Od čega se sastoji zvjezdana prašina?

poruka: 6
|
čitano: 6.395
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Od čega se sastoji zvjezdana prašina?".
14 godina
offline
Od čega se sastoji zvjezdana prašina?

PAH! Ha! 😃 Ono što nam može oduzeti život na bolan način, također, izgleda, i daje život. Mislim na "karcinomske pah-ove", jel' to isto kao i spomenuti u tekstu, Nenade? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Od čega se sastoji zvjezdana prašina?

Jesu, baš se o tim, kancerogenim spojevima radi. No nisu svi PAH karcinogeni, kao što se i svi PAH ne nalaze u svemirskom prostoru. Ima ih tušta i tma - njihovim se prebrojavanjem bavi matematička kemija. Samo PAH-ova sa 6 sljepljenih prsteova može biti 81, a sa sedam već 331. Dalje ide eksponencijalno... 

 
1 0 hvala 2
3 godine
offline
Re: Od čega se sastoji zvjezdana prašina?
Znači u biti svaka zvijezda u svemiru ima osnove da na njenim planetima nastane život...
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Od čega se sastoji zvjezdana prašina?

s obzirom na to da dyson dila i (bolesno skupe) usisivače, njegova sfera će biti sauger za svemirsku prašinu. ostalo će uvečer pobrisati podvornik. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.10.2021 12:25 (Ajar).
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Od čega se sastoji zvjezdana prašina?

Očito bi, jer isti uzroci (uvjeti) rađaju istim posljedicama. Sunce na kraju nije nikakva neobična zvijezda, pa ćemo možda uskoro vidjeti da ni Zemlja nije neki naročiti planet. Života u svemiru ima.

 
4 0 hvala 0
3 godine
offline
Od čega se sastoji zvjezdana prašina?

Zapravo možda je Sunce neobična zvijezda (cijeli solarni sustav kao takav), s obzirom na količine elemenata nakon željeza postoji značajna vjerojatnost da je nastanku Solarnog sustava prethodio sudar neutronskih zvijezdi (vrlo vrlo rijedak događaj u jednoj galaksiji). Moguće da su i gravitacijski valovi iz tog sudara potakli nastanak solarnog sustava. A k tome sam sudar podario relativno puno elemenata nakon željeza (a bez nekih iz te liste nema ovakvog života kakav je na Zemlji).

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice