Cijene grafičkih kartica padaju. Navodno.

poruka: 16
|
čitano: 11.345
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Cijene grafičkih kartica padaju. Navodno.".
10 godina
offline
Cijene grafičkih kartica padaju. Navodno.

Teško .. zbog kriptorudara koji i dalje vide zaradu u alternativnim kriptovalutama kojih uopće ne manjka za razliku od Bitcoin-a .. :(

 
0 1 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: Cijene grafičkih kartica padaju. Navodno.
Srecom postoji internet pa se moze i lako provjeriti. 3070 za 5300kn otprilike

https://www.overclockers.co.uk/kfa2-geforce-rtx-3070-1-click-oc-8gb-gddr6-pci-express-graphics-card-gx-0ac-kf.html
12 godina
offline
Re: Cijene grafičkih kartica padaju. Navodno.

Padaju cijene eno imas novu RTX 3050 Zotac za 2800kn, danas sam vidio rabljenu 3050 msi gaming X 8gb covjek prodaje za 270e.Rx6600 eagle imas za 3200kn kartica na razini RTX 2080.Neki dan je netko tu na forumu prodao rtx2060 za 1400kn...

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.4.2022 20:31 (MGloc).
14 godina
offline
Re: Cijene grafičkih kartica padaju. Navodno.
MGloc kaže...

Padaju cijene eno imas novu RTX 3050 Zotac za 2800kn, danas sam vidio rabljenu 3050 msi gaming X 8gb covjek prodaje za 270e.Rx6600 eagle imas za 3200kn kartica na razini RTX 2080.Neki dan je netko tu na forumu prodao rtx2060 za 1400kn...

 

 Ovdje vele da je slabija od RTX 2070

AMD Radeon RX 6600 Review - Great for 1080p Gaming - Average FPS | TechPowerUp

 

12 godina
offline
Re: Cijene grafičkih kartica padaju. Navodno.

Isprike u pravu si ja gledao RX 6600 XT...

12 godina
offline
Cijene grafičkih kartica padaju. Navodno.

Cijene ne padaju navodno nego padaju. Stvarno. Dovoljno je otići na idealo.de i pogledati graf kretanja cijena koji je za sve modele skoro pa isti.

U zadnja 3 mjeseca skoro sve je išlo cca30% dolje i za razliku od onda kad su cijene bile na vrhuncu kartice su dobavljive (zato valjda i jesu jeftinije). RTX 3060 dual fan se može kupiti za 450€. U jednom trenutku te kartice su bile 1400€.

 

 
9 0 hvala 4
9 godina
offline
Cijene grafičkih kartica padaju. Navodno.

Rabljene grafičke su pale jako. Vidio sam gtx 1070, rx 580 8 gb i sl. ispod 1800 kn. Prije mjesec dana su bile 2500 - 3500 kn. Srednji rang je isto pao za 500 - 1500 kn. High end nisam baš pratio tako da ne znam.

Nove su isto nešto pale. 

Možda će se već do ljeta stanje skoro normalizirati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Cijene grafičkih kartica padaju. Navodno.
Pomirio sam se da preskačem ovu generaciju zbog pohlepe trgovaca i preprodavača, te čekam slijedeću...
Moj PC  
5 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Cijene grafičkih kartica padaju. Navodno.
Pozdrav svima,

trenutno imam RX 470 4 GB model. Koristim 1440p monitor i zanima me koja bi kartica bila dobar upgrade, može i rabljena do nekih 2500 - 3000 kn.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Cijene grafičkih kartica padaju. Navodno.
tvargek kaže...
Pomirio sam se da preskačem ovu generaciju zbog pohlepe trgovaca i preprodavača, te čekam slijedeću...

 

nije to pohlepa trgovaca nego ponuda i potražnja. Ako prodajem 5 kartica i imam 50 kupaca onda cijena ide gore. Ako imam 5 kupaca, a 50 kartica onda cijena ide dolje. Logično.

2 godine
neaktivan
offline
Cijene grafičkih kartica padaju. Navodno.

Da ali svakako pomaže što i cijena kripta varira i pada plus ne zna se što će bit sa etherium 2.0 iako se možda može majnat neki drugi coin... 

Jer da recimo 3060ti mjesečno zaradi 1000kn ne bi joj cijena bila ispod 10k kn.... 

Živimo Hajduk
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Cijene grafičkih kartica padaju. Navodno.
pqweasdyxc kaže...

Rabljene grafičke su pale jako. Vidio sam gtx 1070, rx 580 8 gb i sl. ispod 1800 kn. Prije mjesec dana su bile 2500 - 3500 kn. Srednji rang je isto pao za 500 - 1500 kn. High end nisam baš pratio tako da ne znam.

Nove su isto nešto pale. 

Možda će se već do ljeta stanje skoro normalizirati.

 Bojim se da je upravo ovo trenutak s najnižim cijenama i da će opet ići gore. Lockdown u Kini.

13 godina
offline
Re: Cijene grafičkih kartica padaju. Navodno.
Bgang kaže...
Pozdrav svima,

trenutno imam RX 470 4 GB model. Koristim 1440p monitor i zanima me koja bi kartica bila dobar upgrade, može i rabljena do nekih 2500 - 3000 kn.

 Od novih bi trebao gledati RX 6600/XT ili RTX 3060. To bi ti bio pravi pomak. Od polovnih RTX 2070 (eventualno RTX 2060S) i jače te ako se nekim čudom naleti na RX 5700/XT. Imaš i slabijih kartica koje su brže od tvoje, ali ove bi ti bile pošten upgrade i normalno gejmanje na 1440p. Ne svaku iru na Ultra i milijun fps-a, ali to uopće nije ni potrebno da se fino igraš.

15 godina
offline
Cijene grafičkih kartica padaju. Navodno.

pri pogledu na ove cijene jedino što pada je mrak na oči. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
15 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cijene grafičkih kartica padaju. Navodno.
Lonely Boy kaže...

Totalno mi je svejedno rx580 dok gura, gura.
prolazna je kao i sve nakon nje.

 Da.. i prije poskupljenja, valjda ništa (ok, osim mobitela, ali i od njih su dosta skuplje ozbiljnije kartice, a nema ponuda telekoma za grafičku karticu na pretplatu) nije toliko visoke cijene i tako brzo padalo na vrijednosti kao grafičke. Pod "vrijednosti" ne mislim toliko na tržišnu nego uporabnu vrijednost. 
Ono da mi bicikl od 15 000 kn za dvije godine jedva ide, rekao bih fak dis šit, za grafe je normalno. Dobro, sad kako sam stari prdonja, vjerojatno mi i vrijeme brže prolazi, pa ni ne primjetim da nije "bilo jučer" kad sam kupio gtx580 u sli i mislio da je to prejako za sve :)

Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Cijene grafičkih kartica padaju. Navodno.
Lonely Boy kaže...
overhaul kaže...
Lonely Boy kaže...

Totalno mi je svejedno rx580 dok gura, gura.
prolazna je kao i sve nakon nje.

 Da.. i prije poskupljenja, valjda ništa (ok, osim mobitela, ali i od njih su dosta skuplje ozbiljnije kartice, a nema ponuda telekoma za grafičku karticu na pretplatu) nije toliko visoke cijene i tako brzo padalo na vrijednosti kao grafičke. Pod "vrijednosti" ne mislim toliko na tržišnu nego uporabnu vrijednost. 
Ono da mi bicikl od 15 000 kn za dvije godine jedva ide, rekao bih fak dis šit, za grafe je normalno. Dobro, sad kako sam stari prdonja, vjerojatno mi i vrijeme brže prolazi, pa ni ne primjetim da nije "bilo jučer" kad sam kupio gtx580 u sli i mislio da je to prejako za sve :)

 Ma bilo sto kolega ne pratim vise gotovo nista do trenutka

 kada mi ne treba novo, odnosno do trenutka kupnje.

 

 Divim se tim ljudima koji imaju toliko slobodnog vremena

 da prate bench za svaki vrag koji izlazi iako nemaju namjeru

 iducu godinu, dvije i vise nista kupiti. A jos manje mi se zalazi u

 teme gdje se djeca od 40,50+ svadaju oko intela/amd-a i androida

 i ios-a. Jer danas je grijeh razici se sa nekim u misljenju, potrebi,

 financijskim mogucnostima za gore spomenuto, itd...

 

 Mozda sam to samo ja, ali kad udem u temu intel i amd

 nisam siguran ponekad da li pisu odrasli ljudi ili vrticka djeca.

 :)

 Heh da, ljudi misle da muljam s time što imam kad se nemogu ni sjetiti što mi je u kojem kompu... a fakat, čovjek se malo informira u trenutku kad se sprema obnovit, a poslije dok ide, ide.
Zasad budemo nekako izdurali valjda dok se ne ustabile sa normalnim cijenama. Sjećam se da je bilo tako cirkusa sa diskovima zbog nekakvih navodnih poplava, pa smo istrpjeli dok se nisu vratili na normalno. Valjda budemo i ovo.

Moj PC  
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice