Cijepljenje i necijepljenje

poruka: 455
|
čitano: 64.971
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Cijepljenje i necijepljenje".
6 godina
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
GUID kaže...

To bi bilo točno kada bi cijepivo pouzdano štitilo od daljnjeg širenja bolesti, ali baš to do sada nitko nijje uspio potvrditi. Dapače, širom svijeta je evidentirano tisuće slučajeva ljudi koje je cijepivo pretvorilo u asimptomatske superspreadere, dakle osobe koje same nemaju nikakve simptome, ali su unatoč tome zarazne za druge, dakle upravo suprotno od onog što se željelo postići. U nekim zemljama je upravo nakon početka masovnog cijepljenja došlo do eksplozivnog rasta pozitivnih. Upravo zbog toga se i nakon cijepljenja svugdje u svijetu još uvijek od cijepljenih traži da se i dalje pridržavaju svih ili većine mjera kao da i nisu cijepljeni, dakle maske, držanje razmaka itd.

 

 ? Otac (60) će sad primit drugu dozu Pfizera, radim preko SS u firmi gdje se "družim" sa šefom, direktorom i još barem 8 ljudi koji su primili obje doze, što Pfizera, što Astra Zenece. Kroz čitav period "druženja" od prvih par sati nakon primanja do danas, kada je prošlo minimalno mjesec dana, ne poznajem niti 1 jedinu osobu iz njihovog i mojeg kruga koja se zarazila. Bilo kojim putem.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
4 godine
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
PzKpfw kaže...

@zelenapaprika

 

Može ti biti zdrav, imati blaže simpote ili pak da uopće ne skužiž da si imao nekaj, al' si frende kliconoša.

Zar bi htio nekoga sa prijenos virusa sa tebe na njega lišiti dijela zdravlja ili čak života? Mislim da ne bi. 

 

Problem je neznanje kod ljudi i vjerojanje u iracionalnost. Trebalo je ljudima u 21. stoljeću govoriti da peru ruke. Ej, ruke ono treba prati, pa tko je to vidio?

 

Il' će te slušati doktore ili ćete sjediti mado.

 

Kako zdrav čovjek može nekoga zaraziti?

 

Ti si stvarno briljantan um.

14 godina
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
zelenapaprika kaže...
PzKpfw kaže...

@zelenapaprika

 

Može ti biti zdrav, imati blaže simpote ili pak da uopće ne skužiž da si imao nekaj, al' si frende kliconoša.

Zar bi htio nekoga sa prijenos virusa sa tebe na njega lišiti dijela zdravlja ili čak života? Mislim da ne bi. 

 

Problem je neznanje kod ljudi i vjerojanje u iracionalnost. Trebalo je ljudima u 21. stoljeću govoriti da peru ruke. Ej, ruke ono treba prati, pa tko je to vidio?

 

Il' će te slušati doktore ili ćete sjediti mado.

 

Kako zdrav čovjek može nekoga zaraziti?

 

Ti si stvarno briljantan um.

Zdrav u smislu da još nije razvio simptome a nosioc je virusa a da to i ne zna.

Tako sam zarzio oca i kompletnu obitelj,. nisam imao nikave simptome dok sam došao u njegov stan na pet minuta da mu pogledam daljinski od TV-a. Nosio sam masku, nisam mu prilazi blzu, koristio sam dezificijens, došao u papučama.

Nitko dugi mu nije dolazi, a oni nije izlazio osim na terasu kuće i to mogu garantiratti jer je bio 90% invalid i nije mogao po stepenicama.

Nakon nekoliko dana dobio sam temperaturu i jaki kašalja, on je dobio simpotme nekoliko dana iza toga kao i ostatak moje uže obitelji. Znači prvi sam razvio simptome, minimalno 3-4 dana ranije od ostalih.

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.5.2021 10:04 (forumaš).
5 godina
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
zelenapaprika kaže...
PzKpfw kaže...

@zelenapaprika

 

Može ti biti zdrav, imati blaže simpote ili pak da uopće ne skužiž da si imao nekaj, al' si frende kliconoša.

Zar bi htio nekoga sa prijenos virusa sa tebe na njega lišiti dijela zdravlja ili čak života? Mislim da ne bi. 

 

Problem je neznanje kod ljudi i vjerojanje u iracionalnost. Trebalo je ljudima u 21. stoljeću govoriti da peru ruke. Ej, ruke ono treba prati, pa tko je to vidio?

 

Il' će te slušati doktore ili ćete sjediti mado.

 

Kako zdrav čovjek može nekoga zaraziti?

 

Ti si stvarno briljantan um.

 Zelena paprika - zdravi ljudi i asimptomatski prijenos su ti superozbiljna stvar (osim kad se radi o BLM "protestima", glasovanju u Hrvatskoj...😉)

https://www.24sata.hr/news/velike-guzve-na-granicama-zbog-izbora-hrvati-iz-inozemstva-danas-ulaze-u-zemlju-bez-testa-762289

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.5.2021 10:31 (PESfanCRO).
16 godina
offline
Cijepljenje i necijepljenje

Jao, sve je puno kužera koji kuže spiku, nisu ovce, probuđeni su, ne puše spike i ostale manifestacije kompleksa manje vrijednosti. Pitam se tko je onda 30 godina slijepo birao krimialnce.

 


Newsflash: nobody cares. Cijepi se ili nemoj.

 

 

Ali izađi na izbore.

 
8 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
forumaš kaže...

Zdrav u smislu da još nije razvio simptome a nosioc je virusa a da to i ne zna.

 

Zdrav. Bez a, ali, ako, kada, možda i sl. 

 

4 godine
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
dado kaže...

 

Newsflash: nobody cares. 

 Ima ih kojima nije stalo, ali ih ima puno više koji imaju neku korist. To je problem.

14 godina
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
zelenapaprika kaže...
forumaš kaže...

Zdrav u smislu da još nije razvio simptome a nosioc je virusa a da to i ne zna.

 

Zdrav. Bez a, ali, ako, kada, možda i sl. 

 

 Treba nam onda definicija zdravlja, da budemo maksimalno precizni jer ovo je maksimalno ozbiljna rasprava na akademskom nivou.

12 godina
protjeran
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
Scorpyo kaže...

Stvarno je zamiljivo vidjeti koliko će raznih izgovora dati ekipa koja se zapravo samo boji injekcije... 

 Stvarno je zaNimljivo koliko ce raznih izgovora dati ekipa koja se zapravo boji - zivjeti...

10 godina
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
Je, to je argument za pad brojeva. Pozdrav.
14 godina
offline
Cijepljenje i necijepljenje

Kratko i jednostavno, cijepio sam se.Tko želi, može, tko ne želi ne mora. Pa svi smo mi još kao bebe cijepljeni protiv rubeole, ospica, boginja, TBC-a, a ako te ugrizao pas i protiv bjesnoće, ako si se nabo na hrđav čavao ili slično cijepio si se protiv tetanusa - i ostao živ i zdrav. Pa valjda, kada sam sve ovo prošao bez problema, valjda me neće ubiti cjepivo protiv korone.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
zelenapaprika kaže...
PzKpfw kaže...

@zelenapaprika

 

Može ti biti zdrav, imati blaže simpote ili pak da uopće ne skužiž da si imao nekaj, al' si frende kliconoša.

Zar bi htio nekoga sa prijenos virusa sa tebe na njega lišiti dijela zdravlja ili čak života? Mislim da ne bi. 

 

Problem je neznanje kod ljudi i vjerojanje u iracionalnost. Trebalo je ljudima u 21. stoljeću govoriti da peru ruke. Ej, ruke ono treba prati, pa tko je to vidio?

 

Il' će te slušati doktore ili ćete sjediti mado.

 

Kako zdrav čovjek može nekoga zaraziti?

 

Ti si stvarno briljantan um.

 Jednostavno, može biti kliconoša, ali njegov imunološki sistem drži virus pod kontrolom i neda da se razvije bolest. Znači, iako si zdrav, ne znači 100% da nemaš viruse u sebi.

dolazim odmah - Godot
4 godine
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
forumaš kaže...
zelenapaprika kaže...
forumaš kaže...

Zdrav u smislu da još nije razvio simptome a nosioc je virusa a da to i ne zna.

 

Zdrav. Bez a, ali, ako, kada, možda i sl. 

 

 Treba nam onda definicija zdravlja, da budemo maksimalno precizni jer ovo je maksimalno ozbiljna rasprava na akademskom nivou.

 Nema potrebe biti zajedljiv.

 

"Zdravlje se određuje (definira) kao visoki stupanj opće funkcionalnosti organizma, odnosno nenarušenost funkcionalnosti organizma, harmonija i nenarušenost intelektualnih i bioloških funkcija. Također se, u proširenom smislu može promatrati kao stanje dobrog tjelesnog, psihičkog i društvenog blagostanja. Zdravlje se najčešće upotrebljava kao pojam odsustva od bolesti, traume (ozljede i njihovih posljedica), deformacija i duševnih poremećaja." (Wikipedia)

 

4 godine
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
učo kaže...

Kratko i jednostavno, cijepio sam se.Tko želi, može, tko ne želi ne mora. Pa svi smo mi još kao bebe cijepljeni protiv rubeole, ospica, boginja, TBC-a, a ako te ugrizao pas i protiv bjesnoće, ako si se nabo na hrđav čavao ili slično cijepio si se protiv tetanusa - i ostao živ i zdrav. Pa valjda, kada sam sve ovo prošao bez problema, valjda me neće ubiti cjepivo protiv korone.

Neka se cijepi tko želi.

 

Samo komentiram ovaj svjetonazor - pa neće valjda mene. Možda te pogodi meteor. Baš tebe. Možda te pogodi munja. Baš tebe. Možda te susjed gurne niz stepenice. Baš tebe. I tako dalje.

 

"valjda me neće ubiti cjepivo protiv korone." - Samo da te podsjetim na izjavu Alemke Markotić: "Bez tri godine ne možemo biti sigurni da je neki lijek ili cjepivo sto posto učinkovit ili neškodljiv", odgovorila je Markotić."https://www.glasistre.hr/hrvatska/alemka-markotic-sigurno-cjepivo-do-primjene-su-potrebne-najmanje-tri-godine-sve-prije-toga-je-rizik-za-ljude-640905

 

I druge lijekove su povlačili iz prodaje jer se nakon puno više godina otkrilo da štete prevelikom broju ljudi. A danas uz neke generičke lijekove imaš kilometarsku uputu i kilometarski popis nuspojava. Doslovno ne piše da te može pogoditi meteor. Sve ostalo piše. 

 

Uzimanje lijekova i kad treba i kad ne treba. Prosječni Hrvat troši previše lijekova godišnje: "Potražnja za lijekovima raste iz godine u godinu: Na lijekove trošimo vrtoglavih 7,6 milijardi kuna". https://www.novilist.hr/novosti/hrvatska/potraznja-za-lijekovima-raste-iz-godine-u-godinu-na-lijekove-trosimo-vrtoglavih-76-milijardi-kuna/

 

Trudim se ne šopati se koječime i općenito izbjegavam proizvode farmaceutske industrije, za razliku od prosječnog stanovnika ove države koji iz ljekarne izlazi s punom velikom vrećicom. Dok god mogu. Kad ne mogu, onda uzmem propisani lijek i trudim se da to potraje što kraće.

 

3 godine
protjeran
offline
Cijepljenje i necijepljenje

za piti pivo ispred dućana cijepljenje nije neophodno.

Za normalan život ono je neophodno.

 

Niti su svi normalni , nito tome teže.

Izuzetak su medicinske kontraindikacije. Nadam se da početi naplaćivati liječenje onih koji su odbili besplatno cjepivo. Ne moraš se cjepiti, ali ako si odbio zaštitu plati.

Zašto pijane kažnjavanju ? To je sloboda izbora. Ne nije.

 
0 8 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje

Neka ljudi sami odluce. Kome naplatit lijecenje narkomana, alkoholicara, pusaca...?

10 godina
offline
Cijepljenje i necijepljenje

jer jedna tema od preko 120 stranica o ovome vam nije bila dovoljna...

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
Ne zelim se cjepiti jer ce doci novi mutirani soj virusa koji ce pobiti sve koji su se cjepili
Moj PC  
0 2 hvala 0
4 godine
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
MV player kaže...

za piti pivo ispred dućana cijepljenje nije neophodno.

Za normalan život ono je neophodno.

 

Niti su svi normalni , nito tome teže.

Izuzetak su medicinske kontraindikacije. Nadam se da početi naplaćivati liječenje onih koji su odbili besplatno cjepivo. Ne moraš se cjepiti, ali ako si odbio zaštitu plati.

Zašto pijane kažnjavanju ? To je sloboda izbora. Ne nije.

 

Cijepivo nije lijek za sve. Pažljivim ponašanjem možeš postići puno više. Oni koji rade s ljudima doslovno su u najgorem položaju. Gledam prodavačicu u Dubravici. Ima masku ali malo tko od kupaca nosi masku. I svi glasno naručuju pecivo, kruh i ostalo, kapljice lete prema jadnoj ženi i kako da ta ne oboli od bilo koje kapljično prenosive bolesti? U trgovinama su pred blagajnicama pleksiglasi. Zbog vojske neodgojenih kojima ponašanje u zajednici ne znači ništa("Nu, mala, jopet si u smjeni. Daj mi cigare. One moje. Znaš ti koje.".

 

Sve počinje OD KUĆE. Ako tamo nema odgoja, takav pojedinac je najveća šteta za cijelo društvo. Zato nam tako i ide.

 

"Svi se utrkujemo kako bismo se cijepili, ali još uvijek treba imati na umu da su socijalna distanca, svjež zrak i maske vrlo dobri u sprečavanju prijenosa. Mislim da će infekcija potrajati prilično dugo", naglasila je Berry za CNN."

 

CNN: Sejšeli su cijepili 60% ljudi, a zaraza raste. To nije tako loše kako zvuči - Index.hr

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.5.2021 13:30 (zelenapaprika).
14 godina
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
zelenapaprika kaže...
forumaš kaže...
zelenapaprika kaže...
forumaš kaže...

Zdrav u smislu da još nije razvio simptome a nosioc je virusa a da to i ne zna.

 

Zdrav. Bez a, ali, ako, kada, možda i sl. 

 

 Treba nam onda definicija zdravlja, da budemo maksimalno precizni jer ovo je maksimalno ozbiljna rasprava na akademskom nivou.

 Nema potrebe biti zajedljiv.

 

"Zdravlje se određuje (definira) kao visoki stupanj opće funkcionalnosti organizma, odnosno nenarušenost funkcionalnosti organizma, harmonija i nenarušenost intelektualnih i bioloških funkcija. Također se, u proširenom smislu može promatrati kao stanje dobrog tjelesnog, psihičkog i društvenog blagostanja. Zdravlje se najčešće upotrebljava kao pojam odsustva od bolesti, traume (ozljede i njihovih posljedica), deformacija i duševnih poremećaja." (Wikipedia)

 

 Niti sitničav.

11 godina
protjeran
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje

može ali neka mi onda maknu komplet zdrvstveno osiguranje sa plače,platiču uslugu kad budem koristio

11 godina
protjeran
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
MV player kaže...

za piti pivo ispred dućana cijepljenje nije neophodno.

Za normalan život ono je neophodno.

 

Niti su svi normalni , nito tome teže.

Izuzetak su medicinske kontraindikacije. Nadam se da početi naplaćivati liječenje onih koji su odbili besplatno cjepivo. Ne moraš se cjepiti, ali ako si odbio zaštitu plati.

Zašto pijane kažnjavanju ? To je sloboda izbora. Ne nije.

 može ali neka mi onda maknu komplet zdrvstveno osiguranje sa plače,platiču uslugu kad budem koristio

3 godine
protjeran
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
zelja55 kaže...
MV player kaže...

za piti pivo ispred dućana cijepljenje nije neophodno.

Za normalan život ono je neophodno.

 

Niti su svi normalni , nito tome teže.

Izuzetak su medicinske kontraindikacije. Nadam se da početi naplaćivati liječenje onih koji su odbili besplatno cjepivo. Ne moraš se cjepiti, ali ako si odbio zaštitu plati.

Zašto pijane kažnjavanju ? To je sloboda izbora. Ne nije.

 može ali neka mi onda maknu komplet zdrvstveno osiguranje sa plače,platiču uslugu kad budem koristio

 ok može, na majke mi. Platit ću...Super ideja.

Nevjerojatno da se nitko toga nije prije sjetio.

12 godina
online
Re: Cijepljenje i necijepljenje
zelja55 kaže...
MV player kaže...

za piti pivo ispred dućana cijepljenje nije neophodno.

Za normalan život ono je neophodno.

 

Niti su svi normalni , nito tome teže.

Izuzetak su medicinske kontraindikacije. Nadam se da početi naplaćivati liječenje onih koji su odbili besplatno cjepivo. Ne moraš se cjepiti, ali ako si odbio zaštitu plati.

Zašto pijane kažnjavanju ? To je sloboda izbora. Ne nije.

 može ali neka mi onda maknu komplet zdrvstveno osiguranje sa plače,platiču uslugu kad budem koristio

 Aha, koristio bi uslugu tek kada zatreba? Do tada infrastruktura, odrzavanje bolnica, plaće, logistiku, opremu staru, novu i nadolazeću, lijekove, apsolutno sve sto treba da zdravstevni sustav funkcionira. To budemo mi svi ostali placali za to, ti ladi jaja, al kad zatreba tebi, onda budes platio? Sebicnost i kratkovidnost na kvadrat.

Ubi bene, ibi patria.
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.5.2021 14:21 (Et_Tu_Brute?).
10 godina
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
Ja cu se cijepiti fala hogu. Ali kad ispeglaju sve bugove. Cekam Pfizer GOTY.
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Cijepljenje i necijepljenje

Koristio bi usluge privatnika, a ionako sam ih koristio kad je bilo riječ o nečem ozbiljnijem.

 
0 2 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
zelenapaprika kaže...
MV player kaže...

za piti pivo ispred dućana cijepljenje nije neophodno.

Za normalan život ono je neophodno.

 

Niti su svi normalni , nito tome teže.

Izuzetak su medicinske kontraindikacije. Nadam se da početi naplaćivati liječenje onih koji su odbili besplatno cjepivo. Ne moraš se cjepiti, ali ako si odbio zaštitu plati.

Zašto pijane kažnjavanju ? To je sloboda izbora. Ne nije.

 

Cijepivo nije lijek za sve. Pažljivim ponašanjem možeš postići puno više. Oni koji rade s ljudima doslovno su u najgorem položaju. Gledam prodavačicu u Dubravici. Ima masku ali malo tko od kupaca nosi masku. I svi glasno naručuju pecivo, kruh i ostalo, kapljice lete prema jadnoj ženi i kako da ta ne oboli od bilo koje kapljično prenosive bolesti? U trgovinama su pred blagajnicama pleksiglasi. Zbog vojske neodgojenih kojima ponašanje u zajednici ne znači ništa("Nu, mala, jopet si u smjeni. Daj mi cigare. One moje. Znaš ti koje.".

 

Sve počinje OD KUĆE. Ako tamo nema odgoja, takav pojedinac je najveća šteta za cijelo društvo. Zato nam tako i ide.

 

"Svi se utrkujemo kako bismo se cijepili, ali još uvijek treba imati na umu da su socijalna distanca, svjež zrak i maske vrlo dobri u sprečavanju prijenosa. Mislim da će infekcija potrajati prilično dugo", naglasila je Berry za CNN."

 

CNN: Sejšeli su cijepili 60% ljudi, a zaraza raste. To nije tako loše kako zvuči - Index.hr

 Nevezano za Coronu, recimo da su svi cijepljeni i da je potpuno nestala. Kako ćeš ti s tim stavom više ikada živjeti normalno? Što ako iza ugla vreba neka nova, još 10x gora bolest? Kako ćeš više ikada dotaknuti nešto što je prije tebe dotaknuo netko drugi ili udahnuti zrak koji sadži čestice koje je netko drugi izdahnuo? Najbolje da se odmah ubiješ, da se ne patiš. The church of fear. 



11 godina
protjeran
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
Et_Tu_Brute? kaže...
zelja55 kaže...
MV player kaže...

za piti pivo ispred dućana cijepljenje nije neophodno.

Za normalan život ono je neophodno.

 

Niti su svi normalni , nito tome teže.

Izuzetak su medicinske kontraindikacije. Nadam se da početi naplaćivati liječenje onih koji su odbili besplatno cjepivo. Ne moraš se cjepiti, ali ako si odbio zaštitu plati.

Zašto pijane kažnjavanju ? To je sloboda izbora. Ne nije.

 može ali neka mi onda maknu komplet zdrvstveno osiguranje sa plače,platiču uslugu kad budem koristio

 Aha, koristio bi uslugu tek kada zatreba? Do tada infrastruktura, odrzavanje bolnica, plaće, logistiku, opremu staru, novu i nadolazeću, lijekove, apsolutno sve sto treba da zdravstevni sustav funkcionira. To budemo mi svi ostali placali za to, ti ladi jaja, al kad zatreba tebi, onda budes platio? Sebicnost i kratkovidnost na kvadrat.

Vidim da si kratkovidan jer nisi ništa koristio kod njih ili imaš dobru vezu, ionako čekaš nešto po pola godine a ako želiš odma plati.Mali mi se razbolio prošle godine i jedva jedvice ga primili u bolnicu jer čekaju koronu a sve apsolutno prazno i ako nemaš koronu krepaj od ostalog, imaju sreče što nisam bio unutra imali bi je... svađu.

A za gripice se nikad nisam cijepio pa nemislim ni sada,svi koje znam da su imali koronu su skoro prehodali,a oni koji su umrli bila im 151. bolest tako da pitanje dali bi i jaću gripu preživjeli.

I nemojte mi naklapat o ovome i onome jer kod potresa nismo se apsolutno nikakvih mjera pridržavali,više družili i pomagali jedni drugima i normalno sam radio (bio i u kontaktu s nekima s koji su imali samo pssst nisi ništa čuo) pa povečanja korone nije bilo.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.5.2021 15:54 (zelja55).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
cvaja997 kaže...
GUID kaže...

To bi bilo točno kada bi cijepivo pouzdano štitilo od daljnjeg širenja bolesti, ali baš to do sada nitko nijje uspio potvrditi. Dapače, širom svijeta je evidentirano tisuće slučajeva ljudi koje je cijepivo pretvorilo u asimptomatske superspreadere, dakle osobe koje same nemaju nikakve simptome, ali su unatoč tome zarazne za druge, dakle upravo suprotno od onog što se željelo postići. U nekim zemljama je upravo nakon početka masovnog cijepljenja došlo do eksplozivnog rasta pozitivnih. Upravo zbog toga se i nakon cijepljenja svugdje u svijetu još uvijek od cijepljenih traži da se i dalje pridržavaju svih ili većine mjera kao da i nisu cijepljeni, dakle maske, držanje razmaka itd.

 

 ? Otac (60) će sad primit drugu dozu Pfizera, radim preko SS u firmi gdje se "družim" sa šefom, direktorom i još barem 8 ljudi koji su primili obje doze, što Pfizera, što Astra Zenece. Kroz čitav period "druženja" od prvih par sati nakon primanja do danas, kada je prošlo minimalno mjesec dana, ne poznajem niti 1 jedinu osobu iz njihovog i mojeg kruga koja se zarazila. Bilo kojim putem.

 Otkud znaš jesu li se zarazili? Da li se i nakon cijepljenja redovno testiraju? Cijepljenje prije svega štiti od simptoma, ali ne nužno i od zaraze i jedino masovnim i redovnim testiranjem svih cijepljenih bi mogli znati koliko je cijepivo zaista učinkovito u spriječavanju zaraze. Politika to naravno ne želi, pa će sve cijepljene izuzeti od obaveze testiranja i tako ih potezom pera proglasiti "zdravima", potpuno nebitno jel stvarno jesu ili nisu. 

4 godine
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
Et_Tu_Brute? kaže...
zelja55 kaže...
MV player kaže...

za piti pivo ispred dućana cijepljenje nije neophodno.

Za normalan život ono je neophodno.

 

Niti su svi normalni , nito tome teže.

Izuzetak su medicinske kontraindikacije. Nadam se da početi naplaćivati liječenje onih koji su odbili besplatno cjepivo. Ne moraš se cjepiti, ali ako si odbio zaštitu plati.

Zašto pijane kažnjavanju ? To je sloboda izbora. Ne nije.

 može ali neka mi onda maknu komplet zdrvstveno osiguranje sa plače,platiču uslugu kad budem koristio

 Aha, koristio bi uslugu tek kada zatreba? Do tada infrastruktura, odrzavanje bolnica, plaće, logistiku, opremu staru, novu i nadolazeću, lijekove, apsolutno sve sto treba da zdravstevni sustav funkcionira. To budemo mi svi ostali placali za to, ti ladi jaja, al kad zatreba tebi, onda budes platio? Sebicnost i kratkovidnost na kvadrat.

 U Hrvatskoj postoji privatno zdravstvo. Pa neka čovjek plati liječenje i gotovo. To nema veze s javnim zdravstvom. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice