Corsair K60 RGB Pro - Premalo za previše

poruka: 18
|
čitano: 6.978
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Corsair K60 RGB Pro - Premalo za previše".
9 godina
offline
Corsair K60 RGB Pro - Premalo za previše

Preskupa tipkovnica, pogotvo što Cherry ove Viola switcheve prodaje za entry-level mehaničke tipkovnice a kod nas ih ima dosta i s nižom cijenom i s boljim switchevima.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.10.2020 11:03 (Thinker).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Corsair K60 RGB Pro - Premalo za previše

Zlatni dani dok su top modeli koštali 800-900kn (ne TAKO davno). Ništa posebno, light bleeda na sve strane, prema ostalim mehaničkim prekidačima siromašno iskustvo i još ima etiketu ">1000kn". Pored primjerice G413 ne vidim smisla za one koji žele "čisto" dizajniranu mehaničku. I košta 650kn.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Corsair K60 RGB Pro - Premalo za previše
Lovac kaže...

Zlatni dani dok su top modeli koštali 800-900kn (ne TAKO davno). Ništa posebno, light bleeda na sve strane, prema ostalim mehaničkim prekidačima siromašno iskustvo i još ima etiketu ">1000kn". Pored primjerice G413 ne vidim smisla za one koji žele "čisto" dizajniranu mehaničku. I košta 650kn.

Samo za info, G413 ima Romer-G switcheve koji imaju izvor svjetla točno u sredini prekidača i time praktički imaju minimalno "bježanje" svjetla (light bleed) ispod tipki. Cherry MX i klonovi imaju izvor svjetla pri vrhu switcha i svjetlost se kroz kućište switcha dovodi na stražnju stranu i svjetlost bježi na sve strane ispod tipki.

 

16 godina
moderator
offline
Re: Corsair K60 RGB Pro - Premalo za previše
Thinker kaže...

Preskupa tipkovnica, pogotvo što Cherry ove Viola switcheve prodaje za entry-level mehaničke tipkovnice a kod nas ih ima dosta i s nižom cijenom i s boljim switchevima.

 

Ti kao da si pisao sažetak moje recenzije 

Never put Dolby on snake detectors.
9 godina
offline
Re: Corsair K60 RGB Pro - Premalo za previše
Davor kaže...
Thinker kaže...

Preskupa tipkovnica, pogotvo što Cherry ove Viola switcheve prodaje za entry-level mehaničke tipkovnice a kod nas ih ima dosta i s nižom cijenom i s boljim switchevima.

 

Ti kao da si pisao sažetak moje recenzije 

 Sorry, nisam mogao odoljeti. Komentar je bio više zbog cijene jer u svim promotivnim materijalima za MX Violet sam Cherry tvrdi kako su to jeftiniji switchevi kako bi se na tržištu pojavile jeftinije mehaničke tipkovnice. Zato sam ostao neugodno iznenađen cijenom proizvoda, kvalitetu niti nisam očekivao kao prvoklasnu s obzirom na klasu switcha. Na stranu to što je RGB, što je softver koliko-toliko pristojan, na tržištu ima jeftinijih tipkovnica s boljim switchevima koji cjenovno potuku ovu, kako si i sam zaključio.

16 godina
moderator
offline
Re: Corsair K60 RGB Pro - Premalo za previše
Lovac kaže...

Zlatni dani dok su top modeli koštali 800-900kn (ne TAKO davno). Ništa posebno, light bleeda na sve strane, prema ostalim mehaničkim prekidačima siromašno iskustvo i još ima etiketu ">1000kn". Pored primjerice G413 ne vidim smisla za one koji žele "čisto" dizajniranu mehaničku. I košta 650kn.

Kad su bili ti zlatni dani, reci ti meni. Jer ja kad sam kupovao svoju Razer Black Widow Ultimate, koštala je debelo preko 1.000 kn, a govorimo o prvoj verziji ove tipkovnice, kada je plavo pozadinsko osvjetljenje u kombinaciji s plavim Cherry MX prekidačima bilo zadnji krik tehnike. 


16 godina
moderator
offline
Re: Corsair K60 RGB Pro - Premalo za previše
Thinker kaže...

 Sorry, nisam mogao odoljeti. Komentar je bio više zbog cijene jer u svim promotivnim materijalima za MX Violet sam Cherry tvrdi kako su to jeftiniji switchevi kako bi se na tržištu pojavile jeftinije mehaničke tipkovnice. Zato sam ostao neugodno iznenađen cijenom proizvoda, kvalitetu niti nisam očekivao kao prvoklasnu s obzirom na klasu switcha. Na stranu to što je RGB, što je softver koliko-toliko pristojan, na tržištu ima jeftinijih tipkovnica s boljim switchevima koji cjenovno potuku ovu, kako si i sam zaključio.

 

Slažem se. Da tipkovnica ovdje košta kao u SAD (90 dolara - oko 580 kn), tada bi se dalo razgovarati, jer je za te novce zbilja vrhunski izrađena i ima izuzetno dobro izvedeno pozadinsko osvjetljenje. No MSRP za Europu je 140 eura, što je suluda razlika u odnosu na SAD. Za te novce ovdje možemo kupiti 15-20 neusporedivo opremljenijih i boljih mehaničkih tipkovnica, s Cherry MX prekidačima (skrećem pažnju da Cherry Viola uopće nije dio "MX" porodice prekidača - oznaku "MX" Cherry je ostavio za višu klasu svojih prekidača).

Never put Dolby on snake detectors.
9 godina
offline
Re: Corsair K60 RGB Pro - Premalo za previše
Davor kaže...
Thinker kaže...

 Sorry, nisam mogao odoljeti. Komentar je bio više zbog cijene jer u svim promotivnim materijalima za MX Violet sam Cherry tvrdi kako su to jeftiniji switchevi kako bi se na tržištu pojavile jeftinije mehaničke tipkovnice. Zato sam ostao neugodno iznenađen cijenom proizvoda, kvalitetu niti nisam očekivao kao prvoklasnu s obzirom na klasu switcha. Na stranu to što je RGB, što je softver koliko-toliko pristojan, na tržištu ima jeftinijih tipkovnica s boljim switchevima koji cjenovno potuku ovu, kako si i sam zaključio.

 

Slažem se. Da tipkovnica ovdje košta kao u SAD (90 dolara - oko 580 kn), tada bi se dalo razgovarati, jer je za te novce zbilja vrhunski izrađena i ima izuzetno dobro izvedeno pozadinsko osvjetljenje. No MSRP za Europu je 140 eura, što je suluda razlika u odnosu na SAD. Za te novce ovdje možemo kupiti 15-20 neusporedivo opremljenijih i boljih mehaničkih tipkovnica, s Cherry MX prekidačima (skrećem pažnju da Cherry Viola uopće nije dio "MX" porodice prekidača - oznaku "MX" Cherry je ostavio za višu klasu svojih prekidača).

Imaš pravo, Viola nije MX, meni već po automatici uz Cherry switch uleti MX, ovo je Cherry Viola switch.

 

https://www.cherry-switches.com/cherry-viola-switch.html

 

"CHERRY VIOLA is a brand new switch designed specifically for the value market and its needs. Thanks to a simple design, a unique switching characteristic, and a new contact system, VIOLA replaces entry-level technologies such as rubber domes and hybrid solutions. It thus represents a significantly higher quality alternative when it comes to reliability, typing feel and durability."

 

Prema ovom navodu, tipkovnice s Cherry Viola switchevima ne bi smjele biti puno skuplje od membranskih ili mehanomembranskih tipkovnica.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.10.2020 13:01 (Thinker).
16 godina
offline
Re: Corsair K60 RGB Pro - Premalo za previše
Denis kaže...
Lovac kaže...

Zlatni dani dok su top modeli koštali 800-900kn (ne TAKO davno). Ništa posebno, light bleeda na sve strane, prema ostalim mehaničkim prekidačima siromašno iskustvo i još ima etiketu ">1000kn". Pored primjerice G413 ne vidim smisla za one koji žele "čisto" dizajniranu mehaničku. I košta 650kn.

Kad su bili ti zlatni dani, reci ti meni. Jer ja kad sam kupovao svoju Razer Black Widow Ultimate, koštala je debelo preko 1.000 kn, a govorimo o prvoj verziji ove tipkovnice, kada je plavo pozadinsko osvjetljenje u kombinaciji s plavim Cherry MX prekidačima bilo zadnji krik tehnike. 

Prije 6-8 godina je stvarno krema koštala preko 1000kn; Black Widow Ultimate je bila jedna od najskuplijih (tada se dvoumio između nje i G710+). Velika većina ih je bila ispod soma i bila je izradom tenkovina (sjeti se samo Steelseries 7G npr.). Cijene su lagano išle gore skupa s RGB i sl. kičevima, al same tipkovnice su nekako sve plastičnije i lošije napravljene (prosjek, ne govorim o ovoj na reviewu koja ima dobre materijale, no ovo je praktički entry level kod Corsaira bez ikakvih pravih dodataka). Stvar je u tome što izad nje imaš još K95 RGB platinum XT koja ako ju nađeš bude oko 2000kn I JOŠ iznad nje novu K100 koja će koštati cca 15% više (ipak malo bolesne cijene). A za 1000-1200kn više ne dobivaš neki "high-end". Tu ne računam na Ducky, Realforce (odnosno Topre) i sl.


The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
9 godina
offline
Re: Corsair K60 RGB Pro - Premalo za previše
Astronaut kaže...

Gdje je ono doba kad su svi imali tipkovnice od 30-50kn?! Rekao bi svaka ćas ali nemogu zbog cijene

Prve tipkovnice na PC računalima krajem 80-tih i početkom 90-tih su sve do jedne bile mehaničke. Nisu bile jeftine ali su ih korisnici bez problema kupovali. Tada su se pojavile membranske koje su prevladale zbog niže cijene. Danas za poštenu full size RGB mehaničku tipkovnicu moraš iskeširat cca 1.000 kn, još i više ako hoćeš neku high class tipa Ducky.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Corsair K60 RGB Pro - Premalo za previše
Astronaut kaže...

 Kaj ti znaci high class? vizualno ili mehanika, ako je mehanika ima mehanickih za 300kn, da ti neko stavi povez na oci znao bi k na kojoj tipkaš.

 

Uzmi neku Ducky tipkovnicu s Cherry MX Silent switchevima pod ruke (prste) i usporedi s bilo kojom Fnatic ili Corsair tipkovnicom pa ćeš shvatiti o čemu pišem. Možeš imati i povez na očima i odsječenu glavu pa bi bez problema primijetio razliku. Svaki poznavatelj high class mehaničkih tipkovnica potvrdit će ti to.

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Corsair K60 RGB Pro - Premalo za previše
Thinker kaže...

Prve tipkovnice na PC računalima krajem 80-tih i početkom 90-tih su sve do jedne bile mehaničke. Nisu bile jeftine ali su ih korisnici bez problema kupovali. Tada su se pojavile membranske koje su prevladale zbog niže cijene. Danas za poštenu full size RGB mehaničku tipkovnicu moraš iskeširat cca 1.000 kn, još i više ako hoćeš neku high class tipa Ducky.

 Nemali broj ljudi je bio oduševljen kad su se membranske tastature počele omasovljivati (recimo sredino 90-ih). Uz ogradu da su jeftinjaci kašasti i gadni i da treba uzeti neki pristojan novi model, bili su presrećni što klaka-klaka mehanika ide u penziju. I, iskreno, mislim da nisu mnogo pogrešili. Iako sam podlegao iskušenju i imam mehaničku i smatram da je ugodna za kucanje (i čak je i bolja polovina, kojoj je odbojna zbog buke, kad je pre nekoliko meseci morala proizvesti neku veću količinu dokumentacije, izjavila da je baš ugodna za rad), opet mi sasvim lepo pašu pristojnije membranske tastature.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
9 godina
offline
Re: Corsair K60 RGB Pro - Premalo za previše
Ivan(4) kaže...
Thinker kaže...

Prve tipkovnice na PC računalima krajem 80-tih i početkom 90-tih su sve do jedne bile mehaničke. Nisu bile jeftine ali su ih korisnici bez problema kupovali. Tada su se pojavile membranske koje su prevladale zbog niže cijene. Danas za poštenu full size RGB mehaničku tipkovnicu moraš iskeširat cca 1.000 kn, još i više ako hoćeš neku high class tipa Ducky.

 Nemali broj ljudi je bio oduševljen kad su se membranske tastature počele omasovljivati (recimo sredino 90-ih). Uz ogradu da su jeftinjaci kašasti i gadni i da treba uzeti neki pristojan novi model, bili su presrećni što klaka-klaka mehanika ide u penziju. I, iskreno, mislim da nisu mnogo pogrešili. Iako sam podlegao iskušenju i imam mehaničku i smatram da je ugodna za kucanje (i čak je i bolja polovina, kojoj je odbojna zbog buke, kad je pre nekoliko meseci morala proizvesti neku veću količinu dokumentacije, izjavila da je baš ugodna za rad), opet mi sasvim lepo pašu pristojnije membranske tastature.

 

 Vidi se da nisi probao tipkovnice s Cherry MX Red Silent switchevima od nekog proizvođača tipa Ducky, pogotovo Ducky ONE 2 Mini Gaming ili Shyne 7 model. Čista tišina, tiše od membranskih a užitak za tipkati da ne možeš vjerovat. Današnji switchevi su daleko od klaka-klaka kao što su bili nekad davno.

16 godina
online
Corsair K60 RGB Pro - Premalo za previše

Istina, ovo je više do konstrukcije tastature nego do prekidača, koji su brown, ali se lepo čuje kad se stisne taster do kraja, a u jednakoj meri i kada odskoči nazad.

 

EDIT: Mada se moja primedba (iako sam to posle učinio malo nejasnim) se više odnosila na pomenute stare tastature iz 80-ih i prve polovine 90-ih: nema tihog Modela M. 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.10.2020 16:39 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Corsair K60 RGB Pro - Premalo za previše
Ivan(4) kaže...

Istina, ovo je više do konstrukcije tastature nego do prekidača, koji su brown, ali se lepo čuje kad se stisne taster do kraja, a u jednakoj meri i kada odskoči nazad.

 

EDIT: Mada se moja primedba (iako sam to posle učinio malo nejasnim) se više odnosila na pomenute stare tastature iz 80-ih i prve polovine 90-ih: nema tihog Modela M. 

 

Količina buke koju stvara tipkovnica ovisi o par stvari. Tipkovnica je zapravo rezonantna kutija i o njenom dizajnu ovisi kako će se u stvarnosti ponašati - tipkovnica s puno šupljina u svom oklopu, bilo da je plastičan ili metalan, stvarat će više buke nego tipkovnica koja je dizajnirana da ima manje šupljina. To je i glavni razlog zašto dvije različite tipkovnice s istim tipom switcha mogu zvučati sasvim drugačije, jedna tiša a druga glasnija, jedna ima dublji ton a druga viši. Ovo napominjem da shvatite da i sama konstrukcija tipkovnice može utjecati na to da li neka tipkovnica odgovara korisniku ili ne. Nije se jednom desilo da netko nabavi tipkovnicu koja mu je ugodna za rad ali preglasna. I ovo preglasna uzmi s rezervom jer je možda samo visina tona tipkanja iritirala korisnika a da uopće nije bila preglasna. To isto tako ovisi i o podlozi na kojoj tipkovnica stoji, okolini tipkovnice koja utječe na refleksiju zvuka i ambijentalnoj buci. Tipkovnica koja stoji na onoj podlozi za miša i tipkovnicu tiša je od one koja stoji na golom stolu. Čak i način tipkanja ovisi o količini buke, ima korisnika koji tipku pritisnu do kraja i brzo je otpuste i čuje se zvuk povratka tipke (bottoming out) dok drugi nešto nježnije otpuštaju tipke i zvuk tipkanja je sasvim drugačiji.

Konstukcija IBM modela M je na žalost takva da i s novijim switchevima ne bi bila baš puno tiša zbog konstrukcije/dizajna kućišta jer ima dosta praznog prostora unutar kućišta tipkovnice.

 

Da ne zaboravim napomenut, neki proizvođači isporučuju svoje tipkovnice s tvornički podmazanim Cherry MX switchevima (prelubed) koji su puno tiši i ugodniji za pritiskanje od standardnih nepodmazanih varijanti. Uglavnom, tiha mehanička tipkovnica postoji... 

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.10.2020 20:32 (Thinker).
12 godina
offline
Re: Corsair K60 RGB Pro - Premalo za previše
Pozdrav svima!

Da li je netko od vas isprobao Roccatovu tipkovnicu Vulcan 122 Aimo? Kakvi su dojmovi?

Unaprijed hvala!
vicious
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Corsair K60 RGB Pro - Premalo za previše
viciousone kaže...
Pozdrav svima!

Da li je netko od vas isprobao Roccatovu tipkovnicu Vulcan 122 Aimo? Kakvi su dojmovi?

Unaprijed hvala!

 Gotovo godinu dana koristim 121 model. Za mene, odlična.

13 godina
offline
Re: Corsair K60 RGB Pro - Premalo za previše
Opalaa !! kaže...
viciousone kaže...
Pozdrav svima!

Da li je netko od vas isprobao Roccatovu tipkovnicu Vulcan 122 Aimo? Kakvi su dojmovi?

Unaprijed hvala!

 Gotovo godinu dana koristim 121 model. Za mene, odlična.

 Potpisujem ovo. Tipkovnica je odlična.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice