Četvrta sezona Star Trek: Discoveryja grabi pažnju

poruka: 81
|
čitano: 17.403
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Četvrta sezona Star Trek: Discoveryja grabi pažnju".
15 godina
neaktivan
offline
Re: Četvrta sezona Star Trek: Discoveryja grabi pa
Živimo u vremenu kad bilo tko želi pogledati stare serije to može uraditi bez nekog velikog troška. Meni je serija sasvim OK ali je OK da se nekom ne sviđa. Vjerujem da se bilo tko od nas koji seriju komentiramo na BUG.HR spada u kategoriju filmskih ili TV kritičara.
Voda tece a vrijeme prolazi ...
6 godina
neaktivan
offline
Četvrta sezona Star Trek: Discoveryja grabi pažnju

Spock's brain - epizoda TOS-a koja glasi za najgluplju epizodu u cijelom Star Trek-u (prije Discoveryja) - ja bih radije gledao tu epizodu 10 puta zaredom nego ponovno ijednu od Discoveryja. Toliko od mene.

 
10 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Četvrta sezona Star Trek: Discoveryja grabi pa
Ajme vatrometa po konzolama u 3000 i nekoj godini 🤔, epizodu 2 sam pregledao u 10 minuta.
 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Četvrta sezona Star Trek: Discoveryja grabi pa
Orville koji je do određene mjere parodija Star Treka ima bolje i zanimljivije epizode...
Moj PC  
15 0 hvala 0
6 godina
offline
Četvrta sezona Star Trek: Discoveryja grabi pažnju

Fora mi je sto fanovi Star Treka kazu da je Discovery sranje jer se slusa fanove umjesto da se gleda radnja i prica, dok istovremeno ti isti fanovi, koje se "slusa" seru po prici. Prvi Star Trek izuzev 2. sezone Enterprise-a u kojem je prica na prvom mjestu i prica koja je tesko sranje.

Takoder vidim da se sere jer "umjesto da je kapetanova prica, cijela posada tuduludum jos neke gluposti". Star Trek nikada nije bio prica bazirana na kapetanu, serijal koristi kapetana kao centralnu ulogu u onome sto zeli pricati, ali cijela posada je uvijek na prvom mjestu. Istovremeno, Discoveryu je na prvom mjestu konstantno Michael i sto se desava oko nje dok je ostatak posade, barem do 2. sezone do kuda sam mogao izdrzati ovo sranje, tu da malo zacini pricu.

Dakle, mozemo primjetiti da ni sami ne znate sto vas smeta i umjesto da ukljucite mozak i primjetite jadan dijalog, slabe likove, besmislene price i slicno, glavni problem, kao uvijek u 'Rvackoj, crna osoba u glavnoj ulozi, prikaz homoseksualnosti (koji nema utjecaja na pricu), "SJW" i slicno. Ajde neka mi neko objasni sto danas znaci SJW oznaka i gdje ju mozemo vidjeti u Discoveryu. U tome sto su u seriji cak DVIJE homoseksualne osobe?

Umjesto da se raspravljaju stvarni problemi serije kojih ima koliko hoces jer je seriju, kao i Picarda, radio lik koji nema sto raditi u filmskoj industriji, konstantno je fokus na tome da postoje ljudi koji ne slusaju Skoru, ne zele smrt Srbima i smatraju da su Homoseksualci, ne-Krscani i ne-Bijelci - ljudska bica koja, sokirati cete se, postoje.

 
2 6 hvala 0
15 godina
offline
Re: Četvrta sezona Star Trek: Discoveryja grabi pa
mGT kaže...
Ajme vatrometa po konzolama u 3000 i nekoj godini 🤔, epizodu 2 sam pregledao u 10 minuta.

 oš reć da su dotad riješili nestašicu čipova? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
11 godina
offline
Re: Četvrta sezona Star Trek: Discoveryja grabi pa
sexytoiletpaper kaže...

Fora mi je sto fanovi Star Treka kazu da je Discovery sranje jer se slusa fanove umjesto da se gleda radnja i prica, dok istovremeno ti isti fanovi, koje se "slusa" seru po prici. Prvi Star Trek izuzev 2. sezone Enterprise-a u kojem je prica na prvom mjestu i prica koja je tesko sranje.

Takoder vidim da se sere jer "umjesto da je kapetanova prica, cijela posada tuduludum jos neke gluposti". Star Trek nikada nije bio prica bazirana na kapetanu, serijal koristi kapetana kao centralnu ulogu u onome sto zeli pricati, ali cijela posada je uvijek na prvom mjestu. Istovremeno, Discoveryu je na prvom mjestu konstantno Michael i sto se desava oko nje dok je ostatak posade, barem do 2. sezone do kuda sam mogao izdrzati ovo sranje, tu da malo zacini pricu.

Dakle, mozemo primjetiti da ni sami ne znate sto vas smeta i umjesto da ukljucite mozak i primjetite jadan dijalog, slabe likove, besmislene price i slicno, glavni problem, kao uvijek u 'Rvackoj, crna osoba u glavnoj ulozi, prikaz homoseksualnosti (koji nema utjecaja na pricu), "SJW" i slicno. Ajde neka mi neko objasni sto danas znaci SJW oznaka i gdje ju mozemo vidjeti u Discoveryu. U tome sto su u seriji cak DVIJE homoseksualne osobe?

Umjesto da se raspravljaju stvarni problemi serije kojih ima koliko hoces jer je seriju, kao i Picarda, radio lik koji nema sto raditi u filmskoj industriji, konstantno je fokus na tome da postoje ljudi koji ne slusaju Skoru, ne zele smrt Srbima i smatraju da su Homoseksualci, ne-Krscani i ne-Bijelci - ljudska bica koja, sokirati cete se, postoje.

 upravo to. discovery bi bio isti los serijal, i da nema crnaca, homoseksulaca i ovih sto se neckaju da li su musko ili zensko.

 

sve sto cini jednu dobru seriju, ovdje toga nema.

 

pogledajte recimo Arcane, ima isto homoseksulaca, crnaca i ovih sto se neckaju, pa je serija svejedno najbolja serija u zadnjih 5-6 godina.

 

i nitko je ne proziva zbog SJW, crnaca i slicnih stvari na koje su ljudi fokusiraju i to im je sve krivo kada je serija losa, a problem je u svemu drugome, scenarij, dramaturgija, scenografija, razrada likova, povezanost s gledateljem, tok price, razvoj likova unutar  spektra price, losa gluma itd

10 godina
online
Re: Četvrta sezona Star Trek: Discoveryja grabi pa
zlosobno kaže...
Star trek sa najznimljivijim likovima/kapetanima ikad, a toliko dosadne i ne zanimljive price da nisam jednu epizodu pogledo bez da zaspim...proljev od serije...nis nisu napravili, nit su skupili nove fanove, nit stare...

 

Od svih likova u Discoveryu da složiš jedan pošteni, ne bi bio ni statist u pozadini razgovora između Quarka i Garaka i to u lošijoj epizodi. Discovery samo izgleda dobro i ništa više.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
5 godina
neaktivan
offline
Re: Četvrta sezona Star Trek: Discoveryja grabi pa
Azmo kaže...

Teško je povjerovati da je takvo teško epsko smeće kao što je Discovery doživjelo 4 sezone. ST Enterprise je remek djelo prema ovome, a osobno mi je STE zakon od serije!

 

STD je teško forsanje političke korektnosti i ogledalo koliko je današnji svijet truo gdje se silom guraju i forsiraju neke jednakosti kojih zapravo ne može biti jer su nemoguće. Tako imamo posadu koja je plejada likova od kojih svatko predstavlja neku manjinu koja danas misli da je "ugrožena" i "traži neka prava".

 

Glavni trash je glavni lik Burnham koja je napravljena na temelju woman power pokreta i koja u 5 minuta rješava sve galaktičke probleme koje nitko drugi nije u stanju. Jer bez nje Svemir propada.

"Glavni trash je glavni lik Burnham koja je napravljena na temelju woman power pokreta i koja u 5 minuta rješava sve galaktičke probleme koje nitko drugi nije u stanju. Jer bez nje Svemir propada."

 

Identican stav, odmah sam to primjetio nakon nekoliko epizoda, apsurdno lose.

My site: FICAZ TV Football INDEX
 
7 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Četvrta sezona Star Trek: Discoveryja grabi pažnju

"Druge interakcije su pak potpuni trn u oku, a među njima je najistaknutiji prikaz Tal (Trill simbiont) na isti način na koji je bila prikazana Tilly u prošlim sezonama - kroz nervozno blebetanje."

 

Dva lika u jednoj seriji koji nervozno blebecu kod ama bas svake scene. Nije im bilo dosta jednog takvog iritantnog karaktera nego su dodali jos jednog.  Pa tko to moze pusiti vise. Toliko lose da je zapanjucece da uopce ima fanova te serije.

My site: FICAZ TV Football INDEX
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.11.2021 12:46 (Marax).
 
8 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Četvrta sezona Star Trek: Discoveryja grabi pa
Marax kaže...
Azmo kaže...

Teško je povjerovati da je takvo teško epsko smeće kao što je Discovery doživjelo 4 sezone. ST Enterprise je remek djelo prema ovome, a osobno mi je STE zakon od serije!

 

STD je teško forsanje političke korektnosti i ogledalo koliko je današnji svijet truo gdje se silom guraju i forsiraju neke jednakosti kojih zapravo ne može biti jer su nemoguće. Tako imamo posadu koja je plejada likova od kojih svatko predstavlja neku manjinu koja danas misli da je "ugrožena" i "traži neka prava".

 

Glavni trash je glavni lik Burnham koja je napravljena na temelju woman power pokreta i koja u 5 minuta rješava sve galaktičke probleme koje nitko drugi nije u stanju. Jer bez nje Svemir propada.

"Glavni trash je glavni lik Burnham koja je napravljena na temelju woman power pokreta i koja u 5 minuta rješava sve galaktičke probleme koje nitko drugi nije u stanju. Jer bez nje Svemir propada."

 

Identican stav, odmah sam to primjetio nakon nekoliko epizoda, apsurdno lose.

 Daj me nemoj jebati. Kako je onda svaki lik Dwayne "The Rock" Johnsona pisan? Kako je pisan Bruce Willis? Kako je pisan svaki muski lik koji spasava svijet? Na temelju Man Power pokreta? Mozda na temelju White Power pokreta?

Razumijem ja da konzervatizam, fasizam i diskriminacija raste na sve strane, ali dajte si malo truda pa barem nemojte glasno izgovarati stvari koje bi trebali govoriti potiho. Burnham je los lik jer ga je pisao lik koji nema mrve talenta za to, isto kao i svaki drugi lik u Discoveryu, isto kao i svaki lik u Picardu (bez kojega bi svemir doslovno nestao, ako je itko gledao zadnju epizodu TNGa, najbolje od svega), posebno Romulan-Elf sa "Please my friend, choose not to die."

Ali da, crna zenska je napravljena na temelju "woman power pokreta".

5 godina
neaktivan
offline
Četvrta sezona Star Trek: Discoveryja grabi pažnju

Nikad nisam vidio seriju u kojom ima toliko iritantnih karaktera kao u ovoj. Za nepovjerovati. Sve najiritantnije karaketere (osim Saru, naravno) su o ovoj, kao da writeri i producenti namjerno iritiraju fanove da vidi koliki BS mogu gutati.

 

Pogledajte Voyager na primjer, svi do jednoga, cak i Neelix je super karakter cak i Neelix koji je ponekad naporan ali ni blizu kao skoro svi discovery karakteri:

Janeway, Tuvok, Kim, Paris, B'Elanna, Nelix, Kes, the Doctor, Chakotay.- svi super likable.

 

Enterprise, DS-9, TNG, ista stvar, sve super voljeni karakteri.

 

Dali se sjecate kad je Trip umro, shit, knedla u grlu.

 

Discovery - likovi umiru, who cares.

 

Koma, tesko razocarenje.

 

 

My site: FICAZ TV Football INDEX
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.11.2021 13:46 (Marax).
 
13 0 hvala 2
6 godina
offline
Re: Četvrta sezona Star Trek: Discoveryja grabi pa

Slazem se, Discovery i Picard nisu Star Trek i daleko su od dobroga. Ali razlozi kao "crnci, homoseksualci itd itd su krivi za sve" su razlozi koje moze dati samo tezak debil ili netko tko snazno naginje fasizmu (manjine su krive za sve). Dok je realno razlog za to nesposobnost producenata i background ekipe, nevezano uz njihovu boju koze, religiju ili seksualnu orijentaciju.

Na kraju krajeva, hrpa konzervativnih filmova koji su jebena katastfora nisu katastfora jer su ih pisali bijelci ili krscani nego zato sto su ih pisali i snimali ljudi koji nemaju talenta za to.

12 godina
offline
Četvrta sezona Star Trek: Discoveryja grabi pažnju

Uz stisnute zube, grčeve u lijevom stopalu i tikove još par dana nakon, otrpio sam i 3. sezonu.

Moj OCD poludi na svaki dio dijaloga koje Burnham izgovara šaputanjem - a to je većina.

Čini mi se da sam davno čitao kako kazališni glumci treniraju tehniku glasnog šaptanja, kako bi dijalog bio čujan i u posljednjim redovima, ali kaj je previše, previše je.

I nekak mi Sonika ne djeluje kao ikona kazališnog glumišta.

Uz modernu produkciju zvuka - jedini razlog po meni je "preglumljivanje" u pokušaju da stišavanjem glasa (uz mrštenje i suzice) nadomjesti kronično nedostajuću izražajnost i karakter lika.

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Četvrta sezona Star Trek: Discoveryja grabi pa
Znači svatko tko ima drugačije mišljenje od politički korektnog je fašist? To samo komunist može reći! 😂 Ne treba biti jako pametan da se vidi da je STD jednostavno propagandno napravljena serija u koju su utrpali sve što se danas pokušava silom ugurati pod normalno pod krinkom liberalizma i prividne jednakosti. Tako prva sezona pokriva sve što je Star Trek ikad obradio. Klingonce, Romulance, and Borg, paralelni svemir... Ma sve! A likovi su toliko očito forsani i napravljeni da svaka zamisliva demografska skupina ima svog predstavnika.
Moj PC  
15 0 hvala 0
9 godina
offline
Četvrta sezona Star Trek: Discoveryja grabi pažnju

Kad su krenuli, pomislio sam - ajd dat cu priliku. Pa odgledao prvu sezonu, nije mi bas sjelo, ali mislim "ajde svaki show ima nekakav rocky pocetak", dodje druga sezona, Mary Sue effect na djelu, radnja mi postaje jos gora, dijalozi takodjer, tjeram se da gledam i od tog gledanja skipam po par minuta. Dodje treca sezona, pogledam prvih par epizoda doslovce na silu - smracilo mi se do kraja. Gotovo, gasi internet, motaj kablove. Uopce nemam problema ni sa manjincima ni ovim ni onim, ali brat bratu da nesposobne budale pisu scenarij u kojem ti od 6 epizoda u njih 8 glavna glumica svako malo tuli, do svadja i isiljenog humora ala djeca u vrticu, pa do Han Solo sindroma "Ja cu krsit pravila, sve sredit sam/a, a vi ce te me nagraditi bez sankcija" sto je previse je previse. Dao sam showu sansu (i uzalud potratio vrijeme) stao na pola trece sezone nakon svega navedenog, a cim sam vidio zahodsku skoljku starship i sta sve ono vec je  te ostale dizajne brodova - rekao dosvedanya. Mislim show se po meni moze jedino pohvaliti eye candyem i to je to i siljenjem propagande doslovno u lice u svakoj epizodi. Djaba ti eye candy kad ti je radnja, prica, dijalozi i inerakcije izmedju clanova posade su dno dna. Picarda necu ni komentirati - Discovery je gotovo zlato naspram toga showa, a gledati S2 sigurno necu, kao sto necu nastaviti ni sa ST:D-om. Sreca pa su jos stari ST naslovi na Netflixu (dok i to banda ne ukine) pa cu si u miru ponovno po dvadeseti put odgledati ST:TNG.

Moj PC  
8 1 hvala 3
13 godina
offline
Re: Četvrta sezona Star Trek: Discoveryja grabi pa
Valjda se isplati zaokružiti sve ove sjw kvadratiće ak nećeš producirati kvalitetan šou. Jer primjetio sam da serija ima ogromnu pokrivenost na socijalnim mrežama. Hvale ljudi sve vezano uz seriju mada je vjerovatno većina uopće i ne gleda.
Old pirate
 
3 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Četvrta sezona Star Trek: Discoveryja grabi pa
Timo kaže...

pogledajte recimo Arcane, ima isto homoseksulaca, crnaca i ovih sto se neckaju, pa je serija svejedno najbolja serija u zadnjih 5-6 godina.

 

i nitko je ne proziva zbog SJW, crnaca i slicnih stvari

caitlyin i vi? to što je u pitanju ženski par je isto razlog nemojmo se lagati  al da toliko je suptilno da ispadaju ko romeo i julija novog doba kad se ne smiju ni zažvalit na ekranu proklet bio kineski lobi 

16 godina
offline
Re: Četvrta sezona Star Trek: Discoveryja grabi pa
Clint Eastwood kaže...

Kako je ovaj trash dogurao do 4 sezone nije mi jasno. Ništo, idem opet pogledati DS9.

 STD je propagandna serija koja gura trenutnu neoliberalnu politiku u americi.   Ova serija ima dosada najveci budzet od svih ST serija i definitvno najveci gubitak ikad.

Koliko god vama bilo muka ovo gledat zamislite kako je meni koji je gledao StarTrek kao religiju.   Da, mislim prvenstveno na DS9  ;-)

 

Utjehu trazim u The Orville i The Witcher te strpljvo cekam neke nove vlasnike da otpuste cijelu strukturu CBS studija kao sto ce novi vlasnici (Discovery network) to uraditi sa Time Warnerom... prvo ce otici CNN pa sva ostala zgadija.

 

 

Eventualno svaki supak dobije hemoroid.
7 godina
offline
Re: Četvrta sezona Star Trek: Discoveryja grabi pa
Iako sam vec dao osvrt na Discovery, tek sam sinoc pogledao novu epizodu. IMHO nista losije niti bolje od ostalih sezona. Iako cini mi se da je tema ove sezone trans awareness jer je scena s Trill likovima uzela dosta vremena, a nije nista pridonijela radnji, a dvije cure su sada vise dva decka.

Medjutim, ono sto sam htio napisati je to da kada je DS9 izasao da su tada svi brujali kako je to sranje i kako to nije Star Trek. Jasno se sjecam kao klinac kad su mi rekli da ne trosim vrijeme na to smece. Ipak nisam ih poslusao pa sam potrosio vrijeme za odgledati to “smece” barem dva puta u cjelosti i ima par epizoda poput kada Sisko i Garak falsificiraju snimku sastanka ili kada Ferengiji rade razmjenu talaca kojih se sijecam od kada sam ih prvi put pogledao.

Discovery je IMHO moguce napraviti boljim jer ono sto sto su do sada napravili je dobra podloga (poslali su brod u buducnost) i samo trebaju napraviti prioritet na istrazivanju svemira daleke buducnosti umjesto na ono na sto vec trose vrijeme.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Četvrta sezona Star Trek: Discoveryja grabi pa
Gledao sam sve "staze". Discovery i Picard su teže woke smeće. Kada rade seriju za LGBT, BLM i feminizam bez dobre priče i suvislih likova ja odbijam gledati više od 3 epizode. The Expanse je najbolja moderna scifi serija.
Omiljeni gaming žanrovi: simulacije vozila i RPG
 
7 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Četvrta sezona Star Trek: Discoveryja grabi pa
Azmo kaže...
Znači svatko tko ima drugačije mišljenje od politički korektnog je fašist? To samo komunist može reći! 😂 Ne treba biti jako pametan da se vidi da je STD jednostavno propagandno napravljena serija u koju su utrpali sve što se danas pokušava silom ugurati pod normalno pod krinkom liberalizma i prividne jednakosti. Tako prva sezona pokriva sve što je Star Trek ikad obradio. Klingonce, Romulance, and Borg, paralelni svemir... Ma sve! A likovi su toliko očito forsani i napravljeni da svaka zamisliva demografska skupina ima svog predstavnika.

 Pazi sad kad te iznenadim.

 

Star Trek, srce tatino, je smjesten u buducnosti koja je ekvivalentna utopiji/komunizmu. Smjesten je u doba gdje vise nema rasnih/religijskih predrasuda. Doslovno gledate i volite seriju, barem one starije, koje su politicki potpuno suprotne nekim vasim uvjerenjima!

Koja je to prividna jednakost? Hocemo gledati raznolikost u SADu? Ili hoces ici globalnim putem, kako je i serija smjestena na cijeli planet? Dakle u najboljem slucaju bi cca svaka druga osoba trebala biti bijele koze, a u najgorem slucaju - treca od dvadeset osoba.

"Svaka zamisliva demografska skupina ima predstavnika" - ako je to tvoj najveci argument protiv serije, onda frende, mos ga jebat, ali si malo vise od mrvice rasisticki nastrojen.

10 godina
offline
Re: Četvrta sezona Star Trek: Discoveryja grabi pa
sexytoiletpaper kaže...
Azmo kaže...
Znači svatko tko ima drugačije mišljenje od politički korektnog je fašist? To samo komunist može reći! 😂 Ne treba biti jako pametan da se vidi da je STD jednostavno propagandno napravljena serija u koju su utrpali sve što se danas pokušava silom ugurati pod normalno pod krinkom liberalizma i prividne jednakosti. Tako prva sezona pokriva sve što je Star Trek ikad obradio. Klingonce, Romulance, and Borg, paralelni svemir... Ma sve! A likovi su toliko očito forsani i napravljeni da svaka zamisliva demografska skupina ima svog predstavnika.

 Pazi sad kad te iznenadim.

 

Star Trek, srce tatino, je smjesten u buducnosti koja je ekvivalentna utopiji/komunizmu. Smjesten je u doba gdje vise nema rasnih/religijskih predrasuda. Doslovno gledate i volite seriju, barem one starije, koje su politicki potpuno suprotne nekim vasim uvjerenjima!

Koja je to prividna jednakost? Hocemo gledati raznolikost u SADu? Ili hoces ici globalnim putem, kako je i serija smjestena na cijeli planet? Dakle u najboljem slucaju bi cca svaka druga osoba trebala biti bijele koze, a u najgorem slucaju - treca od dvadeset osoba.

"Svaka zamisliva demografska skupina ima predstavnika" - ako je to tvoj najveci argument protiv serije, onda frende, mos ga jebat, ali si malo vise od mrvice rasisticki nastrojen.

Vidim da ni jedan tvoj komentar ne može proć bez psovki i jebanja. Ali gavno da je moj prthodni komentar izbrisan. Na obvom forumu s eočito više ništa ne može napisati da se slučajno nekoga nenamjetrno ne bi uvrijedilo. A tvoje shvačanje mog pisanja je ograničeno kao i tvoj riječnik. O tome svjedoče Tu koje sam dobio na oba posta (uključujući i izbrisani). Glavno da drugi razumiju. 

4 godine
offline
Re: Četvrta sezona Star Trek: Discoveryja grabi pa
Discovery ima jedan glavni problem, a to je grandioznost. Discovery mora biti nanapredniji, najljepši, najkorektniji Star Trek ikada. Star Trek je uvijek pomicao granice, ali korak po korak. Ovdje nam je sve bačeno u facu s porukom "deal with it"!
Naj badass žena svih vremena, najveća gay ljubavna priča svih vremena, najnaprednija tehnologija ikad viđena...
1. Burnham je Isus s pletenicama i sisama. Započinje ratove, završava ratove, neposlušna, ali uvijek u pravu, veća od života. I kad pogriješi, to je dobro, uvijek je tu neki "higher cause".
Imali smo znažne Star Trek ženske uloge i tu mi je omražena Janeway na prvom mjestu. Kad zajebe, stvarno zajebe. Ima dvojbenih odluka na štetu posade (i samu sebe). Ima badass odluke, ali su promišljene, a ne impulzivne. Ima moralno jako upitne odluke, poput ubojstva Tuvixa, ali to joj je nanjelo ožiljke, a ne podiglo u neviđene karakterne visine. Svaka njezina mana je nešto s čime se ona mora boriti, a Burnham je sa svakom manom i greškom bolja, čistija, veća, gotovo svetica.
2. Gay likovi nisu više ništa nova u serijama i filmovima. To je postalo mainstream s "Will i Grace". Dva od četiri glavna lika su gay. To je nekako glavna tema serije. A opet, uvijek sam imao osjećaj da je gay tema bila sporedna, nenametljiva, izbalansirana. Ovdje imamo slučaj da je ljubav između Stametsa i Coulberta doslovno izvan svih dimenzija i stvarnosti. Gay veza koja je spasila Discovery i posadu iz zlog zrcalnog svemira. Da se razumijemo, nemam ništa protiv gay likova, i sam sam peško pa bi to bilo čudno, ali kad čak i mene smeta toliko napadno šamaranje ovakvom svetom ljubavi, onda mi je jasno zašto straight gledatelji s pravom pizde.
3. Radnja je PRIJE TOS-a, a izgleda kao da se događa bar 100 godina kasnije. Hologrami, spore drive, lebdeći zasloni, sami izgled brodova.... Kako to mentalno staviti u svijet prije Kirka, Picarda, Siska i Janeway?! Stari Trekkiji ne vide poveznicu sa starim serijama, a novi gledatelji se nisu upecali. Trek je oduvijek bio za nerdove, samo nova generacija generacija voli realističniji prikaz budućnosti, više vole onaj S u SFu, a Discovery to nije isporučio.
Sve ovo, a i slaba i/ili nepostojeća dubina likova, baš glupe priče, sam format s jednom pričom kroz cijelu sezonu, odjebavanje canona i starih fanova, recept je za najgori Star Trek ikada.
Moj PC  
13 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Četvrta sezona Star Trek: Discoveryja grabi pa
Maro0612 kaže...
Discovery ima jedan glavni problem, a to je grandioznost. Discovery mora biti nanapredniji, najljepši, najkorektniji Star Trek ikada. Star Trek je uvijek pomicao granice, ali korak po korak. Ovdje nam je sve bačeno u facu s porukom "deal with it"!
Naj badass žena svih vremena, najveća gay ljubavna priča svih vremena, najnaprednija tehnologija ikad viđena...
1. Burnham je Isus s pletenicama i sisama. Započinje ratove, završava ratove, neposlušna, ali uvijek u pravu, veća od života. I kad pogriješi, to je dobro, uvijek je tu neki "higher cause".
Imali smo znažne Star Trek ženske uloge i tu mi je omražena Janeway na prvom mjestu. Kad zajebe, stvarno zajebe. Ima dvojbenih odluka na štetu posade (i samu sebe). Ima badass odluke, ali su promišljene, a ne impulzivne. Ima moralno jako upitne odluke, poput ubojstva Tuvixa, ali to joj je nanjelo ožiljke, a ne podiglo u neviđene karakterne visine. Svaka njezina mana je nešto s čime se ona mora boriti, a Burnham je sa svakom manom i greškom bolja, čistija, veća, gotovo svetica.
2. Gay likovi nisu više ništa nova u serijama i filmovima. To je postalo mainstream s "Will i Grace". Dva od četiri glavna lika su gay. To je nekako glavna tema serije. A opet, uvijek sam imao osjećaj da je gay tema bila sporedna, nenametljiva, izbalansirana. Ovdje imamo slučaj da je ljubav između Stametsa i Coulberta doslovno izvan svih dimenzija i stvarnosti. Gay veza koja je spasila Discovery i posadu iz zlog zrcalnog svemira. Da se razumijemo, nemam ništa protiv gay likova, i sam sam peško pa bi to bilo čudno, ali kad čak i mene smeta toliko napadno šamaranje ovakvom svetom ljubavi, onda mi je jasno zašto straight gledatelji s pravom pizde.
3. Radnja je PRIJE TOS-a, a izgleda kao da se događa bar 100 godina kasnije. Hologrami, spore drive, lebdeći zasloni, sami izgled brodova.... Kako to mentalno staviti u svijet prije Kirka, Picarda, Siska i Janeway?! Stari Trekkiji ne vide poveznicu sa starim serijama, a novi gledatelji se nisu upecali. Trek je oduvijek bio za nerdove, samo nova generacija generacija voli realističniji prikaz budućnosti, više vole onaj S u SFu, a Discovery to nije isporučio.
Sve ovo, a i slaba i/ili nepostojeća dubina likova, baš glupe priče, sam format s jednom pričom kroz cijelu sezonu, odjebavanje canona i starih fanova, recept je za najgori Star Trek ikada.

 1. Slazem se da je Burnham naporan lik i pretjerano savrsena i to je problem u seriji. Isto kao sto je problem sto je Tilly naporna i pretjerana, i Saru beskoristan i sto je svaki lik u seriji tvrdoglav i jedino je ideja tog lika dobra, ali to je nesto sto se veze na svakog lika u seriji jer su svi likovi suludo jednolicni. Kurztman je producent bez talenta i njega se moze okriviti za hrpu problema po tom pitanju, tim vise nakon sto je Picard pokazao iste probleme kao i Discovery.

2. Da li bi situacija bila drugacija da su u pitanju dva heteroseksualna lika? Ako da, to ukazuje na homofobiju, ako ne, to ukazuje da je prica lose ispricana. O ideji Gljivicnih Staza mislim da nema ni potrebe pricati jer se svi generalno slazu da je bezvezna i blesava. Istovremeno, cijelo vrijeme se gura i heteroseksualno uparenje Burnham i onaj lik desno. Jedna od te dvije veze ima vise smisla nego druga.

Kuzis problem cijele teme? Serija bi bila jednako losa i da je svaki lik bijela heteroseksualna osoba savrsenih dimenzija i licem koje je fibonacci sanjao, ali umjesto da se ista od problema kao sto su - Losa prica, losa gluma, lose ideje, ogromne promjene u "lore"u fransize, losi likovi i slicno, kao sto bi normalna racionalna osoba mogla komentirati, serija se kritizira jer je "SJW", "politicki korektna", "prepuna manjina" i slicno. Kako onda takve ljude ne zvati wannabe-fašistima kada tako snazno telegrafiraju diskrimnaciju? Da li te osobe smatraju da bi Discovery bio savrsena serija samo da se maknu te odvratne manjine koje se "forsiraju" u serije?

4 godine
offline
Re: Četvrta sezona Star Trek: Discoveryja grabi pa
Nemam pojma bi li serija bila išta bolja da su svi likovi "normalni" i da nisu pripadnici "odvratne manjine" (toj odvratnoj manjini pripadam i sam 😉). Možda bi se scenaristi malo više potrudili postaviti neku smislenu radnju i likove u nju. Ovako imam dojam da su prvo izmislili likove, odredili im sudbinu, a radnju postavili oko njih, kao sredstvo kojim će lik od točke A doći do točke B, a ako se kanon nađe na putu, pa, tko ga šljivi.
Ljenost u pisanju mi je najočitija u zadnjoj epizodi druge sezone kad su odlučili da se spore drive nikad više neće spominjati i to je kakti vojna tajna. OK, a što je s Klingoncima? Što je sa svima onima koji su vidjeli brod Zvjezdane Flote koji se stvori i nestaje u pirueti, okružen munjama?! Vojni špijuni i stotine ljudi koji su stvarali i testirali spore drive? Kolektivna sinkopa.
6 godina
offline
Re: Četvrta sezona Star Trek: Discoveryja grabi pa
Maro0612 kaže...
Nemam pojma bi li serija bila išta bolja da su svi likovi "normalni" i da nisu pripadnici "odvratne manjine" (toj odvratnoj manjini pripadam i sam 😉). Možda bi se scenaristi malo više potrudili postaviti neku smislenu radnju i likove u nju. Ovako imam dojam da su prvo izmislili likove, odredili im sudbinu, a radnju postavili oko njih, kao sredstvo kojim će lik od točke A doći do točke B, a ako se kanon nađe na putu, pa, tko ga šljivi.
Ljenost u pisanju mi je najočitija u zadnjoj epizodi druge sezone kad su odlučili da se spore drive nikad više neće spominjati i to je kakti vojna tajna. OK, a što je s Klingoncima? Što je sa svima onima koji su vidjeli brod Zvjezdane Flote koji se stvori i nestaje u pirueti, okružen munjama?! Vojni špijuni i stotine ljudi koji su stvarali i testirali spore drive? Kolektivna sinkopa.

 Ne bi. Kurtzman je to dokazao kod Picarda gdje je glavni lik legendarni bijeli heteroseksualni lik sa legenradnim glumcem u ulozi koja mu je odredila kasniju glumacku karijeru i na cijoj je ulozi poslozena cijela Star Trek franšiza, pa je uspjesno napravio teski treš od price, uspio Patricka Stewarta prikazati kao polu-sposobnog glumca, sastaviti dijalog koji uzrokuje migrenu i unistiti revival serijala kojem su se fanovi veselili.

Mislim da je Kurtzman kroz rebootove Star Trek filmova pokazao da Star Trek smatra ekvivalentom Star Warsa i umjesto price koja je bazirana na ljudskosti gura epske price koje su blesavo besmislene, kao sto je Brod velicine planeta kojim upravlja jedna osoba u Star Trek Into Darkness i, kao sto si i sam primjetio, "vojna tajna" da se uz pomoc gljiva mozes teleportirati i uz pomoc ljubavi putovati kroz paralelne stvarnosti.

Jos cu samo jednom za kraj ponoviti. I sam smatram da su novi Star Trekovi, specificno serije, jer su filmovi tu cisto za spektakl jedne price, tesko smece radi hrpe tehnickih i kreativnih aspekata a ne radi inkluzivnosti na koju se poziva i koju krivi hrpa drugih u temi.

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.11.2021 11:37 (sexytoiletpaper).
16 godina
offline
Re: Četvrta sezona Star Trek: Discoveryja grabi pa
sexytoiletpaper kaže...
Maro0612 kaže...
Discovery ima jedan glavni problem, a to je grandioznost. Discovery mora biti nanapredniji, najljepši, najkorektniji Star Trek ikada. Star Trek je uvijek pomicao granice, ali korak po korak. Ovdje nam je sve bačeno u facu s porukom "deal with it"!
Naj badass žena svih vremena, najveća gay ljubavna priča svih vremena, najnaprednija tehnologija ikad viđena...
1. Burnham je Isus s pletenicama i sisama. Započinje ratove, završava ratove, neposlušna, ali uvijek u pravu, veća od života. I kad pogriješi, to je dobro, uvijek je tu neki "higher cause".
Imali smo znažne Star Trek ženske uloge i tu mi je omražena Janeway na prvom mjestu. Kad zajebe, stvarno zajebe. Ima dvojbenih odluka na štetu posade (i samu sebe). Ima badass odluke, ali su promišljene, a ne impulzivne. Ima moralno jako upitne odluke, poput ubojstva Tuvixa, ali to joj je nanjelo ožiljke, a ne podiglo u neviđene karakterne visine. Svaka njezina mana je nešto s čime se ona mora boriti, a Burnham je sa svakom manom i greškom bolja, čistija, veća, gotovo svetica.
2. Gay likovi nisu više ništa nova u serijama i filmovima. To je postalo mainstream s "Will i Grace". Dva od četiri glavna lika su gay. To je nekako glavna tema serije. A opet, uvijek sam imao osjećaj da je gay tema bila sporedna, nenametljiva, izbalansirana. Ovdje imamo slučaj da je ljubav između Stametsa i Coulberta doslovno izvan svih dimenzija i stvarnosti. Gay veza koja je spasila Discovery i posadu iz zlog zrcalnog svemira. Da se razumijemo, nemam ništa protiv gay likova, i sam sam peško pa bi to bilo čudno, ali kad čak i mene smeta toliko napadno šamaranje ovakvom svetom ljubavi, onda mi je jasno zašto straight gledatelji s pravom pizde.
3. Radnja je PRIJE TOS-a, a izgleda kao da se događa bar 100 godina kasnije. Hologrami, spore drive, lebdeći zasloni, sami izgled brodova.... Kako to mentalno staviti u svijet prije Kirka, Picarda, Siska i Janeway?! Stari Trekkiji ne vide poveznicu sa starim serijama, a novi gledatelji se nisu upecali. Trek je oduvijek bio za nerdove, samo nova generacija generacija voli realističniji prikaz budućnosti, više vole onaj S u SFu, a Discovery to nije isporučio.
Sve ovo, a i slaba i/ili nepostojeća dubina likova, baš glupe priče, sam format s jednom pričom kroz cijelu sezonu, odjebavanje canona i starih fanova, recept je za najgori Star Trek ikada.

 1. Slazem se da je Burnham naporan lik i pretjerano savrsena i to je problem u seriji. Isto kao sto je problem sto je Tilly naporna i pretjerana, i Saru beskoristan i sto je svaki lik u seriji tvrdoglav i jedino je ideja tog lika dobra, ali to je nesto sto se veze na svakog lika u seriji jer su svi likovi suludo jednolicni. Kurztman je producent bez talenta i njega se moze okriviti za hrpu problema po tom pitanju, tim vise nakon sto je Picard pokazao iste probleme kao i Discovery.

2. Da li bi situacija bila drugacija da su u pitanju dva heteroseksualna lika? Ako da, to ukazuje na homofobiju, ako ne, to ukazuje da je prica lose ispricana. O ideji Gljivicnih Staza mislim da nema ni potrebe pricati jer se svi generalno slazu da je bezvezna i blesava. Istovremeno, cijelo vrijeme se gura i heteroseksualno uparenje Burnham i onaj lik desno. Jedna od te dvije veze ima vise smisla nego druga.

Kuzis problem cijele teme? Serija bi bila jednako losa i da je svaki lik bijela heteroseksualna osoba savrsenih dimenzija i licem koje je fibonacci sanjao, ali umjesto da se ista od problema kao sto su - Losa prica, losa gluma, lose ideje, ogromne promjene u "lore"u fransize, losi likovi i slicno, kao sto bi normalna racionalna osoba mogla komentirati, serija se kritizira jer je "SJW", "politicki korektna", "prepuna manjina" i slicno. Kako onda takve ljude ne zvati wannabe-fašistima kada tako snazno telegrafiraju diskrimnaciju? Da li te osobe smatraju da bi Discovery bio savrsena serija samo da se maknu te odvratne manjine koje se "forsiraju" u serije?

 Mislim da si ti malo promasio.

Ali kako ono ide u teoriji kaosa, jedna promijenjena varijabla moze dati dramaticno drugacije rezultate.

 

Tako si i ti napravio malu startnu pogresku koja za rezultat ima da ti ljude bezveze prozivas fasistima, sto je ocito dosta "in" ovih dana.

 

Nije problem Hollywooda sto ima lose likove i lose price, pa je sasvim svejedno jesu li ti losi likovi gay, crni, zene ili stogod.

 

Problem Hollywooda je sto rade filmove serije tako da krenu od pocetne tocke - kako da sto bolje posaljemo poruku nase liberalne politicke agende.

Onda na nacrtnom stolu kazu - neka glavni lik bude zenska crnkinja.

Moramo imati jednu gay vezu.

Imat cemo jednu chubby zensku da pokazemo da je ok biti pretio.

 

Onda na kraju kada sastave listu propagandnih stvari, onda krenu graditi pricu i svijet oko te propagande.

Rezultat je naravno drek.

 

U trenutku kada biraju redatelja za svoje progresivne ideje, naravno da nijedan normalan redatelj nece recu, ok - prihvacam ovaj posao siriti vasu propagandu.

Ne, to naravno bude neki potpuni debil s IQem 35 koji u tome vidi priliku da zaradi i da se probije, jer talentom i sposobnosti to nikako ne bi mogao.

 

I tako nastanu ovi uzasi od serija/filmova, a ne zato jer su losi, pa eto slucajno su losi neki tamo gejevi i zene sasvim slucajno.

Postoji ocita liberalna propaganda u Hollywoodu i ista je u svakoj unistenoj fransizi.

 

Mislim da je blesavo od tebe pretvarati se da je sve to "slucajno", a ocito se ponavlja iz serije u seriju.

- Psiho246
15 godina
offline
Četvrta sezona Star Trek: Discoveryja grabi pažnju

Ajmo ovako. U TNG je imao:

- Rikera koji je karijerist i par puta kroz seriju vidio bi posljedice tog odabira i kako u konačnici gubi Deannu

- Data koji se trudi postati čovjek i pokreće pitanja o androidima z vrijeme kad smo se mi igrali WoW

- Worf sa ulogom visokopozicioniranog Klingonca u Federaciji i još borba za čast oca "izdajnika"

- Beverly sa nekom toplo-hladnom vezom sa JLP i udovica najbolje JLP prijatelja

- Wesley kao JLP "sin kojeg nikad nije imao" i čudo od djeteta (nažalost nije se pojavio kasnije nakon odlaska s Putnikom ili se varam?!)

- Smrt Tashe

- Guinan i njena mističnost 

- uber neprijatelj Borg i ludost Q

... hoću reći da su mi osobne priče likova legli daleko bolje nego u Discoveryu. 

 

U samo 3 sezone Burnham je bila Isus, vezu s Ashom koja je kao ideja bila zanimljiva ali umjesto da je obilježi eto nje s kako u članku stoji "Han Solom". Bila je Philippina princeza... Zanimljivo 5s, jer paralelni svijet mi nije rekao ništa više o njoj. Rhys, Bryce, Owosekun... tko su ti ljudi?! Saru je JLP diplomatičan, no Burnham nije Riker nego je veća od "svega". Ako je Burnham Isusovka, onda je Stamets svemirski Einstein i dalje od gay veze ne vidim nikakvu dimenziju. Jedan frend je čak rekao da preko Adire/Graya pokreće temu gay posvajanja. Opet labavo. 

Mislim da je bila greška i povezivanje s Spockom. Toliko važni događaji da obilježavaju sezone a nikako povezivi s prethodnicima. 

Spore drive je monumentalni dio serije i toliko napredan da samo čekam glupi završetak kad će ga se pokopati, jer eto, nije poveziv ni s jednim detaljem sa ostatkom franšize. Fućkaš cloaking device kad s sporama su mogli uništiti armade. 

 

Imam osjećaj da bilo važno da je Burnham specijalna (JLP je bio običan Francuz koji je postao kapetan) i eto poveznice sa drugim najepskijim likom. Kirk je imao očevo nasljeđe, ali ga nije učinilo posebnim. Onda je morala biti ljubavna priča. Onda se morala smisliti njena važna uloga s cijelim svemirom, i na kraju, ajmo pokrenuti diskusiju u svemiru o nama aktualnim temama, koje bi za tih 300-400 godina ipak trebale biti trivijalne. 

 

Pogledat ću 4. sezonu sigurno, uz ponavljanje da to nije ST, nego skupi indie projekt. 

In vino veritas
Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Četvrta sezona Star Trek: Discoveryja grabi pa
Psiho246 kaže...

 Mislim da si ti malo promasio.

Ali kako ono ide u teoriji kaosa, jedna promijenjena varijabla moze dati dramaticno drugacije rezultate.

 

Tako si i ti napravio malu startnu pogresku koja za rezultat ima da ti ljude bezveze prozivas fasistima, sto je ocito dosta "in" ovih dana.

 

Nije problem Hollywooda sto ima lose likove i lose price, pa je sasvim svejedno jesu li ti losi likovi gay, crni, zene ili stogod.

 

Problem Hollywooda je sto rade filmove serije tako da krenu od pocetne tocke - kako da sto bolje posaljemo poruku nase liberalne politicke agende.

Onda na nacrtnom stolu kazu - neka glavni lik bude zenska crnkinja.

Moramo imati jednu gay vezu.

Imat cemo jednu chubby zensku da pokazemo da je ok biti pretio.

 

Onda na kraju kada sastave listu propagandnih stvari, onda krenu graditi pricu i svijet oko te propagande.

Rezultat je naravno drek.

 

U trenutku kada biraju redatelja za svoje progresivne ideje, naravno da nijedan normalan redatelj nece recu, ok - prihvacam ovaj posao siriti vasu propagandu.

Ne, to naravno bude neki potpuni debil s IQem 35 koji u tome vidi priliku da zaradi i da se probije, jer talentom i sposobnosti to nikako ne bi mogao.

 

I tako nastanu ovi uzasi od serija/filmova, a ne zato jer su losi, pa eto slucajno su losi neki tamo gejevi i zene sasvim slucajno.

Postoji ocita liberalna propaganda u Hollywoodu i ista je u svakoj unistenoj fransizi.

 

Mislim da je blesavo od tebe pretvarati se da je sve to "slucajno", a ocito se ponavlja iz serije u seriju.

 Ono sto ti govoris sa ovime se svodi na "inkluzivnost unistava Holywood". Zasto onda nije unistilo prvi dio Dine gdje su promijenili spol jednog lika, na sto su konzervativci poludili, unatoc tome sto je uloga istoga lika apsolutno jednaka. Zasto se, kao sto je kolega primjetio, Arcane, sa homoseksualnoscu i manjinama smatra uspjehom dok isti Discovery zbog manjina smatraju promasajem.

Tvoj komentar bi imao smisla da su elementi koje predlazes kriticni za pricu, kao npr - klasicna komedija Jacka Blacka i Gwyneth Paltrow - Shallow Hal, gdje je poanta filma bila to sto je zenska pretila. Mozda sam promasio taj ulomak u Discoveryu, ali gdje tocno je za radnju kriticno to sto je Tilly chubby? Gdje je kriticno sto je Burnham crna? Da li bi radnja bila ista da su Stamets i Culbers heteroseksualan par ili onda ne bi bili sposobni putovati kroz paralelne svemire jer je to po klasicnim DnD pravilima Gay-Only Ability?

Je li u ijednom filmu kriticno to sto je Bruce Willis celav i s obzirom da nije, zasto promoviraju tako nezdravnu genetsku manu u muskaraca kao sto je prerani gubitak kose? Je li u ijednom filmu Tom Cruise tako nezamjenjiv da je ok sto se kroz njega promovira Scientologija? Je li The Mummy (2017) standardno SJW Holywood film pa su dobili takvu katastrofu od filma ili je mozda, ops, pa vid' Tito! Producent Mumije je bio nitko drugi nego Alex Kurtzman! Poznat po svojim uratcima kao sto je ST:Discovery i ST:Picard! Interesantno s obzirom da je u glavnoj ulozi u Mumiji zvijezda Scijentologije Tom Cruise! Mislim da nije manjina, ne cini se bucmast a ni gej. Hmmm, cudno da ti tako lagano padne teorija u vodu.

A sto se tice prozivke ljudi za fašizam, znas koja je bila glavna uzrecica Fašizma? Nasi protivnici su istovremeno prejaki i preslabi. Cijeli SAD je glasao za Trumpa jer je Biden slab, ali je Biden pokrao na izboru prave amerikance jer je prejak i treba ga srusiti! Ili alternativno - Za sve su krive manjine jer ih nije dovoljno u stvarnosti da bi bili u filmovima, ali ih stavljaju u filmove jer ih je previse da im mogu reci da ih nece stavljati.

Ili je jedno ili je drugo. Ili su "manjine" dobile zastupljenost u Holywoodu jer se malo po malo mice od onih dobrih starih "crnci i azijati mogu biti samo posluga i pricati sa dubokim naglaskom" i krece prema "boja koze, seksualnost i religija su nebitni faktori za jednakost ljudi koji zasluzuju prikaz".

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice