Copy/paste iz stvarnog svijeta – u Photoshop

poruka: 6
|
čitano: 3.353
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Copy/paste iz stvarnog svijeta – u Photoshop".
Copy/paste iz stvarnog svijeta – u Photoshop

Izgleda zgodno, ali samo kao "proof of concept" a ne kao nešto doista ludo korisno. Ne kažem da neće moći iz ovog izaći nešto stvarno korisno.

 

 

Vrlo slično ima Adobe sa svojim setom mini mobilnih aplikacija, gdje na mobitelu klikaš i snimaš fotografije, clip artove ili boje, te se one automatski sinkroniziraju na tvoj account. Nakon toga se prebaciš u neki od desktop alata te su ti sve uslikane fotke ili boje dostupne odmah.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Copy/paste iz stvarnog svijeta – u Photoshop

I have a dream...

 

1. izvadis mobitel i 3D skeniras objekt

2. prebacis skenirani objekt u 3D aplikaciju

3. isprintas objekt na kucnom 3D printeru

4. ponovis korak #1 za sve sto smatras zanimljivim

5. uploadas specifikaciju na www.warez-3D.com

6.  kapitalizmu

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Copy/paste iz stvarnog svijeta – u Photoshop

Re: Copy/paste iz stvarnog svijeta – u Photoshop
kerum kaže...

I have a dream...

 

1. izvadis mobitel i 3D skeniras objekt

2. prebacis skenirani objekt u 3D aplikaciju

3. isprintas objekt na kucnom 3D printeru

4. ponovis korak #1 za sve sto smatras zanimljivim

5. uploadas specifikaciju na www.warez-3D.com

6.  kapitalizmu

 

Postoji vec mobilna aplikacija za tako nesto, pomicanjem telefona oko objekata on stvara 3D oblik istog. Problem je sto to stvarno ne radi najbolje, radi OK samo u idealnim uvjetima, ali niti blizu necega sto ce biti zgodno isprintano na printeru. Vise kao nekakav "low poly" zmuljanac koji bi mogao isprintati i onda se pohvaliti drustvu kako si napravio nesto fora.

 

Znam da postoje stranice gdje se mogu kupiti 3D modeli raznoraznih D&D figurica, koje se isprintaju i kasnije rucno obojaju. Ako imas volje i znanja jedan primjerak dodje daleko manje nego kupovni.

 

 

12 godina
offline
Re: Copy/paste iz stvarnog svijeta – u Photoshop
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
 

Postoji vec mobilna aplikacija za tako nesto, pomicanjem telefona oko objekata on stvara 3D oblik istog. Problem je sto to stvarno ne radi najbolje, radi OK samo u idealnim uvjetima, ali niti blizu necega sto ce biti zgodno isprintano na printeru. Vise kao nekakav "low poly" zmuljanac koji bi mogao isprintati i onda se pohvaliti drustvu kako si napravio nesto fora.

 

 

 

Znam za taj feature od kada ga je Sony prvi stavio na Xperiu, ali cekam da tehnologija sazrije do razine primjenjivosti, a ne gimmicka. Ovo gore sto sam napisao bi bila prava cetvrta industrijska revolucija, a ne marketinske gluposti koje cujes na svakom koraku.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Copy/paste iz stvarnog svijeta – u Photoshop
Odeš na auto show, pa si poslije doma isprintaš aute i tete.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
5 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice