Čini se da Intel i Microsoft nagovještavaju Window

poruka: 13
|
čitano: 5.687
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Čini se da Intel i Microsoft nagovještavaju Window".
16 godina
offline
Čini se da Intel i Microsoft nagovještavaju Window

Yebale vas AI značajke.

OS mi treba kao OS, ne kao AI, pa da stalno nešto moram loviti i popravljati za njim.

 

Od Windowsa 7 nadalje mi debilni Windows explorer kod preimenovanja datoteke automatski selektira čitavo ime umjesto mene čim krenem u rename.

samo želim dodati nešto na početak imena, ali ne... Explorer mi selektira cijelo ime. Pa se pomaknem na početak i onda Explorer ponovo radi selekciju cijelog imena. Ali nravno ne odmah, nego sa malom zadrškom. Tako da kada krenem tipkati, cijelo dotadašnje ime je nestalo. I onda se patim s običnim renameom, jer sustav je pametan za mene.

 

Fakof, daj mi dobra stara računala koja rade što im kažem, a ne ono što ona predviđaju da mi treba.

Gledam te!
 
22 0 hvala 2
16 godina
offline
Čini se da Intel i Microsoft nagovještavaju Window

Već vidim prvu namjenu za taj AI... "Skini mi sav p*rn sa sitea da ne moram ručno klikati!" 

Moj PC  
7 0 hvala 0
15 mjeseci
offline
Čini se da Intel i Microsoft nagovještavaju Window

MS je zalosna firma, jos Win 95 nije open source, premda je proslo koliko godina. Mila majko

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Čini se da Intel i Microsoft nagovještavaju Window

Mora se priznati da se MS maksimalno trudi da otjera korisnike sa svog OS-a...

Failure is always an option...
Moj PC  
12 0 hvala 0
15 godina
offline
Čini se da Intel i Microsoft nagovještavaju Window

"Kako god bilo jasno je da Microsoft mora usko surađivati s hardverskim partnerima kao što su Intel i AMD kako bi optimizirali čipove koji mogu podnijeti radno opterećenje AI-a, prenosi The Verge."

 

Biti će dobro dok se AI mogućnosti budu mogle isključiti. Kada to jednom postane sastavni dio OS-a, e onda imamo potencijalni problem. Jer nema šanse da ću zbog zahtjevnosti OS-a mijenjati cijelo računalo. Ima da me služi barem cijelo desetljeće (računajući od 2019.), bude li sve ispravno. Konzumerizam i potrošnja... Trošenje, zarada, novac. To najbolje opisuje današnji svijet. Ma što današnji, u zadnjih 150 godina je tako, ali se ubrzava, pogoršava.

Moj PC  
7 0 hvala 0
18 mjeseci
protjeran
offline
Re: Čini se da Intel i Microsoft nagovještavaju Wi
Scorpyo kaže...

Mora se priznati da se MS maksimalno trudi da otjera korisnike sa svog OS-a...

 Lako im je kada ga nemaju gdje otjerati. Causal user nema alternative.

8 godina
offline
Re: Čini se da Intel i Microsoft nagovještavaju Wi
MacOS?
18 mjeseci
protjeran
offline
Re: Čini se da Intel i Microsoft nagovještavaju Wi
Umbel kaže...
MacOS?

 Nebih rekao da je to baš alternativa, radi cijene.

15 godina
offline
Re: Čini se da Intel i Microsoft nagovještavaju Wi
Umbel kaže...
MacOS?

 -mac je računalo, ne odvojen hw-sw, sustav, licence... neusporedivo odnosno u usa je jak dok ajfon nije računalo-desktop-juzerski..

-s macom ne kupuješ os nego uređaj-računalo-sustav, win je samo os koji radi na 3rd party hw-u kroz support-driver bazu a driver svakog uređaja-komponente proizvodi proizvođač te komponente i zbog licenci-copyrihta nitko drugi itd. itd.

-win os dominira s +90%, ne govorimo o usa kao što ne govorimo o marsu i marsovcima.. a u usa jer je tamo to domaća firma zastupljena u školama i sl. čime osigura 30-više % udjela, globalno oko 10% dok onaj treći (ubojica win) linux i dalje oscilira oko statističke greške, mada je većinom free-foss, mada je identičan-sličan macosu (isti temelji, bsd, *nix), no desetljećima samo što nije, a sad ga ms gura-želi-nudi kao subsys, .. smiješno i tragikomično.

-os je 'samo' os.. nema posebnog razloga da nešto od projekata kao steamos ne zaživi.. no kako vidimo povijest jednostavno nije, neće, ostaju win-os kao glavni, razlozi mogu biti razni, subektivni-objektivni-izmišljeni, no činjenica i dalje ostaje dominantan os win recimo na steamu-gaming ili bilo što za računala (ne mobiteli, s mobitelima je priča suprotna, ms dobio po njonji WPom mada je čak zakupio nokia brand kao najjači u to doba, kupio skype itd.. no ni takav moćan ms ne može u mobilnoj industriji ništa tj tu je mala girica dok su kitovi pravi igrači. Gdje su sad nokija, redizajniraju logo kao posljednja vijest, nestali, skype više nitko ne koristi.. objektivno? kako to? imali su sve potrebno? .. nasuprot tog imamo ajfon, skup mobitel, hype, koji svi imaju ili žele, zatvoren sustav, uređaj, ne samo soft-os.. kao i pleyka i sl.).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Čini se da Intel i Microsoft nagovještavaju Window

Problem s AI upravljanim računalom je da je očito cilj da AI bude pomoć korisniku a za to će trebati još više znati svašta o korisniku i njegovim obrascima ponašanja a to pak vodi ka još većim sigurnosnim rizicima od zadiranja u privatnost kao i debilizaciji ljudi koji će još manje koristiti mozak jer će se u potpunosti oslanjati na tu automatizaciju. Privlačno ali istovremeno i penalizirajuće

 
6 0 hvala 1
9 godina
offline
Čini se da Intel i Microsoft nagovještavaju Window

Microsoft neka prvo ispravi bug u Windowsima kod kopiranja datoteka s USB stickom, ponekad dulje traje računanje koliko će trajati kopiranje datoteka nego što samo kopiranje traje. 

 
5 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Čini se da Intel i Microsoft nagovještavaju Wi
Veliki Brat kaže...
..

 

Fakof, daj mi dobra stara računala koja rade što im kažem, a ne ono što ona predviđaju da mi treba.

slazen se 100 posto za ove njihove useless feature koji svima samo smetaju, ali mislin da se ovde radi o tome da se optimizira kako radi npr branch predictor u cpu samo s "ai" spinom a to je vjerovatno lakše softverski izvest.


8 godina
offline
Re: Čini se da Intel i Microsoft nagovještavaju Wi

Nije toliko do toga koliko je lakše izvesti (inicijalno) nego koliko je lakše kasnije zakrpati ili radi performansi ili radi rupa (Spectre, etc. - jedino rješenje je disableati taj dio CPUa, popraviti ne možeš i još dobiješ kao bonus performance penalty).

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice