :)

 Meni ne radi, dodao Revolut karticu i mogu je spojiti samo na GPay kojeg ne mogu koristiti. Bilo je price da se moze koristiti CurvePay za beskontaktno za Huawei mobitele koji ne mogu koristiti GPay ali to nije tako u mom slučaju 

15 godina
offline
Re: Curve - fintech koji omogućava plaćanje telefo
qwertYxoZ kaže...
kule kaže...

Pozdrav.

 

Da li netko koristi ovo čudo na Huawei mobu, tj. radi li bezkontaktno plaćanje. Imam Visa karticu na ZABI pa me zanima.

 

Tnx. :)

 Meni ne radi, dodao Revolut karticu i mogu je spojiti samo na GPay kojeg ne mogu koristiti. Bilo je price da se moze koristiti CurvePay za beskontaktno za Huawei mobitele koji ne mogu koristiti GPay ali to nije tako u mom slučaju 

 Dakle, ne postoji za sada nikakva alternativa što se tiče bezkontaktnog plaćanja? :/

14 godina
offline
Re: Curve - fintech koji omogućava plaćanje telefo

Na stranici

 

HUAWEI AppGallery - Curve

 

stoji komentar stanovitog g. Novakovića:

 

Miroslav Novaković
10/29/2021, 15:43
Great alternative for Google Pay...NFC payments working great in Croatia.

 

15 godina
offline
Curve - fintech koji omogućava plaćanje telefonom

Hmmm... po ovome bi Curve Pay trebao raditi...

 

https://help.curve.com/en_us/what-is-curve-pay-Skw9tMH7K

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Curve - fintech koji omogućava plaćanje telefonom

Samo da remiziram ovo...

 

Dakle, dobije se jedna MasterCard kartica na koju povežeš sve svoje kreditne kartice, dakle, stavim svoje Zabine Visa i MasterCard karticu i sve plaćam preko mobitela tako da biram na aplikaciji kojom želim platiti...

 

Da li ja mogu fizički plaćati s tom jednom karticom (i ako da, kako odabirem kojom karticom želim platiti?)?

 

I što je sa bankomatima? Novac podižem normalno?  

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Curve - fintech koji omogućava plaćanje telefo

Koristim Visu od PBZ-a i radi mi beskontaktno plaćanje preko Huawei P40 Pro preko Curvea.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.11.2021 8:41 (Command Prompt).
13 godina
offline
Re: Curve - fintech koji omogućava plaćanje telefo

Prva dva pitanja, da, radi tako kako si napisao...

Što se tiče bankomata, neki naplaćuju proviziju, neki ne, sad ne znam točno, treba provjeriti.

7 godina
offline
Re: Curve - fintech koji omogućava plaćanje telefo
kule kaže...

Samo da remiziram ovo...

 

Dakle, dobije se jedna MasterCard kartica na koju povežeš sve svoje kreditne kartice, dakle, stavim svoje Zabine Visa i MasterCard karticu i sve plaćam preko mobitela tako da biram na aplikaciji kojom želim platiti...

 

Da li ja mogu fizički plaćati s tom jednom karticom (i ako da, kako odabirem kojom karticom želim platiti?)?

 

I što je sa bankomatima? Novac podižem normalno?  

Da, staviš sve kartice + loyalty (btw ide i covid19 potvrda)

Da, u app odabereš koja je kartica aktivna a ista je onda aktivna na fizičkoj kao i Gpay, ApplePay + GoBack in Time fora

Da, uz naknadu od 2% preko 200GBP (mjesečno) i odnosi se na svu gotovinu po tvom curve računu (ne pojedinoj kartici)

11 godina
online
Re: Curve - fintech koji omogućava plaćanje telefo
Command Prompt kaže...

Koristim Visu od PBZ-a i radi mi beskontaktno plaćanje preko Huawei P40 Pro preko Curvea.

 Znaci na Revolut karticu ne mozes spojiti CurvePay ali na PBZ mozes? hmmm

13 godina
offline
Re: Curve - fintech koji omogućava plaćanje telefo
qwertYxoZ kaže...
Command Prompt kaže...

Koristim Visu od PBZ-a i radi mi beskontaktno plaćanje preko Huawei P40 Pro preko Curvea.

 Znaci na Revolut karticu ne mozes spojiti CurvePay ali na PBZ mozes? hmmm

 Za Revolut ne znam, nisam probao...

EDIT: Evo dodao i Revolut na CurvePay bez problema... Ja ne znam što tebi pravi problem... 

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.11.2021 16:02 (Command Prompt).
11 godina
online
Re: Curve - fintech koji omogućava plaćanje telefo
Command Prompt kaže...
qwertYxoZ kaže...
Command Prompt kaže...

Koristim Visu od PBZ-a i radi mi beskontaktno plaćanje preko Huawei P40 Pro preko Curvea.

 Znaci na Revolut karticu ne mozes spojiti CurvePay ali na PBZ mozes? hmmm

 Za Revolut ne znam, nisam probao...

EDIT: Evo dodao i Revolut na CurvePay bez problema... Ja ne znam što tebi pravi problem... 

 Evo ne znam ni ja, pisao sam im prije 5 dana jos nisam dobio dogovor :)

15 godina
offline
Curve - fintech koji omogućava plaćanje telefonom

Evo, danas sam obavio prvu kupnju u Sparu i NFC plaćanje je prošlo bez problema... 

 

Imam Huawei P40, ZABA banka sa Visa karticom preko Curvepaya...

 

Dakle, treba još stići fizička kartica poštom, nju aktiviram u aplikaciji i nju mogu koristiti kao defaultnu? Još bih dodao MasterCard da mi bude backup...

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Curve - fintech koji omogućava plaćanje telefonom

Curve je wallet i njega koristiš umjesto novčanika. U appu mijenjaš karticu terećenja, a Curve card dodaš ili u Gpay ili Apple pay ili plaćanje radiš Curve karticom. Tečaj im je bolji od banke, ali nijansu lošiji od Revoluta, pa ako ne želiš da ti tvoja banka radi konverziju kod narudžbi iz inozemstva, klikneš na karticu i u opcijama podesiš da je terećenje kartice u kn (u valuti koju želiš) i tada Curve radi transakciju (EU-HRK). Isprobano i radi bez greške. Ovo zadnje vrijedi za sve narudžbe iz inozemstva - naručivao sam iz Poljske, Njemačke, Španjolske, Srbije i sve je uredno radilo. Možeš dodati Mastercard, Visu ili Diners od domaćih banaka i ne bi smjelo biti problema. Teretio mi se tekući u kunama, Curve konverzija je free... Nakon cca 3 mjeseca će ti blokirati jednu od transakcija i tad ćeš im morati slati dokumente za autentifikaciju da ti dignu limite - osim mjesečnih imaš i godišnje limite koje za početak ne vidiš u appu, tek nakon procedure dizanja limita ćeš dobiti osobne limite za potrošnju i njih ćeš vidjeti u appu... S tim da mjesečni limit za dizanje na bankomatu ostaje 1.700kn u mjesec dana. Kartica koja dođe ima HR BIN i uredno i bez konverzije možeš dizati na najbližem bankomatu (isprobano za PBZ, ZABA i RBA bankomate koji su mi blizu...).

Dobra stvar je što pomoću Curve carda možeš dići lovu sa kreditne kartice bez uobičajene naknade - kartična kuća to vidi kao trošak na prodajnom mjestu. Slično kao i kod KEKS-a i Revoluta, samo KEKS/Revolut prvo moraš nadopuniti...

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.11.2021 15:22 (Corto_1973).
 
0 0 hvala 1
11 godina
online
Re: Curve - fintech koji omogućava plaćanje telefo

Problem je bio sto se mora instalirati kroz Huawei app kako bi dobio curve pay bar meni

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.11.2021 0:30 (qwertYxoZ).
15 godina
offline
Curve - fintech koji omogućava plaćanje telefonom

Ja sav sretan počeo korisitit jer imam Garmin Pay pa spojio karticu od tekućeg na sat. Ideala! I na drugoj transakciji "opali" mi fee od cca 11kn za "vikend kupovinu". Došlo mi je da ga odma izbrišem!

Moja greška, nisam puno čitao mala slova, al nisam primjetio da je itko ovo spomenuo...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Curve - fintech koji omogućava plaćanje telefonom

Nitko ne spominje da više nemaju tako dobar tečaj kako se propagiralo, sada je Mastercard rate...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Curve - fintech koji omogućava plaćanje telefo

A što ako želim podići sa svog računa u ZABA banci, npr. 5000,00 kn ali sa svoje fizičke VISA kartice... da li to onda šta utječe na Curve, tj. neki limiti, provizija itd? 

13 godina
offline
Re: Curve - fintech koji omogućava plaćanje telefo
SHELBY_09 kaže...

Ja sav sretan počeo korisitit jer imam Garmin Pay pa spojio karticu od tekućeg na sat. Ideala! I na drugoj transakciji "opali" mi fee od cca 11kn za "vikend kupovinu". Došlo mi je da ga odma izbrišem!

Moja greška, nisam puno čitao mala slova, al nisam primjetio da je itko ovo spomenuo...

 

Gdje si skužio tj. vidio taj dodatni fee?

15 godina
offline
Re: Curve - fintech koji omogućava plaćanje telefo
U aplikaciji pod transakcijom. I exchange rate je lošiji od Revoulta.
13 godina
offline
Curve - fintech koji omogućava plaćanje telefonom

Jel zna neko zasto uopce nemam ponudenu opciju za nfc placanje u ducanima? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Curve - fintech koji omogućava plaćanje telefonom

Je li ti curve iz huawei app gallery?

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice