Cijepljenje i necijepljenje

poruka: 455
|
čitano: 65.194
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Cijepljenje i necijepljenje".
3 godine
neaktivan
offline
Cijepljenje i necijepljenje

Ne znam da li neko od vas prati rad doktora Nestorovića. Lik je od samog početka ove "pandemije" jako skeptičan, a to mu je inače struka već 30 godina. Govori da se globalisti čudno ponašaju i da menjaju mišljenje kako njima odgovara.

 

Da se razumemo, ja ne zastupam jednu ili drugu stranu, planiram da se vakcinišem ali postoji strah. Zato želim da čujem iskustva ostalih. Ne znam za te stvari oko čipovanja, ali veću bojazan mi stvara pomisao, da li su vakcine štetne na neke duge staze.

One vakcine tokom osnovne škole sam sve primio, njih nekoliko. Svi smo valjda...

 
1 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
Old Iggy kaže...
Han kaže...
Old Iggy kaže...
juice21 kaže...

"Ravnozemljaš" je osoba koja razmišlja "izvan okvira", osoba koja ima SVOJE mišljenje, a ne mišljenje većine, odnosno indokrinartskog "obeazovnog" sustava, gdje se ući samo ono što oni žele da znaš, kako bi mogao kao jedinka opravdat svoje postojanje svojim radom.

 

"Svoje mišljenje" bez točnih informacija je najobičnije sr***e.

 A što je suprotno od mišljenja sa "točnim" informacijama koje dobivaš od većine? To nazovimo ga točno mišljenje je također nečije mišljenje. Je li nečije mišljenje važnije od tvoga? Ako je onda nemaš mišljenje.

99% informacija koje dobivamo su "procesuirano" mišljenje manjine, ne većine.

Jako malo ljudi je vidjelo virus. Jako malo ljudi je vidjelo zemlju s više od 14 - 15 km visine, hodalo Arktikom i milijun drugih stvari.

Je li njihovo mišljenje važnije od mog, osobnog? Naravno da je.

 Eto vidiš. Svatko kao i ti je stvorio svoje mišljenje na temelju nečega. Nebitno jel se radi o Antarktici, letu u svemir ili virusu. Sposobnost i mogućnost stvaranja vlastitog mišljenja je nešto što smeta onoj manjini čija mišljenja se smatraju jedina ispravna. Ako netko ne želi vjerovati u nešto i ima svoje mišljenje otkuda pravo drugoj strani suditi i represivno mjenjati nečije mišljenje samo zato što se ne slaže sa njime.

16 godina
offline
Cijepljenje i necijepljenje

Koliko god reči da iskoristiš, to što kažeš se uvek svodi na "Moje neznanje jednako vredi kao nečije znanje."

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
5 0 hvala 1
16 godina
online
Re: Cijepljenje i necijepljenje
Han kaže...
Old Iggy kaže...

99% informacija koje dobivamo su "procesuirano" mišljenje manjine, ne većine.

Jako malo ljudi je vidjelo virus. Jako malo ljudi je vidjelo zemlju s više od 14 - 15 km visine, hodalo Arktikom i milijun drugih stvari.

Je li njihovo mišljenje važnije od mog, osobnog? Naravno da je.

 Eto vidiš. Svatko kao i ti je stvorio svoje mišljenje na temelju nečega. Nebitno jel se radi o Antarktici, letu u svemir ili virusu. Sposobnost i mogućnost stvaranja vlastitog mišljenja je nešto što smeta onoj manjini čija mišljenja se smatraju jedina ispravna. Ako netko ne želi vjerovati u nešto i ima svoje mišljenje otkuda pravo drugoj strani suditi i represivno mjenjati nečije mišljenje samo zato što se ne slaže sa njime.

Ne shvaćaš možda. To nije vlastito mišljenje. To je naučeno znanje dobiveno od drugih.

Kao što velika većina ljudi zna koliko je 2+2, ne zna zašto je 2+2=4, a još manje što je i 2 i 4.

Imati svoje mišljenje ne znači da je to mišljenje ispravno. A ako se sudara s tuđim mišljenjem, nastaju problemi.

16 godina
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
Dragonbane kaže...

Ne znam da li neko od vas prati rad doktora Nestorovića. Lik je od samog početka ove "pandemije" jako skeptičan, a to mu je inače struka već 30 godina. Govori da se globalisti čudno ponašaju i da menjaju mišljenje kako njima odgovara.

 

Da se razumemo, ja ne zastupam jednu ili drugu stranu, planiram da se vakcinišem ali postoji strah. Zato želim da čujem iskustva ostalih. Ne znam za te stvari oko čipovanja, ali veću bojazan mi stvara pomisao, da li su vakcine štetne na neke duge staze.

One vakcine tokom osnovne škole sam sve primio, njih nekoliko. Svi smo valjda...

 Taj lik mi je posebno drag. Čovek koji je, kada je sve počinjalo, izjavio "Žene, spremajte se za šoping u Milanu za 8. mart, popusti će biti odlični." i kako je ovo "najsmešniji virus u ljudskoj istoriji, koji postoji na internetu". Zatim je neznan broj puta najvaljivao kako će sve proći "za dva meseca", da smo "najgore prošli", pa će biti gotovo "na leto", pa "nakon leta"... Onda je na televiziji uspeo da ispriča kako je "gotovo siguran" da je i on, još negde na početku, imao virus, po određenim simptomima, pa na dodatna pitanja voditeljke uspeo da doda kako se tada nije testirao i samoizolovao jer za to "nije bilo vremena", "trebalo je raditi", no siguran je da nije nikog zarazio jer je u svemu tome "bio društveno odgovoran". Onda je shvatio šta je nalupetao, pa je sutradan na istoj televiziji rekao kako definitivno nije imao virus, a da jeste istina da je u jednom momentu posumnjao, ali je uradio brzi test i bio negativan. 

 

Ukratko, neodgovorna stoka koja voli biti u medijima, koja je samu sebe diskreditovala nebrojeno puta.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
8 godina
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
Dragonbane:

Samo glupi ne mijenjaju mišljenje. Što je u pozadini nečije aktivnosti? Vlastiti interes, I guess, a on se uvijek prilagođava okolnostima
Ja rekoh
4 godine
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
GUID kaže...
zelenapaprika kaže...
GUID kaže...
zelenapaprika kaže...
MV player kaže...

za piti pivo ispred dućana cijepljenje nije neophodno.

Za normalan život ono je neophodno.

 

Niti su svi normalni , nito tome teže.

Izuzetak su medicinske kontraindikacije. Nadam se da početi naplaćivati liječenje onih koji su odbili besplatno cjepivo. Ne moraš se cjepiti, ali ako si odbio zaštitu plati.

Zašto pijane kažnjavanju ? To je sloboda izbora. Ne nije.

 

Cijepivo nije lijek za sve. Pažljivim ponašanjem možeš postići puno više. Oni koji rade s ljudima doslovno su u najgorem položaju. Gledam prodavačicu u Dubravici. Ima masku ali malo tko od kupaca nosi masku. I svi glasno naručuju pecivo, kruh i ostalo, kapljice lete prema jadnoj ženi i kako da ta ne oboli od bilo koje kapljično prenosive bolesti? U trgovinama su pred blagajnicama pleksiglasi. Zbog vojske neodgojenih kojima ponašanje u zajednici ne znači ništa("Nu, mala, jopet si u smjeni. Daj mi cigare. One moje. Znaš ti koje.".

 

Sve počinje OD KUĆE. Ako tamo nema odgoja, takav pojedinac je najveća šteta za cijelo društvo. Zato nam tako i ide.

 

"Svi se utrkujemo kako bismo se cijepili, ali još uvijek treba imati na umu da su socijalna distanca, svjež zrak i maske vrlo dobri u sprečavanju prijenosa. Mislim da će infekcija potrajati prilično dugo", naglasila je Berry za CNN."

 

CNN: Sejšeli su cijepili 60% ljudi, a zaraza raste. To nije tako loše kako zvuči - Index.hr

 Nevezano za Coronu, recimo da su svi cijepljeni i da je potpuno nestala. Kako ćeš ti s tim stavom više ikada živjeti normalno? Što ako iza ugla vreba neka nova, još 10x gora bolest? Kako ćeš više ikada dotaknuti nešto što je prije tebe dotaknuo netko drugi ili udahnuti zrak koji sadži čestice koje je netko drugi izdahnuo? Najbolje da se odmah ubiješ, da se ne patiš.The church of fear. 



Nastavit ću živjeti normalno kao što sam živio do sada. Rukovat ću se, ljubiti, grliti, pjevati, plesati... Putovao sam dosta po svijetu, pa nisam pokupio ni ziku, ni ebolu ni zapadni nil ni sve ostalo jer sam se DRŽAO REDA.

 

A ti pročitaj svoju *besmislenu* poruku i ispljuskaj se hladnom vodom.

 "Ljubit ćeš se, rukovati, grliti, pjevati, plesati..." - s FFP2 maskom i u gumenom odijelu, ili kako? Pitam jer se već sada zgražaš nad kapljicama koje šire oni koji glasno naručuju pecivo, pozivaš "red", dakle na maske, socijalnu distancu, ... U novoj definiciji "reda" kojeg se ponosno voliš držati svega toga što si nabrojao više nema, dakle ili ćeš se "ljubiti, rukovati, grliti, pjevati, plesati", ili ćeš se "držati reda", trećeg nema. 

 Moram ostati pristojan jer će mi Drago Galić opet udijelit karton ili će me potjerari s foruma.

 

Ti doslovno ništa ne razumiješ. Ali doslovno. Ja tebi i ostalima piše o nekulturi, o seljačinama koje majka i otac nisu naučili osnovama bontona, a ti meni serviraš nezreli kafićki zveznadarski komentar kao da smo na Indexu. 

 

Razumiješ li ti da nije pristojno nekome stajati na pola metra, metar, pa i malo više od toga i pljuvati mu u lice? Je nekada znam takve ljude odgurnuti od sebe i to sam radio debelo prije korone. Postoji i lako dostupan znanstveni rad grupe autora o distanci u različitim kulturama. To je pitanje odgoja, a ne epidemiologije. Tek potom na red stiže pitanje širenja kapljično prenosivih bolesti.

 

Pokušaj ti raditi na nekom štandu ili pultu, pa ćeš u par minuta biti doslovno popljuvan. Zašto ne probaš? Čega se bojiš?

 

Masku nose ljudi na određenim poslovima veći dio radnog vremena. I nisam vidio da previše kukaju zbog toga. A mamini s(l)inčići plaču, jer moraju u kladari (zatvorenom prostoru) nositi masku. Buhuhuhu! Zašto ne pitaš azijske turiste, kada se ponovno vrate u Hrvatsku, zašto nose maske (sve je to počelo prije korone).

 

Red u pojedinoj državi je takav da te policija pokupi ili letiš van iz države ako se ne držiš reda. Za pojedine države nužno je cijepljenje i moraš imati međunarodni certifikat o cijepljenju: Cijepljenje i prevencija putničkih bolesti | Nastavni zavod za javno zdravstvo (stampar.hr). Pa probaj ući u takvu državu sa stavom kojeg ovdje demonstriraš.

 

 

 

 

16 godina
online
Re: Cijepljenje i necijepljenje
ludizao kaže...
SimeKZ kaže...

 U znanost ne moras vjerovat. Znanost je egzaktna. Vjeruje se u anubisa, hada, zeusa, jahvu i ostale stvari.

Idi trazi 4k snimke sa Jupitera. 

 

Naravno da vjeruješ. Ti si recimo tipičan primjer vjernika u znanost. Nemaš pojma i samo papagajski ponavljaš ono što si čuo, a ni to ne razumiješ.

 

Znanost NIJE egzaktna. Znanost NE zna. Ona samo ima modele kojima opisuje pojave. Trenutno su to najbolji modeli koji zadovoljavaju znanstvenu metodu, ali i dalje se radi o modelima.

 

Educiraj se i smanji doživljaj.

Sve krivo. Nema "vjere" u znanost.

Kao što je i znanost egzaktna niti se bazira samo na modelima.

 
1 1 hvala 0
4 godine
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
zelja55 kaže...

 zašto bi plačao duplo ionako plačam javno pa neka rade ili neka maknu iz plaće pa ću plačat privatno

 Javi se svojem saborskom zastupniku ili zastupnici da promijene zakon koji se na to odnosi, pa plaćaj privatno. Javno zdravstvo ima šarenu kvalitetu, neki doktori su izvrsni, dok su drugi samo prosječni.

zelja55 kaže...
 ako su lud plačaj sve 10x,ostali nisu,a tvoj kovid se lječi andolima neznam ko je bio u bolnici zbog te gripice

 Ja sam poznavao jednog iz svoje familije koji je potkraj 2020. umro nakon boravka u Zaraznoj.

GUID kaže...
 iako i u tih 150 nam nisu svi jednako bitni - stvarno nam je stalo do možda polovice ili trećine tog broja. Svi van tog kruga za nas u biti niti ne postoje i nije nas briga što se s njima dešava. 

 

 Zbog takvih ljudi kada padnu na cesti ne mogu očekivati pomoć. Viđeno stotinama puta. Pa i na članu moje najuže obitelji nakon pada na tramvajskoj stanici. A meni je trebalo barem pola sata da fizički stignem tamo + još 20ak dok je stigla hitna pomoć jer ju nitko od prisutnih nije pozvao. Ljudi vole gledati (danas i snimati) i ne miješati se. Gamad.

ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

Bolje vjerovati teoretičarima zavjere i internetskim blogovima nego doktoru, znanstveniku, studijama itd.

 

Slobodno ignoriraj posve dobro, legitimno i zdravo cjepivo koje se uspješno koristi u stotinama milijuna doza.

 

 

 

 

 

 Doktora ima svakakvih, čemu baš svjedočim ovih dana. 

 

Da je cjepivo dobro i zdravo, u ovom trenutku ti nitko može 100% potvrditi.

 

HALMED dobije dokumentaciju na temelju koje procjenjuje lijek: "Odobrenje za stavljanje lijeka u promet (u nastavku: odobrenje) može se dati samo za lijek za koji je temeljem stručno znanstvene ocjene dokumentacije o lijeku utvrđeno da je lijek odgovarajuće farmaceutske kakvoće te da je korist njegove primjene veća od rizika."

16 godina
online
Re: Cijepljenje i necijepljenje
ludizao kaže...
Old Iggy kaže...

Sve krivo. Nema "vjere" u znanost.

Kao što je i znanost egzaktna niti se bazira samo na modelima.

 

Skoro sve što postoji je samo vjera u znanost. Imaš šačicu znanstvenika i ostalo su vjernici.

 

Znanost o kojoj je ovdje riječ se bazira na modelima.

 

Reći da je sve krivo nije argument.

 

 

Povjerenje u religiju je vjera. Povjerenje u znanost je znanje.

Modeli su samo mali dio razvoja znanosti kroz znanstvene metode.

 
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
Old Iggy kaže...
Han kaže...
Old Iggy kaže...

99% informacija koje dobivamo su "procesuirano" mišljenje manjine, ne većine.

Jako malo ljudi je vidjelo virus. Jako malo ljudi je vidjelo zemlju s više od 14 - 15 km visine, hodalo Arktikom i milijun drugih stvari.

Je li njihovo mišljenje važnije od mog, osobnog? Naravno da je.

 Eto vidiš. Svatko kao i ti je stvorio svoje mišljenje na temelju nečega. Nebitno jel se radi o Antarktici, letu u svemir ili virusu. Sposobnost i mogućnost stvaranja vlastitog mišljenja je nešto što smeta onoj manjini čija mišljenja se smatraju jedina ispravna. Ako netko ne želi vjerovati u nešto i ima svoje mišljenje otkuda pravo drugoj strani suditi i represivno mjenjati nečije mišljenje samo zato što se ne slaže sa njime.

Ne shvaćaš možda. To nije vlastito mišljenje. To je naučeno znanje dobiveno od drugih.

Kao što velika većina ljudi zna koliko je 2+2, ne zna zašto je 2+2=4, a još manje što je i 2 i 4.

Imati svoje mišljenje ne znači da je to mišljenje ispravno. A ako se sudara s tuđim mišljenjem, nastaju problemi.

 Kakve veze ima matematika sa formiranjem vlastitog mišljenja? Glup primjer. Crna boja je crna boja, ostalo su nijanse. Mišljenje nije matematički dokazivo i nikada nije isto. Ne postoje dvije osobe koje imaju o svemu identično mišljenje. Od 100 ljudi u sobi svih 100 se mogu složiti da je 2+2=4. A svih 100 se mogu ne složiti oko toga da li je 2 i 2 jednako 4 ili jednako 22. Ja kažem da je 2 i 2 = 22. Jer da bi bilo 4 fali operacija zbrajanja, netko će reći da je isto, netko će tvrditi nešto treće... U tom slučaju imamo mišljenja, kada nema striktnih i preciznih okvira imamo formiranje mišljenja na temelju dostupnih informacija i premisa iz sličnih situacija i problematike koju smo apsorbirali iz raznih izvora tokom svog života. Ista stvar je i sa koronom i cjepivima. Ima toliko kontradiktornih situacija, toliko poluinformacija, toliko izmjena i kršenja mjera od strane onih koji na njih apeliraju itd... i svatko je stvorio svoje mišljenje i stav o tome. Neki su se doslovno usrali i drhte, neke boli ona stvar a neki se svim silama trude glumiti spasitelja i mesiju i prosipati svoja uvjerenja po forumima. Takvi su najgori, skriveni sadisti kojima odgovara čizma na obrazu i spuštenih gaća čekaju daljnje upute.

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.5.2021 12:05 (Han).
16 godina
online
Re: Cijepljenje i necijepljenje
ludizao kaže...
Old Iggy kaže...
Povjerenje u religiju je vjera. Povjerenje u znanost je znanje.

 

Povjerenje je vjerovanje, nije li? Vjerovanje znači da si osoba koja vjeruje u nešto = vjernik. To što nisi vjernik u nešto nadrealno ne mijenja značenje pojma.

 

Jesi li možda sam provjerio neke znanstvene spoznaje? Ako jesi, koje?

 

Old Iggy kaže...
Modeli su samo mali dio razvoja znanosti kroz znanstvene metode.

 

Znanost se razvija upravo preko modela i oni nisu nikakav mali dio nego presudan.

Nope, povjerenje nije vjerovanje. Imam povjerenje u dijete, ne vjerujem mu sve što kaže.

Jesam li provjerio? Jesam. Mjerio akceleraciju sile teže, Coriolisovu silu, razne druge stvari.

Znanost se dijelom razvija preko modela. Modeli su samo jedan dio znanstvene metode (i to mali).

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Cijepljenje i necijepljenje

Upravo primio prvu dozu Moderne,ubod skoro pa da i nisam osjetio.Suprugu je kaže jako bolilo(toliko o tome za žene lakše podnose bol) i ruka ju još boli.

Nemam nikakvu bol,niti osječam da sam kontroliran od strane Bill Gatesa

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
ludizao kaže...
SimeKZ kaže...
ludizao kaže...

Nešto mi nije jasno. Cca 50% forumaša se nije cijepilo niti se ima namjeru. Zašto? Izlazili su članci o sastavu cjepiva, pisalo se o prednostima i sve, a gle sad!? 

Očekivao bi čovjek da ekipa koja čvrsto vjeruje u znanost i tehnologiju pokaže primjerom svoje vjerovanje, a ono ništa. Na jeziku veliki vjernici, a u stvarnosti friška figa 

 U znanost ne moras vjerovat. Znanost je egzaktna. Vjeruje se u anubisa, hada, zeusa, jahvu i ostale stvari.

Idi trazi 4k snimke sa Jupitera. 

 

Naravno da vjeruješ. Ti si recimo tipičan primjer vjernika u znanost. Nemaš pojma i samo papagajski ponavljaš ono što si čuo, a ni to ne razumiješ.

 

Znanost NIJE egzaktna. Znanost NE zna. Ona samo ima modele kojima opisuje pojave. Trenutno su to najbolji modeli koji zadovoljavaju znanstvenu metodu, ali i dalje se radi o modelima.

 

Educiraj se i smanji doživljaj.

 Ti meni, koji se bavim znanstveno-istrazivackim radom, govoris da je ''vjerujem''. Daj se pokrij usima i zasuti vise. I jos ces mi govorit da se educiram :D ja jebeno ne vjerujem :D 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
Moj PC  
7 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
L
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.5.2021 12:10 (Bestija).
16 godina
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
Lipo si ti to napisa ali većina ne shvaća bit.
16 godina
online
Re: Cijepljenje i necijepljenje
Han kaže...
Old Iggy kaže...

Ne shvaćaš možda. To nije vlastito mišljenje. To je naučeno znanje dobiveno od drugih.

Kao što velika većina ljudi zna koliko je 2+2, ne zna zašto je 2+2=4, a još manje što je i 2 i 4.

Imati svoje mišljenje ne znači da je to mišljenje ispravno. A ako se sudara s tuđim mišljenjem, nastaju problemi.

 Kakve veze ima matematika sa formiranjem vlastitog mišljenja? Glup primjer. Crna boja je crna boja, ostalo su nijanse. Mišljenje nije matematički dokazivo i nikada nije isto. Ne postoje dvije osobe koje imaju o svemu identično mišljenje. Od 100 ljudi u sobi svih 100 se mogu složiti da je 2+2=4. A svih 100 se mogu ne složiti oko toga da li je 2 i 2 jednako 4 ili jednako 22. Ja kažem da je 2 i 2 = 22. Jer da bi bilo 4 fali operacija zbrajanja, netko će reći da je isto, netko će tvrditi nešto treće... U tom slučaju imamo mišljenja, kada nema striktnih i preciznih okvira imamo formiranje mišljenja na temelju dostupnih informacija i premisa iz sličnih situacija i problematike koju smo apsorbirali iz raznih izvora tokom svog života. Ista stvar je i sa koronom i cjepivima. Ima toliko kontradiktornih situacija, toliko poluinformacija, toliko izmjena i kršenja mjera od strane onih koji na njih apeliraju itd... i svatko je stvorio svoje mišljenje i stav o tome. Neki su se doslovno usrali i drhte, neke boli ona stvar a neki se svim silama trude glumiti spasitelja i mesiju i prosipati svoja uvjerenja po forumima. Takvi su najgori, skriveni sadisti kojima odgovara čizma na obrazu i spuštenih gaća čekaju daljnje upute.

Uuups, sorry, nisam prije vidio.

Kako generiraš vlastito mišljenje? Što je to crna boja? Što je crno, što je boja? Za početak, crno nije uopće boja već nedostatak boje.

Upravo zato što svatko ima pravo na mišljenje (uključujući i budale), definiraju se načini kako i što, kad, gdje i zašto.

Kakvih to proturječnih situacija ima? Poluinformacija? Kršenje mjere od onih koji apeliraju nema nikakve veze sa znanošću.

16 godina
online
Re: Cijepljenje i necijepljenje
ludizao kaže...
Old Iggy kaže...

Nope, povjerenje nije vjerovanje. Imam povjerenje u dijete, ne vjerujem mu sve što kaže.

Jesam li provjerio? Jesam. Mjerio akceleraciju sile teže, Coriolisovu silu, razne druge stvari.

Znanost se dijelom razvija preko modela. Modeli su samo jedan dio znanstvene metode (i to mali).

 

Igra riječima. Povjerenje u dijete nema veze s povjerenjem u znanost. Djetetu ne vjeruješ iako imaš povjerenje, a znanosti vjeruješ.

 

To što si provjerio je kao da ja idem provjeriti da vatra peče. Zdravrazumske stvari. Nema veze sa time o čemu pričamo. Jesi li provjerio sastav cjepiva? 

 

Daj mi objasni što je veći dio znanstvene metode pri sticanu novih spoznaja, ako nisu modeli?

Nije to nikakva igra riječi. Ako je nešto dokazano, znači da znamo (ne vjerujemo). Ako vatra opeče neću vjerovati da je to od sotone iz pakla već ću znati zašto je to tako i što je sve iza toga.

Jesam li provjerio sastav? Jesam, kad su krenule prve idiotarije oko toga. Mogu li ga sam provjeriti? Ne.

Matematika se najvećim dijelom ne sastoji od modela, primjerice.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
ludizao kaže...
SimeKZ kaže...
ludizao kaže...
SimeKZ kaže...
ludizao kaže...

Nešto mi nije jasno. Cca 50% forumaša se nije cijepilo niti se ima namjeru. Zašto? Izlazili su članci o sastavu cjepiva, pisalo se o prednostima i sve, a gle sad!? 

Očekivao bi čovjek da ekipa koja čvrsto vjeruje u znanost i tehnologiju pokaže primjerom svoje vjerovanje, a ono ništa. Na jeziku veliki vjernici, a u stvarnosti friška figa 

 U znanost ne moras vjerovat. Znanost je egzaktna. Vjeruje se u anubisa, hada, zeusa, jahvu i ostale stvari.

Idi trazi 4k snimke sa Jupitera. 

Naravno da vjeruješ. Ti si recimo tipičan primjer vjernika u znanost. Nemaš pojma i samo papagajski ponavljaš ono što si čuo, a ni to ne razumiješ.

 

Znanost NIJE egzaktna. Znanost NE zna. Ona samo ima modele kojima opisuje pojave. Trenutno su to najbolji modeli koji zadovoljavaju znanstvenu metodu, ali i dalje se radi o modelima.

 

Educiraj se i smanji doživljaj.

 Ti meni, koji se bavim znanstveno-istrazivackim radom, govoris da je ''vjerujem''. Daj se pokrij usima i zasuti vise. I jos ces mi govorit da se educiram :D ja jebeno ne vjerujem :D 

 

Ovo je žešća upala ega, a svašta sam vidio. Jesi li možda provjerio sastav cjepiva? Jesi li provjerio studije djelovanja cjepiva? 

 

 Upala ega? Mili... ti si taj koji konstantno svima namece svoje pizdarije. Ja nikome ne namecem svoje misljenje, vec govorim o stvarima o kojima znam i stvari koje razumijem jer se bavim sa njima. Kuzis? Tvoje pusto naklapanje bez pokrica je smijesno, ponekad i granici sa ludilom. Konstantno si u temama koje se doticu znanosti i dostignuca u istima iz jednog razloga, a to je da svojim ''egom'' i bez ikakvog dokaza pokusavas omalovazavat iste. 

Internet danas dopusta svasta i vrlo lako spaja ljude sa istim misljenjem. Sta na kraju dovodi do vrlo opasnih situacija tipa antivaxxer grupa, flat earth grupa i takvih polupismenih primata koji sebi daju za pravo da bez ikakvih potkrepljujucih cinjenica baljezgaju o stvarima koje ne razumiju. 

 

 

https://www.fda.gov/media/144414/download#page=2

https://www.cdc.gov/mmwr/volumes/69/wr/mm6950e2.htm?s_cid=mm6950e2_w

 

 

Jedino u sta ja cvrsto vjerujem je to da si ti jedan kvalitetan trol, jer ako nisi trol onda nesto grdo ne stima. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
Moj PC  
5 1 hvala 0
16 godina
online
Re: Cijepljenje i necijepljenje
ludizao kaže...
Old Iggy kaže...
Nije to nikakva igra riječi. Ako je nešto dokazano, znači da znamo (ne vjerujemo). Ako vatra opeče neću vjerovati da je to od sotone iz pakla već ću znati zašto je to tako i što je sve iza toga.

Jesam li provjerio sastav? Jesam, kad su krenule prve idiotarije oko toga. Mogu li ga sam provjeriti? Ne.

Matematika se najvećim dijelom ne sastoji od modela, primjerice.

 

Ali ne mora značiti da je dokazano. Možda samo još nije opovrgnuto odnosno zamijenjeno boljom teorijom. Provjerio sastav se ne odnosi na čitanje o sastavu. Znači vjeruješ da je sastav takakv kako je napisano. Netko drugi je provjerio, a taj ne može lagati ili biti u krivu.

Matematika je drugo. Ovdje je tema cjepivo, a ono nije pronađeno matematikom nego istraživanjima.

 

Zna se što je dokaz, a što pretpostavka. I pretpostavkama se može baratati, dapače.

Naravno da imam povjerenje što je unutra, jer imamo i postupke provjere, a kao pojedinac ne mogu sam provjeriti.

Cjepivo se isto radi po znanstvenim metodama, ne vjeri u "nešto".

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
ludizao kaže...

 

Baviš se izradom cjepiva? Znaš da je cjepivo učinkovito kako se piše jer si to sam provjerio? Provjerio si sastav cjepiva, a ne samo pročitao o njemu?

 A kako inace provjeriti bilokoje cjepivo sam?Pa hebemu,postoje valjda ljudi kojima je posao napraviti cjepivo,a postoje i ljudi kojima je posao provjeriti to isto!?

 

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
ludizao kaže...
SimeKZ kaže...
Upala ega? Mili... ti si taj koji konstantno svima namece svoje pizdarije. Ja nikome ne namecem svoje misljenje, vec govorim o stvarima o kojima znam i stvari koje razumijem jer se bavim sa njima...

 

Baviš se izradom cjepiva? Znaš da je cjepivo učinkovito kako se piše jer si to sam provjerio? Provjerio si sastav cjepiva, a ne samo pročitao o njemu?

Ne. Ne bavim se ja, ali kolege da. 

 

Reci mi, da li si ti provjerio sve to sta si naveo pa imas razlog bit skeptican? Ili puko nagadanje iz glave? Bavis li se istrazivanjem cjepiva i njegovom funkcijom? Farmakokinetikom? Posjedujes mogucnosti ispitvanja cjepiva pa si ugledao nekakav uzorak koji ti se cini nepovoljan po organizam covjeka? Odredio si koji tocno sastav cjepiva je nepovoljnog djelovanja na organizam covjeka? 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.5.2021 12:46 (SimeKZ).
Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
Milka30 kaže...

Upravo primio prvu dozu Moderne,ubod skoro pa da i nisam osjetio.Suprugu je kaže jako bolilo(toliko o tome za žene lakše podnose bol) i ruka ju još boli.

Nemam nikakvu bol,niti osječam da sam kontroliran od strane Bill Gatesa

 Baš bih volio vas s tim komentarima, gdje se sprdate s "antivakserima" (čip, Bil gejts i te fore), čuti za koju godinu ili za par mjeseci, tek onoliko da vidim kako se osjećate.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.5.2021 12:50 (juice21).
16 godina
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
ludizao kaže...

Baviš se izradom cjepiva? Znaš da je cjepivo učinkovito kako se piše jer si to sam provjerio? Provjerio si sastav cjepiva, a ne samo pročitao o njemu?

Zašto to uopće pitaš kada te nikakav odgovor neće zadovoljiti? Taman da ti netko i kaže da je osobno provjerio sastav cjepiva, to opet ostavlja tebe u glupom položaju da ga provjeriš sam, jer drugome ne možeš vjerovati.

Ne znam kako uopće sjedaš u auto, autobus, vlak ili avion, kako mirno spavaš u kući koja se može srušiti svaki tren jer joj nisi osobno provjerio statiku, kako jedeš hranu kojoj osobno nisi provjerio sastav i tako dalje i tako dalje...

 

Proturječan si sam sebi i uopće te to ne muči. Klasika, zapravo.

Gledam te!
 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
juice21 kaže...
Milka30 kaže...

Upravo primio prvu dozu Moderne,ubod skoro pa da i nisam osjetio.Suprugu je kaže jako bolilo(toliko o tome za žene lakše podnose bol) i ruka ju još boli.

Nemam nikakvu bol,niti osječam da sam kontroliran od strane Bill Gatesa

 Baš bih volio vas s tim komentarima, gdje se sprdate s "antivakserima" (čip, Bil gejts i te fore), čuti za koju godinu ili za par mjeseci, tek onoliko da vidim kako se osjećate.

 

 Ljudi gušteri.

14 godina
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
SimeKZ kaže...
ludizao kaže...
SimeKZ kaže...
ludizao kaže...
SimeKZ kaže...
ludizao kaže...

Nešto mi nije jasno. Cca 50% forumaša se nije cijepilo niti se ima namjeru. Zašto? Izlazili su članci o sastavu cjepiva, pisalo se o prednostima i sve, a gle sad!? 

Očekivao bi čovjek da ekipa koja čvrsto vjeruje u znanost i tehnologiju pokaže primjerom svoje vjerovanje, a ono ništa. Na jeziku veliki vjernici, a u stvarnosti friška figa 

 U znanost ne moras vjerovat. Znanost je egzaktna. Vjeruje se u anubisa, hada, zeusa, jahvu i ostale stvari.

Idi trazi 4k snimke sa Jupitera. 

Naravno da vjeruješ. Ti si recimo tipičan primjer vjernika u znanost. Nemaš pojma i samo papagajski ponavljaš ono što si čuo, a ni to ne razumiješ.

 

Znanost NIJE egzaktna. Znanost NE zna. Ona samo ima modele kojima opisuje pojave. Trenutno su to najbolji modeli koji zadovoljavaju znanstvenu metodu, ali i dalje se radi o modelima.

 

Educiraj se i smanji doživljaj.

 Ti meni, koji se bavim znanstveno-istrazivackim radom, govoris da je ''vjerujem''. Daj se pokrij usima i zasuti vise. I jos ces mi govorit da se educiram :D ja jebeno ne vjerujem :D 

 

Ovo je žešća upala ega, a svašta sam vidio. Jesi li možda provjerio sastav cjepiva? Jesi li provjerio studije djelovanja cjepiva? 

 

 Upala ega? Mili... ti si taj koji konstantno svima namece svoje pizdarije. Ja nikome ne namecem svoje misljenje, vec govorim o stvarima o kojima znam i stvari koje razumijem jer se bavim sa njima. Kuzis? Tvoje pusto naklapanje bez pokrica je smijesno, ponekad i granici sa ludilom. Konstantno si u temama koje se doticu znanosti i dostignuca u istima iz jednog razloga, a to je da svojim ''egom'' i bez ikakvog dokaza pokusavas omalovazavat iste. 

Internet danas dopusta svasta i vrlo lako spaja ljude sa istim misljenjem. Sta na kraju dovodi do vrlo opasnih situacija tipa antivaxxer grupa, flat earth grupa i takvih polupismenih primata koji sebi daju za pravo da bez ikakvih potkrepljujucih cinjenica baljezgaju o stvarima koje ne razumiju. 

 

 

 Mili, smiri malo doživljaj. Ajde mi ti kao znanstvenik daj jedan dokaz okrugle zemlje. 

16 godina
online
Re: Cijepljenje i necijepljenje
ludizao kaže...
Old Iggy kaže...
Zna se što je dokaz, a što pretpostavka. I pretpostavkama se može baratati, dapače.

Naravno da imam povjerenje što je unutra, jer imamo i postupke provjere, a kao pojedinac ne mogu sam provjeriti.

Cjepivo se isto radi po znanstvenim metodama, ne vjeri u "nešto".

 

Znanstvene teorije nisu nužno dokazane. Možda samo nisu opovrgnute. Još. Znanje i teorija pa makar i znanstvena nisu sinonimi.

 

Nisam rekao da se cjepivo radi prema vjeri nego da ti postupaš prema vjeri u cjepivo. Nemaš svoje saznanje o tome. 

Teorija je nešto potpuno drugo.

Niti se cjepiva rade po nekoj "vjeri". Potpuno besmisleno. Rade se na temelju istraživanja, neka desetljećima starim.

Naravno da imam povjerenje. Nemam "vjeru" u cjepivo, nadam se da će me zaštititi i smanjiti općenito zarazu. I naravno da nemam direktno saznanje o tome.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
juice21 kaže...
SimeKZ kaže...
ludizao kaže...
SimeKZ kaže...
ludizao kaže...
SimeKZ kaže...
ludizao kaže...

Nešto mi nije jasno. Cca 50% forumaša se nije cijepilo niti se ima namjeru. Zašto? Izlazili su članci o sastavu cjepiva, pisalo se o prednostima i sve, a gle sad!? 

Očekivao bi čovjek da ekipa koja čvrsto vjeruje u znanost i tehnologiju pokaže primjerom svoje vjerovanje, a ono ništa. Na jeziku veliki vjernici, a u stvarnosti friška figa 

 U znanost ne moras vjerovat. Znanost je egzaktna. Vjeruje se u anubisa, hada, zeusa, jahvu i ostale stvari.

Idi trazi 4k snimke sa Jupitera. 

Naravno da vjeruješ. Ti si recimo tipičan primjer vjernika u znanost. Nemaš pojma i samo papagajski ponavljaš ono što si čuo, a ni to ne razumiješ.

 

Znanost NIJE egzaktna. Znanost NE zna. Ona samo ima modele kojima opisuje pojave. Trenutno su to najbolji modeli koji zadovoljavaju znanstvenu metodu, ali i dalje se radi o modelima.

 

Educiraj se i smanji doživljaj.

 Ti meni, koji se bavim znanstveno-istrazivackim radom, govoris da je ''vjerujem''. Daj se pokrij usima i zasuti vise. I jos ces mi govorit da se educiram :D ja jebeno ne vjerujem :D 

 

Ovo je žešća upala ega, a svašta sam vidio. Jesi li možda provjerio sastav cjepiva? Jesi li provjerio studije djelovanja cjepiva? 

 

 Upala ega? Mili... ti si taj koji konstantno svima namece svoje pizdarije. Ja nikome ne namecem svoje misljenje, vec govorim o stvarima o kojima znam i stvari koje razumijem jer se bavim sa njima. Kuzis? Tvoje pusto naklapanje bez pokrica je smijesno, ponekad i granici sa ludilom. Konstantno si u temama koje se doticu znanosti i dostignuca u istima iz jednog razloga, a to je da svojim ''egom'' i bez ikakvog dokaza pokusavas omalovazavat iste. 

Internet danas dopusta svasta i vrlo lako spaja ljude sa istim misljenjem. Sta na kraju dovodi do vrlo opasnih situacija tipa antivaxxer grupa, flat earth grupa i takvih polupismenih primata koji sebi daju za pravo da bez ikakvih potkrepljujucih cinjenica baljezgaju o stvarima koje ne razumiju. 

 

 

 Mili, smiri malo doživljaj. Ajde mi ti kao znanstvenik daj jedan dokaz okrugle zemlje. 

 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.5.2021 13:00 (SimeKZ).
Re: Cijepljenje i necijepljenje
Milka30 kaže...

Upravo primio prvu dozu Moderne,ubod skoro pa da i nisam osjetio.Suprugu je kaže jako bolilo(toliko o tome za žene lakše podnose bol) i ruka ju još boli.

Nemam nikakvu bol,niti osječam da sam kontroliran od strane Bill Gatesa

 

Šta si mogao birati što ćeš ili je to prvo palo pod ruke? Da i moja mama se cjepila Modernom a veli da ju je ruka ubijala (doduše ima 69 godina) i nije mogla spavati cijelu noć.

Ja ubod Astre nisam ništa osjetio (ali doista ništa), jedino te nuspojave, slabina, bolovi u mišićima i temperaturA.

12 godina
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
ludizao kaže...SimeKZ kaže...
Ne. Ne bavim se ja, ali kolege da. 

 

Reci mi, da li si ti provjerio sve to sta si naveo pa imas razlog bit skeptican?

 

Eto vidiš. Vjernik si, upravo kako sam i pretpostavio da jesi. Neka si se našao uvrijeđen jer ti se propituje vjera.

 

Skepsa je zdravo stanje. Nije da moraš biti skeptičan, ali nema ni štete. Kad provjeriš, više nisi skeptičan. Ja ako u nešto vjerujem, onda sam barem svjestan toga. Ne svojatam saznanja drugih kao da su moja, samo zato što sam o tome pročitao.

 Cekaj. Ti zasluzujes dva komada 

 

Blesaviji sam ja koji se dam uvuc u raspravu s tobom. 
Moderatori bi mogli radit svoj posao jednom na ovom forumu i zakljucat ovakve teme. A na informatickom forumu opcenito prestat objavljivat ovakve teme. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice