Čudesna nanopora za desalinizaciju vode – tajna je

poruka: 16
|
čitano: 8.161
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Čudesna nanopora za desalinizaciju vode – tajna je".
14 godina
offline
Čudesna nanopora za desalinizaciju vode – tajna je

A propos vodenih topova i zalijevanja mase, dodatni učinak (ustvari glavni) je taj što se suzavac hvata na tu vodu i onda te peče i koža, a ne samo oči. Gadna stvar.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Čudesna nanopora za desalinizaciju vode – tajna je

6 novaca za desaliniziranje kubičnog metra i nije puno, kad se uzme u obzir cijena pipuše (savinjon) u zagrebu (nekakvih 35 ćunatosa [!!!]; bez desalinizacije ali s pdv-om - danke, rahmetli bandit) - najskuplje u sunčevu sustavu. a grad leži na (pitkoj) vodi. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
offline
Čudesna nanopora za desalinizaciju vode – tajna je

Nije li se pričalo o tome da bi membrane od grafena bile idalne za izradu filtera za desalinizaciju vode, jer kroz njih može proći samo molekula vode i ništa drugo.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Čudesna nanopora za desalinizaciju vode – tajna je

Učo, imate pravo. Ugljične cjevčice su upravo CNT na slici (grafu). One su dobre, ali su nove cjevčice 100 puta bolje! 

 
1 0 hvala 6
5 godina
offline
Čudesna nanopora za desalinizaciju vode – tajna je

Znaci nove su idealnije od idealnih. Nadam se ubrzom razvoju i širokoj primjeni istih, to bi mogao biti velik korak za civilizaciju.

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Čudesna nanopora za desalinizaciju vode – tajna je

Ne može biti idealnije od idealnog, jer idealno nikad ne može biti realno. Riječ idealan dolazi iz grčkog jezika, skovao ju je Platon, a ima korijen u riječi eidos = sličica. Idealno se odnosi na zamišljena, "matematička" bića, noumena (imena). Takvo biće je primjerice točka ili trokut. Oni ne postoje u prirodi nego samo u glavi matematičara. (Točka nacrtana na papiru nije točka nego samo njezin model. Jer točka nema dimenziju, pa koliko malu mrlju nacrtali ona je još uvijek veća od točke, shvaćene kao matematičko, idealno biće.) Pouka: prije nego što upotrijebite stranu riječ ispitajte njezino značenje u rječniku stranih riječi. Isto tako ne valja riječ "isto" koristiti kao zamjenicu. 

 
2 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Čudesna nanopora za desalinizaciju vode – tajn

pa slično kao  - savršen...

 

stupnjevanje riječi savršen je zapravo priznavanje da NIJE savršen..

 

najsavršeniji znači najbliži savršenstvu...

 

a samo savršen - znači upravo to - savršen - ali iskustveno znamo da je to u realnom svijetu - nemoguće...

Ju je je? Je ju je!
8 godina
offline
Re: Čudesna nanopora za desalinizaciju vode – tajn
Ajar:

voda je 15 kuna po kubiku za nas obične smrtnike koji si je sami grijemo plus 18 kuna mjesečno fiksno. U mom slučaju to dovodi do prosječne cijene od 17 kuna, manje od jebenog običnog telefona
Ja rekoh
15 godina
offline
Re: Čudesna nanopora za desalinizaciju vode – tajn
Feudalac kaže...
Ajar:

voda je 15 kuna po kubiku za nas obične smrtnike koji si je sami grijemo plus 18 kuna mjesečno fiksno. U mom slučaju to dovodi do prosječne cijene od 17 kuna, manje od jebenog običnog telefona

 moj mjesečni račun govori drugačije, upravo onoliko koliko sam napisao (npr. 3 kubika = 105 ćuna, praktički svakog mjeseca, s pedeveom i svim ostalim haračima). ne kužim. vjerojatno zagrebački holding još uvijek roka na najjače i rula nadmoćno (™PzKpfw)

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.5.2022 13:22 (Ajar).
5 godina
offline
Re: Čudesna nanopora za desalinizaciju vode – tajn
Ajar kaže...

6 novaca za desaliniziranje kubičnog metra i nije puno, kad se uzme u obzir cijena pipuše (savinjon) u zagrebu (nekakvih 35 ćunatosa [!!!]; bez desalinizacije ali s pdv-om - danke, rahmetli bandit) - najskuplje u sunčevu sustavu. a grad leži na (pitkoj) vodi. 

 

Ajar kaže...
Feudalac kaže...
Ajar:

voda je 15 kuna po kubiku za nas obične smrtnike koji si je sami grijemo plus 18 kuna mjesečno fiksno. U mom slučaju to dovodi do prosječne cijene od 17 kuna, manje od jebenog običnog telefona

 moj mjesečni račun govori drugačije, upravo onoliko koliko sam napisao (npr. 3 kubika = 105 ćuna, praktički svakog mjeseca, s pedeveom i svim ostalim haračima). ne kužim. vjerojatno zagrebački holding još uvijek roka na najjače i rula nadmoćno

 To je okej s te strane što bi trebalo ljude ponukati da se manje razbacuju s tim vitalnim ali ograničenim resursom čija nestašica prijeti hipertrofiranom rastu populacije. U nekim razvijenim mnogoljudnim zemljama baš i nije takav običaj (razbacivanja s vodom), recimo u Japanu postoje toaleti u kojima se voda koja je prvo poslužila za pranje ruku sakuplja u vodokotlićima za ispiranje školjki. Ja doma recimo vodu od pranja i ispiranja veša sakupljam u kante i time ispirem WC - ne ide pitka voda drito u kanalizaciju, a i računi za vodu su mi osjetno manji (i struju, pošto većinu veša perem na ruke, a i općenito zagađenje vode se smanjuje, rasterećuje komunalna infrastruktura, štedi energija/neobnovljivi energenti itd...).

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.5.2022 13:45 (Al Crane).
3 godine
odjavljen
offline
Re: Čudesna nanopora za desalinizaciju vode – tajn
Ali zato razbacujes struju licimjerno komentirajuci na bugu.

Umjesto da peres robu na ruke i skupljas sporku vodu, mozda da ipak ulozis u skupljanje kisnice i solar/vjetro pogon.
8 godina
offline
Re: Čudesna nanopora za desalinizaciju vode – tajn
Al Crane:

Nema kod nas nestašica vode, barem ne na kontinentu. Nema ni razloga da ju se skupo naplaćuje osim za pozlaćivanje Bandićevog bidea.

Kaj se tiče šparanja - kišnica za vrt i ispiranje WCa, termostatska pipa na tušu, pranje suđa strojno. Sve ostalo je zanemarivo i nije vrijedno truda. Ako nam nestane vode znači da je kiša prestala padati a tada ćemo imati puno ozbiljnijih problema
Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Čudesna nanopora za desalinizaciju vode – tajn
Ajar:

Gledam VIO cjenik i ne vidim te cijene. Osim toga, i moja voda dolazi preko njih
Ja rekoh
2 godine
offline
Re: Čudesna nanopora za desalinizaciju vode – tajn
Al Crane kaže...

To je okej s te strane što bi trebalo ljude ponukati da se manje razbacuju s tim vitalnim ali ograničenim resursom čija nestašica prijeti hipertrofiranom rastu populacije. U nekim razvijenim mnogoljudnim zemljama baš i nije takav običaj (razbacivanja s vodom), recimo u Japanu postoje toaleti u kojima se voda koja je prvo poslužila za pranje ruku sakuplja u vodokotlićima za ispiranje školjki. Ja doma recimo vodu od pranja i ispiranja veša sakupljam u kante i time ispirem WC - ne ide pitka voda drito u kanalizaciju, a i računi za vodu su mi osjetno manji (i struju, pošto većinu veša perem na ruke, a i općenito zagađenje vode se smanjuje, rasterećuje komunalna infrastruktura, štedi energija/neobnovljivi energenti itd...).

 

Neke zemlje imaju više vode, neke manje, probleme s manjkom vode i hrane ljudi su već ranije riješavali raznim seobama naroda, a vjerujem da su u Japanu u 2022. upoznati s reverznom osmozom.

 

Glede hrvatske, za početak, Hrvatska je na prvom mjestu u Europi po zalihama pitke vode po broju stanovnika s 29200 m3 vode po stanovniku.

 

Gubitak vode u vodoopskrbnoj mreži svake godine sve je veći, u 2019. godini iznosio je 48,69 posto. Te je godine iz otvorenih vodotoka i podzemnih voda zahvaćeno gotovo 477 milijuna prostornih metara vode, a više od 232 milijuna prostornih metara je izgubljeno. Da bi svakom građaninu dnevno isporučili 132 litre vode, kolika je prema podacima iz izvješća prosječna potrošnja, vodoopskrbne tvrtke moraju zahvatiti gotovo 260 litara.

 

Velik problem je što se koriste cijevi koje su postavljene su još za Marije Terezije i Franje Josipa, te što novci namijenjeni za obnovu vodovoda "nestanu", primjer je Bandić koji se za obnovu vodovoda zadužio za 300 milijuna eura, te zatim još 150 milijuna kuna.

 

veliki pero kaže...
Ali zato razbacujes struju licimjerno komentirajuci na bugu.


Zato što forumski ekofašist na drugim mjestima ne bi mogao lupetati gluposti i pokušavati širiti dogmu.

Magia Posthuma
15 godina
offline
Re: Čudesna nanopora za desalinizaciju vode – tajn
Feudalac kaže...
Ajar:

Gledam VIO cjenik i ne vidim te cijene. Osim toga, i moja voda dolazi preko njih

 nije ni meni jasno kaj se događa. još i šparam di stignem. udubit ću se malo u to pa i napast tamo šaltere, ak se mora. bagra. izgleda kao da za svaki kubik naplaćuju i "fiksni dio naknade". moguće je da je to klasičan "app" (tak sa strujom rade: stalno "procjene", nikad očitavanja) 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.5.2022 4:25 (Ajar).
11 godina
offline
Re: Čudesna nanopora za desalinizaciju vode – tajn
Vampir001 kaže...

 

Gubitak vode u vodoopskrbnoj mreži svake godine sve je veći, u 2019. godini iznosio je 48,69 posto. Te je godine iz otvorenih vodotoka i podzemnih voda zahvaćeno gotovo 477 milijuna prostornih metara vode, a više od 232 milijuna prostornih metara je izgubljeno. Da bi svakom građaninu dnevno isporučili 132 litre vode, kolika je prema podacima iz izvješća prosječna potrošnja, vodoopskrbne tvrtke moraju zahvatiti gotovo 260 litara.

 

Velik problem je što se koriste cijevi koje su postavljene su još za Marije Terezije i Franje Josipa, te što novci namijenjeni za obnovu vodovoda "nestanu", primjer je Bandić koji se za obnovu vodovoda zadužio za 300 milijuna eura, te zatim još 150 milijuna kuna.

pa nije da ta voda nestane negdje, ako se ne varam, iscurivši iz podzemnih sustava vodoopskrbe opet završava u podzemnim vodama

problem je izgubljene vode u cijeni, jer potrošači moraju platiti iscrpljenu vodu, pa i onu koja ode u tim gubicima 

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.5.2022 8:21 (picajzla0707).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice