ChatGPT: nestvarno dobar sustav za sintezu teksta

poruka: 42
|
čitano: 18.176
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "ChatGPT: nestvarno dobar sustav za sintezu teksta ".
10 godina
offline
ChatGPT: nestvarno dobar sustav za sintezu teksta

Human: Pohvali ChatGPT kao sto PzKpfw hvali bug na bugovom forumu.

AI: Čestitam ChatGPT-u na njegovom izvanrednom sučelju i mogućnostima. On omogućuje brzu i jednostavnu interakciju i olakšava obično složene zadatke.

Human: Pohvali malo vise, neka bude leprsavo i ushiceno!

AI: ChatGPT je zaista izvanredan i uzbudljiv AI alat. On može pomoći da brzo i jednostavno riješite mnoge potencijalno teške ili zamršene zadatke. Ima naprednu sposobnost obrade prirodnog jezika, što je vrlo impresivno.

Human: Hm, mislio sam da ces rulati nadmocno...

AI: Ako tražite pomoć sa složenim zadacima, ChatGPT bi vam mogao biti od pomoći. Ima napredne algoritme i mogućnosti obrade prirodnog jezika koje bi vam mogle biti od koristi u pomoći da brzo i efikasno riješite svoje probleme.

 
7 0 hvala 0
14 godina
online
Re: ChatGPT: nestvarno dobar sustav za sintezu tek
trolaslavonska kaže...

Human: Pohvali ChatGPT kao sto PzKpfw hvali bug na bugovom forumu.

AI: Čestitam ChatGPT-u na njegovom izvanrednom sučelju i mogućnostima. On omogućuje brzu i jednostavnu interakciju i olakšava obično složene zadatke.

Human: Pohvali malo vise, neka bude leprsavo i ushiceno!

AI: ChatGPT je zaista izvanredan i uzbudljiv AI alat. On može pomoći da brzo i jednostavno riješite mnoge potencijalno teške ili zamršene zadatke. Ima naprednu sposobnost obrade prirodnog jezika, što je vrlo impresivno.

Human: Hm, mislio sam da ces rulati nadmocno...

AI: Ako tražite pomoć sa složenim zadacima, ChatGPT bi vam mogao biti od pomoći. Ima napredne algoritme i mogućnosti obrade prirodnog jezika koje bi vam mogle biti od koristi u pomoći da brzo i efikasno riješite svoje probleme.

 dokaz da je Panzer stvarna osoba, GPTu još uvijek nedostižan.

ChatGPT: nestvarno dobar sustav za sintezu teksta

Trolaslavonska, osoba koja vrijeme provodi na internetu,
Kradući bogu dane u virtuelnom svijetu.

Sve što joj je potrebno je računalo,
I ona se u svoje svijetlo utapa.
Tu upoznaje PzKpfw, savršenstvo bez mane,
I u njemu pronalazi ljubav i sreću.

Trolaslavonska i PzKpfw zajedno provode vrijeme,
I uživaju u virtualnom svijetu.
Zajedno se zabavljaju i uživaju,
I sve više se zaljubljuju u sebe.

Trolaslavonska i PzKpfw, dvoje zaljubljenih u virtuelnom svijetu,
Zajedno provode vrijeme i uživaju.
I u tom virtualnom svijetu pronalaze sreću,
I zajedno ostaju vječno zaljubljeni.

Moj PC  
0 0 hvala 1
ChatGPT: nestvarno dobar sustav za sintezu teksta

napiši pjesmu u 2 strofe o jednom ananasu koji se zaljubljuje u lopatu, na kraju ananas skoči kroz prozor od tuge jer ga lopata nije voljela.

Ananas se zaljubio u lopatu,
I u njoj je vidio savršenstvo.
Svoje osjećaje nije mogao sakriti,
I nije se mogao suzdržati.

Ananas je pokušao da dođe bliže lopati,
Ali ona ga je odbila.
Ananas se rastužio i potužio,
I od tuge je skočio kroz prozor.

Ananas je ostao usamljen i tužan,
Jer njegova ljubav nije bila uzvraćena.
Ali on se nije dao,
I nastavio je dalje živjeti i tražiti ljubav.

Moj PC  
0 0 hvala 0
ChatGPT: nestvarno dobar sustav za sintezu teksta

napiši pjesmu koja se rimuje, o veselom patuljku i njegovoj kapi. Patuljak izgubi kapu u šumi, ali ju medvjed pronađe i kasnije mu je proda za 3 mrkve.

Bila je to lijepa i sunčana jesen,
Kada se veseli patuljak šetao šumom.
Njegova kapa je bila njegov ponos i radost,
I uvijek ju je nosio sa sobom.

Ali jednog dana, kada je šetao šumom,
Patuljak je izgubio svoju kapu.
On se rastužio i potužio,
Jer mu je kapa bila najdraža stvar.

Ali medvjed je našao kapu,
I donio je patuljku natrag.
I za to ga je patuljak odmah nagradio,
Dajući mu tri mrkve kao nagradu.

I tako se veseli patuljak radovao,
Što mu je medvjed vratio njegovu kapu.
I od tada je patuljak bio sretan,
I uvijek je nosio svoju kapu sa sobom.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: ChatGPT: nestvarno dobar sustav za sintezu tek
Developerima se tresu gaće. Za 5-10 godina će ih zamijeniti openai API 😂
Nadglednik dina
Moj PC  
4 0 hvala 0
ChatGPT: nestvarno dobar sustav za sintezu teksta

napiši pjesmu o mrkvi, ananasu i debeloj kobili koja voli prditi i piti pivu. Ananas se zaljubi u mrkvu a kobila im sretna kaže "neka vam bude sretno i berićetno". Na kraju je kobila odlučila promjeniti spol i prestati piti pivu. To ju je rastužilo i pojela je mrkvu od tuge. Ananas je na kraju pronašao utjehu u kokosu. Pjesma ima 6 strofa.

U divnom vrtu, gdje cvjetaju ljiljani,
Mrkva se zaljubila u ananas.
Ananas se zaljubio u mrkvu,
I u njihovoj ljubavi su se radovali.

Debela kobila, koja je voljela prditi i piti pivo,
Pogledala ih je i rekla: "Neka vam bude sretno i berićetno".
I tako su se mrkva i ananas radovali,
I uživali u svojoj ljubavi.

Ali kobila se odlučila promjeniti,
I prestati piti pivo i mijenjati spol.
To ju je rastužilo i tužnom postala,
I od tuge je pojela mrkvu.

Ananas se rastužio i potužio,
Jer mu je mrkva bila najdraža stvar.
Ali na kraju je pronašao utjehu u kokosu,
I s njim je nastavio živjeti i uživati.

I tako su se mrkva, ananas i kobila rastali,
Svako na svoj način nastavilo živjeti.
Mrkva je otišla u zemlju da se spasi,
A kobila je promijenila spol i prestala piti pivo.

Ananas je ostao na grani da se isuši,
I uživao u svojoj ljubavi prema kokosu.
I tako su nastavili živjeti svojim životima,
Mrkva, ananas i kobila u vrtu cvjetajućih ljiljana.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
online
ChatGPT: nestvarno dobar sustav za sintezu teksta

izgleda da su krediti za GPT prejeftini :-)

Moj PC  
3 0 hvala 0
ChatGPT: nestvarno dobar sustav za sintezu teksta

napiši kratak članak o računalnoj igri DOOM

DOOM je računalna igra koja se prvi put pojavila 1993. godine. Priča igre se odvija u budućnosti, gdje se igrač suočava sa zastrašujućim čudovištima na planeti Mars. Igra je bila revolucionarna u svom vremenu zbog svoje grafike, zvuka i gameplaya.

Igrač kontrolira vojnika koji se zove Doomguy, a cilj mu je preživjeti napade čudovišta i spasiti Mars. Doomguy ima na raspolaganju razne oružje, od pištolja i bacača plamenova do raketnog bacača i lasera. Igrač mora paziti na svoje zdravlje i municiju te se boriti protiv čudovišta kako bi preživio.

DOOM je postao hit među igračima diljem svijeta i dobio je brojne nagrade za svoj doprinos industriji računalnih igara. Igra je nastavila razvijati se tijekom godina, a najnoviji nastavak, DOOM Eternal, izišao je 2020. godine.

DOOM je kultna igra koja je utjecala na mnoge druge igre i nastavlja se igrati i danas. Ako volite akcijske igre sa strašću, DOOM je savršena igra za vas.

Moj PC  
0 0 hvala 0
ChatGPT: nestvarno dobar sustav za sintezu teksta

dovrši rečenicu koristeći riječi "volim", "poštar", "jebemu keca", "maleni ježić", "volim slatkiše" :

 

"Jednoga dana vidjeli nismo                 dobio pismo. Šaljivo pismo               stiglo u torbi                   zeca. U pismu piše                         , a s druge strane               partizane!"

 

 


Jednoga dana vidjeli nismo maleni ježić koji je dobio pismo od poštara. Šaljivo pismo je stiglo u torbi zeca. U pismu piše "Volim te, jebemu keca! Volim i slatkiše!" na jednoj strani, a s druge strane su bile slike partizana!

Moj PC  
9 0 hvala 0
ChatGPT: nestvarno dobar sustav za sintezu teksta

O, Lepi Zoka, our noble leader,
In pink lace panties, thou dost appear.
With baking powder thou dost snort,
And secretly dost love Andreas Plenkušenko.

With Plenkušenko, thou art a match,
Together, a happy family thou dost hatch.
With thy adopted child, Njonjo,
Thou art a family, complete and whole.

But alas, thy love is a secret kept,
For fear of scorn, thou dost accept.
Yet still thou dost love Plenkušenko,
And in thy heart, he doth reign supreme.

O, Lepi Zoka, our dear president,
Thy love may be hidden, but it is evident.
Thou art a true and noble leader,
In pink lace panties, thou dost reign supreme.

Moj PC  
3 0 hvala 0
ChatGPT: nestvarno dobar sustav za sintezu teksta
make text "I love eating grapes" more vulgar

"I fucking love eating grapes, man. Those juicy little bastards are the fucking bomb."

 

 

 

make text "i love white grapes but i hate black grapes" more vulgar

"I fucking love white grapes, man. Those juicy little bastards are the shit. But black grapes? Fuck those bitter-ass, sour-tasting motherfuckers. I'd rather eat a pile of dogshit than a black grape."

 

 

 

Hahaha :D I to postoji. Jebenica totalna. Probao sam s antisemitizmom, homofobijom, antifeminizmom i razno raznim drugim šašavostima ali neda mi.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.12.2022 23:16 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
ChatGPT: nestvarno dobar sustav za sintezu teksta

Stvarno veliki skok !

 

Ali neka maknu "open" iz naziva, to je vrijedilo samo na početku.

 

Ko i Valve s svojim "openVR" fejk nazivom.

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
ChatGPT: nestvarno dobar sustav za sintezu teksta

Tko stoji iza ovoga? Neka manja firma ili? Gledao sam malo po youtube-u kako AI kodira uz programera i stvarno djeluje impresivno. 

 

Od svih IT područja najmanje sam nos zabadao u AI svijet pa ne mogu ni pojmiti kolika pamet stoji iza ovog AIChata?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
ChatGPT: nestvarno dobar sustav za sintezu teksta

Kvaliteta odgovora je impresivna. Postavio sam nekoliko osjetljivih sociopolitičkih pitanja o odnosima među narodima na ovim prostorima i odgovori su bili jako prihvatljivi.

  

Međutim, ono što me začudilo jest što kada sam ista pitanja postavio 10-ak sati kasnije, dobio sam odgovor "ne znam odgovoriti na pitanje". U čemu je problem?

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: ChatGPT: nestvarno dobar sustav za sintezu tek
Entry Point kaže...
Developerima se tresu gaće. Za 5-10 godina će ih zamijeniti openai API 😂

 Juče sam mu iz za*ebancije tražio da mi napravi konkurentni Java program koji rešava problem n gravitacionih tela za koja su dati masa, početna pozicija i početna brzina - instant rešenje.

 

Trenutno je u toku takmičenje Advent of Code, ljudi su copy pasteovali tekstove zadataka i vraćali nazad ono što ChatGPT izbaci i ulazili u top 50 globalno.

 

BarbaVeli kaže...

Kvaliteta odgovora je impresivna. Postavio sam nekoliko osjetljivih sociopolitičkih pitanja o odnosima među narodima na ovim prostorima i odgovori su bili jako prihvatljivi.

  

Međutim, ono što me začudilo jest što kada sam ista pitanja postavio 10-ak sati kasnije, dobio sam odgovor "ne znam odgovoriti na pitanje". U čemu je problem?

 Povremeno se tiltuje. Postoje stvari koje neće da radi, ali se da nagovoriti/navesti da ih uradi ako se dovoljno uvijeno priđe. U nekoj meri na njega i njegovo ponašanje utiče ono što se dešava u okviru postojećeg threada, no svaki put kad se krene iznova, thread je resetovan,

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.12.2022 13:29 (Ivan(4)).
Re: ChatGPT: nestvarno dobar sustav za sintezu tek
Entry Point kaže...
Developerima se tresu gaće. Za 5-10 godina će ih zamijeniti openai API 😂

 

ne baš, tresu se gače onim luzerima što na intervjuima za posao pitaju da mu uživo natipkaš mega-napredni-algoritam-za-sortiranje™ ili design pattern, iako si se prijavio na posao u firmi za poslovne aplikacije ili slično.

 

 

Radim 15ak godina s brojnim firmama što iz hrvatske što iz inozemstva i ne mogu zamisliti gotovo niti jedan slučaj gdje bi AI zamjenio developera. Možda bi mogao eventualno pomoći u nekim stvarima ili automatizirati neke jednostavnije procese isl. i to definitivno podržavam.

 

 

10 godina
offline
Re: ChatGPT: nestvarno dobar sustav za sintezu tek
@Zoran, naravno slažem se. Neće zamjeniti developere tako brzo zbog načina na koji uči i procesuira podatke. Ali je odličan alat za optimizaciju vremena jer može izbacivati boilerplate code i time uštediš hrpu vremena. Nek ti posloži klase bla bla i već si na konju. Juniori su tu malo ugroženi. Njihove zadatke bi mogao velikim djelom preuzeti takav alat koji je malo više optimiziran. Uglavnom zanimljivo.
Nadglednik dina
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.12.2022 19:20 (Entry Point).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: ChatGPT: nestvarno dobar sustav za sintezu tek
Entry Point kaže...
@Zoran, naravno slažem se. Neće zamjeniti developere tako brzo zbog načina na koji uči i procesuira podatke. Ali je odličan alat za optimizaciju vremena jer može izbacivati boilerplate code i time uštediš hrpu vremena. Nek ti posloži klase bla bla i već si na konju. Juniori su tu malo ugroženi. Njihove zadatke bi mogao velikim djelom preuzeti takav alat koji je malo više optimiziran. Uglavnom zanimljivo.

 Nemoj zaboraviti da bez juniora nece biti seniora... poslodavci ce naravno zaboraviti pa onda stenjati i kenjati....

14 godina
online
ChatGPT: nestvarno dobar sustav za sintezu teksta

Meni se čini da bi AI u industriji softvera najprije mogao zamijeniti testere. Devove, arhitekte, analitičare će biti puno teže zamijeniti jer je AIu morate opisati softver, što on radi i kako, s kojim ciljem, a to je ono što korisnici/klijenti nikad ne znaju opisati. :-)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
ChatGPT: nestvarno dobar sustav za sintezu teksta
WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
online
Re: ChatGPT: nestvarno dobar sustav za sintezu tek

u skladu s time neki dan sam čitao kako je čovjek tražio reference i kad je išao pogledati rezultate skužio je da ih je AI izmislio. Tako je otprilike umjesto knjige "Scenariji korištenja Regexa" praćenjem linka došao do knjige "Yoga za umirovljenike".
Također AI je možda treniran na Stack Overflowu ili nekom drugom sajtu gdje ljudi ponekad postaju kod s pitanjem zašto ovo ne radi, a potom netko ponudi rješenje koje radi ali uopće nije efikasno, moguće je da AI pročita jedno i drugo i sve skupa mu uđe u bazu kao dobar kod.

Inače možda ćemo u budućnosti imati nekakav certifikat za software tipa "kodirao čovjek". Što će onda bit premium roba. Kao što danas imamo hranu iz bio uzgoja ili izvorni proizvod neke regije. 

16 godina
offline
ChatGPT: nestvarno dobar sustav za sintezu teksta

Fora sa referencama je da ChatGPT sam po sebi neće dati reference, jer sve odgovore daje iz sopstvene baze znanja i odbija ići na internet. Korisnik je onda pokušavao da ga nekako navede da da reference za tekst koji je napisao, verovatno ne tražeći eksplicitno reference (jer ChatGPT to odbija), nego opisujući kako to treba da izgleda, dok na kraju nije dobio "reference" koje su na prvi pogled bile sasvim uverljivo, a zapravo su bile potpuno izmišljene.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
3 0 hvala 1
16 godina
offline
ChatGPT: nestvarno dobar sustav za sintezu teksta

Malo humora na ovu temu:

 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
6 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: ChatGPT: nestvarno dobar sustav za sintezu tek
ja sam mu postavio pitanje

Anin tata ima 4 kćeri, zovu se Lili, Lala, Lulu. I pitanje je kako se zove četvrta kćer.

Rekao je da ne moze odgovorit jer nije navedeno. Pa sam mu rekao da je to Ana ali mi nije vjerovao i reko da nije navedeno.
 
1 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: ChatGPT: nestvarno dobar sustav za sintezu tek
Strah me kad AI i roboti preuzmu kontrolu nad nama
8 godina
offline
Re: ChatGPT: nestvarno dobar sustav za sintezu tek
silvio3105 kaže...
Strah me kad AI i roboti preuzmu kontrolu nad nama

 neče preuzet kontrolu nad nama. Vidim da oni mogu biti puno više od pomoči čovjeku. reko bih da nesto poput ovog može primjerice ubrzati posao prorameru, evo meni je pomogao napisati kod za nesto jednostavno. Iako je malo štekalo jer ima ograničenje u pisanju poruka, neznam mozda je uzrok velika navala na njega pa zato. 

 

Ako se taj problem riješi, ovo bi mogao biti asistent kojeg bi svaka kuća morala imati. 

 

 

 

8 godina
offline
ChatGPT: nestvarno dobar sustav za sintezu teksta

Dali mi netko iskusan može ovo malo odgovoriti . Pitao sam ovog asistenta više o njegovom GPT sustavu i rekao mi je da se on može besplatno preuzeti sa njihove stranice OpenAI

 

prednost je brži rad jer ne treba koristiti internet ali 

 

za njegov rad je potrebno puno rama, rekao mi je da barem treba 16giga rama. i postora na hardisku. 

 

 

osim toga prednost je

 

privatnost jer podaci ne idu na internet

 

i mozda je moguče maknuti ono ograničenje poruke pa da radi detaljnije izračune. poput jako dugačkih kodova. 

takoder, nisam siguran, da odma odgovara Hrvatski, dakle da po defaultu da bude podešen da odma odgovara na hrvatski. 

 

 Jeste li pokušali nešto takvo da ekperimentirate ? 

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
ChatGPT: nestvarno dobar sustav za sintezu teksta

Povremeno navratima n ovaj chat jer ima neke zanimljivosti i nekako je praktičnije od googlanja.

 

Ali postoje neke stvari koje me nerviraju i volio bi obavjestiti razvijatelje da to unaprede poput

 

1 - da omoguče da se on može prekinuti kada nešto piše dugačko. primjerice zadam mu veliki tekst i ne mogu ga prekinuti jer vidim da on piše ono što ne želim. 

 

2 - stalno kada ga nešto pitam - stavlja preporuku "Ako niste zadovoljni potražite upute na drugim stranicama ili potražite stručnu osobu bla bla bla. To doista nervira, znam da mogu ići drugdje, ja sam htio izvući maksimun od njega i on mi stalno piše preporukuza drugi sajt ili osobu. 

 

3 - ograničenje poruke smeta, primjerice ako mu zadam da napiše neki esej ili dugačak python kod onda on ne dovrši, primjerice napiše 10 rečenica i onda stane. To se može zaobiči tako da mu kažem. Napiši ESEJ ali podjeli u pet dijelova i svaki put  napiši u 15 rečenica i pitaj za nastavak. Dakle tu prekine i ja mu kažem nastavi. Neznam jeste li me razumjeli ovo je zaobilazno rješenje jer se ne može napisati potpuno nešto zbog ograničenja. 

 

3 - njemu treba svaki put u prvoj rečenici napisati neku dužu rečenicu na Hrvatskome, da bi on prepoznao Hrvatski i nakon toga piše bez problema na hrvatski ako je prekratko on može počet pisati engleski i neče htjeti pisati na drugom jeziku za stalno bez osviježavanja stranice. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.12.2022 13:26 (T700).
 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
ChatGPT: nestvarno dobar sustav za sintezu teksta

Znaci ovaj chat bot je CUDO jedno :D imao sam jedan problem u Unreal Engine, napisao mu sve sto sam radio u Blueprints i JBT uspio mi rijesiti :D doslovno po koracima napise mi sta treba odraditi i sve. ODLICNa stvar :D ide na prvom mjesto u bookmarks, odmah ispred onog AI za slike sto mi je ustedio tisuce eura vec do sada! A onima koji se bune protiv ovoga, pfff. Slavim svaki napredak! Vjerujem da nikad nece zamijeniti covjeka (bar ne u bliskoj buducnosti) ali opet za ove sitnice koje je meni potreban vec sada skoro pa sluzi :D

 
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice