Cijepljenje i necijepljenje

poruka: 455
|
čitano: 65.215
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Cijepljenje i necijepljenje".
4 godine
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
GUID kaže...
zelenapaprika kaže...
MV player kaže...

za piti pivo ispred dućana cijepljenje nije neophodno.

Za normalan život ono je neophodno.

 

Niti su svi normalni , nito tome teže.

Izuzetak su medicinske kontraindikacije. Nadam se da početi naplaćivati liječenje onih koji su odbili besplatno cjepivo. Ne moraš se cjepiti, ali ako si odbio zaštitu plati.

Zašto pijane kažnjavanju ? To je sloboda izbora. Ne nije.

 

Cijepivo nije lijek za sve. Pažljivim ponašanjem možeš postići puno više. Oni koji rade s ljudima doslovno su u najgorem položaju. Gledam prodavačicu u Dubravici. Ima masku ali malo tko od kupaca nosi masku. I svi glasno naručuju pecivo, kruh i ostalo, kapljice lete prema jadnoj ženi i kako da ta ne oboli od bilo koje kapljično prenosive bolesti? U trgovinama su pred blagajnicama pleksiglasi. Zbog vojske neodgojenih kojima ponašanje u zajednici ne znači ništa("Nu, mala, jopet si u smjeni. Daj mi cigare. One moje. Znaš ti koje.".

 

Sve počinje OD KUĆE. Ako tamo nema odgoja, takav pojedinac je najveća šteta za cijelo društvo. Zato nam tako i ide.

 

"Svi se utrkujemo kako bismo se cijepili, ali još uvijek treba imati na umu da su socijalna distanca, svjež zrak i maske vrlo dobri u sprečavanju prijenosa. Mislim da će infekcija potrajati prilično dugo", naglasila je Berry za CNN."

 

CNN: Sejšeli su cijepili 60% ljudi, a zaraza raste. To nije tako loše kako zvuči - Index.hr

 Nevezano za Coronu, recimo da su svi cijepljeni i da je potpuno nestala. Kako ćeš ti s tim stavom više ikada živjeti normalno? Što ako iza ugla vreba neka nova, još 10x gora bolest? Kako ćeš više ikada dotaknuti nešto što je prije tebe dotaknuo netko drugi ili udahnuti zrak koji sadži čestice koje je netko drugi izdahnuo? Najbolje da se odmah ubiješ, da se ne patiš.The church of fear. 



Nastavit ću živjeti normalno kao što sam živio do sada. Rukovat ću se, ljubiti, grliti, pjevati, plesati... Putovao sam dosta po svijetu, pa nisam pokupio ni ziku, ni ebolu ni zapadni nil ni sve ostalo jer sam se DRŽAO REDA.

 

A ti pročitaj svoju *besmislenu* poruku i ispljuskaj se hladnom vodom.

3 godine
protjeran
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
zelenapaprika kaže...
Et_Tu_Brute? kaže...
zelja55 kaže...
MV player kaže...

za piti pivo ispred dućana cijepljenje nije neophodno.

Za normalan život ono je neophodno.

 

Niti su svi normalni , nito tome teže.

Izuzetak su medicinske kontraindikacije. Nadam se da početi naplaćivati liječenje onih koji su odbili besplatno cjepivo. Ne moraš se cjepiti, ali ako si odbio zaštitu plati.

Zašto pijane kažnjavanju ? To je sloboda izbora. Ne nije.

 može ali neka mi onda maknu komplet zdrvstveno osiguranje sa plače,platiču uslugu kad budem koristio

 Aha, koristio bi uslugu tek kada zatreba? Do tada infrastruktura, odrzavanje bolnica, plaće, logistiku, opremu staru, novu i nadolazeću, lijekove, apsolutno sve sto treba da zdravstevni sustav funkcionira. To budemo mi svi ostali placali za to, ti ladi jaja, al kad zatreba tebi, onda budes platio? Sebicnost i kratkovidnost na kvadrat.

 U Hrvatskoj postoji privatno zdravstvo. Pa neka čovjek plati liječenje i gotovo. To nema veze s javnim zdravstvom. 

 Od čega da plati ? Hitnu pomoć, liječenje kovida. Pa vidite da kuka za zdravstveno iz plaće.

13 godina
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
MV player kaže...
zelenapaprika kaže...
Et_Tu_Brute? kaže...
zelja55 kaže...
MV player kaže...

za piti pivo ispred dućana cijepljenje nije neophodno.

Za normalan život ono je neophodno.

 

Niti su svi normalni , nito tome teže.

Izuzetak su medicinske kontraindikacije. Nadam se da početi naplaćivati liječenje onih koji su odbili besplatno cjepivo. Ne moraš se cjepiti, ali ako si odbio zaštitu plati.

Zašto pijane kažnjavanju ? To je sloboda izbora. Ne nije.

 može ali neka mi onda maknu komplet zdrvstveno osiguranje sa plače,platiču uslugu kad budem koristio

 Aha, koristio bi uslugu tek kada zatreba? Do tada infrastruktura, odrzavanje bolnica, plaće, logistiku, opremu staru, novu i nadolazeću, lijekove, apsolutno sve sto treba da zdravstevni sustav funkcionira. To budemo mi svi ostali placali za to, ti ladi jaja, al kad zatreba tebi, onda budes platio? Sebicnost i kratkovidnost na kvadrat.

 U Hrvatskoj postoji privatno zdravstvo. Pa neka čovjek plati liječenje i gotovo. To nema veze s javnim zdravstvom. 

 Od čega da plati ? Hitnu pomoć, liječenje kovida. Pa vidite da kuka za zdravstveno iz plaće.

 Za liječenje covida je većini bitnije da imaju za pretplatu na netflix nego za hitnu pomoć

5 godina
neaktivan
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
zelenapaprika kaže...
GUID kaže...
zelenapaprika kaže...
MV player kaže...

za piti pivo ispred dućana cijepljenje nije neophodno.

Za normalan život ono je neophodno.

 

Niti su svi normalni , nito tome teže.

Izuzetak su medicinske kontraindikacije. Nadam se da početi naplaćivati liječenje onih koji su odbili besplatno cjepivo. Ne moraš se cjepiti, ali ako si odbio zaštitu plati.

Zašto pijane kažnjavanju ? To je sloboda izbora. Ne nije.

 

Cijepivo nije lijek za sve. Pažljivim ponašanjem možeš postići puno više. Oni koji rade s ljudima doslovno su u najgorem položaju. Gledam prodavačicu u Dubravici. Ima masku ali malo tko od kupaca nosi masku. I svi glasno naručuju pecivo, kruh i ostalo, kapljice lete prema jadnoj ženi i kako da ta ne oboli od bilo koje kapljično prenosive bolesti? U trgovinama su pred blagajnicama pleksiglasi. Zbog vojske neodgojenih kojima ponašanje u zajednici ne znači ništa("Nu, mala, jopet si u smjeni. Daj mi cigare. One moje. Znaš ti koje.".

 

Sve počinje OD KUĆE. Ako tamo nema odgoja, takav pojedinac je najveća šteta za cijelo društvo. Zato nam tako i ide.

 

"Svi se utrkujemo kako bismo se cijepili, ali još uvijek treba imati na umu da su socijalna distanca, svjež zrak i maske vrlo dobri u sprečavanju prijenosa. Mislim da će infekcija potrajati prilično dugo", naglasila je Berry za CNN."

 

CNN: Sejšeli su cijepili 60% ljudi, a zaraza raste. To nije tako loše kako zvuči - Index.hr

 Nevezano za Coronu, recimo da su svi cijepljeni i da je potpuno nestala. Kako ćeš ti s tim stavom više ikada živjeti normalno? Što ako iza ugla vreba neka nova, još 10x gora bolest? Kako ćeš više ikada dotaknuti nešto što je prije tebe dotaknuo netko drugi ili udahnuti zrak koji sadži čestice koje je netko drugi izdahnuo? Najbolje da se odmah ubiješ, da se ne patiš.The church of fear. 



Nastavit ću živjeti normalno kao što sam živio do sada. Rukovat ću se, ljubiti, grliti, pjevati, plesati... Putovao sam dosta po svijetu, pa nisam pokupio ni ziku, ni ebolu ni zapadni nil ni sve ostalo jer sam se DRŽAO REDA.

 

A ti pročitaj svoju *besmislenu* poruku i ispljuskaj se hladnom vodom.

 "Ljubit ćeš se, rukovati, grliti, pjevati, plesati..." - s FFP2 maskom i u gumenom odijelu, ili kako? Pitam jer se već sada zgražaš nad kapljicama koje šire oni koji glasno naručuju pecivo, pozivaš "red", dakle na maske, socijalnu distancu, ... U novoj definiciji "reda" kojeg se ponosno voliš držati svega toga što si nabrojao više nema, dakle ili ćeš se "ljubiti, rukovati, grliti, pjevati, plesati", ili ćeš se "držati reda", trećeg nema. 

Cijepljenje i necijepljenje

 

Narucio se prije 3 dana, danas primio prvu dozu Astre Zeneke.

 

Isao sam se cjepiti jer se plasim da nece pustati preko  granice ili ces morati gurati onaj stap u nos. 

A i cinjenica da je cijepljenje humana gesta kako za citavo covjecanstvo, tako i za tvoje susjedstvo i obitelj, pa eto.

 

 

Nikakav problem, dosao u dogovoreno vrijeme, sacekao cca 10 minuta u redu i to je to.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
zelenapaprika kaže...
Et_Tu_Brute? kaže...
zelja55 kaže...
MV player kaže...

za piti pivo ispred dućana cijepljenje nije neophodno.

Za normalan život ono je neophodno.

 

Niti su svi normalni , nito tome teže.

Izuzetak su medicinske kontraindikacije. Nadam se da početi naplaćivati liječenje onih koji su odbili besplatno cjepivo. Ne moraš se cjepiti, ali ako si odbio zaštitu plati.

Zašto pijane kažnjavanju ? To je sloboda izbora. Ne nije.

 može ali neka mi onda maknu komplet zdrvstveno osiguranje sa plače,platiču uslugu kad budem koristio

 Aha, koristio bi uslugu tek kada zatreba? Do tada infrastruktura, odrzavanje bolnica, plaće, logistiku, opremu staru, novu i nadolazeću, lijekove, apsolutno sve sto treba da zdravstevni sustav funkcionira. To budemo mi svi ostali placali za to, ti ladi jaja, al kad zatreba tebi, onda budes platio? Sebicnost i kratkovidnost na kvadrat.

 U Hrvatskoj postoji privatno zdravstvo. Pa neka čovjek plati liječenje i gotovo. To nema veze s javnim zdravstvom. 

 zašto bi plačao duplo ionako plačam javno pa neka rade ili neka maknu iz plaće pa ću plačat privatno

11 godina
protjeran
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
MV player kaže...
zelenapaprika kaže...
Et_Tu_Brute? kaže...
zelja55 kaže...
MV player kaže...

za piti pivo ispred dućana cijepljenje nije neophodno.

Za normalan život ono je neophodno.

 

Niti su svi normalni , nito tome teže.

Izuzetak su medicinske kontraindikacije. Nadam se da početi naplaćivati liječenje onih koji su odbili besplatno cjepivo. Ne moraš se cjepiti, ali ako si odbio zaštitu plati.

Zašto pijane kažnjavanju ? To je sloboda izbora. Ne nije.

 može ali neka mi onda maknu komplet zdrvstveno osiguranje sa plače,platiču uslugu kad budem koristio

 Aha, koristio bi uslugu tek kada zatreba? Do tada infrastruktura, odrzavanje bolnica, plaće, logistiku, opremu staru, novu i nadolazeću, lijekove, apsolutno sve sto treba da zdravstevni sustav funkcionira. To budemo mi svi ostali placali za to, ti ladi jaja, al kad zatreba tebi, onda budes platio? Sebicnost i kratkovidnost na kvadrat.

 U Hrvatskoj postoji privatno zdravstvo. Pa neka čovjek plati liječenje i gotovo. To nema veze s javnim zdravstvom. 

 Od čega da plati ? Hitnu pomoć, liječenje kovida. Pa vidite da kuka za zdravstveno iz plaće.

 ako su lud plačaj sve 10x,ostali nisu,a tvoj kovid se lječi andolima neznam ko je bio u bolnici zbog te gripice

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.5.2021 18:58 (zelja55).
10 godina
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
Gledam ovu sisatu I sjetim se Kaminskog koji je bio glasan oko cijele stvari.
"On je pokupio Darwinovu nagradu, hoces li I ti? " :-)

https://thecovidblog.com/2021/04/27/dan-kaminsky-42-year-old-cybersecurity-expert-dead-11-days-after-second-pfizer-vaxxed-tweet/
 
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
HCMAA kaže...
nažalost ja sam među onih 1% PRAVIH VJERNIKA u Hrvatskoj...za razliku od onih 84% LICEMJERA...pa ne mogu koristiti SOTONIN IZUM

 Samo mi onda nije jasno kako za svoj avatar koristiš ovaj logo na kojemu jasno piše Atheizm inside?

dolazim odmah - Godot
13 godina
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
ludizao kaže...

Nešto mi nije jasno. Cca 50% forumaša se nije cijepilo niti se ima namjeru. Zašto? Izlazili su članci o sastavu cjepiva, pisalo se o prednostima i sve, a gle sad!? 

Očekivao bi čovjek da ekipa koja čvrsto vjeruje u znanost i tehnologiju pokaže primjerom svoje vjerovanje, a ono ništa. Na jeziku veliki vjernici, a u stvarnosti friška figa 

 Jel isto vrijedi i za ekipu koja se ne cijepi protiv gripe svake godine?

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
ludizao kaže...

Nešto mi nije jasno. Cca 50% forumaša se nije cijepilo niti se ima namjeru. Zašto? Izlazili su članci o sastavu cjepiva, pisalo se o prednostima i sve, a gle sad!? 

Očekivao bi čovjek da ekipa koja čvrsto vjeruje u znanost i tehnologiju pokaže primjerom svoje vjerovanje, a ono ništa. Na jeziku veliki vjernici, a u stvarnosti friška figa 

 

Ja vjerujem u znanost i tehnologiju i mislim da su temelje za napredovanje covjecanstva i bolju buducnost. Medutim tehnologija se moze jako lako zlouporabiti. Ljudi na ovom forumu su prosjecno pametniji i znamo da se u cijepivima nalaze svakakvi mikrocipovi i tranzistori koji stete nasem zdravlju.

 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
HCMAA kaže...
nažalost ja sam među onih 1% PRAVIH VJERNIKA u Hrvatskoj...za razliku od onih 84% LICEMJERA...pa ne mogu koristiti SOTONIN IZUM

 Znači, samo starozavjetni vjernici su "pravi" vjernici ?!

Kako cjepivo može biti sotonom izum ?

 

Bog je stvorio znanstvenike koji stvore cjepivo jer i on jadan ne može pored toliko budala na planetu Zemlji misliti na svakoga.  

 

Starozavjetni bog je sotona koja je stvorila "genijalce" koji su izmislili oružje za ubijanje, ili ne.

 

Nego, još nisam pozvan na cijepljenje iako imam nekoliko kroničnih bolesti a mlad sam. Nemam ni 23. 

Bog me je kaznio, neda mi cjepivo a cijepili su se prije mene neki koji su (zna se) potpuno zdravi i malo stariji su od mene.

 

Kojem Bogu da se večeras pomoli da dođem na red ili da se starozavjetni prepustim božjoj milosti ?

13 godina
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
Nema tu 100% ispravne odluke, sve je rizik i svatko treba donijeti odluku za sebe i nikoga ne treba prisiljavati ni na što. Nećemo mi oko ovoga nikada biti složni, ljudi su različiti, imaju različite stavove koje baziraju na različitim iskustvima i načinu na koji doživljavaju sve ovo što nam se događa. Vidio sam svašta, klince kojima nitko ništa ne može, one koji su puni teorija zavjere, one koji su najugroženiji pa ne doživljavaju ništa ozbiljno jer eto, umrijet se mora pa ako bude bit će, pa one koji od straha ne izlaze iz kuće, masu ljudi koja misli da su preboljeli kad su ono šmrcali a nisu testirani pa ne znaju sto posto (i ja sam mislio dok me nije složilo),... ali najgore mi je koliko su ljudi bezosjećani prema umrlima kad nije nitko njihov u pitanju. Ide se u krajnosti, mediji tu previše stvaraju paniku od svakog slučaja. Niti covid niti cjepivo ne djeluje isto na svakog, pa to bi bar svakom trebalo biti jasno. Doživjeti ćemo još svašta prije nego ova pandemija završi. Samo hrabro, proći će i to. (prebolio, sad i cijepljen - bez nuspojava za sada)
Moj PC  
4 0 hvala 2
5 godina
neaktivan
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
display name ivo kaže...
Nema tu 100% ispravne odluke, sve je rizik i svatko treba donijeti odluku za sebe i nikoga ne treba prisiljavati ni na što. Nećemo mi oko ovoga nikada biti složni, ljudi su različiti, imaju različite stavove koje baziraju na različitim iskustvima i načinu na koji doživljavaju sve ovo što nam se događa. Vidio sam svašta, klince kojima nitko ništa ne može, one koji su puni teorija zavjere, one koji su najugroženiji pa ne doživljavaju ništa ozbiljno jer eto, umrijet se mora pa ako bude bit će, pa one koji od straha ne izlaze iz kuće, masu ljudi koja misli da su preboljeli kad su ono šmrcali a nisu testirani pa ne znaju sto posto (i ja sam mislio dok me nije složilo),... ali najgore mi je koliko su ljudi bezosjećani prema umrlima kad nije nitko njihov u pitanju. Ide se u krajnosti, mediji tu previše stvaraju paniku od svakog slučaja. Niti covid niti cjepivo ne djeluje isto na svakog, pa to bi bar svakom trebalo biti jasno. Doživjeti ćemo još svašta prije nego ova pandemija završi. Samo hrabro, proći će i to. (prebolio, sad i cijepljen - bez nuspojava za sada)

 Svake sekunde negdje u svijetu umru dvije osobe, 60.000.000 godišnje. Kuda bismo stigli i na što bi nam život ličio kada bi smo suosjećali sa svima njima? Ljudi su plemenska bića i briga ih je samo za njihov čopor od nekih maksimalno 150 jedinki (Dunbar's number: Why we can only maintain 150 relationships - BBC Future), iako i u tih 150 nam nisu svi jednako bitni - stvarno nam je stalo do možda polovice ili trećine tog broja. Svi van tog kruga za nas u biti niti ne postoje i nije nas briga što se s njima dešava. 

 

Ostalo stoji.

3 godine
neaktivan
offline
Cijepljenje i necijepljenje

Pozdrav forumaši,

Drago mi je što je ova tema pokrenuta. U početku su mnogi bili skeptični povodom vakcinacije, ne kažem da nisu i sada, ali šta je tu je.

Ja planiram da se vakcinišem, no kako je Astra Zeneka na lošem medijskom glasu, odlučio sam da to bude Kineska (Sinofarm) ili Fajzer (ne znam koja zemlja ga proizvodi), mada mi je lekar rekao da mogu bilo koju.

Da li imate neka iskustva vezano za Fajer ili Sinofarm, koju bi ste od te dve preporučili i koje su im prednosti ili mane.

P.S: Znam da je ovo forum tehnologija i vi niste lekari, ali kad već razgovaramo što da ne pitam

 
0 0 hvala 0
Re: Cijepljenje i necijepljenje
Dragonbane kaže...

Pozdrav forumaši,

Drago mi je što je ova tema pokrenuta. U početku su mnogi bili skeptični povodom vakcinacije, ne kažem da nisu i sada, ali šta je tu je.

Ja planiram da se vakcinišem, no kako je Astra Zeneka na lošem medijskom glasu, odlučio sam da to bude Kineska (Sinofarm) ili Fajzer (ne znam koja zemlja ga proizvodi), mada mi je lekar rekao da mogu bilo koju.

Da li imate neka iskustva vezano za Fajer ili Sinofarm, koju bi ste od te dve preporučili i koje su im prednosti ili mane.

P.S: Znam da je ovo forum tehnologija i vi niste lekari, ali kad već razgovaramo što da ne pitam

 

Bolje vjerovati teoretičarima zavjere i internetskim blogovima nego doktoru, znanstveniku, studijama itd.

 

Slobodno ignoriraj posve dobro, legitimno i zdravo cjepivo koje se uspješno koristi u stotinama milijuna doza.

 

 

 

 

 

15 godina
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
mpapec kaže...
Gledam ovu sisatu I sjetim se Kaminskog koji je bio glasan oko cijele stvari.
"On je pokupio Darwinovu nagradu, hoces li I ti? " :-)

https://thecovidblog.com/2021/04/27/dan-kaminsky-42-year-old-cybersecurity-expert-dead-11-days-after-second-pfizer-vaxxed-tweet/

Kaj si ti zabrijal, lik umro od ketoacidoze jer je dijabeticar. Da je zivio u Hrvatskoj nebi ostao bez inzulina pa ni umro, ali eto, Sjebane Americke Drzave i njihova politika krepaj ili plati, bolje mrtvi nego jeftino zdravstvo. Ali u manje dramaticnim vijestima, valjda je zaboravil uzeti inzulin i jebiga, dijabeticari si redovite mjere secer u krvi, zasto on nije, ne znam. Odluci koje je sam. Evo link pa kopaj dalje https://news.ycombinator.com/item?id=26952319

 

Samim time sve sto taj "blog" pise postaje irelevantno jer ne istrazuju dovoljno detaljno ono o cemu pisu, a ti si budala ako to pratis.

 

Ja sam se cijepio i odmah nakon pikice pobjegao van i inhalirao Arch Linux CD-ove u prahu da neutraliziram pokusaj instalacije Windows 10 na mene preko cijepiva, onih prvih 15 minuta cekanja je bilo kljucno tu vas ulove jer ne mozete zaustaviti instalaciju nakon sto ju jednom pokrenete, a to radite guzovima kad sjednete na nevidljivi popup prozor. Automatski se spojite na wifi, da, primjetite kak svaka lokacija za cijepljenje ima wifi, TFTP-om uploadaju Windowse jer ne stane sve u cijepivo, samo bootloader. syslinux>grub>ostalo>windows loader.

 

 

Linux, Arch Linux.
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.5.2021 2:38 (Ante).
15 godina
offline
Cijepljenje i necijepljenje

Došli su izbori,i kao nekim čudom,brojevi zaraženih su baš prigodno počeli padat par dana prije..ko bi reko?

A još i tome,vid vraga!može se i preko granice bez ikakvih testova i problema!

Ljudi koji su u samoizolaciji,mogu na glasanje!nema beda!

Možemo u zatvorene trgovačke centre,nesmijemo na hrelić da nebi dobili koronu tamo.

Znate kaj..manipulirajte si mamu sa koronom i sranjem od cjepiva.

I zadnja budaletina bi skužila da je ta korona 100% manipulacija iz nekih,nama ovcama nepoznatih ciljeva.

Jedini način da se cijepim je taj da dođe neka zakonska regulativa i da nemogu to nikako izbječ.

 

 
3 0 hvala 0
Cijepljenje i necijepljenje

Da li je još neko osjetio ne baš sjajne nuspojave cjepiva? Imam temperaturu i sve me boli, nemam snage za ništa. Općenito sam dosta loše volje. Da li se u tom cjepivu nalaze nekakvi minorni ostatci virusa corone, jer to bi onda objasnilo temperaturu, bol u mišićima i mislim da mi trenutno niti hrana nije dobrog okusa.

 

20ak minuta nakon cjepiva osjetio sam nekakvu slabinu dok me frend vozio doma, onako lagano maglovitost. Ali prošlo je ubrzo nakon toga.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
@ZovemseZoranidolazimizRijeke
To ti prođe unutar 24 sata od cijepljenja. Imunolozi savjetuju da se tablete za snižavanje temperature i protiv bolova ne uzimaju ako temperatura ne prelazi 38.
14 godina
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
msalai kaže...
Mene više zanima koliko ljudi se cijepi radi straha od coronavirusa, a koliko zato da bi moglo putovati, odnosno da im se vrate slobode koje su izgubili.

moj šogor se cijepio isključivo radi toga da može otić u BIH po cigare i po gorivo...

15 godina
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
telefon 2 kaže...
@ZovemseZoranidolazimizRijeke
To ti prođe unutar 24 sata od cijepljenja. Imunolozi savjetuju da se tablete za snižavanje temperature i protiv bolova ne uzimaju ako temperatura ne prelazi 38.

 -cjepivo izaziva reakciju tj imuno sustav mora stvoriti antitjela, tj normalno je osjetiti sve simptome kao bolest jer se sve osim same bolesti (zaraze stanice, uništavanje..) i događa.. naravno, u manjoj mjeri nego kod prirodnog preboljievanja pravog živog virusa kao i ovisno o dozi.. (koja ne smije biti prevelika ali ni premala jer tad ne izazove reakciju tj ono što treba izazvati.. stvaranje antitijela).

- + ostalo može biti uz stvarnu reakciju, jednako kao placebo-psihoefekt.. npr mučnina npr iz panike, prirodnog straha svjesnih ljudi mogućih posljedica dok gazela na izvoru nema taj strah jer je papkar i ne razmišlja o tome da je lav opet gladan.. kao što mučnina u vožnji može biti neovisno o čitavoj temi s cijepivom, tj dovoljno da si suvozač i da osjetiš mučninu (jer je drugo vozilo, ne držiš volan i mišići drugačije reagiraju ... dok kao vozač 99% ne bi imao mučninu itd..).

.. ili ćeš preminuti :) .. tj u nekom promilu nije iznenađenje, tj očekivano, kao što ne dobijemo svi jackpot na lotu, no neki ipak dobiju.. 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
Mad Ant kaže...
forumaš kaže...

 Ha gle, da je bilo cijepiva na vrijeme možda bi mi stari bio i dalje živ. Ovako se nadam da nitko koga poznam neće dobiti to sranje od virusa i da više nikaoga neću morati pokopati.

 

 Zašto se uopće raspravljaš sa ravnozemljašima...

"Ravnozemljaš" je osoba koja razmišlja "izvan okvira", osoba koja ima SVOJE mišljenje, a ne mišljenje većine, odnosno indokrinartskog "obeazovnog" sustava, gdje se ući samo ono što oni žele da znaš, kako bi mogao kao jedinka opravdat svoje postojanje svojim radom. 

 Jedinka nema svoje mišljenje, jedninksa ne misli o bitnim stvarima, jedinka misli samo o onome što smije mislit, jer ju je sustav tako naučio.

 Na tvoju nesreću i ti nisi ravnozemljaš, jer bi kroz bistrije oći mogao vidjeti o kakvoj se globalnoj prijevari i manipulaciji ovdje radi.

 Neću ti stavljati nikakve linkove na bilo koju tematiku, onoga koga zanima istražiti će sam, ali likovi poput tebe će ovo pročitati i reći samo "ha ha, još jedan ravnozemljaš" i dalje tupo nastaviti hodati po ravnoj zemlji, misleći da se svijet juri oko svoje osi 666 km/h, da ljudi "s druge  strane"  kugle hodaju naopako, da gravitacija postoji (ali samo selektivno), da nas NASA ne laže, da nas farmaceutske industrije ne lažu i da su oni tu radi našeg boljitka!

 Izgleda da je bolje biti uspavan u svojoj comfort zoni, misleći da se netko brine o tebi i misleći da se stvari događaju slučajno. 

 Bolest nije slučajna, ništa nije slučajno, lažu vas.

 

 

16 godina
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
juice21 kaže...

"Ravnozemljaš" je osoba koja razmišlja "izvan okvira", osoba koja ima SVOJE mišljenje, a ne mišljenje većine, odnosno indokrinartskog "obeazovnog" sustava, gdje se ući samo ono što oni žele da znaš, kako bi mogao kao jedinka opravdat svoje postojanje svojim radom.

 

"Svoje mišljenje" bez točnih informacija je najobičnije sr***e.

16 godina
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje

U utorak u 19h se cijepio Pfizerom, pričekao 15 minuta, nije bilo ikakve reakcije i otišao pješice kući.

U srijedu do podneva nisam imao ikakve posljedice, ali od podneva se temperatura počela dizati i potrajala cijeli dan. Bila je i iznad 38°C na momente.

U četvrtak lagana temperatura (37.3°C) i onda je prošlo do podneva i od tada je sve u redu.

12 godina
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
ludizao kaže...

Nešto mi nije jasno. Cca 50% forumaša se nije cijepilo niti se ima namjeru. Zašto? Izlazili su članci o sastavu cjepiva, pisalo se o prednostima i sve, a gle sad!? 

Očekivao bi čovjek da ekipa koja čvrsto vjeruje u znanost i tehnologiju pokaže primjerom svoje vjerovanje, a ono ništa. Na jeziku veliki vjernici, a u stvarnosti friška figa 

 U znanost ne moras vjerovat. Znanost je egzaktna. Vjeruje se u anubisa, hada, zeusa, jahvu i ostale stvari.

Idi trazi 4k snimke sa Jupitera. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
Old Iggy kaže...
juice21 kaže...

"Ravnozemljaš" je osoba koja razmišlja "izvan okvira", osoba koja ima SVOJE mišljenje, a ne mišljenje većine, odnosno indokrinartskog "obeazovnog" sustava, gdje se ući samo ono što oni žele da znaš, kako bi mogao kao jedinka opravdat svoje postojanje svojim radom.

 

"Svoje mišljenje" bez točnih informacija je najobičnije sr***e.

 A što je suprotno od mišljenja sa "točnim" informacijama koje dobivaš od većine? To nazovimo ga točno mišljenje je također nečije mišljenje. Je li nečije mišljenje važnije od tvoga? Ako je onda nemaš mišljenje.

16 godina
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
Han kaže...
Old Iggy kaže...
juice21 kaže...

"Ravnozemljaš" je osoba koja razmišlja "izvan okvira", osoba koja ima SVOJE mišljenje, a ne mišljenje većine, odnosno indokrinartskog "obeazovnog" sustava, gdje se ući samo ono što oni žele da znaš, kako bi mogao kao jedinka opravdat svoje postojanje svojim radom.

 

"Svoje mišljenje" bez točnih informacija je najobičnije sr***e.

 A što je suprotno od mišljenja sa "točnim" informacijama koje dobivaš od većine? To nazovimo ga točno mišljenje je također nečije mišljenje. Je li nečije mišljenje važnije od tvoga? Ako je onda nemaš mišljenje.

99% informacija koje dobivamo su "procesuirano" mišljenje manjine, ne većine.

Jako malo ljudi je vidjelo virus. Jako malo ljudi je vidjelo zemlju s više od 14 - 15 km visine, hodalo Arktikom i milijun drugih stvari.

Je li njihovo mišljenje važnije od mog, osobnog? Naravno da je.

14 godina
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
juice21 kaže...
osoba koja ima SVOJE mišljenje

 

 

 Mišljenje je kao šupak, ima ga svatko.

8 godina
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
Cansee:

I ja sam se cijepio, oba puta, ali pretjeruješ oko utjecaja cjepiva i medicine na životni vijek. Higijena i dobra ishrana su učinili puno više za prirast stanovništva. Gladnom cjepivo neće pomoći, povijest civilizacije govori sve - nastala je i prosperirala samo tamo gdje je hrane bilo u izobilju. Ostalo smo nadoknađivali većim natalitetom koji je, opet, bio moguć zbog dostupnosti hrane!
Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.5.2021 10:19 (Feudalac).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice