Crna konzola na pomolu? Sony podnio patent za svoj

poruka: 17
|
čitano: 5.099
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Crna konzola na pomolu? Sony podnio patent za svoj".
16 godina
odjavljen
offline
Crna konzola na pomolu? Sony podnio patent za svoj

Patent za bocnu plocu..

Freak Show Inc.
 
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Crna konzola na pomolu? Sony podnio patent za
Friday kaže...

Patent za bocnu plocu..

Kad misliš da si sve doživio...

10 godina
neaktivan
offline
Re: Crna konzola na pomolu? Sony podnio patent za
šta nije li to povezano sa onom kanadskom firmom koja proizvodi custom bočne stranice, a koju sony tuži?!?!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Crna konzola na pomolu? Sony podnio patent za
Ustvari nije Sony kriv što patentni uredi uredno odobravaju takve patente, odnosno obojani komad plastike.
Nadglednik dina
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Crna konzola na pomolu? Sony podnio patent za

kako veli stara narodna:

 

besposlen pop i kozliće krsti...

 

 

sve bi ja njih na polje, 2 rali po glavi i motiku i kopaj !!!!!!

Ju je je? Je ju je!
14 godina
offline
Crna konzola na pomolu? Sony podnio patent za svoj

Ja bih im to odobrio pod uvjetom da patent vrijedi samo za jednu nijansu tamno sive ("crne") u 192-bitnom color spaceu :-)

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Crna konzola na pomolu? Sony podnio patent za svoj

Kad može Apple, što ne bi mogao i Sony 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Crna konzola na pomolu? Sony podnio patent za svoj

Odličan potez Sony-ja!

Ovime će znatno umanjiti nestašice na tržištu a i popuniti rupe u proizvodnom procesu.

 
10 0 hvala 0
15 godina
offline
Crna konzola na pomolu? Sony podnio patent za svoj

ne kužim samo što bi oni to patentirali: crni pigment, plastiku, nekakve gornjo-donje/lijevo-desne/prednjo-stražnje ploče ili sve zajedno. ostalo kužim. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Crna konzola na pomolu? Sony podnio patent za
Ajar kaže...

ne kužim samo što bi oni to patentirali: crni pigment, plastiku, nekakve gornjo-donje/lijevo-desne/prednjo-stražnje ploče ili sve zajedno. ostalo kužim. 

Zaštitili su skinove i maske da druge kompanije ne bi mogle prodavati jer ako Apple može prodavati stalak za monitor od 1000 USD i točkiće za kućite od 700 USD, što ne bi ni Sony.
Mada ti kada kupiš svoju konzolu nitko ti ne može zabraniti da radiš bilo šta sa njom, da ju koristiš kao tacnu za rezanje peke, ili praviš neko umjetničko djelo.

Što god da kupiš tvoj je ono što si kupio ali nisu patenti. Najbolji ti je primjer tepiha. Možeš ga koristiti kao pokrivač možeš ga isječi na one trake ali ono što ne možeš jeste KOPIRATI ŠARE tepiha i istim takve recimo folijom obložiti auto.

Mislim da ti je sad sve jasno, ali ovo je slučaj usmjeren na ovu gore kompaniju koja je pravila te ploče. Mada uzeti crni lak za plstiku i obojiti je u koju god boju hoćeš - to ti niti jedan zakon ne može zabraniti. Ali sa ovim patentom ne možeš kupiti gotovu plastiku.

BTW: Bijela mi se ionako nikada nije svidjela a i sam oblik konzole mi se ne sviđa. Volio sam da je kao neki Hi-Fi uređaj. 

15 godina
offline
Crna konzola na pomolu? Sony podnio patent za svoj

začudo, naziv "sony" nema oznake ®, © ili ™, što predmnijeva da svatko od nas svoje plastične ploče/konja/vešmašinu/supruzu/opg/odvod iz kade može nazvati "sony" i ništa ti ne mogu jer se nisu ispatentirali. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: Crna konzola na pomolu? Sony podnio patent za
Envy kaže...

Što god da kupiš tvoj je ono što si kupio ali nisu patenti. Najbolji ti je primjer tepiha. Možeš ga koristiti kao pokrivač možeš ga isječi na one trake ali ono što ne možeš jeste KOPIRATI ŠARE tepiha i istim takve recimo folijom obložiti auto.


 Pa ovo i treba biti zakonom zabranjeno, ako i netko proba to napraviti odmah pravac ludnica.

15 godina
offline
Re: Crna konzola na pomolu? Sony podnio patent za
veliki pero kaže...
Envy kaže...

Što god da kupiš tvoj je ono što si kupio ali nisu patenti. Najbolji ti je primjer tepiha. Možeš ga koristiti kao pokrivač možeš ga isječi na one trake ali ono što ne možeš jeste KOPIRATI ŠARE tepiha i istim takve recimo folijom obložiti auto.


 Pa ovo i treba biti zakonom zabranjeno, ako i netko proba to napraviti odmah pravac ludnica.

Heheh ismija se k' lud.. ali ok tepih, ali projaj LV marku kopirati i onaj njihov logo pa nešto napravati sa njima.. ide tužba. :-D

15 godina
offline
Crna konzola na pomolu? Sony podnio patent za svoj

Da ispričam priču oko torbice LV kod moje prijateljice.

Naime na aerodromu Basel ljudi joj rekli samo da isprazni sve stvari iz svoje LV (kopirane sa Koridora) torbice. Ona kontala da nije neka kontrola narkotika ili sl. Uzeli ljudi sve stvar iu onu crnu kesu a torbicu uzela. I dalje ona konta da joj neće detaljno pregledati torbicu (ili bilje rečeno torbu).

Rekli su joj da mora platiti kaznu 40 CHF (što je smiješno mala kazna kao u HR 10 kuna) i da joj neće vratiti torbicu jer time šteti ugledu branda. Jer je ta orginalna torba valjda preko par tisuća čega več (nije ni bitno). Ali CH je CH.

Samo mi malo čudno što je ona sve to pristala i sljijegala ramenima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Crna konzola na pomolu? Sony podnio patent za
100 chf je nešto ispod 100€ tj. 720kn.
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Crna konzola na pomolu? Sony podnio patent za
Envy kaže...

Da ispričam priču oko torbice LV kod moje prijateljice.

Naime na aerodromu Basel ljudi joj rekli samo da isprazni sve stvari iz svoje LV (kopirane sa Koridora) torbice. Ona kontala da nije neka kontrola narkotika ili sl. Uzeli ljudi sve stvar iu onu crnu kesu a torbicu uzela. I dalje ona konta da joj neće detaljno pregledati torbicu (ili bilje rečeno torbu).

Rekli su joj da mora platiti kaznu 40 CHF (što je smiješno mala kazna kao u HR 10 kuna) i da joj neće vratiti torbicu jer time šteti ugledu branda. Jer je ta orginalna torba valjda preko par tisuća čega več (nije ni bitno). Ali CH je CH.

Samo mi malo čudno što je ona sve to pristala i sljijegala ramenima.

Pretpostavljam da nije imala izbora? Jer ako nemaju ovlasti za to pretpostavljam da to ne bi radili?

15 godina
offline
Re: Crna konzola na pomolu? Sony podnio patent za
BlueMax kaže...
100 chf je nešto ispod 100€ tj. 720kn.

Ma znam koliko je tečej nego pričam više hipotetički kao npr u HR ograničenje 80 km/j ti voziš 130 km/h i policajac ti kaže "ok 10 kuna kazne" može i 50. Smiješno bi bilo da takav prekršaj toliko platiš.
 

love2ml86 kaže...
Envy kaže...

Da ispričam priču oko torbice LV kod moje prijateljice.

Naime na aerodromu Basel ljudi joj rekli samo da isprazni sve stvari iz svoje LV (kopirane sa Koridora) torbice. Ona kontala da nije neka kontrola narkotika ili sl. Uzeli ljudi sve stvar iu onu crnu kesu a torbicu uzela. I dalje ona konta da joj neće detaljno pregledati torbicu (ili bilje rečeno torbu).

Rekli su joj da mora platiti kaznu 40 CHF (što je smiješno mala kazna kao u HR 10 kuna) i da joj neće vratiti torbicu jer time šteti ugledu branda. Jer je ta orginalna torba valjda preko par tisuća čega več (nije ni bitno). Ali CH je CH.

Samo mi malo čudno što je ona sve to pristala i sljijegala ramenima.

Pretpostavljam da nije imala izbora? Jer ako nemaju ovlasti za to pretpostavljam da to ne bi radili?

Navodno su na prezimenu na ...ić skontali da je odavdje (iako ima CH državljanstvo) i kao da (logično) nema šanse da ima para za LV torbu (i da ima para sigurno ju ne bi kupila) koja košta par tisuća Eura.
40 CHF je mislim bio taj carinski pregled ili što već, ne baš kazna. Njoj je bilo bitno da se vratila u CH, kupit će "seljanka" novu kada dođe u BiH ponovo.

I stvarno je tako u CH, a i u D i A, kupiti je ne moguće nešto falsifikovano, a ovo je tako dobro falsifikovano da mi jedan carinik priča da im stalno velike komapnije šalju dokumente kako da prepoznaju lažnjak od orginala. Kod Louis Vuitton slovo se mora potrefiti negdje na početku šivenja, a kinezi su i u tome dobri.

Ali, džaba kada u BiH u običnoj kineskoj radnji kupiš sve od LV-a zato mi se povraća od te marke. A i kod ostalih, jer više volim kineski orginal nego US kopiju. Najbolji primjer je Nike i tkzc. "Dubai" kopija iPhona.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice