Certificiranja svjedodžbi u Austriji - blockchaino

poruka: 13
|
čitano: 5.499
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Certificiranja svjedodžbi u Austriji - blockchaino".
14 godina
offline
Certificiranja svjedodžbi u Austriji - blockchaino

To nema sanse da u Hrvatskoj ikada zazivi jer nasi neki fakulteti su poznati po tome da su kod njih neke od diploma kupljene a o BiH fakultetima da ne govorim.

veni vidi didici
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Certificiranja svjedodžbi u Austriji - blockch
Nije mi jasno, ako svjedodžba (bilo što drugo) ima edigitalni potpis i edigitalni pečat/žig/nešto, treba li sadržavati i ovo?!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Certificiranja svjedodžbi u Austriji - blockch
dagoberhr kaže...

To nema sanse da u Hrvatskoj ikada zazivi jer nasi neki fakulteti su poznati po tome da su kod njih neke od diploma kupljene a o BiH fakultetima da ne govorim.

"...prije će sava poteći uzvodno, bogati nego..." kad ono ...

5 godina
offline
Certificiranja svjedodžbi u Austriji - blockchaino
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Certificiranja svjedodžbi u Austriji - blockch

Kakve veze kriptovalute imaju s ovom temom?

15 godina
offline
Re: Certificiranja svjedodžbi u Austriji - blockch

Pa kad nema smisla. Odes u Osijek par puta i dobis diplomu i doktorat, sve u jednome, digitalno potpisano i u cemu god hoces verificirano uz minimalan trud kao onaj iz Splita. Jos lakse, odes u BiH ili Srbiju i dobis odmah isprintanu diplomu na svakoj benzinskoj.

 

Ako nitko ni ove ne provjerava, tko ce jos kopati po blockchainu? Nitko.

 

I sve to im prolazi dok se ne razbahati pojedinac i pocne tuziti poslodavca koji se onda random sjeti nazvati fakultet/skolu i pitati jel ikad pohadjao.

 

Najgluplji su ovi politicari, daj se poklopi, muljatori, lazovi i onda moraju postat ministri, kradu na sve strane i onda izazivaju novinare koji odmah pocnu kopati.

 

Ali da su pametni onda bi i skolu zavrsili.

Linux, Arch Linux.
16 godina
offline
Re: Certificiranja svjedodžbi u Austriji - blockch
Prvo kriptovalute, onda Osijek, BiH i političari...
 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Certificiranja svjedodžbi u Austriji - blockch
Old Iggy kaže...

Kakve veze kriptovalute imaju s ovom temom?

 Kriptovalute su trenutno jedina primjena blockchaina, a one su beskorisne. Tj., korisne su za brzo bogaćenje na budalama, ali sve ove "plemenite" primjene nikad neće zaživjeti

16 godina
offline
Re: Certificiranja svjedodžbi u Austriji - blockch
encoding kaže...
Old Iggy kaže...

Kakve veze kriptovalute imaju s ovom temom?

 Kriptovalute su trenutno jedina primjena blockchaina,

 

9 godina
offline
Re: Certificiranja svjedodžbi u Austriji - blockch
Badjo_5 kaže...
Nije mi jasno, ako svjedodžba (bilo što drugo) ima edigitalni potpis i edigitalni pečat/žig/nešto, treba li sadržavati i ovo?!

 ne treba. potpiše se certifikatom koji je izdan od pouzdanog izdavača i bilo kakva promjena dokumenta invalidira isti.

ali ovo zvuči više fancy zar ne, i više je in...

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.3.2023 8:52 (digitall).
14 godina
offline
Certificiranja svjedodžbi u Austriji - blockchaino

Ovo jedna od rijetkih smislenih primjena blockchaina.

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Certificiranja svjedodžbi u Austriji - blockch
dagoberhr kaže...

To nema sanse da u Hrvatskoj ikada zazivi jer nasi neki fakulteti su poznati po tome da su kod njih neke od diploma kupljene a o BiH fakultetima da ne govorim.

Ako je diploma kupljena a ne krivotvorena onda će takva bit provedena kroz blockchain i validirana kao prava jer to jest (iako je kupljena).

12 mjeseci
protjeran
offline
Re: Certificiranja svjedodžbi u Austriji - blockch
dagoberhr kaže...

To nema sanse da u Hrvatskoj ikada zazivi jer nasi neki fakulteti su poznati po tome da su kod njih neke od diploma kupljene a o BiH fakultetima da ne govorim.

 Registrirao sam se kako bih mogao komentirati ovu vijest, ali dok sam dobio pravo pisanja poruke, ode vijest s naslovnice portala. :-)

 

No, Blockchain se upravo u svrhu iz naslova koristi na Filozofskom fakultetu u Zagrebu. Za diplome fakulteta.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice