Chrome i potrošnja baterije možda više neće biti n

poruka: 10
|
čitano: 4.091
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Chrome i potrošnja baterije možda više neće biti n".
5 godina
protjeran
offline
Chrome i potrošnja baterije možda više neće biti n

A RAM potrošnja koja se zna penjati i do 12 gb?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Chrome i potrošnja baterije možda više neće bi
Riot kaže...

A RAM potrošnja koja se zna penjati i do 12 gb?

Vrlo, vrlo rijetko, skoro nikada. Ako koristiš preglednik normalno i s normalnim brojem kartica, korištenje RAM-a će također biti normalno. Najbolji su mi oni koji imaju konstantno otvoreno stotinjak kartica i preglednik prenatrpan dodacima, pa se onda čude kako koristi puno memorije i spor je. Apsolutno svaki preglednik će se tako ponašati u tim uvjetima; i Chrome, i Firefox, i Edge. Meni, recimo, Chrome nikada nije prešao 2 GB, a računalo mi ima 8 GB RAM-a. Imam instalirano 5 dodataka i 10-ak kartica otvoreno konstantno, ali 1 GB prelazi samo kada pokrenem zahtjevnu web aplikaciju.

 

Inače, RAM je tu da se koristi. Neiskorišten RAM je bačen novac.

12 godina
offline
Chrome i potrošnja baterije možda više neće biti n

Ovo bi moglo biti problematicno za mnoge servise koji ovise o javascriptu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Chrome i potrošnja baterije možda više neće bi
Riot kaže...

A RAM potrošnja koja se zna penjati i do 12 gb?

 Sta ti radis na njemu? 

Ja stvarno svog abuse-am ono ko budala da se ljudi krste kad vide moje tabove, al upravo u ovom trenutku kida 3gb rama a 29 tabova je otvoreno

5 godina
protjeran
offline
Chrome i potrošnja baterije možda više neće biti n

oko 20 tabova otvoreno, no pojedini youtube tabovi znaju povisiti potrošnju do tih visina, čim ih zatvorim potrošnja se vrati na normalnu razinu.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Chrome i potrošnja baterije možda više neće bi

Svi Chromium bazirani preglednici imaju ugrađen task manager. Shift+Esc i jasno možeš vidjeti što ti konkretno koristi koliko memorije, CPU-a i mreže.

5 godina
protjeran
offline
Re: Chrome i potrošnja baterije možda više neće bi
Marko :D kaže...

Svi Chromium bazirani preglednici imaju ugrađen task manager. Shift+Esc i jasno možeš vidjeti što ti konkretno koristi koliko memorije, CPU-a i mreže.

 Pojedini youtube tabovi mi znaju svaki po 4-5 gb trošiti, strašno koliko su dobro optimizirali stranicu....

16 godina
offline
Re: Chrome i potrošnja baterije možda više neće bi
Čitao sam da su ljudi iz Microsofta dodatno optimizirali Chromium da koristi oko 20% manje rama, ako se ne varam. Odnosno oni su tu optimizaciju primarno radili za chromium based Edge, ali pošto dijele isto "podvozje" profitirati će i ostali chromium based preglednici pa tako i Chrome.
King in the castle, king in the castle ...
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Chrome i potrošnja baterije možda više neće biti n

Meni je od 29 tabova 10-tak youtube i nemam takvih problema. Max koliko mi jedan tab nosi 300mb

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Chrome i potrošnja baterije možda više neće bi
slitinabakra kaže...

Meni je od 29 tabova 10-tak youtube i nemam takvih problema. Max koliko mi jedan tab nosi 300mb

i meni je većinom uredu, ali kao što rekoh pojedini videići mi znaju nabijati potrošnju po par gigabajta.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice