Certilia – e-potpisivanje dokumenata i pristup e-G

poruka: 15
|
čitano: 8.070
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Certilia – e-potpisivanje dokumenata i pristup e-G".
10 godina
offline
Certilia – e-potpisivanje dokumenata i pristup e-G

Ako slozimo prijavu i sa starijom generacijom osobne, moze li se onda obaviti zamjena osobne na generaciju 2 preko portala? Bez cekanja u redu? To je ono sto je meni kljucno :)

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Certilia – e-potpisivanje dokumenata i pristup
trolaslavonska kaže...

Ako slozimo prijavu i sa starijom generacijom osobne, moze li se onda obaviti zamjena osobne na generaciju 2 preko portala? Bez cekanja u redu? To je ono sto je meni kljucno :)

 Imam osobnu aktualne generacije, onu od ranije kada sam mijenjao (1.mjesec 2020) nisu uzimale otiske prsta, ali sam ipak morao priložiti nove fotografije. Putovnicu sam nakon tri-četiri mjeseca zatražio preko E-Putovnice. :)

Radije ti izvadi sebi novu osobnu, a onda preko nje koristi sve moguće servise.

 

 

 

 

 

 

16 godina
offline
Re: Certilia – e-potpisivanje dokumenata i pristup

Ne, zahtjevi za osobnu uvijek se podnose isključivo osobno u MUP-u. Sliku ne moraš priložiti samo ako si u posljednjih 5 godina vadio e-osobnu, putovnicu ili novu vozačku, a u međuvremenu "izgled osobe nije značajno promijenjen".

Onima kojima se nešto i može objasniti ne treba ništa niti objašnjavati. Onima kojima sve treba objašnjavati ionako se ništa ne može objasniti.
15 godina
offline
Certilia – e-potpisivanje dokumenata i pristup e-G

izvrsno. sad "X", umjesto kemijskom u dnu dokumenta, stavljam telefonički aplikativno. tokin' 'baut revolušn ... 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Mac no more...

Naravno, fali podrška za Mac. Opet. Prošlo je nekoliko godina od kad mi je odgovoreno na upit da se radi na podršci za MacOS, do danas nije ništa napravljeno. A baš sam se poveselio na trenutak...

 
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Certilia – e-potpisivanje dokumenata i pristup e-G

Meni ovo ime zvuči kao neka boleština 

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.8.2021 12:43 (ceha965).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Certilia – e-potpisivanje dokumenata i pristup
izith kaže...

Ne, zahtjevi za osobnu uvijek se podnose isključivo osobno u MUP-u. Sliku ne moraš priložiti samo ako si u posljednjih 5 godina vadio e-osobnu, putovnicu ili novu vozačku, a u međuvremenu "izgled osobe nije značajno promijenjen".

 Digitalizacija na hrvatski način.

 

Ništa nema više smisla od korištenja e-osobne koja ima najveću razinu "zaštite" i koja mi služi kao identifikacijska isprava, ali, zahtjev za novom, istom tom e-ispravom, moram popuniti osobno u MUP-u.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.8.2021 13:25 (skoosha).
10 godina
offline
Certilia – e-potpisivanje dokumenata i pristup e-G

Jel sam ja glup ili ne vidim registraciju?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Certilia – e-potpisivanje dokumenata i pristup
Nisi glup, odrađeno je kao i sve ostalo pod nadzorom države pa je potpuno neintuitivno i neupotrebljivo bez dodatnih uputa. Uglavnom, registracija se obavlja na potpuno drugoj adresi (nisam testirao pa me ne bi iznenadilo da ni to ne radi):
https://mobile.eid.hr/
10 godina
offline
Re: Certilia – e-potpisivanje dokumenata i pristup
kipo kaže...
Nisi glup, odrađeno je kao i sve ostalo pod nadzorom države pa je potpuno neintuitivno i neupotrebljivo bez dodatnih uputa. Uglavnom, registracija se obavlja na potpuno drugoj adresi (nisam testirao pa me ne bi iznenadilo da ni to ne radi):
https://mobile.eid.hr/

 

Hahahaha, štanga.. Hvala ti, Oko Sokolovo, ali nemam koristi od ovoga. Mozak mi je uvatio dio 'za što vam je do sada bio potreban čitač kartica priključen na računalo' ali ne i 'Jedina razlika je u tome što će se vlasnici starijih iskaznica morati registrirati na portalu mobile.eid.hr (korištenjem spomenutog čitača kartica, ili će to moći odraditi u MUP-u).'

 

Dakle i dalje ništa bez čitača ili dobrog starog odlaska u MUP hehehe.. Niš, deinstall 

13 godina
neaktivan
offline
Certilia – e-potpisivanje dokumenata i pristup e-G

OK, za sada ništa od mobilne aplikacije, stara osobna izgleda prolazi samo s odlaskom u MUP. 

Ne znam zašto, ali ne mogu proći korak registracije stare osobne (aktivirana od ranije), pošto browser niti jedan ne prepoznaje instaliran AKD software (probao najnovija verzija, admin prava itd...)

Valjda će riješiti ovo.

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Certilia – e-potpisivanje dokumenata i pristup

Imao sam isti problem. Riješio sam ga tako što sam omogućio EidSigner u Start-up (disable-ao sam ga čim je instaliran jer ga ne trebam često). Nakon refresh-a, instalacija je prepoznala da sam riješio 1. korak. Nakon toga treba ručno poklikati na slijedeća 2 checkbox-a. Nakon puno potvrda, upisa potpisnog PIN-a (u međuvremenu mi je app javila da je kartica blokirana pa sam u AKD klijentu morao otključati potpisni PIN), SMS-a ... uspio sam natjerati Certiliu da radi s osobnom 1. generacije :) Radi uredno na eGrađanima.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Certilia – e-potpisivanje dokumenata i pristup
Super, hvala na savjetu, probati ću.
12 godina
offline
Re: Certilia – e-potpisivanje dokumenata i pristup
Nazvati podršku AKD 08000440. Sve će vam srediti putem Team Wiewera.
14 godina
offline
Certilia – e-potpisivanje dokumenata i pristup e-G

Imam zamjerke na Certilia websign. Čudo.

Ako sam već logiran na Certilia portalu, zašto kad odem na esign link opet moram upisivati svoje ime i prezime i oib (i to oib 2 puta) da bih potpisao dokument?

I veći problem: nemogućnost izbora lokacije vizualnog prikaza el. potpisa. Vizualni prikaz aplikacija automatski odradi tako da doda dodatnu praznu stranicu na kraj pdf dokumenta i tamo nakelji oznaku. OK, jasno mi je da za verifikaciju potpisa pdf-a uopće nije bitna lokacija vizualnog prikaza. Čak ne mora ni biti vizualnog prikaza.

Ali problem je konkretno zbog potpisivanja projektne dokumentacije jer pravilnik o opremanju projekata kaže da elektronički potpis MORA biti na naslovnoj stranici. Jebiga, birokracija. Jasno da logički ne mora ali eto - MORA. I zbog toga je potpisivanje projekata udaljenim certifikatom trenutno neupotrebljivo.

Da li je uopće izvedivo tj. da li se može isprogramirati mogućnost da se putem web aplikacije (ili mobilne aplikacije) može odrediti lokacija potpisa unutar pdf dokumenta?

btw, komora građevinskih inženjera uredno na svojim stranicama oglašava mogućnost udaljenog potpisivanja korporativnom karticom. Ne piše da je to za projekte neupotrebljivo zbog pravilnika.

PSN - darklydexter
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice