U CERN-u otkriveno da određeni kvarkovi krše predv

poruka: 6
|
čitano: 3.222
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U CERN-u otkriveno da određeni kvarkovi krše predv".
5 godina
offline
U CERN-u otkriveno da određeni kvarkovi krše predv

fizikalna evolucija (subatomske čestice)

kemijska evolucija (atomi i molekule)

biološka evolucija

 

prva  najbrža  

druga najlakša 

treća najteža

 

 

 

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.3.2021 16:18 (HCMAA).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
U CERN-u otkriveno da određeni kvarkovi krše predv

ovo je neprihvatljivo, jer se tako nismo dovorili i zauzeli stav na nedavnoj hadronskoj sjednici. pošteni kvarkovi, ako ne žele sankcije za opstrukciju, morali bi prijaviti ove koji krše standardni model te pomagati u njihovu lociranju, uhićenju, transferiranju i zatvaranju. u ovako osjetljivom fizikalnom trenutku ne možemo dopustiti anarhiju kvarkova i narušavanje standardnog modela. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: U CERN-u otkriveno da određeni kvarkovi krše p
HCMAA kaže...

fizikalna evolucija (subatomske čestice)

kemijska evolucija (atomi i molekule)

biološka evolucija

 

prva  najbrža  

druga najlakša 

treća najteža

 

 

 

 Čini mi se da postoji i 4. evolucija a to je evolucija inteligencije. Tu smo dosta napredovali, stigli do neke točke, ali mi se čini da se sve to pomalo počinje kretati unazad, kada vidiš kako se ponaša velika većina ljudi. @ Ajar - bio si brži i "ukrao" mi riječi iz tipkovnice. U potpunosti se slažem s navedenim. Jednog dana će nakon daljnjih ispitivanja znanstvenici pronaći neku drugu ravnotežu među kvarkovima koja će se uklapati u neki novi teorijski okvir. Znanost nikada ne staje.

dolazim odmah - Godot
15 godina
offline
Re: U CERN-u otkriveno da određeni kvarkovi krše p
učo kaže...

 Čini mi se da postoji i 4. evolucija a to je evolucija inteligencije. Tu smo dosta napredovali, stigli do neke točke, ali mi se čini da se sve to pomalo počinje kretati unazad, kada vidiš kako se ponaša velika većina ljudi. @ Ajar - bio si brži i "ukrao" mi riječi iz tipkovnice. U potpunosti se slažem s navedenim. Jednog dana će nakon daljnjih ispitivanja znanstvenici pronaći neku drugu ravnotežu među kvarkovima koja će se uklapati u neki novi teorijski okvir. Znanost nikada ne staje.

 to ti tak ide, kad se rvacka"pridruži" cernu: prvo nestaju leptoni pa kancelarijski i sanitarni materijal pa klopa iz menze ... a onima tamo u tunelu iz dupeta u glavu će doći tek kad im nestane čitav odsječak ubrzivača. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.3.2021 8:38 (Ajar).
9 godina
offline
Re: U CERN-u otkriveno da određeni kvarkovi krše p
Ajar kaže...

ovo je neprihvatljivo, jer se tako nismo dovorili i zauzeli stav na nedavnoj hadronskoj sjednici. pošteni kvarkovi, ako ne žele sankcije za opstrukciju, morali bi prijaviti ove koji krše standardni model te pomagati u njihovu lociranju, uhićenju, transferiranju i zatvaranju. u ovako osjetljivom fizikalnom trenutku ne možemo dopustiti anarhiju kvarkova i narušavanje standardnog modela. 

 

Bez brige, snaći će se oni u rezervnoj domovini, preko granice (u drugoj dimenziji)...  

16 godina
offline
U CERN-u otkriveno da određeni kvarkovi krše predv

Ovo naravno vodi do otkrića nove čestice, ostalo pripisujem senzacionalizmu ne bi li se iskamčio novac za gradnju novog sudarača.

Koliko je do sada otkriveno čestica (ne naziva se džabe zoo) nesumnjivo je da će povećavanjem energije nalazit sve više novih čestica.

A dokazati postojanje intermediate čestica koje ispare u roku manjem od 10^-25 sekundi za razumjevanje svemira prestalo je biti bitno nakon otkrića W/Z bozona (Higgs ne smatram toliko bitnim, koliko god bio bitan za standard model).

Svemir.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice