Cijepljenje i necijepljenje

poruka: 455
|
čitano: 64.937
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Cijepljenje i necijepljenje".
5 godina
neaktivan
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
psiho84 kaže...

Smisao cijepljenja je suzbijanje pandemije. Inace puno ljudi je bilo skepticno prema virusu, pa i ja osobno, medutim kako vrijeme prolazi, i iako ja hvala bogu nisam obolio, ali gledam ljude oko sebe koji su daleko od nekih kronicnih bolesnika pa zavrsavaju na kisiku, skidajuci temperaturu tjednima i sa posljedicama koje traju i nakon suzbijanja zaraze. Prijateljici je mama umrla, isto tako nije patila od nikakve bolesti ranije. Neki su srecom prosli i bez ikakvih posljedica, izgubili okus i njuh i to je to. Jednostavno ovisis o tome koliku kolicinu virusa uneses u tijelo. Cijeli svijet se cijepi, a ovdje jos razgovaramo o tome treba li ili ne treba. Na kraju ako netko odluci ne cijepiti se, ok. Ali omalovazavanje onih koji u ovoj situaciji zapravo cine nesto da bi zaustavili ovo sranje i vratili zivot u normalu koliko toliko, to je dno dna ovog sebicnog drustva.

 To bi bilo točno kada bi cijepivo pouzdano štitilo od daljnjeg širenja bolesti, ali baš to do sada nitko nijje uspio potvrditi. Dapače, širom svijeta je evidentirano tisuće slučajeva ljudi koje je cijepivo pretvorilo u asimptomatske superspreadere, dakle osobe koje same nemaju nikakve simptome, ali su unatoč tome zarazne za druge, dakle upravo suprotno od onog što se željelo postići. U nekim zemljama je upravo nakon početka masovnog cijepljenja došlo do eksplozivnog rasta pozitivnih. Upravo zbog toga se i nakon cijepljenja svugdje u svijetu još uvijek od cijepljenih traži da se i dalje pridržavaju svih ili većine mjera kao da i nisu cijepljeni, dakle maske, držanje razmaka itd.

 

Tako da prestanite s moraliziranjem i prozivanjem drugih barem dok se nedvojbeno ne utvrdi da li, koliko efikasno, koliko dugo i koje cijepivo štiti od širenja bolesti na druge, a koliko samo prikriva bolest štiteći od simptoma i time potspješuje njezino daljnje širenje i mutacije. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.5.2021 16:10 (GUID).
12 godina
protjeran
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
msalai kaže...
Mene više zanima koliko ljudi se cijepi radi straha od coronavirusa, a koliko zato da bi moglo putovati, odnosno da im se vrate slobode koje su izgubili.

 Nisu izgubili slobode nego im je umanjena. Sve pod parolom:brini za druge. Ja pitam hoce li ti humanisti koji zagovaraju brigu za druge tim istima platiti kredite,racune,napuniti frizider? Hoce kurac. Sebicna prestrasena hrpa ovaca. Vise nije u trendu ponavljati svima da se cijepe nego je sad u trendu da oni koji su se cjepili seru onima koji nisu. I dalje su u strahu a cjepili su se. Neka se vise uvedu trake i putovnice da znam od kojih  papaka se moram maknuti.  

12 godina
protjeran
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
Cansee kaže...
MGloc kaže...

U cijeloj toj prici o Koroni najjtuznije je to sto je virus laboratorijski napravljen i osmisljen od nekoga tko se odlucio igrat Boga za neke vise ciljeve.

 

na temelju kojih to pouzdanih izvora tvrdiš?

 

kad pitam nekog da mi preporuči dobrog zidara ili automehaničara svi se češkaju po glavi, nitko ne zna ništa. Al zato svi imaju provjerene informacije iz vrha svjetske politike.

 Pitas krive ljude...

13 godina
offline
Cijepljenje i necijepljenje

Čitajući neke komentare, s kojim neandertalcima s mobitelom u ruci ja živim u ovoj državi...

 

Pliz nemojte se ići cijepiti ili kod doktora ikad, za išta... bit ćemo sretniji i ja i doktori.

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.5.2021 17:11 (Mad Ant).
Moj PC  
12 12 hvala 1
16 godina
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
msalai kaže...
Mene više zanima koliko ljudi se cijepi radi straha od coronavirusa, a koliko zato da bi moglo putovati, odnosno da im se vrate slobode koje su izgubili.

ono kad ti lopov "pokloni" nesto sto ti je prethodno ukrao - osnovno, neotudjivo (kakti) ljudsko pravo. 

 

a ima i jedan lijep narodski izraz za takovu rabotu.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
Nemam ništa protiv cijepljenja i antivakseri me izrazito iritiraju (kad se radi o većini cjepiva), ali što se cijepljenja za covid tiče moram reći da se nemam u planu cijepiti i to ne zato što mislim da će me čipirati ili ko zna šta nego ne vidim smisao.
Mislim da treba cijepiti sve pripadnike rizičnih grupa ali one koji ne spadaju u iste, ostaviti da prebole i tako stvoriti kolektivni imunitet. Ne razumijem kako bi moje ne cijepljenje ugrozilo druge ako su se oni cjepili, a s obzirom da cjepivo traje oko 6 mjeseci ispada da bi se svi trebali stalno cijepiti.
Rizične treba zaštititi ali prirodni otpor bolesti kod onih koji će ju preboljeti s manje više simptoma je najbolji način za pobijediti virus.
Osobno sam prebolio s gotovo nikakvim simptomima.
 
8 5 hvala 0
14 godina
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
Mp89 kaže...
nego ne vidim smisao.

 Vrlo jednostavno, virus treba pokušati maknuti u potpunosti kako bi se mogli vratiti tamo gdje smo bili prije godinu i pol. Sve dok kola virus i mutira ništa od kave takve ekonomije. Opet će na jesen/zimu biti jednako.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
Imaš li neki dokaz da cjepivo spriječava širenje i mutaciju virusa?
14 godina
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
GUID kaže...
Imaš li neki dokaz da cjepivo spriječava širenje i mutaciju virusa?

 Vrijeme će pokazati. Imaš li dokaza de ne spriječava? Organizirani koncerti su dali pozitivne rezultate...

 

U Španjolskoj održan koncert za 5.000 ljudi. Samo njih 6 se zarazilo - N1 (n1info.com)

 

"

Znanstvenici su zaključili da se četvero od šestero ljudi ljudi, koji su se zarazili nakon koncerta, zarazilo negdje drugdje, a ne na smom koncertu."

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.5.2021 18:14 (forumaš).
15 godina
offline
Cijepljenje i necijepljenje

Nisam se cijepio a nemam ni namjeru. Ovo cjepivo je sklepano na brzinu a privremenu dozvolu je dobilo kao EKSPERIMENTALNO i ne bi smjelo biti obavezno. Ako bude nuspojava vidjet ćemo ih tek za 5-10 godina. A sve do tada NITKO nije odgovoran za nuspojave. Baš lijepo

 

Kovid putovnicu mogu izvaditi jer sa prošli mjesec prebolio kovid ali nemam namjeru jer ona predstavlja medicinski apartheid!!!

 

A ograničavanje ulaza u restorane i na priredbe samo na one koji imaju „ausweis“ znači da je nekome idol bio Goebbels.

 

Dolazi ljeto, bit će turista. Tek na jesen kad se zatvore terase bi mogli vidjeti prave rezultate. Mi smo zemlja uslužnih djelatnosti, neka 50% gostiju na jesen odbije koristiti ausweis, ugostitelji a i mnogi drugi propadaju.

A ako znamo da proračun ne ovisi o proizvodnji koje nema nego o njima, neće biti novaca ni za plaće ni za mirovine.

 

Dakle, samo naprijed, sa ovim aparthejdom gurajte sami sebe u provaliju.

 

I za one koji nisu pratili da ponovim, ovo je EKSPERIMENTALNO cjepivo koje NIJE prošlo višegodišnje testiranje i NITKO me nema prava prisiljavati da u se be ubrizgavam eksperimentalne stvari!

 
11 9 hvala 1
5 godina
neaktivan
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
Znači da se na slijepo cijepim s nečim i čekam da “vrijeme pokaže”?!? I nisi li sa svojim izjavama trebao pričekati “dok vrijeme ne pokaže”? Tko zna što će vrijeme još sve pokazati. Srećom da ima dosta takvih pokusnih kunića poput tebe, jednog dana ćemo vam ili biti zahvalni ili vam se smijati, vrijeme će pokazati.
14 godina
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
GUID kaže...
Znači da se na slijepo cijepim s nečim i čekam da “vrijeme pokaže”?!? I nisi li sa svojim izjavama trebao pričekati “dok vrijeme ne pokaže”? Tko zna što će vrijeme još sve pokazati. Srećom da ima dosta takvih pokusnih kunića poput tebe, jednog dana ćemo vam ili biti zahvalni ili vam se smijati, vrijeme će pokazati.

 Pa nisam pi_ka da drhtim u poput šupka :D Cijepila se punica, mama i dosta druge šire obitelji, rodbine. prijatelja i poznanika. Za sad sve u redu, nadam se da će biti i dalje. Kao što se nadam da niko od njih neće dobiti koronu i završiti dva metra ispod zemlje.

 

Nisam se još cijepio jer sam prebolio i unatar sam šest mjeseci, čekam da duđu nove doze koje će imati i ovu indijsku mutaciju.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
forumaš kaže...
GUID kaže...
Znači da se na slijepo cijepim s nečim i čekam da “vrijeme pokaže”?!? I nisi li sa svojim izjavama trebao pričekati “dok vrijeme ne pokaže”? Tko zna što će vrijeme još sve pokazati. Srećom da ima dosta takvih pokusnih kunića poput tebe, jednog dana ćemo vam ili biti zahvalni ili vam se smijati, vrijeme će pokazati.

 Pa nisam pi_ka da drhtim u poput šupka :D Cijepila se punica, mama i dosta druge šire obitelji, rodbine. prijatelja i poznanika. Za sad sve u redu, nadam se da će biti i dalje. Kao što se nadam da niko od njih neće dobiti koronu i završiti dva metra ispod zemlje.

 

Nisam se još cijepio jer sam prebolio i unatar sam šest mjeseci, čekam da duđu nove doze koje će imati i ovu indijsku mutaciju.

 Ha ništa, nadaj se i dalje, vrijeme će pokazati. Btw, sama činjenica da "znanstvenici" trebaju pokusne koncerte sa 5000 kunića da vide djeluje li cijepivo uopće, dovoljno govori o čemu se ovdje radi. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.5.2021 18:26 (GUID).
14 godina
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
GUID kaže...
forumaš kaže...
GUID kaže...
Znači da se na slijepo cijepim s nečim i čekam da “vrijeme pokaže”?!? I nisi li sa svojim izjavama trebao pričekati “dok vrijeme ne pokaže”? Tko zna što će vrijeme još sve pokazati. Srećom da ima dosta takvih pokusnih kunića poput tebe, jednog dana ćemo vam ili biti zahvalni ili vam se smijati, vrijeme će pokazati.

 Pa nisam pi_ka da drhtim u poput šupka :D Cijepila se punica, mama i dosta druge šire obitelji, rodbine. prijatelja i poznanika. Za sad sve u redu, nadam se da će biti i dalje. Kao što se nadam da niko od njih neće dobiti koronu i završiti dva metra ispod zemlje.

 

Nisam se još cijepio jer sam prebolio i unatar sam šest mjeseci, čekam da duđu nove doze koje će imati i ovu indijsku mutaciju.

 Ha ništa, nadaj se i dalje, vrijeme će pokazati. 

 Ha gle, da je bilo cijepiva na vrijeme možda bi mi stari bio i dalje živ. Ovako se nadam da nitko koga poznam neće dobiti to sranje od virusa i da više nikaoga neću morati pokopati.

10 godina
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje

Ja ne prozivam druge, zapravo me nije ni briga. Drzim da je cijela ta stvar sa cijepljenjem  samo ovisna o tome koliko se tko susreo s tom bolesti. Ja otkad vidim da mi svako malo netko od kolega zavrsi prikovan za krevet sam odlucio da mi se bolje cijepiti nego zavrsiti kao oni. Uz to, brojevi definitivno padaju otkad se ljudi cijepe. Oni valjda koji ne znaju nikoga tko je nagrabusio od covida i dalje vjeruju u pricu o napuhanosti i da je virus izmisljen i da se radi o obicnoj prehladi. Takvima zelim svu srecu. Jer mislim da samo o tome ovisi njihov ishod.  

13 godina
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
forumaš kaže...

 Ha gle, da je bilo cijepiva na vrijeme možda bi mi stari bio i dalje živ. Ovako se nadam da nitko koga poznam neće dobiti to sranje od virusa i da više nikaoga neću morati pokopati.

 

 Zašto se uopće raspravljaš sa ravnozemljašima...

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.5.2021 18:33 (Mad Ant).
14 godina
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
Mad Ant kaže...
forumaš kaže...

 Ha gle, da je bilo cijepiva na vrijeme možda bi mi stari bio i dalje živ. Ovako se nadam da nitko koga poznam neće dobiti to sranje od virusa i da više nikaoga neću morati pokopati.

 

 Zašto se uopće raspravljaš sa ravnozemljašima...

 Bilo bi super da ne moramo riskirati ni tih 1% i koristiti to šugavo cijepivo, ali jebiga stavrnost je drugačija i imaš rizik korisiti cijepivo ili rizik pobrati koronu koja statistički jako loše izgleda. 

A ovim tempom prije ili poslije večina će pobrati koronu, pa onda novi sojevi pa mogućnost ponovne zaraze. Tko preživi ovaj dugrajni pad ekonomije pričati će. Zadnji neka ugasi svjetlo.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
forumaš kaže...
GUID kaže...
forumaš kaže...
GUID kaže...
Znači da se na slijepo cijepim s nečim i čekam da “vrijeme pokaže”?!? I nisi li sa svojim izjavama trebao pričekati “dok vrijeme ne pokaže”? Tko zna što će vrijeme još sve pokazati. Srećom da ima dosta takvih pokusnih kunića poput tebe, jednog dana ćemo vam ili biti zahvalni ili vam se smijati, vrijeme će pokazati.

 Pa nisam pi_ka da drhtim u poput šupka :D Cijepila se punica, mama i dosta druge šire obitelji, rodbine. prijatelja i poznanika. Za sad sve u redu, nadam se da će biti i dalje. Kao što se nadam da niko od njih neće dobiti koronu i završiti dva metra ispod zemlje.

 

Nisam se još cijepio jer sam prebolio i unatar sam šest mjeseci, čekam da duđu nove doze koje će imati i ovu indijsku mutaciju.

 Ha ništa, nadaj se i dalje, vrijeme će pokazati. 

 Ha gle, da je bilo cijepiva na vrijeme možda bi mi stari bio i dalje živ. Ovako se nadam da nitko koga poznam neće dobiti to sranje od virusa i da više nikaoga neću morati pokopati.

 Možda, nikad nećemo znati. U Njemačkoj je do sada prema službenim podacima tamošnjeg Ministarstva zdravstva 57146 ljudi testirano pozitivno nakon što su (jednom ili dvaput) cijepljeni, od toga ih se 33269 zaista i razbolilo, 6221 završilo u bolnici, 2707 umrlo. Pet posto svih umrlih od covida u Njemačkoj ove godine su bili cijepljeni. 524 ih je umrlo "u vremenskoj korelaciji s cijepljenjem". U bolnici u mjestu u kojem živim su prije dva mjeseca dvije medicinske sestre u ranim četrdesetim nekoliko dana nakon cijepljenja AstromZenecom zbog moždanog udara završile na intenzivnoj, jedna je umrla, druga se nekako izvukla s trajnim posljedicama. Nakon toga se ostatak bolničkog osoblja odbio cijepiti i do danas nije cijepljen. 

 

Žao mi je zbog tvog oca i svih ostalih koji su umrli i nadam se da nećeš više nikad nekog morati pokopati zbog toga, ali ni zbog eventualnih posljedica cijepiva. 

14 godina
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
GUID kaže...
forumaš kaže...
GUID kaže...
forumaš kaže...
GUID kaže...
Znači da se na slijepo cijepim s nečim i čekam da “vrijeme pokaže”?!? I nisi li sa svojim izjavama trebao pričekati “dok vrijeme ne pokaže”? Tko zna što će vrijeme još sve pokazati. Srećom da ima dosta takvih pokusnih kunića poput tebe, jednog dana ćemo vam ili biti zahvalni ili vam se smijati, vrijeme će pokazati.

 Pa nisam pi_ka da drhtim u poput šupka :D Cijepila se punica, mama i dosta druge šire obitelji, rodbine. prijatelja i poznanika. Za sad sve u redu, nadam se da će biti i dalje. Kao što se nadam da niko od njih neće dobiti koronu i završiti dva metra ispod zemlje.

 

Nisam se još cijepio jer sam prebolio i unatar sam šest mjeseci, čekam da duđu nove doze koje će imati i ovu indijsku mutaciju.

 Ha ništa, nadaj se i dalje, vrijeme će pokazati. 

 Ha gle, da je bilo cijepiva na vrijeme možda bi mi stari bio i dalje živ. Ovako se nadam da nitko koga poznam neće dobiti to sranje od virusa i da više nikaoga neću morati pokopati.

 Možda, nikad nećemo znati. U Njemačkoj je do sada prema službenim podacima tamošnjeg Ministarstva zdravstva 57146 ljudi testirano pozitivno nakon što su (jednom ili dvaput) cijepljeni, od toga ih se 33269 zaista i razbolilo, 6221 završilo u bolnici, 2707 umrlo. Pet posto svih umrlih od covida u Njemačkoj ove godine su bili cijepljeni. 524 ih je umrlo "u vremenskoj korelaciji s cijepljenjem". U bolnici u mjestu u kojem živim su prije dva mjeseca dvije medicinske sestre u ranim četrdesetim nekoliko dana nakon cijepljenja AstromZenecom zbog moždanog udara završile na intenzivnoj, jedna je umrla, druga se nekako izvukla s trajnim posljedicama. Nakon toga se ostatak bolničkog osoblja odbio cijepiti i do danas nije cijepljen. 

 

Žao mi je zbog tvog oca i svih ostalih koji su umrli i nadam se da nećeš više nikad nekog morati pokopati zbog toga, ali ni zbog eventualnih posljedica cijepiva. 

 I što kaže Njemačka, zabranila cijepljenje ili ide dalje sa istim? Nadam se da su uspjeli ubaciti zaštitu od novih sojeva...niš drugo.

14 godina
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
GUID kaže...

 Možda, nikad nećemo znati. U Njemačkoj je do sada prema službenim podacima tamošnjeg Ministarstva zdravstva 57146 ljudi testirano pozitivno nakon što su (jednom ili dvaput) cijepljeni, od toga ih se 33269 zaista i razbolilo, 6221 završilo u bolnici, 2707 umrlo. Pet posto svih umrlih od covida u Njemačkoj ove godine su bili cijepljeni. 524 ih je umrlo "u vremenskoj korelaciji s cijepljenjem". U bolnici u mjestu u kojem živim su prije dva mjeseca dvije medicinske sestre u ranim četrdesetim nekoliko dana nakon cijepljenja AstromZenecom zbog moždanog udara završile na intenzivnoj, jedna je umrla, druga se nekako izvukla s trajnim posljedicama. Nakon toga se ostatak bolničkog osoblja odbio cijepiti i do danas nije cijepljen. 

 

 Imaš li nekakav konkretan izvor?

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.5.2021 18:59 (Punti).
16 godina
offline
Cijepljenje i necijepljenje

Za razliku od drugih cijepiva kojima smo svi cjepljeni u mladosti, kod covida-19 su za mladje ljude koristi od cjepljenja manje od mogucih nuspojava i komplikacija, i ljudi ispod 30-40 se ne bi trebali cijepiti.

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.5.2021 19:12 (SupremeCommander).
Moj PC  
5 0 hvala 1
5 godina
neaktivan
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
Punti kaže...
GUID kaže...

 Možda, nikad nećemo znati. U Njemačkoj je do sada prema službenim podacima tamošnjeg Ministarstva zdravstva 57146 ljudi testirano pozitivno nakon što su (jednom ili dvaput) cijepljeni, od toga ih se 33269 zaista i razbolilo, 6221 završilo u bolnici, 2707 umrlo. Pet posto svih umrlih od covida u Njemačkoj ove godine su bili cijepljeni. 524 ih je umrlo "u vremenskoj korelaciji s cijepljenjem". U bolnici u mjestu u kojem živim su prije dva mjeseca dvije medicinske sestre u ranim četrdesetim nekoliko dana nakon cijepljenja AstromZenecom zbog moždanog udara završile na intenzivnoj, jedna je umrla, druga se nekako izvukla s trajnim posljedicama. Nakon toga se ostatak bolničkog osoblja odbio cijepiti i do danas nije cijepljen. 

 

 Imaš li nekakav konkretan izvor?

 Izvor za što? Za brojeve koje sam naveo vidi https://reitschuster.de/post/2-707-menschen-nach-impfung-an-covid-19-gestorben/https://www.pei.de/SharedDocs/Downloads/DE/newsroom/dossiers/sicherheitsberichte/sicherheitsbericht-27-12-bis-30-04-21.pdf?__blob=publicationFile&v=5, za ove dvije sestre nemam, ali mi žena radi u toj bolnici kao doktor i obje ih je poznavala.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
forumaš kaže...
GUID kaže...
forumaš kaže...
GUID kaže...
forumaš kaže...
GUID kaže...
Znači da se na slijepo cijepim s nečim i čekam da “vrijeme pokaže”?!? I nisi li sa svojim izjavama trebao pričekati “dok vrijeme ne pokaže”? Tko zna što će vrijeme još sve pokazati. Srećom da ima dosta takvih pokusnih kunića poput tebe, jednog dana ćemo vam ili biti zahvalni ili vam se smijati, vrijeme će pokazati.

 Pa nisam pi_ka da drhtim u poput šupka :D Cijepila se punica, mama i dosta druge šire obitelji, rodbine. prijatelja i poznanika. Za sad sve u redu, nadam se da će biti i dalje. Kao što se nadam da niko od njih neće dobiti koronu i završiti dva metra ispod zemlje.

 

Nisam se još cijepio jer sam prebolio i unatar sam šest mjeseci, čekam da duđu nove doze koje će imati i ovu indijsku mutaciju.

 Ha ništa, nadaj se i dalje, vrijeme će pokazati. 

 Ha gle, da je bilo cijepiva na vrijeme možda bi mi stari bio i dalje živ. Ovako se nadam da nitko koga poznam neće dobiti to sranje od virusa i da više nikaoga neću morati pokopati.

 Možda, nikad nećemo znati. U Njemačkoj je do sada prema službenim podacima tamošnjeg Ministarstva zdravstva 57146 ljudi testirano pozitivno nakon što su (jednom ili dvaput) cijepljeni, od toga ih se 33269 zaista i razbolilo, 6221 završilo u bolnici, 2707 umrlo. Pet posto svih umrlih od covida u Njemačkoj ove godine su bili cijepljeni. 524 ih je umrlo "u vremenskoj korelaciji s cijepljenjem". U bolnici u mjestu u kojem živim su prije dva mjeseca dvije medicinske sestre u ranim četrdesetim nekoliko dana nakon cijepljenja AstromZenecom zbog moždanog udara završile na intenzivnoj, jedna je umrla, druga se nekako izvukla s trajnim posljedicama. Nakon toga se ostatak bolničkog osoblja odbio cijepiti i do danas nije cijepljen. 

 

Žao mi je zbog tvog oca i svih ostalih koji su umrli i nadam se da nećeš više nikad nekog morati pokopati zbog toga, ali ni zbog eventualnih posljedica cijepiva. 

 I što kaže Njemačka, zabranila cijepljenje ili ide dalje sa istim? Nadam se da su uspjeli ubaciti zaštitu od novih sojeva...niš drugo.

 Prvo je zabranila AstruZenecu, pa ju je na vlastitu odgovornost ponovno dozvolila za osobe starije od 65, sada neke pokrajine ponovno svima cijepe AstruZenecu, ali samo uz prethodno savjetovanje i potpis na formularu da si svjestan mogućih posljedica. Neke druge države su Astru trajno izbacile, a EU nije produžila ugovor s njima, tako da novih pošiljki Astre više neće biti nakon što se ovo što je na tržištu potroši. 

3 godine
protjeran
offline
Cijepljenje i necijepljenje

Anđelka Merkel se cjepila Astra Zenecom.

HR cijepi i dalje Astrom Zeneca, ali najteže je nju nabaviti.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
ivanv000 kaže...

Nisam se cijepio a nemam ni namjeru. Ovo cjepivo je sklepano na brzinu a privremenu dozvolu je dobilo kao EKSPERIMENTALNO i ne bi smjelo biti obavezno. Ako bude nuspojava vidjet ćemo ih tek za 5-10 godina. A sve do tada NITKO nije odgovoran za nuspojave. Baš lijepo

 

Kovid putovnicu mogu izvaditi jer sa prošli mjesec prebolio kovid ali nemam namjeru jer ona predstavlja medicinski apartheid!!!

 

A ograničavanje ulaza u restorane i na priredbe samo na one koji imaju „ausweis“ znači da je nekome idol bio Goebbels.

 

Dolazi ljeto, bit će turista. Tek na jesen kad se zatvore terase bi mogli vidjeti prave rezultate. Mi smo zemlja uslužnih djelatnosti, neka 50% gostiju na jesen odbije koristiti ausweis, ugostitelji a i mnogi drugi propadaju.

A ako znamo da proračun ne ovisi o proizvodnji koje nema nego o njima, neće biti novaca ni za plaće ni za mirovine.

 

Dakle, samo naprijed, sa ovim aparthejdom gurajte sami sebe u provaliju.

 

I za one koji nisu pratili da ponovim, ovo je EKSPERIMENTALNO cjepivo koje NIJE prošlo višegodišnje testiranje i NITKO me nema prava prisiljavati da u se be ubrizgavam eksperimentalne stvari!

Tehnologija za ovo cjepivo postoji vec skoro 25 godina. Nista u tome nije eksperimentalno. Za nuspojave nitko nije odgovoran popio ti brufen ili primio cjepivo. Takoder, kada vise laboratorija radi istovremeno i ubacuje enormne resurse u istrazivanje necega... onda to ide jako brzo. jedna dobra usproedba je let na mjesec. Imas natjecanje, imas resurse, imas ljude... nista nije tesko napravit u nekom kratkom vremenskom rasponu.

 

Da koristis internet za ista osim prosipanja neutvrdenih gluposti mogo si jednostavnim guglanjem doci do podataka da je cjepivo testirano na način da su se 3 stupnja provodila simultano a ne kao nekad jedan za drugim. 

Jako je tesko citat ovu temu a pola ljudi ovdje nema osnovne biologije a kamoli virologije, farmakologije i epidemiologije. No svi si daju pravo naklapati i javno iznosit neutemeljene pizdarije.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
5 godina
neaktivan
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
MV player kaže...

Anđelka Merkel se cjepila Astra Zenecom.

HR cijepi i dalje Astrom Zeneca, ali najteže je nju nabaviti.

 Točnije, njemačke državne novine su objavile da se Merkel cijepila Astrom Zemecom. Tko želi, neka vjeruje. 

Uskoro se Astra više neće moći dobiti jer je EU prošli tjedan raskinula ugovor s njima. https://www.reuters.com/world/europe/eus-breton-eu-did-not-renew-astrazeneca-covid-19-vaccine-order-after-june-2021-05-09/

12 godina
protjeran
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
SimeKZ kaže...
ivanv000 kaže...

Nisam se cijepio a nemam ni namjeru. Ovo cjepivo je sklepano na brzinu a privremenu dozvolu je dobilo kao EKSPERIMENTALNO i ne bi smjelo biti obavezno. Ako bude nuspojava vidjet ćemo ih tek za 5-10 godina. A sve do tada NITKO nije odgovoran za nuspojave. Baš lijepo

 

Kovid putovnicu mogu izvaditi jer sa prošli mjesec prebolio kovid ali nemam namjeru jer ona predstavlja medicinski apartheid!!!

 

A ograničavanje ulaza u restorane i na priredbe samo na one koji imaju „ausweis“ znači da je nekome idol bio Goebbels.

 

Dolazi ljeto, bit će turista. Tek na jesen kad se zatvore terase bi mogli vidjeti prave rezultate. Mi smo zemlja uslužnih djelatnosti, neka 50% gostiju na jesen odbije koristiti ausweis, ugostitelji a i mnogi drugi propadaju.

A ako znamo da proračun ne ovisi o proizvodnji koje nema nego o njima, neće biti novaca ni za plaće ni za mirovine.

 

Dakle, samo naprijed, sa ovim aparthejdom gurajte sami sebe u provaliju.

 

I za one koji nisu pratili da ponovim, ovo je EKSPERIMENTALNO cjepivo koje NIJE prošlo višegodišnje testiranje i NITKO me nema prava prisiljavati da u se be ubrizgavam eksperimentalne stvari!

Tehnologija za ovo cjepivo postoji vec skoro 25 godina. Nista u tome nije eksperimentalno. Za nuspojave nitko nije odgovoran popio ti brufen ili primio cjepivo. Takoder, kada vise laboratorija radi istovremeno i ubacuje enormne resurse u istrazivanje necega... onda to ide jako brzo. jedna dobra usproedba je let na mjesec. Imas natjecanje, imas resurse, imas ljude... nista nije tesko napravit u nekom kratkom vremenskom rasponu.

 

Da koristis internet za ista osim prosipanja neutvrdenih gluposti mogo si jednostavnim guglanjem doci do podataka da je cjepivo testirano na način da su se 3 stupnja provodila simultano a ne kao nekad jedan za drugim. 

Jako je tesko citat ovu temu a pola ljudi ovdje nema osnovne biologije a kamoli virologije, farmakologije i epidemiologije. No svi si daju pravo naklapati i javno iznosit neutemeljene pizdarije.

 Nek si ti epidemiolog propovjednik. Tebe su uvjerili,druge nisu. Ako si se cjepio siguran si. Nebi si trebao davati u zadatak uvjeravati druge. 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
SimeKZ kaže...
ivanv000 kaže...

Nisam se cijepio a nemam ni namjeru. Ovo cjepivo je sklepano na brzinu a privremenu dozvolu je dobilo kao EKSPERIMENTALNO i ne bi smjelo biti obavezno. Ako bude nuspojava vidjet ćemo ih tek za 5-10 godina. A sve do tada NITKO nije odgovoran za nuspojave. Baš lijepo

 

Kovid putovnicu mogu izvaditi jer sa prošli mjesec prebolio kovid ali nemam namjeru jer ona predstavlja medicinski apartheid!!!

 

A ograničavanje ulaza u restorane i na priredbe samo na one koji imaju „ausweis“ znači da je nekome idol bio Goebbels.

 

Dolazi ljeto, bit će turista. Tek na jesen kad se zatvore terase bi mogli vidjeti prave rezultate. Mi smo zemlja uslužnih djelatnosti, neka 50% gostiju na jesen odbije koristiti ausweis, ugostitelji a i mnogi drugi propadaju.

A ako znamo da proračun ne ovisi o proizvodnji koje nema nego o njima, neće biti novaca ni za plaće ni za mirovine.

 

Dakle, samo naprijed, sa ovim aparthejdom gurajte sami sebe u provaliju.

 

I za one koji nisu pratili da ponovim, ovo je EKSPERIMENTALNO cjepivo koje NIJE prošlo višegodišnje testiranje i NITKO me nema prava prisiljavati da u se be ubrizgavam eksperimentalne stvari!

Tehnologija za ovo cjepivo postoji vec skoro 25 godina. Nista u tome nije eksperimentalno. Za nuspojave nitko nije odgovoran popio ti brufen ili primio cjepivo. Takoder, kada vise laboratorija radi istovremeno i ubacuje enormne resurse u istrazivanje necega... onda to ide jako brzo. jedna dobra usproedba je let na mjesec. Imas natjecanje, imas resurse, imas ljude... nista nije tesko napravit u nekom kratkom vremenskom rasponu.

 

Da koristis internet za ista osim prosipanja neutvrdenih gluposti mogo si jednostavnim guglanjem doci do podataka da je cjepivo testirano na način da su se 3 stupnja provodila simultano a ne kao nekad jedan za drugim. 

Jako je tesko citat ovu temu a pola ljudi ovdje nema osnovne biologije a kamoli virologije, farmakologije i epidemiologije. No svi si daju pravo naklapati i javno iznosit neutemeljene pizdarije.

Možeš li nam navesti nekoliko primjera iz proteklih 25 godina gdje je mRNA cijepivo uspješno testirano i primjenjeno na ljudima? Kako to da u ta "3 stupnja testiranja" nije uočena niti jedna teška nuspojava, iako su se iste počele javljati u velikom broju praktički svugdje u svijetu odmah nakon početka cijepljenja? Prema službenim podacima samo Njemačka je do 30.4 zabilježila 49.961 slučaj nuspojava i 524 smrtna slučaja "u vezi sa cijepljenjem" (https://www.pei.de/SharedDocs/Downloads/DE/newsroom/dossiers/sicherheitsberichte/sicherheitsbericht-27-12-bis-30-04-21.pdf?__blob=publicationFile&v=5), što nam to govori o "testiranju"? Zašto su sva cijepiva dobila samo privremenu dozvolu do kraja godine i zašto je EU morala svim proizvođačima dati oslobođenje od bilo kakve odgovornosti kao preduvijet da dobije cijepivo ako je isto tako sigurno i tehnologija već 25 godina dobro poznata (https://www.reuters.com/article/uk-health-coronavirus-eu-vaccine-idUKKCN26D0UG)?

 

 

13 godina
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
Mp89 kaže...
Nemam ništa protiv cijepljenja i antivakseri me izrazito iritiraju (kad se radi o većini cjepiva), ali što se cijepljenja za covid tiče moram reći da se nemam u planu cijepiti i to ne zato što mislim da će me čipirati ili ko zna šta nego ne vidim smisao.
Mislim da treba cijepiti sve pripadnike rizičnih grupa ali one koji ne spadaju u iste, ostaviti da prebole i tako stvoriti kolektivni imunitet. Ne razumijem kako bi moje ne cijepljenje ugrozilo druge ako su se oni cjepili, a s obzirom da cjepivo traje oko 6 mjeseci ispada da bi se svi trebali stalno cijepiti.
Rizične treba zaštititi ali prirodni otpor bolesti kod onih koji će ju preboljeti s manje više simptoma je najbolji način za pobijediti virus.
Osobno sam prebolio s gotovo nikakvim simptomima.

Ja imam dosta toga protiv cijepljenja “nečim”što osigurava isključivo u nekom vrlo kratkom roku, a nakon toga budeš opet u frci, obzirom držim da imam jak imunološki sustav prije svega, a isto tako ne družim se sa velikom skupinom ljudi osim nevelikim brojem poznanika, od kojih su tek dvoje troje imali Coronu, jedna osoba teški oblik koji joj je prenijela vlastita kćer, medicinski radnik. 

Obzirom je prošle sezone situacija bila kakva već je, zanimljivo je kako su međunarodne granice bile otvorene “tijekom turističke sezone”, a iz BiH su kazali kako od 01 lipnja će se moći ući iz Hrvatske između ostalih zemalja uz PCR test ne stariji od 24 sata, kasnije i bez njega i bez COVID putovnice, tko mi ne vjeruje neka pročita dnašnje 24Sata! 

Opet, kažu da su cink i vitamin D između ostalog bitni u borbi protiv simptoma uopće, uz redovno pranje ruku, zdravom čovjeku dosta! 

Da bude jasno, od 1968 do 1988 sam cijepljen preko nekoliko puta, tako da me se ne može okarakterizirati kao anticjepitelja, ali, imati pravo da ja odlučujem o sebi ne dozvoljavam nikome da mi ospori. Od kada sam u studenom 1991 nakon ranjavanja u Vukovaru izašao sa Rebra jer je prijetilo da me MRSA zarazi, NIKADA nisam popio jednu tabletu, osim nekoliko puta ANDOL zbog umora poslije zahtijevnih planinarskih uspona i jednom SUMAMED kada sam dobio zbog više nemam pojma čega. 

Dok sam zdrav, trudim se ostati pozitivan, ponašati sukladno situaciji, pranje ruku, brnjica, svjež zrak, kretanje, zdrava kuhara svježe ishrana i ne vidim brige zbog mene i za mene! 

Mad Ant kaže...
forumaš kaže...

 Ha gle, da je bilo cijepiva na vrijeme možda bi mi stari bio i dalje živ. Ovako se nadam da nitko koga poznam neće dobiti to sranje od virusa i da više nikaoga neću morati pokopati.

 

 Zašto se uopće raspravljaš sa ravnozemljašima...

Ad1; forumaš cjepivo NIJE apsolutno nikakva garancija, ničemu, a pogotovu ne da si osiguran od “mogučih posljedica”!

Neznam kakvog je zdravlja i imunološkog sustava vaš otac bio, ali poznajem jednog čovjeka kojeg život uopće nije mazio, i obolio je od Corone, ali je i ozdravio, makar osobno koliko ga poznajem “nebih mu dao 25% šanse da bi on to mogao”, no jučer smo popili kavicu zajedno!

BTW; evo i Joža je sa 101 prebolio Coronu, i nikome ništa, ili je ipak imao jak munološki sustav?!

Ad2; Mad Ant kakva vam je korelacija sa ravnozemljašima, obzirom se i za vas pobornike “idemo se ispikati svi još jučer” može isto tako ista upotrijebiti, ili možda čak još neka gora, teža?!

Usporediti zdrav organizam u kofrontaciji sa nečim, čitaj virusima kojih ima milijarde na našoj koži, ali našem imunološkom sustavu ne mogu ništa, sa nečim što se vjerojatno teško pa nikako ne može dokazati je debilizam više vrste. 

Ja ne tvrdim da je zemlja ravna ploča, makar sam čuo/čitao o preko nekoliko teorija o svijetu, svemiru, zemlji, civilizacijama, ali imam za vas jedno pitanje; 

• kažu da ljudsko oko nije savršen organ, pa ako je tako, kako neka parabola, kružni odsječak mogu biti pravilni onda?! 

Ono što želim kazati, odnosno na što želim ukazati je da u ovom svemiru postoji i distorzija svjetla, e sada gdje naći stvarnu istinu o nečemu što ljudsko oko doživljava ravnim, ilidealno zakrivljenim?! 

ATJ Lučko
14 godina
offline
Re: Cijepljenje i necijepljenje
Gdje sam ja napisao da je apsolutna zaštita? S druge strane ti pišeš o apslutno nikakvoj zaštiti cijepivom.
Uglavnom žao mi je što sam se uopće i javio, nema nikakvog smisla.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice