Cijena bitcoina otišla u nebo zbog Elona Muska

poruka: 28
|
čitano: 10.385
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Cijena bitcoina otišla u nebo zbog Elona Muska".
11 godina
protjeran
offline
Cijena bitcoina otišla u nebo zbog Elona Muska

Lako za BTC ja cekam svoje ALT da krenu kako treba (ETH, LTC, XLM te XCM) :D iako sam vec DEBELO u plusu posljednjih mjeseci, neka jos malo ide...

 
2 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Cijena bitcoina otišla u nebo zbog Elona Muska

Doge je way to go trenutno. Ludi ameri i ini bi ga stvarno preko vikenda mogli napuhati na mjesec ili u provaliju, pa šta bude.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Cijena bitcoina otišla u nebo zbog Elona Muska

Što ti je ime. Jedan hashtag i lova pada u potocima, da mu je haknut profil i popravit malo našu privredu.

 
33 0 hvala 5
13 godina
odjavljen
offline
Re: Cijena bitcoina otišla u nebo zbog Elona Muska
ante_etna kaže...

Što ti je ime. Jedan hashtag i lova pada u potocima, da mu je haknut profil i popravit malo našu privredu.

Odmah bi se Plenki javio i rekao da je postigao stratešku suradnju. 

15 godina
offline
Cijena bitcoina otišla u nebo zbog Elona Muska

Ma koji bitcoin, meni je fora ovo ispod - Više s weba - ili me gleda Glasnović, ili deda koji ima 250 godina jer - čisti krvne sudove. Ima i uputa kako biti fit, a da ne treniraš ili kako naučiti strani jezik dok spavaš. Prvo pomislim da sam na Narod.hr, a onda skužim da sam na Bug-u. 

 

:))))))))))))))))))))))))))))))

 
14 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Cijena bitcoina otišla u nebo zbog Elona Muska

Recite na koju temu sam trebao pitati ako sam fulao.

 

Nije mi jasna zarada na rudarenju. Kupim rig sa par grafičkih (npr. rx570) i rudarim. Rig mi dignu cijenu struje.

Ako moj rig ne izudari ništa ja sam na gubitku. Ako izrudari (što je dans vrlo malo vjerojatno) kako ću ja pokriti svoje troškove struje?

Moram konje promjeniti u kn? DI? Provizija?

 

Ako ima netko volje da ogovori

Hmmm...
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Cijena bitcoina otišla u nebo zbog Elona Muska
Sike1000 kaže...

Recite na koju temu sam trebao pitati ako sam fulao.

 

Nije mi jasna zarada na rudarenju. Kupim rig sa par grafičkih (npr. rx570) i rudarim. Rig mi dignu cijenu struje.

Ako moj rig ne izudari ništa ja sam na gubitku. Ako izrudari (što je dans vrlo malo vjerojatno) kako ću ja pokriti svoje troškove struje?

Moram konje promjeniti u kn? DI? Provizija?

 

Ako ima netko volje da ogovori

 Mani se ti toga jer jedino sto mozes izrudariti su shitcoinovi i moliti se Bogu da si potrefio neki koji ce se napumpat da bi odmah pao. Em moras pogoditi em biti na netu kada pocne pumpanje jer to ne traje dugo kad je shitcoin u pitanju posto vrlo brzo padne

13 godina
neaktivan
offline
Re: Cijena bitcoina otišla u nebo zbog Elona Muska

Desetka za trud na odgovoru!

 

Neću ja rudarit. Čisto me zanimala kako se ljudi upuštaju u to? Jasno mi je bilo u početcima, ali danas?

 

Ja nešto izudarima i imam konje, kak da ja HEPu platim struju?

 

heh

 

Hmmm...
16 godina
offline
Re: Cijena bitcoina otišla u nebo zbog Elona Muska

Ako ti se već bacaju novci, puno "bolje" ti je trgovati s coinovima nego ih rudariti.

16 godina
offline
Re: Cijena bitcoina otišla u nebo zbog Elona Muska
Sike1000 kaže...

Recite na koju temu sam trebao pitati ako sam fulao.

 

Nije mi jasna zarada na rudarenju. Kupim rig sa par grafičkih (npr. rx570) i rudarim. Rig mi dignu cijenu struje.

Ako moj rig ne izudari ništa ja sam na gubitku. Ako izrudari (što je dans vrlo malo vjerojatno) kako ću ja pokriti svoje troškove struje?

Moram konje promjeniti u kn? DI? Provizija?

 

Ako ima netko volje da ogovori

 Nije to neka posebna logika. 

 

Imas npr rig koji kopa npr. Litecoin. Dokle god ti kopas taj rig trosi struju koju ti placas iz svog dzepa naravno. Recimo da ti za mjesec dana iskopas dva Litecoina, po danasnjoj cijeni to je 220 Eura. 

Odes na neki web exchange, preko svog walleta na koji kopas prodas ta dva Litecoina i dobijes te pare uz odredjenu proviziju na paypal, karticu zavisi kako koji sta podrzava. Ako imas rig od 6 grafickih npr. izracunas otprilike koja je potrosnja struje, neka je 1kW, izracunas dnevnu potrosnju, mjesecnu, pomnozis sa cijenom struje po kW i dobijes mjesecne troskove. Kada to odbijes od 220 Eura koliko si zaradio ostane ti neto zarada. 

Tu dosta igra ulogu cijena tih kriptovaluta.

 

Naravno imas amortizaciju, habanje komponenti, valja nabaviti i taj rig. 

Da li je isplativo zavisi kako gledas, ako imas viska grafickih kartica onda jeste, ako kupujes rig ispocetka onda je upitno jer su trenutno cijene grafickih otisle u nebo i pitanje je koliko bi morao dugo kopat da vratis ulozeno, pa tek onda da ides u zaradu. 

Po meni je trenutno pametnije novce za koje bi kupio rig kupiti neku kriptovalutu, sacekati da joj poraste cijena i prodati. Ne znam koliko vremena treba da se iskopa taj Litecoin npr ali nije to bas brz proces. 

14 godina
offline
Cijena bitcoina otišla u nebo zbog Elona Muska

Stavite rig kod mene u kontejner, meni toplo, a vi puni coinova

 
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Cijena bitcoina otišla u nebo zbog Elona Muska
Sike1000 kaže...

Recite na koju temu sam trebao pitati ako sam fulao.

 

Nije mi jasna zarada na rudarenju. Kupim rig sa par grafičkih (npr. rx570) i rudarim. Rig mi dignu cijenu struje.

Ako moj rig ne izudari ništa ja sam na gubitku. Ako izrudari (što je dans vrlo malo vjerojatno) kako ću ja pokriti svoje troškove struje?

Moram konje promjeniti u kn? DI? Provizija?

 

Ako ima netko volje da ogovori

 Odavno nisam čuo da neko rudari, čak je u mom pc-u grafička od tipa koji ju je koristio za rudarenje pa odustao. Znam da nije preporučljivo kupovati takve grafičke, ali bila je jeftina i radi, samo sam nedavno morao promijeniti jedan od 2 ventilatora što je jeftino i jednostavno ako improviziraš i skineš ventilator sa neke krntije pri ruci.

5 godina
protjeran
offline
Re: Cijena bitcoina otišla u nebo zbog Elona Muska
Balon Musk.
Pis on ju :P
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cijena bitcoina otišla u nebo zbog Elona Muska
footballer kaže...

Odmah bi se Plenki javio i rekao da je postigao stratešku suradnju. 

 ... i sve pokvario.

A legend says that Chuck Norris was intended to be included as a wonder/unit in Civ4 but was removed due to a seemingly irreparable bug that allowed his creator to defeat UN in less than one turn.
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.1.2021 8:43 (Leprechaun).
15 godina
offline
Re: Cijena bitcoina otišla u nebo zbog Elona Muska
Sike1000 kaže...

Recite na koju temu sam trebao pitati ako sam fulao.

 

Nije mi jasna zarada na rudarenju. Kupim rig sa par grafičkih (npr. rx570) i rudarim. Rig mi dignu cijenu struje.

Ako moj rig ne izudari ništa ja sam na gubitku. Ako izrudari (što je dans vrlo malo vjerojatno) kako ću ja pokriti svoje troškove struje?

Moram konje promjeniti u kn? DI? Provizija?

 

Ako ima netko volje da ogovori

Ovo i mene zanima, genrealno nisam toliko pravitio Kriptovalute iz temelja.. ali kao i svaka svtvar kao u matematici ako ne znaš sabiranje neće ni množenje moći naučiti. Uprvo danas treba da držim časove jednoj maloj djevojčici matematike.

Ali to je ne bitno... bitno je da imaš kakav potok i da ga malo pregradiš, i napraviš mikro elektranu za struju, makar 1-10kW snage. To bi bilo Cool. Ali ulaganja su skupa, počevši od Grafičke a završiš sa elektranom.

Ali jedno je sigurno, ovaj BTC će da raste i da pada i netko će se obogatiti tom prilikom a netko i neće, a netko kao ti i ja ćemo da maštamo o tome da se olako obogatimo.

16 godina
offline
Re: Cijena bitcoina otišla u nebo zbog Elona Muska
Envy kaže...
Sike1000 kaže...

Recite na koju temu sam trebao pitati ako sam fulao.

 

Nije mi jasna zarada na rudarenju. Kupim rig sa par grafičkih (npr. rx570) i rudarim. Rig mi dignu cijenu struje.

Ako moj rig ne izudari ništa ja sam na gubitku. Ako izrudari (što je dans vrlo malo vjerojatno) kako ću ja pokriti svoje troškove struje?

Moram konje promjeniti u kn? DI? Provizija?

 

Ako ima netko volje da ogovori

Ovo i mene zanima, genrealno nisam toliko pravitio Kriptovalute iz temelja.. ali kao i svaka svtvar kao u matematici ako ne znaš sabiranje neće ni množenje moći naučiti. Uprvo danas treba da držim časove jednoj maloj djevojčici matematike.

Ali to je ne bitno... bitno je da imaš kakav potok i da ga malo pregradiš, i napraviš mikro elektranu za struju, makar 1-10kW snage. To bi bilo Cool. Ali ulaganja su skupa, počevši od Grafičke a završiš sa elektranom.

Ali jedno je sigurno, ovaj BTC će da raste i da pada i netko će se obogatiti tom prilikom a netko i neće, a netko kao ti i ja ćemo da maštamo o tome da se olako obogatimo.

 Imam ja vikendicu u Olovu, odmah pokraj rijeke, ajmo zajedno u biznis poduhvat, ne moramo rudarit, ajmo rentat elektranu svim majnerima u regiji 

15 godina
offline
Re: Cijena bitcoina otišla u nebo zbog Elona Muska
Antiseptik kaže...
Balon Musk.

 Baš tako, bitcoin skočio i par sati kasnije se vratio gdje je bio :)

16 godina
online
Re: Cijena bitcoina otišla u nebo zbog Elona Muska
Sike1000 kaže...

Recite na koju temu sam trebao pitati ako sam fulao.

 

Nije mi jasna zarada na rudarenju. Kupim rig sa par grafičkih (npr. rx570) i rudarim. Rig mi dignu cijenu struje.

Ako moj rig ne izudari ništa ja sam na gubitku. Ako izrudari (što je dans vrlo malo vjerojatno) kako ću ja pokriti svoje troškove struje?

Moram konje promjeniti u kn? DI? Provizija?

 

Ako ima netko volje da ogovori

 Rudarenje sa 570-icama se ne isplati ako plaćaš svoju struju. Jedan rig sa 6 takvih kartica ti izrudari mesečno možda 0.2 ETH. Dodatno, 4GB VRAM-a uskoro neće biti dovoljno za rudarenje ETH. Sa 5700-icama se da nešto napraviti, pogotovo uz trenutnu vrednost ETH.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
15 godina
offline
Re: Cijena bitcoina otišla u nebo zbog Elona Muska
Dr. Vicko kaže...
Envy kaže...
Sike1000 kaže...

Recite na koju temu sam trebao pitati ako sam fulao.

 

Nije mi jasna zarada na rudarenju. Kupim rig sa par grafičkih (npr. rx570) i rudarim. Rig mi dignu cijenu struje.

Ako moj rig ne izudari ništa ja sam na gubitku. Ako izrudari (što je dans vrlo malo vjerojatno) kako ću ja pokriti svoje troškove struje?

Moram konje promjeniti u kn? DI? Provizija?

 

Ako ima netko volje da ogovori

Ovo i mene zanima, genrealno nisam toliko pravitio Kriptovalute iz temelja.. ali kao i svaka svtvar kao u matematici ako ne znaš sabiranje neće ni množenje moći naučiti. Uprvo danas treba da držim časove jednoj maloj djevojčici matematike.

Ali to je ne bitno... bitno je da imaš kakav potok i da ga malo pregradiš, i napraviš mikro elektranu za struju, makar 1-10kW snage. To bi bilo Cool. Ali ulaganja su skupa, počevši od Grafičke a završiš sa elektranom.

Ali jedno je sigurno, ovaj BTC će da raste i da pada i netko će se obogatiti tom prilikom a netko i neće, a netko kao ti i ja ćemo da maštamo o tome da se olako obogatimo.

 Imam ja vikendicu u Olovu, odmah pokraj rijeke, ajmo zajedno u biznis poduhvat, ne moramo rudarit, ajmo rentat elektranu svim majnerima u regiji 

Našao sam nešto ono što sam brzinski Bingo:
Microhydropower Systems | Department of Energy i
Micro-Hydro Power | Off-Grid Home Power Systems | Generators (backwoodssolar.com)

Malo poskupo od 5-15k USD ali opet to je cijena 10-tak 3080Ti ako ne i manje.

Inače ta vikendica - u kakvom je stanju? Pitam za prijatelja vezanu za orkrugli stol u vezi sa debatom o Muskovom uticaju na BTC 
 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Cijena bitcoina otišla u nebo zbog Elona Muska
Sike1000 kaže...

Desetka za trud na odgovoru!

 

Neću ja rudarit. Čisto me zanimala kako se ljudi upuštaju u to? Jasno mi je bilo u početcima, ali danas?

 

Ja nešto izudarima i imam konje, kak da ja HEPu platim struju?

 

heh

 

Isplati ti se ako možeš krasti struju, npr. u zgradi na poslu ili nešto takvo

 

 

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
15 godina
offline
Re: Cijena bitcoina otišla u nebo zbog Elona Muska
Sike1000 kaže...

Recite na koju temu sam trebao pitati ako sam fulao.

 

Nije mi jasna zarada na rudarenju. Kupim rig sa par grafičkih (npr. rx570) i rudarim. Rig mi dignu cijenu struje.

Ako moj rig ne izudari ništa ja sam na gubitku. Ako izrudari (što je dans vrlo malo vjerojatno) kako ću ja pokriti svoje troškove struje?

Moram konje promjeniti u kn? DI? Provizija?

 

Ako ima netko volje da ogovori

Zato se rudari udruže u zajednički bazen.

Primjerice, Ethereum zapravo rudari 10ak velikih bazena što čini 98% ukupne snage rudarenja te kriptovalute.

Ako si primjerice u bazen ušao s jednom grafičkom karticom snage 100MH/s, uvijek ćeš biti plaćen za svojih 100MH/s. Bazen će raspodijeliti novac ovisno s koliko je tko snage ušao. S vremenom ćeš na žalost, sve manje i manje biti plaćen za istu snagu s obzirom da sve više rudara ulazi, pa se tako nagrada mora dijeliti na sve više dijelova, a i teže je rudariti jer je konkurencija sve veća.

 

Interesatno je da rudari najviše zarađuju ako kriptovaluta ide strmovito dolje ili gore. Ljudi upravo tada postavljaju najveći fee jer im je hitno.

Ako je mirno doba, najmanje je posla :)

 

 

Ovdje možeš vidjeti Pool-ove koji najviše obaraju blokove.

https://etherscan.io/blocks

Ja sam na Ehtermine

13 godina
offline
Re: Cijena bitcoina otišla u nebo zbog Elona Muska
Po mojem nekom proračunu uz trenutne cijene kripta, rudarenje i nije tak neisplativo. Kad stagnira nisko, onda se rigovi prodaju jer je rovarenje neisplativo, odnosno, malo para za isti rad, a struja i hw se troše. Osobno sam uzeo 3070 za igre i vr, da bi na kraju u ni mjesec dana na nicehash-u izrovario po trenutnoj cijeni kripta 120$. Struja me mjesečno na to ispada oko 60kn, možda i manje. Čak ni ne rudari stroj konstantno jer mi je to primarni komp pa koristi i za sve drugo te je miner isključen kad nešto drugo radim. Za sad i nije tak neisplativo. Nek rudari dok mi je isplativo, pa i grafu da otplatim, odlično. Doduše, mene je grafa došla 4800, što je onda bilo previše a sad je ludilo.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Cijena bitcoina otišla u nebo zbog Elona Muska
dax-lax kaže...
Po mojem nekom proračunu uz trenutne cijene kripta, rudarenje i nije tak neisplativo. Kad stagnira nisko, onda se rigovi prodaju jer je rovarenje neisplativo, odnosno, malo para za isti rad, a struja i hw se troše. Osobno sam uzeo 3070 za igre i vr, da bi na kraju u ni mjesec dana na nicehash-u izrovario po trenutnoj cijeni kripta 120$. Struja me mjesečno na to ispada oko 60kn, možda i manje. Čak ni ne rudari stroj konstantno jer mi je to primarni komp pa koristi i za sve drugo te je miner isključen kad nešto drugo radim. Za sad i nije tak neisplativo. Nek rudari dok mi je isplativo, pa i grafu da otplatim, odlično. Doduše, mene je grafa došla 4800, što je onda bilo previše a sad je ludilo.

$120 my ass. Two hundred and seventy my frined. Evo me treći dan trećeg tjedna rudarenja. Svakih 7 dana mi daju isplatu na wallet. Imam 3070 ko i ti, platio je 5500.

 

Pogledaj link, možeš pretvarat ETH>BTC>USD | Dnevno>Tjedno>Mjesecno :)

 

https://ethermine.org/miners/f2BB698de36a9875516AD764970fB646c0dB5204/dashboard

 

 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Cijena bitcoina otišla u nebo zbog Elona Muska
Može se i besplatno rudariti preko vlastitog smartfona. Tko zna koliko nova criptovaluta Pi može vrediti za neko vrijeme. Tko želi probati, ne košta ništa a priključi se preko linka:
https://minepi.com/OzrenB
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cijena bitcoina otišla u nebo zbog Elona Muska
Popa kaže...
dax-lax kaže...
Po mojem nekom proračunu uz trenutne cijene kripta, rudarenje i nije tak neisplativo. Kad stagnira nisko, onda se rigovi prodaju jer je rovarenje neisplativo, odnosno, malo para za isti rad, a struja i hw se troše. Osobno sam uzeo 3070 za igre i vr, da bi na kraju u ni mjesec dana na nicehash-u izrovario po trenutnoj cijeni kripta 120$. Struja me mjesečno na to ispada oko 60kn, možda i manje. Čak ni ne rudari stroj konstantno jer mi je to primarni komp pa koristi i za sve drugo te je miner isključen kad nešto drugo radim. Za sad i nije tak neisplativo. Nek rudari dok mi je isplativo, pa i grafu da otplatim, odlično. Doduše, mene je grafa došla 4800, što je onda bilo previše a sad je ludilo.

$120 my ass. Two hundred and seventy my frined. Evo me treći dan trećeg tjedna rudarenja. Svakih 7 dana mi daju isplatu na wallet. Imam 3070 ko i ti, platio je 5500.

 

Pogledaj link, možeš pretvarat ETH>BTC>USD | Dnevno>Tjedno>Mjesecno :)

 

https://ethermine.org/miners/f2BB698de36a9875516AD764970fB646c0dB5204/dashboard

 

 

 A di i kako ti to unovcis, jesi li do sada dobio na racun ili paypal kakve prave novce ??

 

5 godina
offline
Re: Cijena bitcoina otišla u nebo zbog Elona Muska
southy kaže...

 

Isplati ti se ako možeš krasti struju, npr. u zgradi na poslu ili nešto takvo

 

 

 Evo ja baš gledam, u 7 dana izrudario 0.0004206BTC, što je oko 17.58 Eura po sadašnjoj cijeni. Struje nisam sigurno toliko potrošio u 7 dana, s Moj PC konfiguracijom. I to ja imam relativno lošu grafiku za rudarenje, 3060 je točno duplo bolja za to.

Live long and prosper.
13 godina
offline
Re: Cijena bitcoina otišla u nebo zbog Elona Muska

 Sad si taman izrudario toliko da pokriješ fee i to možda :D (da bi kao to bankirao). Struju ni ne računam. 

5 godina
offline
Re: Cijena bitcoina otišla u nebo zbog Elona Muska
itomic009 kaže...

 Sad si taman izrudario toliko da pokriješ fee i to možda :D (da bi kao to bankirao). Struju ni ne računam. 

 Tako je, a za godinu dana će to imat smisla skinit na paypal, platit fee, struju ne plaćam ja... Tako da, na kraju priče, ja ću bit u plusu. Bolje nego da mi samo stoji PC ugašen.

 

P.S.

Nisam još pokrio fee za podignuti, 0,001 BTC je fee, znači još bar tjedan dana trebam majnat za pokrit fee. A dalje je sve moje, pa ćemo vidit za godinu dana koliko je toga. Neću se obogatit, ali neka se nađe.

 

EDIT:

Čak mislim da sam nešto krivo gledao, nije ovo fee, nego minimum koji mogu predignut, ovo 0,001 BTC. Fees | NiceHash Ovdje su podaci o provizijama.

 

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.2.2021 9:46 (Filox).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice