U četiri tjedna hrvatsku aplikaciju Stop COVID-19

poruka: 22
|
čitano: 6.131
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U četiri tjedna hrvatsku aplikaciju Stop COVID-19 ".
6 godina
offline
U četiri tjedna hrvatsku aplikaciju Stop COVID-19

Ne znam kako da instaliram na Nokia 3310

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 5 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
U četiri tjedna hrvatsku aplikaciju Stop COVID-19

Moj mobitel ju i ovako ne podržava (ili ona njega). Nego mene zanima koliko ta aplikacija brže "pocucla" bateriju s obzirom da konstatno uključuje bluetooth?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: U četiri tjedna hrvatsku aplikaciju Stop COVID
formula1live kaže...

Moj mobitel ju i ovako ne podržava (ili ona njega). Nego mene zanima koliko ta aplikacija brže "pocucla" bateriju s obzirom da konstatno uključuje bluetooth?

 

BT gotovo ništa ne troši bateriju. Ionako mi je non stop upaljen radi konekcije na Samsung Watch, slušalice, auto.

Potrošnja baterije je zanemariva u odnosu na WiFi ili 4g, a o displayu da i ne pričamo.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.8.2020 20:57 (Bitanga).
16 godina
offline
U četiri tjedna hrvatsku aplikaciju Stop COVID-19

Nisam primjetio razliku u potrošnji baterije nakon instalacije aplikacije, ali možda iz razloga jer mi BT ionako stalno upaljen zbog spajanja moba na smartwatch i handsfree sustav u autu.

Ljudi bez veze izbjegavaju aplikaciju. Škodit im neće, a možda nekome pomogne.

 

 

Moj PC  
3 2 hvala 1
12 godina
offline
Re: U četiri tjedna hrvatsku aplikaciju Stop COVID
formula1live kaže...

Moj mobitel ju i ovako ne podržava (ili ona njega). Nego mene zanima koliko ta aplikacija brže "pocucla" bateriju s obzirom da konstatno uključuje bluetooth?

 

Prije sam koristio BT rijetko do nimalo, a nakon instalacije aplikacije i uključenim BT 24/7 nisam primijetio ama baš nikakvu razlika u brzini potrošnje baterije.

13 godina
neaktivan
offline
U četiri tjedna hrvatsku aplikaciju Stop COVID-19

Je li Rođi plaćeno lovom poreznih obveznika? Jest? I? U čemu je onda problem?

 
9 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: U četiri tjedna hrvatsku aplikaciju Stop COVID
Šteta.
Aplikacija se instalira za 30 sekundi i onda slobodno možete zaboraviti da ju imate. Bateriju ne guta, za privatnost u ovom slučaju nema brige ako malo pogledate kakav standard su zajednički razvili apple i google.
30 sekundi posla za potencijalno nekome spasiti život je dobar deal.
Moj PC  
5 2 hvala 0
12 godina
offline
U četiri tjedna hrvatsku aplikaciju Stop COVID-19

I to je otprilike i maksimum koji će doseći.

 
5 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: U četiri tjedna hrvatsku aplikaciju Stop COVID
Nije ni čudo, što će krkanus domestikus stavljati na mob'tel nešto što ga prati. "šta oni imaju njega prat't"
 
2 1 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
U četiri tjedna hrvatsku aplikaciju Stop COVID-19

To što ju je netko instalirao ne znači da ju je i zadržao na mobitelu.

 
12 0 hvala 0
16 godina
offline
U četiri tjedna hrvatsku aplikaciju Stop COVID-19

Aplikacija koja rjesava nepostojeci problem. Ali glavno da je rodjo dobio pare od drzave. 

Moj PC  
15 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: U četiri tjedna hrvatsku aplikaciju Stop COVID
Vidim da ljudi vole spominati razne rodjake ovdje koji dobivaju pare od drzave. Koliko je meni poznato firma koja je napravila GUI je to napravila besplatno, a backend je napravio Apis koji je ionako drzavna firma. Napravili oni ovu aplikaciju ili ne ista lova poreznih obveznika ce svejedno zavrsiti u Apisu.
 
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: U četiri tjedna hrvatsku aplikaciju Stop COVID
SupremeCommander kaže...

Aplikacija koja rjesava nepostojeci problem. Ali glavno da je rodjo dobio pare od drzave. 

Nepostojeći problem? Ako su se virusne pošasti i pandemije događale kroz povijest, zašto misliš da je nemoguće da se i danas dogode?

15 godina
odjavljen
offline
Re: U četiri tjedna hrvatsku aplikaciju Stop COVID
Koji to problem aplikacija rješava? Pandemiju neće riješiti, može biti tek pomoćni alat u rješavanju iste.

Dakle, može rješavati problem praćenja kontakata. Kako to radi? Prvo, ako zaražena osoba ne unese kod, aplikacija svoju svrhu ne ispunjava.

Drugo, ako korisnik unese kod, njegovi kontakti će dobiti obavijest. Niti znaš s kime si bio u kontaktu niti znaš koliko dugo. Čovjek je mogao biti s druge strane zida, pa ga je registriralo kao kontakt jer je ipak mala udaljenost, a netko ti je na ulici mogao kihnuti u facu, aplikacija to ne može registrirati jer je kontakt vremenski bio kratak.

Aplikacija rješava nepostojeći problem mjerenja s kime si bio dulje vrijeme unutar neke udaljenosti, umjesto postojećeg problema procjene koliko je taj kontakt bio rizičan, što ne posao epidemiologa. Da je drugačije koncipirana, pa da izbaci listu kontakata, zajedno s vremenom kad se dogodio, pa da zaražena osoba i epidemiolog prođu kroz listu kako bi identificirali one kontakte koji su stvarno bili rizični, onda bi imalo smisla.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
11 godina
protjeran
offline
U četiri tjedna hrvatsku aplikaciju Stop COVID-19

kad nema nikakve koristi od tog osim da troši bateriju neznam tko to normalan stavlja

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
U četiri tjedna hrvatsku aplikaciju Stop COVID-19

Nije bas jasno napisan clanak: dakle zarazene su 2 osobe koje koriste aplikaciju, odnosno 2 koda su dodijeljena. Jedna osoba je upisala kod, druga nije. Onda ide ova recenica

 

Ukupno je do sada u Hrvatskoj evidentirano 13 "zaraženih" ključeva

 

Dakle ova jedna osoba je zarazila 13 drugih?

 

Ocito ne, posto je sljedeca recenica

 

Informaciju o broju korisnika koji su do sada dobili obavijest o mogućoj zarazi u Ministarstvu nemaju, s obzirom da se taj broj nigdje ne evidentira

 

Pa dobijes obavijest ako si bio u kotnaktu sa "zarazenim" kljucem - kakav je zasad 1 u Hrvatskoj. Onda si ti "zarazeni kljuc". Takvih je 13. Kako onda ne znaju koliko korisnika je dobilo obavijest? Na sto se onda odnose gornja 2 citata?

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: U četiri tjedna hrvatsku aplikaciju Stop COVID

Ako se ne varam, tu se mislilo na to da je mobitel zaražene osobe  bio u "neposrednoj blizini" 13 mobitela korisnika aplikacije

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.8.2020 14:28 (kepmip).
5 godina
offline
U četiri tjedna hrvatsku aplikaciju Stop COVID-19

Zar nije onda tih 13 dobilo obavijest o mogucoj zarazi?

 

Informaciju o broju korisnika koji su do sada dobili obavijest o mogućoj zarazi u Ministarstvu nemaju, s obzirom da se taj broj nigdje ne evidentira

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: U četiri tjedna hrvatsku aplikaciju Stop COVID

Možda se 13 osoba javilo epidemiologu da su dobili obavijest da su kontakt ove jedne osobe, a nemaju broj osoba koje su obavijest dobile.

 

Naime, ako se tvoj UID ne šalje na server sve dok ne uneseš kod da si zaražen, već mobiteli preuzimaju listu UID-ova koji su zaraženi i ako nađu poklapanje sa svojim kontaktima, onda jave korisniku, ministarstvo ne zna koliko je je osoba dobilo tu obavijest.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
5 godina
offline
U četiri tjedna hrvatsku aplikaciju Stop COVID-19

Sto onda znaci

Ukupno je do sada u Hrvatskoj evidentirano 13 "zaraženih" ključeva

ako su samo 2 osobe dobile kod od lijecnika i time postali "zarazeni" kljucevi.

 

Gdje je ovih 13 "evidentirano"?

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: U četiri tjedna hrvatsku aplikaciju Stop COVID
Možda su to ljudi koji su se epidemiologu javili da su dobili obavijest u aplikaciji. Pretpostavljam da dobiješ neki ključ, jer bi inače svatko mogao tvrditi da je dobio obavijest, iako nije.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
13 godina
offline
Re: U četiri tjedna hrvatsku aplikaciju Stop COVID
tokyu kaže...
Vidim da ljudi vole spominati razne rodjake ovdje koji dobivaju pare od drzave. Koliko je meni poznato firma koja je napravila GUI je to napravila besplatno, a backend je napravio Apis koji je ionako drzavna firma. Napravili oni ovu aplikaciju ili ne ista lova poreznih obveznika ce svejedno zavrsiti u Apisu.

 

Negdje sam naišao na informaciju da APIS nema niti jednog zaposlenog programera. Toliko o tome da su oni nešto "napravili", dakle sve plaćaju trećim firmama a znamo jako dobro kako državne firme plaćaju drugima.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice