Na CES u siječnju 2022. moći će ući samo cijepljen

poruka: 28
|
čitano: 6.291
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Na CES u siječnju 2022. moći će ući samo cijepljen".
11 godina
neaktivan
offline
Na CES u siječnju 2022. moći će ući samo cijepljen

Zato što cjepljeni ne mogu biti zaraženi i ne mogu širiti viruse? 

 
11 2 hvala 1
12 godina
offline
Re: Na CES u siječnju 2022. moći će ući samo cijep
Pa da, oni su primili bocu koja ih štiti, al' kad bi se zezali.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Na CES u siječnju 2022. moći će ući samo cijep
Znaci ni ove godine necu tamo otici 😅
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Na CES u siječnju 2022. moći će ući samo cijep
msalai kaže...

Zato što cjepljeni ne mogu biti zaraženi i ne mogu širiti viruse? 

 

Ne, nego zato što imaju antitijela koja smanjuju infektivnost virusa i njegovu sposobnost širenja. I zato što, između ostalog, neće umrijeti i ako se zaraze. 

 

Ali zašto bi netko tko ne zna ispravno ni napisati riječ "cijepljeni" uopće znao kako djeluje c(i)jepivo? 

 

 

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
15 godina
offline
Na CES u siječnju 2022. moći će ući samo cijepljen

mene su cijepili protiv "potrošačke elektronike" tako da ... je, malo je paradoksalno. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
10 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Na CES u siječnju 2022. moći će ući samo cijep
Q-Tip kaže...
msalai kaže...

Zato što cjepljeni ne mogu biti zaraženi i ne mogu širiti viruse? 

 

Ne, nego zato što imaju antitijela koja smanjuju infektivnost virusa i njegovu sposobnost širenja. I zato što, između ostalog, neće umrijeti i ako se zaraze. 

 

Ali zašto bi netko tko ne zna ispravno ni napisati riječ "cijepljeni" uopće znao kako djeluje c(i)jepivo? 

 

 

 Njušim još jednog znanstvenog inkvizitora... Ni jedna od tvojih tvrdnji nije dokazana. Moguće je što kažeš, pa čak i vrlo vjerojatno, no prilično sam siguran da nije dokazano, već se vjeruje... ups... vjeruje znači radi se o dogmi, jel'?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Na CES u siječnju 2022. moći će ući samo cijep
Q-Tip kaže...
msalai kaže...

Zato što cjepljeni ne mogu biti zaraženi i ne mogu širiti viruse? 

 

Ne, nego zato što imaju antitijela koja smanjuju infektivnost virusa i njegovu sposobnost širenja. I zato što, između ostalog, neće umrijeti i ako se zaraze. 

 

Ali zašto bi netko tko ne zna ispravno ni napisati riječ "cijepljeni" uopće znao kako djeluje c(i)jepivo? 

 

 

 Mislio sam da i oni koji su preboljeli virus imaju antitijela, ali izgleda da ih samo cijepljeni imaju? I ispričavam se na krivo napisanoj riječi, ali bilo je namjerno :)

11 godina
neaktivan
offline
Re: Na CES u siječnju 2022. moći će ući samo cijep
Aldo kaže...
Q-Tip kaže...
msalai kaže...

Zato što cjepljeni ne mogu biti zaraženi i ne mogu širiti viruse? 

 

Ne, nego zato što imaju antitijela koja smanjuju infektivnost virusa i njegovu sposobnost širenja. I zato što, između ostalog, neće umrijeti i ako se zaraze. 

 

Ali zašto bi netko tko ne zna ispravno ni napisati riječ "cijepljeni" uopće znao kako djeluje c(i)jepivo? 

 

 

 Njušim još jednog znanstvenog inkvizitora... Ni jedna od tvojih tvrdnji nije dokazana. Moguće je što kažeš, pa čak i vrlo vjerojatno, no prilično sam siguran da nije dokazano, već se vjeruje... ups... vjeruje znači radi se o dogmi, jel'?

 

Nije riječ ni o kakvoj znanstvenoj inkviziciji, nego nema logike da je cijepljenje preduvjet za dokazivanje zdravlja kad znamo da ne štiti 100% (zapravo se čini da smo daleko od te brojke), a niti ovo cjepivo štiti od drugih zaraznih bolesti. Najbolji indikator da cijepljeni šire virus je taj da je Hrvatska testirala turiste iz Britanije iako su bili cijepljeni. Nije dokaz, ali trebamo vjerovati našim znanstvenicima, zar ne?

15 godina
offline
Re: Na CES u siječnju 2022. moći će ući samo cijep
Pa niti jedno cjepivo je stiti 100%, ali znatno umanjuje mogucnost ozbiljnijeg razvoja bolesti.

Nasi testiraju sve bas iz tog razloga sto i cijepljeni mogu biti nositelji virusa, nije garancija da ako si cipiran da ne mozes dobiti koronu. Ali je vrlo velika vjerojatnost da neces zavrsiti s ozbiljnijim posljedicama.

Zapravo, ide mi na racku ponavljanje toga, samo retardi i fejs znanstvenici seru protiv cijepiva. Jebote svi punoljetni su cijepljeni, velika vecina, i nitko nikada nije rekao necu se cijepiti protiv tifusa i neceg drugog.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
11 godina
neaktivan
offline
Re: Na CES u siječnju 2022. moći će ući samo cijep
Pero Dinamit kaže...
Pa niti jedno cjepivo je stiti 100%, ali znatno umanjuje mogucnost ozbiljnijeg razvoja bolesti.

Nasi testiraju sve bas iz tog razloga sto i cijepljeni mogu biti nositelji virusa, nije garancija da ako si cipiran da ne mozes dobiti koronu. Ali je vrlo velika vjerojatnost da neces zavrsiti s ozbiljnijim posljedicama.

Zapravo, ide mi na racku ponavljanje toga, samo retardi i fejs znanstvenici seru protiv cijepiva. Jebote svi punoljetni su cijepljeni, velika vecina, i nitko nikada nije rekao necu se cijepiti protiv tifusa i neceg drugog.

Zašto ponavljaš jedno te isto, nije ni meni jasno, jer gdje je u komentarima spomenuto nešto protiv cjepiva? Spomenuta je nelogičnost da se zahtijeva cijepljenje, a ne uzima u obzir preboljenje. Cjepivo ne štiti 100% i to je činjenica. Pa, prema tome, po čemu su oni koji su preboljeli u nižem rangu od onih koji su se cijepili?

 

Btw, ne koristim facebook ni instagram, a iako nisam znanstvenik, jedan dio života sam proveo u znanosti, stoga si dajem za pravo pitati i ukazivati na nelogičnosti. Smatram ovaj forum kvalitetnim mjestom za iznošenje stavova i argumentirano sučeljavanje.

15 godina
offline
Re: Na CES u siječnju 2022. moći će ući samo cijep
A vjerojatno veci broj antitjela imas poslije cijepljenja.
Iako bi mogli traziti i to, ali tko ce vaditi krv svaki dan? Mozda vjeruju da duze "drzi" cijepivo nego kada prebolis koronu?
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
16 godina
offline
Na CES u siječnju 2022. moći će ući samo cijepljen

Fora, kada sajmovi, koncerti i slično bude slabo popunjeno zbog njihovih "zahtjeva" neka se ne čude.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Na CES u siječnju 2022. moći će ući samo cijepljen

Naša delegacija je spremna, to je najbitnije.

 
5 0 hvala 0
2 godine
offline
Na CES u siječnju 2022. moći će ući samo cijepljen

super !

baš mi je žao necijepljenih. 

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Na CES u siječnju 2022. moći će ući samo cijep
Aldo kaže...

 Njušim još jednog znanstvenog inkvizitora... Ni jedna od tvojih tvrdnji nije dokazana. Moguće je što kažeš, pa čak i vrlo vjerojatno, no prilično sam siguran da nije dokazano, već se vjeruje... ups... vjeruje znači radi se o dogmi, jel'?

 Nije dogma.

Piše se; je l`, ili je li,a nikako jel` 

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
3 godine
offline
Na CES u siječnju 2022. moći će ući samo cijepljen

Možemo li se složiti da ovo nema veze samo sa zdravljem?

Da ima onda bi bez ikakvih razmišljanja prihvatili i negativan PCR ili potvrdu o postojanju antitijela.

 

 
2 1 hvala 0
2 godine
offline
Re: Na CES u siječnju 2022. moći će ući samo cijep
JozoOkidach kaže...

Možemo li se složiti da ovo nema veze samo sa zdravljem?

Da ima onda bi bez ikakvih razmišljanja prihvatili i negativan PCR ili potvrdu o postojanju antitijela.

 

 imaš temu hoćete li se cijepiti.... pa tamo baci koje stručno znanje...

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
3 godine
offline
Re: Na CES u siječnju 2022. moći će ući samo cijep

Hvala van na komentaru. 

I ovo je dovoljna potvrda mojih pretpostavki.

2 godine
offline
Re: Na CES u siječnju 2022. moći će ući samo cijep
JozoOkidach kaže...

Hvala van na komentaru. 

I ovo je dovoljna potvrda mojih pretpostavki.

 Kako će prihvatiti tvoj negativni pcr test ?

Čuo si za "vrijeme inkubacije virusa" ?

Danas nisi, sutra jesi.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
3 godine
offline
Re: Na CES u siječnju 2022. moći će ući samo cijep

A isti taj test se prihvaća kada me treba proglasiti pozitivnim i staviti u izolaciju?

2 godine
offline
Re: Na CES u siječnju 2022. moći će ući samo cijep
JozoOkidach kaže...

A isti taj test se prihvaća kada me treba proglasiti pozitivnim i staviti u izolaciju?

 preventiva...

bolje preventiva nego da moguće zaraziš destak ljudi a ti se super osjećaš.

to se i meni dogodilo.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.8.2021 11:56 (Zaporožac).
3 godine
offline
Re: Na CES u siječnju 2022. moći će ući samo cijep

Bolje da se zvi zatvorimo u kuće i ne idemo nikud. Najbolja preventiva je da umremo, tako ne ugrožavamo nikoga niti sada u koroni niti ikad više.

Znate da možemo ovako još na nekoliko stranica... 

 

2 godine
offline
Re: Na CES u siječnju 2022. moći će ući samo cijep
JozoOkidach kaže...

Bolje da se zvi zatvorimo u kuće i ne idemo nikud. Najbolja preventiva je da umremo, tako ne ugrožavamo nikoga niti sada u koroni niti ikad više.

Znate da možemo ovako još na nekoliko stranica... 

 

 ma, sve ok... idi malo na "onu" temu da se zafrkavamo (kad budeš imao vremena) 

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
15 godina
offline
Na CES u siječnju 2022. moći će ući samo cijepljen

Nije mi jasno što je toliko čudno oko te odluke. Pa već sada i kod nas u hrvatskoj nemožeš ići na festivale na kojima je cca 100-200 ljudi bez da nemaš covid potvrdu ili negativni test ne stariji od 48h. A kako neće biti onda pravilo na ovakav event di se broj posjetitelja mjeri u tisućama?

Stoja
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Na CES u siječnju 2022. moći će ući samo cijep

To što se ne može ne znači da je normalno. I OK, pristao bih na uvjet da ću se testirat i tako ući.

No, niti to nije točno da se ne može, u zadnjih mjesec dana sam bio na bar tri događanja gdje nas je bilo više od 500 ljudi, čovjek na čovjeku bez da sam čuo riječ "sigurnost, maska, kovid" i da me netko provjerio za nešto.

Na plaži, restoranu, kafiću, trajektu u zatvorenom, u uskim ulicama gdje se jedva krećeš nisam vidio 1% ljudi koji su nosili masku na podbratku, a kamoli pravilno.

Postoji cjepivo i tko se želi cijepiti, nitko mu ne brani. Sa svim booster dozama koje će slijediti.

 

I kako onda netko nakon što se sve to vidi, sjedne iza tipkovnice može tvrditi da je jedino ispravno pustiti nekoga tko je "dvostruko cijepljen" jer je jedino on siguran i nije bakoubojica.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.8.2021 14:36 (JozoOkidach).
15 godina
offline
Re: Na CES u siječnju 2022. moći će ući samo cijep

Možemo li prestati sa ovakvim "tvrditi da je jedino ispravno pustiti nekoga tko je "dvostruko cijepljen" jer je jedino on siguran i nije bakoubojica"?

Tko je ikad to tvrdio? Još jednom, tko je ikad to tvrdio?

Nijedno cjepivo ikada u povijesti nije bilo 100% sigurno niti 100% učinkovito. Kao ni bilo koji lijek. 

Ovo je pogrešna interpretacija nečega poput "cjepivo je najbolje i najpouzdanije rješenje". Ovo što ti navodiš kažu samo protivnici cijepljenja, a ne zagovornici, barem ne itko tko išta zna o temi. Sve je statistička igra brojeva i nije mi jasno zašto toliko ljudi ima problem s tim.

3 godine
offline
Re: Na CES u siječnju 2022. moći će ući samo cijep

Ja se zapravo slažem sa vama i ako vi tvrdite da se vrtimo u krug onda s ovime stajemo.

Smetaju me oba stajališta, na "CES mogu samo cijepljeni" i suprotno stajalište "cjepljenje je štetno i služi za čipiranje". (Meni osobno oba stajališta su radikalna.)

Najviše me smeta što u 99% razgovora jedno NE isključuje drugo.  

 

OK. Neću više. Pozdrav svima.

 

 

2 godine
offline
Re: Na CES u siječnju 2022. moći će ući samo cijep
JozoOkidach kaže...

Ja se zapravo slažem sa vama i ako vi tvrdite da se vrtimo u krug onda s ovime stajemo.

Smetaju me oba stajališta, na "CES mogu samo cijepljeni" i suprotno stajalište "cjepljenje je štetno i služi za čipiranje". (Meni osobno oba stajališta su radikalna.)

Najviše me smeta što u 99% razgovora jedno NE isključuje drugo.  

 

OK. Neću više. Pozdrav svima.

 

 

 MeNI samo smeta, a ne, meNE samo smeta.... ili CIjepljenje a ne cjepljenje.... ubi me to...

 

OK. Neću više. Pozdrav svima.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice