CovidGO – aplikacija za provjeru digitalnih Covid

poruka: 47
|
čitano: 14.181
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "CovidGO – aplikacija za provjeru digitalnih Covid ".
11 godina
neaktivan
offline
CovidGO – aplikacija za provjeru digitalnih Covid

Konačno je svaki građanin dobio legalni alat za maltretiranje drugih građana. Sad i službeno kreće manipulacija masama po principu zavadi cjepljene protiv necjepljenih da ne moramo mi.

 
16 8 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: CovidGO – aplikacija za provjeru digitalnih Co
Ovo bi trebalo prikazivati OIB, tako da kad skeniraš posjetitelje usporediš s njihovom osobnom iskaznicom.

Inaće će svi Piggyback na istu covid putovnicu.

Ali mislim da nitko nema pravo tražit osobnu ako nije MUP
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.7.2021 7:55 (Theophilus Ruy).
 
2 1 hvala 0
10 godina
offline
CovidGO – aplikacija za provjeru digitalnih Covid

I dalje postoji problem da vlasnik Covid potvrde ne moze znati do kada mu vrijedi ta potvrda, to ni ova aplikacija ne prikazuje (makar ona koju sam probao na iphone-u). Znam da se sluzbeno spominje 210 dana ali ajde ti sad pamti nakon toliko vremena kad si je izvadio i koliko je dana proslo od tada!?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: CovidGO – aplikacija za provjeru digitalnih Co

Napise ime i prezime vlasnika Covid potvrde, znaci opet mozes uz osobnu provjeriti vlasnika. A i na samoj covid potvrdi ti stoji ime, prezime i datum rodjenja.

2 godine
neaktivan
offline
Re: CovidGO – aplikacija za provjeru digitalnih Co
Pa samo nađeš čovjeka koji se cijepio sa istim imenom i prezimenom, no problemo.

No ovo sam ja izmislio da treba uz to ići i osobna, u praksi nigdje to ne piše.
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.7.2021 8:07 (Theophilus Ruy).
10 godina
offline
CovidGO – aplikacija za provjeru digitalnih Covid

I da je otprilike tvoje dobi! 

 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: CovidGO – aplikacija za provjeru digitalnih Co
Ah da sad vidim da prikazuje i DOB,

Ali svejedno nigdje ne piše postupak provjere posjetitelja, tako da će većina krivo provjeravati.
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.7.2021 8:13 (Theophilus Ruy).
2 godine
neaktivan
offline
Re: CovidGO – aplikacija za provjeru digitalnih Co
Ovi na Playu nešto bulazne da bi aplikacija trebala pohranjivati covid putovnice.

Omašili su ceo football, Covid putovnice tj QR kod će se tetovirati na čelo... ;-)

Ili:
Jednostavno slikaš QR kod i na ulazu pokažeš sliku u mobitelu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.7.2021 8:42 (Theophilus Ruy).
 
0 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: CovidGO – aplikacija za provjeru digitalnih Co
10alex kaže...

Napise ime i prezime vlasnika Covid potvrde, znaci opet mozes uz osobnu provjeriti vlasnika. A i na samoj covid potvrdi ti stoji ime, prezime i datum rodjenja.

 Da, ako neces osobnom dokazati da si to ti... pokazes kod od nekog slicne dobi za ove masovke, sigurno ce se netko na ulazu zahebavati provjerom svih detalja 😒 , cirkus uglavnom 

2 godine
neaktivan
offline
Re: CovidGO – aplikacija za provjeru digitalnih Co
Evo i da složim kompletan review:

Ova aplikacija omogućuje malom čovjeku da putem proširene stvarnosti umisli da je COVID redarstvenik.

Možda nije opasna kao PokemonGO ali svejedno očekujem da će netko povremeno dobit po glavi stanovnika zbog te aplikacije.

Aplikacija bi trebala prikazivati OIB (a ne prikazuje) , tako da kad skeniraš posjetitelje, usporediš s njihovom osobnom iskaznicom.

Inaće će svi piggyback-at na istu COVID putovnicu.

To nećete naći u uputstvima.

Ljudi na Playu nešto bulazne da bi aplikacija trebala pohranjivati COVID putovnice.

Omašili su ceo futbal, COVID putovnice tj QR kod će se tetovirati na čelo... ;-)

Ili:
Jednostavno slikaš QR kod i na ulazu pokažeš sliku s mobitela redaru. ;-)
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.7.2021 17:12 (Theophilus Ruy).
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
CovidGO – aplikacija za provjeru digitalnih Covid

i ja sam mislio da je to za pohranu putovnica a to je samo checker. i skinem ja to i nigdje upute odakle da kod dobijes...

totalno kriva fama oko te aplikacije,to nije za osobe, to je checker...

 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: CovidGO – aplikacija za provjeru digitalnih Co
A moglo bi i pohranjivati sve posjetitelje, da imaš nekakvu evidenciju tko je bio prisutan.

Bude sigurno u slijedećoj verziji. I to u cloud na centralnu bazu svih događaja.
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.7.2021 10:45 (Theophilus Ruy).
2 godine
neaktivan
offline
Re: CovidGO – aplikacija za provjeru digitalnih Co
...
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.7.2021 10:27 (Theophilus Ruy).
16 godina
offline
Re: CovidGO – aplikacija za provjeru digitalnih Co

Isprobao sam sa qr kodom koji sam dobio nakon cijepljenja u Austriji i app kuzi strane qr kodove. Uglavnom app radi i to je cisto za samokontrolu i sigurno je app bio super jeftin narucen preko normalnog natjecaja bez da je netko zaradio milijune u jednom danu programiranja. wink wink

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.7.2021 12:07 (NEW_MAN).
11 godina
offline
Re: CovidGO – aplikacija za provjeru digitalnih Co

Ovdje sve jasno piše:  https://eudigitalnacovidpotvrda.hr/hr/covid-potvrde/potvrda-o-cijepljenju (210 dana od cijepljenja drugom dozom, a taj datum naveden je na potvrdi).

11 godina
offline
Re: CovidGO – aplikacija za provjeru digitalnih Co
Prvo, moji zdravstveni podaci su moja privatna stvar. To uključuje i dali sam cijepljen ili nisam. Nitko nema pravo zadirati u moju medicinsku privatnost pa čak ni doktori bez mog odobrenja ili direktne opasnosti po min život.

Drugo, ograničavanje slobode tim "COVID PUTOVNICAMA" ide protiv svega čega smo se borili od drugog svjetskog rata nadalje. Sve što smo postigli kao civilizacija ( osnovne ljudske slobode ) bacamo u vodu. Također valja napomenuti da cjepivo je dostupno svima što znači da onaj tko se želi "zaštiti" to može napraviti i osoba koja nije cijepljena njega ne ugrožava. Čemu onda restrikcije? Koga to ne cijepljena osoba ugrožava osim eventualno sebe na što ima pravo kao što svatko ima pravo na npr. DNR ( ako neznatne što je DNR Googlajte )?
Moj PC  
15 5 hvala 4
16 godina
offline
Re: CovidGO – aplikacija za provjeru digitalnih Co
Zeznuta je to tvoje "pravo" u praksi. Istom logikom, zašto nositi pojas ili kacigu u prometu, a opet je obavezno? Jedan od razloga je i što u slučaju prometne trošak liječenja/smrti pada na društvo i još taj što drugi sudionici u prometnoj bi bili traumatizirani činjenicom da si recimo teško ozljeđen ili poginuo, a nisi morao.
Pretpostavljam da se slična logika može primjeniti i na cjepivo. Ne slažem se s forsiranjem cjepiva i pogotovo ukidanjem prava ljudima koji se nisu cijepili, ali razumijem to s ekonomsko/društvene razine.
Međutim, ovo se nikad ne bi trebalo stavljati iznad prava ljudi na izbor jer niti je bolest opasna niti je cjepivo provjereno i testirano kako spada.

Ukoliko cijepljenje bude prisilno (uvjetovano) to će dati krila farmaceutskoj industriji i dovesti do velikih problema u budućnosti. Ne samo to već je onda pitanje gdje je kraj? Hoće li se ljudima početi braniti aktivnosti koje nisu zdrave ili su rizične? Hoće li se zabraniti sve što ne ide na ruku korporacijama (već se radi u sklopu sjemenja) itd...
14 godina
neaktivan
offline
Re: CovidGO – aplikacija za provjeru digitalnih Co

Kako ti ova aplikacija ugrožava tvoju privatnost? Ako ne pokažeš bar code ili ga nemaš aplikacija ne može ništa očitati. 

Ograničavanje slobode covid putovnicom? O čemu ti pričaš? Pa sloboda ti je već ograničena donešenim mjerama ,a ne covid putovnicom. Putovnica ti baš suprotno omogućuje slobodu u odnosu na mjere.

Cijepivo nije 100% zaštita, a ne cijepljeni samo povećavaju mogućnost covida da mutira i tako "ugrožava" i druge.

DNR se odnosi samo na tebe i ne ugrožavaš druge ,a ti ako dobiješ covid ga možeš prenijeti drugom bio ti cijepljen ili ne.

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.7.2021 16:55 (Radoznali).
16 godina
offline
Re: CovidGO – aplikacija za provjeru digitalnih Co

Ako ne znamo koliko je cjepivo učinkovito i da postoji solidna šansa da se bolest prenosi po cijepljenima onda je to cjepivo zaqurac.

Ja sam poprilično siguran da ce covid ići putem gripe, odnosno da ćemo svi oboliti prije ili kasnije (da čak i cjepljeni!), te da će svaka naknadna infekcija biti blažeg oblika te da će kroz par godina postojati grupni imunitet kao i kod gripe sada. Covid će ljudi dobivati kao i gripu danas te će se moći cijepiti uz određen stupanj efikasnosti. Također će umirati slabiji i bolesni kao i što umiru od gripe. Problem sa ovim virusom jer to je nov te ne postoji grupni imunitet među populacijom te je samim time ipak smrtonosniji od gripe koja je s nama stotinu godina. Teško i nemoguće je da će doći do iskorjenjivanja virusa jer se vrlo lako prenosi i prisutan je svugdje.

Ove drakonske mjere kojima se ljudima ograničava život i egzistencija su nacističke i nehumane.

Primjerice svi znamo da su alkohol kao i crveno meso štetni, da ne govorim o slatkim pićima, konzervansima, pesticidima i herbicidima, zagađenje automobila itd. Međutim nikome ne pada na pamet ljudima zabraniti jesti i piti ili voziti automobil, a ako ako ćemo biti objektivni ubijaju daleko više od koronavirusa. Sad će neko reći e ali cjepiti se lako dok nije lako promijeniti prehrambene navike ili odustati od automobila? A di je onda točno granica i tko je taj koji smije drugome reći što bi trebao raditi? Možda je nekome lakše odustati od automobila nego cijepiti se.

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.7.2021 17:24 (Mar).
2 godine
neaktivan
offline
Re: CovidGO – aplikacija za provjeru digitalnih Co
Gle što kažu sad na Playu:

"Aplikacija je namijenjena prvenstveno službenim osobama."


Ako niste službena osoba, preporučam da se ne igrate COVID redara.
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.7.2021 17:28 (Theophilus Ruy).
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
CovidGO – aplikacija za provjeru digitalnih Covid

Ta ti aplikacija treba i ako ces ogranizirati vjencanje i pise da kod ulaska u svatove/salu... svi gosti moraju pokazati svoju covid potvrdu. A kako ces ti znati da nije falsifikat ako nemas ovu ili slicnu aplikaciju?

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.7.2021 17:42 (10alex).
 
1 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: CovidGO – aplikacija za provjeru digitalnih Co
...
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.7.2021 18:27 (Theophilus Ruy).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: CovidGO – aplikacija za provjeru digitalnih Co
Mar kaže...
Ukoliko cijepljenje bude prisilno (uvjetovano) to će dati krila farmaceutskoj industriji i dovesti do velikih problema u budućnosti. Ne samo to već je onda pitanje gdje je kraj? Hoće li se ljudima početi braniti aktivnosti koje nisu zdrave ili su rizične? Hoće li se zabraniti sve što ne ide na ruku korporacijama (već se radi u sklopu sjemenja) itd...

 Što društvo bude više digitalizirano i pod prismotrom, to će se slobode više smanjivati pod izgovorom zaštite. Bit će prava umjetnost ostati off grid. Već sada svatko od nas dijeli sa svima previše podataka o sebi.

 

2 godine
neaktivan
offline
Re: CovidGO – aplikacija za provjeru digitalnih Co
Ljudi su ovo pobrkali sa Wallet app, koji dolazi nakon ovoga.
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.7.2021 18:52 (Theophilus Ruy).
 
2 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: CovidGO – aplikacija za provjeru digitalnih Co
Mar kaže...

 Problem sa ovim virusom jer to je nov te ne postoji grupni imunitet među populacijom te je samim time ipak smrtonosniji od gripe koja je s nama stotinu godina. Teško i nemoguće je da će doći do iskorjenjivanja virusa jer se vrlo lako prenosi i prisutan je svugdje.


 Čovjek bi u 21. stoljeću očekivao više pameti općenito, ali se to nije dogodilo. Za virus sam saznao za Božić 2019. iz vijesti na televiziji i ubrzo se vidjelo da je vrag odnio šalu (dolaskom virusa u Europu, posebno u Italiju). Međutim, pojedine države su bile potpuno nespremne u svakom smislu. Ona pamet koja je postojala stoljećima prije, a mislim na razne karantene i slične postupke, uopće nije bila primjenjivana dok nije postalo prekasno. A način prijenosa je ostao isti. Svi ovi sojevi u Hrvatsku nisu došli sami, netko ih donio jer je putovao, a možda nije trebao. Svi ćemo se sjećati dugo prvog službenog slučaja, a to je onaj dečko koji je išao na utakmicu u Italiju. Takvih je od tog trenutka do danas bilo debelo previše. Zašto previše? Jer svi nisu bili prisiljeni putovati (izleti Hrvata u Zanzibar i na Mallorcu) ali su ipak putovali. I nikome ništa. A danas bi neki skidali glavu drugima jer se nisu cijepili. Pa tko je više kriv? Onaj koji je donio virus putujući kada nije morao ili onaj koji čuči doma u Hrvatskoj i drži se nekakvog reda, radi, privređuje, brine o drugima?

 

Moguće je da će virus nestati sam od sebe prirodnim putem nakon nekog vremena (veli Đikić), ali se povjerenje u sustav, posebno zdravstveni više nikada neće vratiti.

10 godina
offline
Re: CovidGO – aplikacija za provjeru digitalnih Co
Sto bi sve Gestapo dao da su to imali kad su prebrojavali Zidove po okupiranim podrucjima. 🙂
10 godina
offline
Re: CovidGO – aplikacija za provjeru digitalnih Co
I konacno kakva je prakticna korist od isprava, kad cijepljeni ionako mogu (i jesu) obolit a posljedicno prenjeti virus dalje.
 
10 0 hvala 0
16 godina
online
Re: CovidGO – aplikacija za provjeru digitalnih Co
mpapec kaže...
I konacno kakva je prakticna korist od isprava, kad cijepljeni ionako mogu (i jesu) obolit a posljedicno prenjeti virus dalje.

Ista kao od prometnih propisa, kad možeš poginuti u prometu.

4 godine
offline
Re: CovidGO – aplikacija za provjeru digitalnih Co
mpapec kaže...
I konacno kakva je prakticna korist od isprava, kad cijepljeni ionako mogu (i jesu) obolit a posljedicno prenjeti virus dalje.

 Nekome će cjepivo pomoći, nekome neće. Nedavno si u medijima imao prilično točan broj ljudi kod nas kojima se cjepivo "nije primilo", pa ih se vodi kao neuspješno cijepljene. Imaš i onih koji niti ne mogu biti cijepljeni, a htjeli su biti cijepljeni. Frendovu mamu nisu htjeli na Velesajmu cijepiti jer ima kilometarsku povijest raznih bolesti i tamošnja liječnica ju je odbila cijepiti. I što da sada radi frendova mama? Da ne putuje? Da ne ide u šoping centre? Na koncerte? U kazalište? Jer nema covid putovnicu.

2 godine
neaktivan
offline
Re: CovidGO – aplikacija za provjeru digitalnih Co
...
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.7.2021 19:55 (Theophilus Ruy).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice